Bělorusko – Švýcarsko 2:3 (kon.) | Slovensko – Norsko 1:3 (kon.)
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Švýcarsko
sk Sobota 20.12.2014, 16:15Arosa Challenge

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja, ktorí sa rozhodli kliknúť a sledovať tento on-line textový prenos zo zápasu hokejového turnaja Arosa Challenge, v ktorom na seba narazia Bielorusko a Švajčiarsko. Začíname o 16:15!

Hokejový turnaj Arosa Challenge dnes pokračuje druhým a teda posledným hracím dňom. Včera sa hral prvý zápas, kde víťazné tímy postúpili do finále a porazené do boja o tretie miesto. V tomto on-line prenose sa zameriame na finálový zápas medzi Bieloruskom a Švajčiarskom.

Bielorusi odohrali svoj prvý zápas proti našej reprezentácie a dokázali po bojovnom a húževnatom výkone vyhrať 2:1 a postúpiť do finále! Švajčiarsko zase zdolalo v dramatickom zápase Nórsko 3:2 po predĺžení a tak si to rozdá s Bieloruskom o prvenstvo na tomto turnaji.

Favorita zápasu je vždy na takýchto turnajoch ťažké určiť, tímy väčšinou nepricestujú v najlepších zostavách a skúšajú možných adeptov na reprezentačný dres. Zrejme je miernym favoritom Švajčiarsko, určite nás však čaká vyrovnaný a zaujímavý finálový zápas. Na sledovanie on-line textového prenosu ste všetci srdečne pozvaní!

Ospravedlňujeme sa divákom, ale kvôli technickým príčinám Vám napokon ponúkame zo zápasu zmeny stavu! Švajčiarska strana zo zápasu neprináša video, takže nie je možné spraviť plný textový on-line prenos. Za pochopenie ďakujeme!

Úvodné zostavy:

Bielorusko:

Švajčiarsko:

Rozhodca: Vinnerborg, Wehrli – Ambrosetti, Wust.

Zápas sa čo nevidieť začne! Zostavy oboch tímov sú už známe a zverejnené, môžte si ich prezrieť. Bielorusi si na seba obliekli červené dresy, Švajčiarsko zvolilo bielu farbu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Finálový zápas Arosa Challenge sa nám práve začal. V bránke Bieloruska stojí Goriačevskich, bránku Švajčiarska kryje Flueler.

05:00
    Úvodných 5 minút zápasu je za nami, úvod zápasu je tak veľmi opatrný, gól či vylúčenie sme zatiaľ nevideli.

05:45
    Prvé vylúčenie zápasu, Stas je vylúčený za krošček a tak oslabuje Bielorusko. Presilovka pre Švajčiarsko!

07:45
    Bielorusko hrá už v plnom počte, Švajčiarsku sa tak nepodarilo presilovku využiť. Opäť tak nasleduje klasická hra 5 na 5.

09:53
    Dvojminútový trest pre hráčku lavicu Švajčiarska za príliš veľa hráčov na ľade. Bielorusko si tak zahrá presilovku!

10:00
    Ani desiata minúta zápasu gól nepreniesla, uvidíme, kedy sa prvého gólu v zápase dočkáme.

11:53
    Presilovka Bieloruska sa už skončila, Švajčiarsku ju prečkalo bez ujmy.

12:15
    Trachsler sa previnil hákovaním a tak sa bude musieť Švajčiarsko opäť brániť!

14:15
    Ani túto presilovku Bielorusi nevyužili a tak na prvý gól zápasu stále čakáme.

18:27
    Opäť vylúčenie na strane Švajčiarska, Bertschy sa previnil držaním. Ďalšia presilovka pre Bielorusko!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli a tak je po jej skončení bez gólový stav 0:0!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

27:03
    Švajčiarsko dalo gól!

Prvý gól zápasu vidíme až v druhej tretine, podarilo sa ho dať Švajčiarsku zásluhou SIMON MOSER a vedú tak 1:0!
    Asistencie: Bertschy.

29:42
    Bielorusko dalo gól!
    Pomerne rýchlo sa Bielorusku podarilo vyrovnať, keď sa presnou strelou presadil PAVEL RAZVADOVSKI a vyrovnal tak na 1:1!
    Bez asistencie.

31:36
    Bertschy dostáva dve minúty za seknutie. Presilovka pre Bielorusko!

33:36
    Švajčiarsko hrá už v plnom počte, Bieloruska sa tak opäť presilovku využiť nepodarilo.

