SK Karviná – Frýdek-M. 3:5 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 6:3 (kon.)
Řisuty – Mor. Budějovice 3:2 (po pr.) | Klášterec nO – Jindř. Hradec 3:5 (kon.) | Vsetín – Opava 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Jablonec n/N 8:3 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.)
Tábor – Sokolov 3:4 (0:1 po s.n.) | Vrchlabí – Nymburk 4:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
5:6 (3:1, 2:1, 0:3 - 0:0)
HC Klatovy
Sobota 03.01.2015, 18:002. liga skupina Západ

Klatovy dokončily mimořádný obrat, když smazaly tříbrankový náskok Medvědů a z Vysočiny si odvážejí dva body. (20:39:36)

V samostatných nájezdech zvítězil tým SHC Klatovy.

0:0
    Třetina vyzkoušel blafák do bekhendu, ale v poslední chvíli mu sjel puk z čepele.

2. série
    0:0
    Vytáhlý forvard Matěj Beran nepřekonal Vajnera kličkou do forhendu.

2. série
    0:0
    Martin Hadrava vyzkoušel kličku do forhendu, ale minul.

1. série
    0:0
    Ani Pacanda nedal.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Aleš Jelínek, ale za Polívkův beton puk nezasunul.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení neozhodlo o vítězi, a tak následují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Mečiar vystřelil svižnou střelu od modré čáry, ale Polívka měl jasný výhled a schoval puk do lapačky.

64:27
    Polívka nyní podržel svůj celek, když pochytal i dorážky pelhřimovských střelců.

64:24

63:47
    Srdínko byl v ideální pozici, ale mezi kruhami zamířil nad klatovskou bránu.

63:04
    Medvědi kombinují v útočném pásmu a hledají vhodnou střeleckou pozici.

62:23
    Marcel vyloučen na dvě minuty za hrubost.

62:15
    Martin Hadrava, poté co se vrátil z trestné lavice, najížděl sám na Polívku. Pelhřimovský forvard se už chystal na zakončení do prázdné, když kličkou do forhendu oklamal Polívku. Puk se ale záhadným způsobem ocitl těsně vedle branky.

62:01

61:19
    Klatovy kombinují v útočné třetině domácích.

61:02
    Oddechový čas pro hosty.

61:02
    Kristl ohrozil Vajnera z bezprosřední blízkosti, ovšem domácí gólman vykryl jeho pokus.

60:32
    Kopic po rychlém průniku zleva nastřelil horní tyč.

60:01

Třetí třetina patřila hostům, kteří vymazali tříbrankové manko. V čase 60:0 byl navíc vyloučen Martin Hadrava, a tak oba celky odstartují prodloužení se třemi hráči.

59:00
    Minutu před koncem záklaní hrací doby si zahraje Pelhřimov přesilovou hru. Hobl se provinil držením.

57:49
    Klatov jsou po velkém dorovnání stavu na koni. Pelhřimov se snaží najít protihru, ale sražejí ho nepřesnosti v obraně.

54:22
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Tolik otřepané přísloví nedaáš – dostaneš se opět potvrdilo. Votápek najížděl s Tolknerem dva na jednoho obránce, přičemž Polívka předvedl klíčový zákrok, ze kterého vznikl brejk kltaovských hráčů. Vajner první střelu klatovských hokejistů vyrazil jen před sebe, načež se strhla v jeho brankovišti valná hromada, ve které se nejrychleji zorientoval DAVID MICHEL a bekhendem překonal Vajnera. Bez asistence.

53:29
    Nyní mohli diváci sledovat pasáž nahor – dolů. Nejprve se před Vajnera tlačil Pacanda, načež ztratil kotouč a na Polívku uháněl Dominik Kasalý, jenž vystřelil z levé strany. Polívka pokryl střelu.

51:56
    Navíc se na ledě zaíná přiostřovat. Rozhodčí zatím pouštějí hru, aby dále plynula.

51:19
    Hra se poněkud kouskuje.

