Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)

Československá stopa v utkání:
    Jan Hejda (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:38 (06:59:25)

Hosté nakonec berou zasloužený bod navíc. Domácí dnes můžou děkovat hlavně brankáři Pickardovi, že dotáhli zápas až do prodloužení. Dnes to byl také souboj obránců, vždyť první čtyři branky vstřelili právě oni. Teprve v prodloužení se porsadil jeden z útočníků.

T. J. OSHIE - 2:3

61:03
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté nakonec berou bod navíc. T.J. OSHIE si sjel mezi kruhy na pas od Jackmana a přesně trefil horní růžek domácí branky. Asistence: Barret Jackman, Kevin Shattenkirk.

60:50
    Pickard chytá nepříjemnou střelu Schwartze.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 13-13

Poprvé v tomto zápase se domácí dokázali hostům vyrovnat v střeleckých pokusech až ve třetí třetině. Paradoxně jsme v ní nakonec žádnou branku neviděli a o vítězi rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:47
    Kotouč končí mezi diváky a ještě uvidíme jedno vhazování před Pickardem.

59:13
    Druhá formace domácích nepouští hosty přes červenou čáru.

58:24
    Icing Blues.

58:14
    Oddechový čas si teď vybral jeden z trenérů.

58:14
    Následně Allen chytá střelu od modré.

58:04
    Střela Iginly letěla nad branku hostí.

57:01
    Střelu Landeskoga tečoval hostující obránce mimo branku.

56:38
    Ofsajd St. Louis.

55:37
    Pickard opět skvěle zareagoval na tečovanou střelu hostů. Neskutečné co dnes tento mladý brankář pochytal.

53:41
    Odrazený kotouč od zadního mantinelu Pickard raději schoval pod lapačku.

53:07
    Trochu přísné vyloučení Hejdy, který nepustil Tarasenka k zakončení.

52:44
    Pickard již potřetí v zápase vychytal dobrou šanci Steena.

52:12

51:57
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

51:03
    O´Reilly z levé strany příklepem minul branku.

50:34
    Johnson opět střílel od modré, ale Allen tentokrát jeho pokus chytá.

50:11
    Reaves se teď hodně diví, že jej rozhodčí posílá na trestnou lavici za faul na brankáře. Každopádně je tady další přesilovka pro domácí.

49:34
    Druhá formace domácích teď trochu zatlačila soupeře v jeho pásmu.

48:47
    Redmond si výborně najel z druhé vlny, ale Allen jeho pokus kryje.

48:13

47:47

47:38
    Tarasenko v dobré pozici minul domácí branku.

46:50
    O´Reilly se dostal ke střele, ale tu vyráží Allen do ochranné sítě.

46:13
    Je po přesilovce. Briere přidržel hůl protihráči a sudí jej posílají na trestnou lavici.

45:47
    Domácí dostávají možnost přesilové hry po faulu Backese.

45:33
    Další velký tlak Blues ukončil až Pickard. Hosté dnes svého soupeře jednoznačně přehrávají, ale jejich největší problém má jméno Calvin Pickard.

44:58
    MacKinnon ze středního pásma pouze nahodil kotouč na Allena a odjel střídat.

43:56
    První zákrok v této třetině si připsal také Allen.

43:40
    Pickard dnes svými zákroky drží Colorado ve hře o vítězství.

43:16
    Ofsajd hostí.

43:07
    Pickardovi opět kotouč propadl přes výstroj, ale i tentokrát to s pomocí spoluhráče dokázal zvládnout.

42:27
    Opět Pickard kryje střelu z mezikruží.

42:10

41:45
    Pickardovi teď propadl kotouč za záda, ale Erik Johnson jej dokázal odklidit ještě před brankovou čárou.

41:18

40:36
    Ale vůbec se nedokáží dostat do útočného pásma.

40:19
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 6-17

Další třetina začne přibližně v 06:05.

Hosté v této třetině jednoznačně přehrávali domácí tým, ale stačilo jim to pouze na vstřelení jedné branky. Domácí můžou děkovat, že mají v brance Pickarda, který předvádí další skvělý výkon. Také Erik Johnson si vzpomněl na své lepší zápasy a 2 minuty před koncem třetiny druhou brankou v zápase vyrovnal.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38
    Shattenkirk vyhazuje přes všechny čáry.

39:17
    Navíc si teď domácí zahrají přesilovku po faulu Berglunda.
    Erik JOHNSON - 2:2

38:36
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají z ojedinělého protiútoku. ERIK JOHNSON střelou z pravé strany dává druhý gól do branky svého bývalého zaměstnavatele. Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.

38:11
    Neskutečné jaký tlak na branku dokáží vyvinout hosté.