35:07
    Presilovku si teraz zahrá aj Švajčiarsko, Šinkevič sa previnil držaním a oslabuje tak Bielorusko.

37:07
    Ani Švajčiarom sa presilovku nepodarilo využiť, Bielorusko hrá už v plnom počte.

38:21
    Bielorusku sa podarilo streliť gól a otočiť tak vývoj stretnutia vo svoj prospech, dostávajú sa do vedenia 2:1! Gól Bieloruska zaznamenal VYACHESLAV ANDRYUSHCHENKO.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny, Bielorusko je stále vo vedení o jeden gól.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli už tri gól, keď najprv išlo Švajčiarsko do vedenia 1:0! Bielorusko sa však rýchlo podarilo vyrovnať a ešte stihli skóre otočiť vo svoj prospech a tak vedú po druhej tretine 2:1! Uvidíme čo nám prinesie posledná tretia tretina, ešte je v nej všetko otvorené.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Posledná tretia tretina sa nám už začala! Vo vedení o jedne gól je Bielorusko, 2:1!

40:47
    Hneď v úvode tretej tretiny je tu vylúčenie na strane Švajčiarska, dve minúty dostáva Blum za napadnutie. Presilovka pre Bielorusko!

42:47
    Švajčiarsko hrá už v plnom počte, Bielorusko tak opäť nevyužíva presilovú hru!

43:02
    Presilovku si teraz v tretej tretine zahrá aj Švajčiarsko, vylúčený na strane Bieloruska je Denisov za hrubosť.

44:58

Švajčiarsku sa podarilo využiť túto presilovku a tak vyrovnávajú na 2:2 o čo sa gólom postaral INTI PESTONI!
    Asistencie: Vongunten.

45:00
    Stav je tak v 5.minúte poslednej tretej tretiny vyrovnaný 2:2, uvidíme čo prinesú nadchádzajúce minúty tejto tretiny.

46:06
    Opäť sa vylučuje na strane Bieloruska, vylúčeným hráčom je Jefimenko. Presilovka pre Švajčiarsko!

48:06
    Tejto presilovke Švajčiarska sa Bielorusko ubránilo bez inkasovaného gólu! Opäť je tu tak klasická hra 5 na 5.

50:00
    Ostáva približne 10 minút do konca zápasu, priebežný stav je vyrovnaný 2:2!

53:46
    Za Bielorusov je vylúčený Korobov, ktorý sa previnil napadnutím. Presilovka pre Švajčiarsko!

55:14

Švajčiarsko využíva túto presilovku a dostáva sa tak do vedenia 3:2! Autorom presilovkového gólu je DENIS HOLLENSTEIN!

56:00
    Do konca poslednej tretej tretiny už moc času neostáva a Švajčiarsko vedie 3:2! Uvidíme, či sa Bielorusom podarí skórovať a poslať tak zápas do predĺženia či prípadných samostatných nájazdov.

59:01
    Prebieha posledná minúta poslednej tretej tretiny!

59:29
    Oddychový čas si vyžiadal tréner Bieloruska!

59:53
    Oddychový čas si vyžiadal tréner Švajčiarska!

60:00

Finálový zápas Arosa Challenge medzi Bieloruskom a Švajčiarskom sa skončil víťazstvom Švajčiarska 3:2! Reprezentácia Švajčiarska tak dominuje v domácom prostredí a vyhráva hokejový turnaj Arosa Challenge!

O 20:15 sa začína súboj o tretie miesto medzi našou reprezentáciou a Nórskom. Z tohto zápasu vám prinesieme plný on-line textový prenos!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty. (18:29:51)

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 30. Razvadovskij (bez asistencie), 39. Andrjuščenko (bez asistencie) – 28. Moser (Bertschy), 45. Pestoni (Vongunten), 56. Hollenstein (bez asistencie)

Bělorusko: Goriačevskich (Brikun) – Korobov, Denisov, Stas, Kislyj, Gavrus – Šinkevič, Lisovec, Andrjuščenko, Kulakov, Stepanov – Nogačov, Stasenko, Razvadovskij, Jefimenko, Kovyršin – Goroško, Kaznadej, Drozd, Volkov.
    Švýcarsko: Flueler (Stephan) – Blindenbacher, Kukan, Baltisberger, Hollenstein, Hass – Blum, Helbling, Bertschy, Moser, Almond – Kamerzin, Vongunten, Trachsler, Kunzle, Walker – Kparghai, Grossmann, Rufenacht, Pestoni, Fritsche.

Rozhodčí: Vinnerborg, Wehrli – Ambrosetti, Wust