49:22
    Kopic se vyřítil o rychlého brejku po chybě obrany Klatov na modré čáře. Střelu Kopice z levého kruhu ale Polívka pokryl.

48:20
    Hosté využívají přesilovu hru a snižují na rozdíl jediné branky. Tentokrát si MATĚJ BERAN sjel nenápadně od modé čáry až před bránu, kde pohotově tečoval ránu Lukáše Martince od modré čáry mimo dosah Vajnera. Asistence: Lukáš Martinec Jaroslav Hobl.

47:39
    Michel vypálil od modré, přičemž jeho rána byla ještě tečovaná. Vajner dokázal kotouč zkrotit, načež se před jeho brankou strhla bitka mezi Tomášem Mečiarem a Patrikem Marcelem. Oba zchladí hlavy na trestné lavici.

46:47
    Kopic se při napadání dopustil podražení klatovského obránce a tudíž míří na trestnou lavici.

46:21
    Opět souboj Bezděk versus Polívka. Hráč Medvědů nahazoval touš od modré čáry a Polívka si dlouho nebyl jistý, kam puk doputoval. Nakonec ho těsně zastavil u své pravé tyčky.

45:47
    Bezděk najížděl zleva sám na Polívku, ale pelhřimovský střelec nenašel mezírku mezi betony.

44:34
    Vladislav Kubeš vystřelil z boku na Vajnera, který odrazil puk přesně na hůl TOMÁŠE PACANDY a ten těsně po doskoku touše o led zamířil do poloodkryté brány. sistence: Vladislv Kubeš a Matěj Beran.

43:53
    Zakázané uvolnění Medvědů.

43:46

42:09
    Od modré čáry vypálil i Matěj Beran, který si z pozice centra sjíždí při přesilových hrách na modrou čáru, odkud ostřeluje pelhřimovskou brankou. Jeho pokus tentkrát minul tři tyče Vajnerovy svatyně.

41:54
    Pacanda vyslal tvrdou střelu od modré čáry. Vajner ji skryl v klíně.

41:46
    Martin Hadrava vyloučen za sekání.

41:28
    Osmělu jí se i Klatovy. Kepka z levého kruhu ale nepřekonal Vajnera.

41:10
    Dominik Kasalý vyslal na Polívku tvrou střelu, kterou Polívka chytail do své lapačky.

40:40
    Oba týmy zatím mají problém přejít přes modrou útočnou čáru.

40:01

Druhou třetinu vyhráli Medvědi 2:1. Nejprve hosté snížili na rozdíl jedné branky, ale Pelhřimov si zásluhou Kadlece a Tolknera opět vybudoval dvoubrankové vedení. Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:37
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Krátce po skončení přesilové hry Pelhřimov znovu skóruje. MARTIN TOLKNER se dostal do samostatného úniku, který zakončil chladnokrevně mezi betony Partika Polívky. Asistence: Tomáš Mečiar a Vratislav Vajner.

39:31

38:34
    Tentokrát Mečiar vystřelil výrazně prudší ránu, která letěla jen těsně nad klatovskou klec.

38:28
    Mečiar poněkud z nouze nahodil puk na Polívku. Ten ho přikryl na své hrudi.

37:31
    Petr Zeman jde znovu na terstnou lavici. Dvě minuty vyfasoval za sekání.

36:54
    V té samé přesilové hře se prosazují i domácí. Tomáš Mečiar vystřelil od modré čáry a JAKUB KADLEC tečoval puk, na který Polívka již nemohl dosáhnout. Asistence: Tomáš Mečiar a Martin Tolkner.

36:21
    Na útočném výletě se ocitl Mečiar, který zkoušel střelu mezi betony. Polívka si mezeru mezi nohami pohlídal.

35:23
    Hosté udeřili v oslabení. DAVID MICHEL proklouzl podél levého mantinelu a prudkou střelou do šibenice nad Vajnerovu vyrážečku snižuje na 3:2. Bez asistence.

35:08
    Třetina s Bezděkem nabruslili do útoného pásma a druhý jmenovaný prodkou střelou švihem zakončil. Polívka střelu pokryl.