37:36
    Holden teď nepustil Oshieho, aby dorážel do odkryté branky.

36:49
    MacKinnon střelou přes obránce po delší době zaměstnal Allena v hostující brance.

35:58

35:43
    Hosté se dostali do přečíslení 4 na 1, ale zakončili jej pouze nepřesnou střelou Pietrangela.

35:33
    Domácí vyhazují.

35:06
    Další střelu Steena od modré chytá domácí brankář.

34:36
    Tarasenko si mohl k narozeninám nadělit branku, ale Pickard byl proti.

33:57
    Johnson vyhodil kotouč mezi diváky a dostává menší trest.

33:40
    Domácí se v útoku nedokáží vůbec prosadit. V dosavadním průběhu nasbírali pouhých 9 střel na branku.

32:39
    Lindbohm po přerušení ještě zbytečně atakoval Briereho, což se samozřejmě nelíbí domácím hráčům.

31:37
    Ofsajd domácích.

31:15
    Pickard si momentálně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Hosté na něj posílají jeden kotouč za druhým.

30:50

30:32
    Střela Steena je zblokováná a letí mimo branku.

29:57
    Domácí se osvobozují zásluhou Tanguaye.

29:07
    Lindström vyjel před branku, ale zblízka nezasunul kotouč za Pickarda.

28:50
    Hosté si navíc zahrají přesilovku. Na trestnou lavici za faul kolenem usedá Maxim Talbot.

Po poradě s videem branku uznávají.

Sudí se ještě radí s videem jestli kotouč nezasáhl Backes vysokou holí.
    Alex PIETRANGELO - 1:2

28:16
    Tohle byla trochu laciná branka. ALEX PIETRANGELO nahodil kotouč na branku a kotouč proletěl ponad rameno Pickarda. Bez asistence.

28:08

27:18
    Duchene se z ničeho nic objevil sám před Allenem, ale nedokázal jej překonat.

27:00
    Domácí se s kotoučem dostali do středního pásma.

26:08
    Další přesilovku si zahrají domácí po vyloučení Steena za nedovolené bránění.

25:38
    Tarasenko střílel od modré vysoko nad branku.

24:59
    Další ofsajd St. Louis.

24:19
    Briere se jen těžce zvedá z ledu v útočném pásmu.

23:56
    Pickard výborně zareagoval na teč Steena po střele Shattenkirka.

23:31
    Ofsajdem končí útočná akce Blues. Předtím ale dokázali zahrozi v útočném pásmu a Pickard musel zasahovat proti střele z pravé strany.

22:35

22:27
    O´Reilly trefuje tyč hostující branky.

21:40
    Duchene vymyslel geniální zpětnou přihrávku před branku, ale Allen předvedl ještě lepší zákrok po střele jednoho z domácích hráčů.

21:13
    Jenže tu zatím domácí hrají velmi špatně a kotouč je většinu času na jejich polovině.

20:35
    Steen navíc dostává menší trest za hrubost a domácí si zahrají druhou přesilovku v zápase.

20:35
    Tarasenko dokázal ohrozit Pickarda, který jeho pokus chytá.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 6-10

Další třetina začne přibližně v 05:03.

První třetina nepřinesla nijak úchvatný a pohledný hokej, ale alespoň jsme viděli dvě branky. Nejdříve šli domácí v přesilovce do vedení, aby o něj přišli v oslabení při vyloučení Hejdy.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Tahle bitka nemá vítěze a navíc si oba posedí na trestné lavici.

19:59
    Iginla s Jackmanem shodili rukavice.

19:27
    Johnson zboural u mantinelu protihráče, ale o kotouč jej paradoxně neobral.

18:45
    Zpětnou přihrávku Breireho na Talbota vystihla obrana hostí.

17:17
    Allen vyráží pokus Redmonda, ale žádný z domácích hráčů se k dorážce nedostal.

17:01
    Fantastický zákrok teď vytáhl Calvin Pickard, který vychytal obrovskou šanci Backese.

16:07
    Zakázané uvolnění hostí.
    Kevin SHATTENKIRK - 1:1

15:23
    I hosté skórují v početní převaze. Pickard zůstal po zákroku na zemi a KEVIN SHATTENKIRK několik vteřin zaměřoval, než poslal kotouč pod víko. Asistence: Vladimír Tarasenko, Jori Lehterä.

14:23
    I hosté dostávají možnost přesilové hry po faulu Jana Hejdu.
    Erik JOHNSON - 1:0

14:01
    Domácí přesilovku rychle využívají. ERIK JOHNSON vypálil od modré a jeho projektil se zastavil až v síti. Asistence: Gabriel Landeskog, Nick Holden.

13:34
    Domácí si zahrají první přesilovku při vyloučení Reavese.

13:20
    Hostům se dnes nedaří pokusy o rychlý protiútok a jejich dlouhé přihrávky končí na zakázaném uvolnění.

12:42
    Duchene zastavil útočnou akci a přihrál na modrou najíždějícímu Redmondovi. Pokus domácího obránce nakonec blokuje obrana hostí.

11:33

11:23
    Delší pasáž, která připomínala spíš boj o každý kousek ledu, než pěkný hokej, končí dalším icingem Blues.

09:41
    MacKinnon hledal O´Reillyho mezi kruhy, ale přihrávka na něj byla o něco delší než měla být.

09:01
    Střela Schwartze netrefuje domácí branku.

08:39
    Další zakázané uvolnění v podání hostí.

07:16
    Icing St. Louis.

06:18
    Landeskog se snažil procpat kotouč kolem tyče, ale tam byl připraven beton Allena.

05:45
    Pickard chytá pokus Backese z pravé strany.

05:15
    Kotouče se dotkl někdo ze střídačky a hra tak musí být přerušena.

04:55

04:18
    Krásný bodyček u mantinelu předvedl Jan Hejda.

03:56
    Iginla se dvakrát dostal k střele z mezikruží, ale v obou případech jej vychytal Allen.

02:20
    Stastny si vysloužil bučení od domácích fanoušků. Ti mu nemůžou zapomenout, že v létě odešel z Colorada do St. Louis.

01:46
    Domácí jsou hodně aktivní od začátku zápasu, ale ještě ani jednou nedokázali vystřelit na branku.

01:02
    Pickard zachytil střelu z levé strany.

00:55
    Střelu Hejdy blokuje hostující obrana.

00:01

Colorado Avalanche: Pickard (Berra) – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Holden, Redmond – Tanguay, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, O´Reilly – McLeod, Talbot, Briere – Everberg, Cliche, Rendulič

St. Louis Blues: Allen (Brodeur) – Bouwmeester, Pietrangelo, Buttler, Shattenkirrk, Jakcman, Cole – Steen, Bakces, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Stastny, Lindström – Ott, Lapierre, Reaves

Rozhodčí: Brad Watson, Francois St. Laurent – Darren Gibbs, Greg Devorski.

Protože je v USA stále sobota, tak to znamená, že Vladimír Tarasenko nastoupí do tohto zápase přesně v den svých třiadvacátých narozenin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Podruhé v této sezoně proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a St. Louis Blues. V utkání, které nemá janého favorita přinese, budou chtít domácí hostům vrátit porážku ze začátku listopadu.

Colorado se letos potýká s velkou marodkou a i to je možná důvodem jejich špatných výkonů. Jenže v posledním zápase předvedli parádní obrat proti Weinnipegu a mají tak v dnešním zápase na čem stavět. Navíc, při zranění brankářské jedničky Varlamova, se zdá, že Colorado našlo nový klenot v brance. Jeho jméno je Calvin Pickard. Tento mladý brankář zatím předvádí skvělé výkony a dokonale zastoupil Varlamova.

St. Louis momentálně tahá sérii tří výher v řadě a určitě o ní nebude chtít přijít v zápase proti předposlednímu celku své divize. Stejně jako domácí se Blues potýkají se zraněním své jedničky. Jenže St. Louis nehledalo náhradu na farmě, ale vsadilo na jistotu a podepsalo smlouvu s veteránem Martinem Brodeurem. A ten se jim zatím za dlvěru odvděčil dobrými výkony. Dle předpokladů by však měl dnes v brance Blues dostat přednost Jake Allen.

Vzájemný zápas
    St. Louis Blues – Colorado Avalanche 3:2 po sam. nájezdech

Československá stopa
    Jan Hejda (COL) – 29 záp., 0+5, 5 bodů, +/- -9
    Tomáš Vincour (COL) – 7 záp., 0+1, 1 bod, +/- -1
    Dmitrij Jaškin (STL) – 6 záp., 1+0, 1 bod, +/- -1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 15. Johnson (Landeskog, Holden), 39. Johnson (MacKinnon, Landeskog) – 16. Shattenkirk (Tarasenko, Lehterä), 29. Pietrangelo, 62. Oshie (Jackman, Shattenkirk)

St. Louis Blues: Allen (Brodeur) – Bouwmeester, Pietrangelo, Buttler, Shattenkirk, Jakcman, Cole, Lindbohm – Steen, Bakces, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Stastny, Lindström – Ott, Lapierre, Reaves

Rozhodčí: Brad Watson, Francois St. Laurent – Darren Gibbs, Greg Devorski

Diváci: 17 806