34:57
    Medvědi budou hrát další přesilovou hru. Za podražení si odpyká dvě minuty Lukáš Martinec.

34:34
    Srdínko vyslal na Polívku plachtivou střelu od moré čáry. Klatovský muž v masce bez problémů lapil střelu do lapačky.

34:02

33:14
    Medvědi kombinují v útočném pásmu.

32:02
    Jakub Houfek vyloučen za sekání.

31:44
    Votápek projel podél levého mantinelu a přihrávkou skrz brankoviště našel volného Tolknera, jemuž puk sklouzl z hole a jen těsně minul branku Klatov.

30:46
    Libor Bezděk vystihl klatovskou rozehrávku a prudkou střelou z mezikruží trefil břevno.

30:38

29:30
    Domácí se osvobozují a Srdínko je již ve hře.

29:18
    Hosté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři. Třetina zahákoval hostujícího hráče a domácí se budou bránit patnáct sekund ve třech.

28:35
    Počet hráčů se na ledě srovná. Kristl jde na tresnou lavici za hákování.

28:31
    Medvědi vystrkují růžky i v oslabení. Kopic pálil z prvého kruhu těsně nad Polívkovu bránu.

27:34
    Pavel Srdníko si odsedí dvě minuty za sekání.

26:51
    Votápek vystřelil z pravého kruhu Polívkovi přesně na "teploměr", to znamená mezi ruku a tělo. Klatovský gólman neudržel puk a ten se pomalu kutálel z brankovou čáru. Avšak hostující obránci byli pozorní a uhasili požář před svou brankou.

25:54
    Martin Hadrava našel před bránou Miroslava Kopice, ale ten byl tísněn hostujícím obráncem a ze slabou střelou tak Polívka neměl větší problémy.

25:00
    Mečiar nahodil puk od modré čáry, který před bránou tečoval Bezděk, ovšem Polívka zakročil pravým betonem.

24:32
    Třetina projel až do útočného pásma, ale hostující obrana vyhazuj až za Vájnerovu bránu.

24:07
    Petr Zeman si odsedí dvě minuty za hákování.

22:52
    Klatovská obrana zaváhala při rozehrávce, což ale nepotrestal ani Filip Kasalý, ani Martin Hadrava.

22:22
    Třetina se probil zpoza brány až před Polívku, který ale pečlivě utěsnil mezeru u pravé tyčky.

21:54
    Po zasáhu klatovského hráče končí puk na tribuně.

20:25
    První střela ve druhé třetině od bývalého juniorského reprezentanta Matěje Berana, jenž od moré čáry prověřil Vajnera, který vyrazil puk do ochranné sítě.

20:01

Je za námi první třetina zápasu, ve kterém se Klatovy dostaly v deváté minutě do vedení a brankář Polívka byl do osmnácé minuty pro pelhřimovské střelce největším soupeřem. Jenže poté dokázali vstít Padělkovi svěřenci během pětapadesáti sekund tři góly a Medvědi tak odešli do kabin s dvoubrankovým vedením.

20:00

19:06
    Atmosféra se nyní na pelhřimovském stadionu diametrálně liší. Klatovy jsou očividně překvapení průběhem zápasu.

18:54
    Medvědi nastartovali gólostroj. Další gól přidává po Jelínkově asistenci střelou z levého kuhu MARTIN HADRAVA. Asistence: Aleš Jelínek.

18:14
    To je rychlý obrat ve vývoji. LIBOR BEZDĚK nahazoval puk před gólmana Polívku a jeden z jeho obráncu ztečoval puk přesně k lévé tyčce ve chvíli, kdy se od ní klatovský gólman odpoutával. Bez asistence.

17:59
    Domácí se prosazují v přesilové hře. PAVEL SRDÍNKO vypálil od modré čáry a puk se zastavil až o síť Polívkovy branky. Asistence: Jakub Kadlec

17:47
    Polívka si připsal další zákrok proti pelhřimovské střele.

17:37
    Pelhřimov zakládá útočnou akci zpoza vlastní brány.

16:53
    Další přesilová hra pro Medvědy. Kubeš přidržel domácího útočník, takže musí za katr.

15:45
    Lední Medvědi se pohledně porkombinovali až do střelecké pozice, ovšem Kubát s Třetinou již překombinovali celou situaci a k zakončení se nedostali.

14:34
    Michel zkoušel individuální průnik, ovšem Jelínek mu vystavil stopku čistým hitem.

14:00
    Medvědi se osvobzují výhozem přes všechny čáry.

13:37
    Na konci celé kombinace se ocitl David Michel, ale střelu mu ideálně nesedla a Vajner měl tak lehkou pozici.

13:21
    Klatovy budou hrát panáct sekund přesilovou hru pět na tři. Za podražení míří na trestnou lavici Jiří Kubát.

12:38
    Pacandovi nesedla střela od modré čáry a Medvědi se probíjli do přečíslení. Obrana hostů se ale rychlá vrátila.

11:44
    Klatovy kombinují kolem modré čáry.

11:36
    Klatovy si zahrají první přesilovou hru. Za sekání putuje za katr Tomáš Mečiar.

10:59
    Roman Vondryska nahrnul kotouč na Vajnera a před ním se náhle vytvořila valná hromada. Rozhodčí nakonec zbránili vážnější potyčce.

08:37
    Pohledná akce Klatov končí prvním gólem v utkání. Žáček po průniku kolem levého mantinelu nacentroval před bránu na MATĚJE BERANA, který pohodlně zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Miroslav Žáček, Vladislav Kubeš.

07:52
    Filip Kasalý nejprve sám z levé strany vystřelil na Polívku, který vyrazil kotouč jen před sebe ke Kasalému, jenž následně zpoza brány našel Martina Hadravu, který znovu pálil do připraveného Polívky.

07:40
    Jelínek chtěl projít sám do útočné řetiny, ale zastavil ho ofsajd.

06:21
    Klatovy se osvobozují a domácí mají problémy se dostat na kotouč.

06:01
    První vyloučení zápasu. Za sekání si odsedí dvě minuty Matěj Beran.

05:09
    Po chybné rozehrávce domácí obrany se ke kotouči dostal Kubeš, jenž ohrozil Vajnera bekhendem, ovšem domácí gólman vyrazil puk pravým betonem.

04:39
    Zakázané uvolnění domácího celku.

04:12
    Třetina opět na kotouči v útočné třetině. Po jeho přihrávce zakončil střelou z vrcholku kruhu Bezděk, ovšem Polívka si poradil.

03:16
    Pelhřimov těžko hledá cestu do útočného pásma, Klatovy vytlačují pelhřimovské hráče již na červené čáře.

00:59
    Partik Polívka si připsal první zákrok po střele Martina Hadravy, mladý gólman přikryl touš na hrudi.

00:33
    Matěj Beran byl v čele rychlého kontru, ale jeho šanci pokryl Vajner.

00:21
    Třetina zavezl puk do úočného pásma, ovšem klatovská obrana mu uzmula kotouč a hosté vyrážejí do protiútoku.

00:01

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Vajner – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Srdínko, Žuček, F. Kasalý – Tolkner, Kubát, Třetina – Kadlec, Votápek, Martin Hadrava – Kopic, Bezděk

SHC Klatovy: Lavička – Zemn, Martinec, Blumentrit, Žáček, Houfek, Marcel, Hobl, Beran, Pacanda, Kubeš, Topinka, Pejchar, Vondryska, Noga, Kepka, Kristl, Čuban, Michel

Rozhodčí: Kopeček – Lklouda, Musil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Bečka

Branky a nahrávky: 18. Srdínko (Kadlec), 19. Bezděk, 19. Hadrava (Jelínek), 37. Kadlec (Mečiar, Tolkner), 40. Tolkner (Mečiar, Vajner) – 9. Beran (Žáček, Kubeš), 36. Michel, 45. Pacanda (Kubeš, Beran), 49. Beran (Martinec, Hobl), 55. Michel, rozh. náj. Kristl