Boston – Tampa 4:3 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 7:2 (kon.) | Carolina – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 8:2 (kon.) | Dallas – Ottawa 5:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Minnesota Wild
Středa 14.01.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji dobrou noc. (03:41:50)

Tři hvězdy zápasu:
    1) David Perron (PIT) 1+1
    2) Chris Kunitz (PIT) 1+1
    3) Zach Sill (PIT) 1+1

Minnesota je za konečnou sirénu asi hodně ráda. Poslední třetina se odehrávala ve znamení naprosté destrukce hostí, během které Pens nasázeli čtyři branky během deseti minut a Divoši odjíždí z Pittsburghu s konečným přídělem sedmi branek a jejich série bez vítězství se tak protahuje již na šest zápasů.

60:00

59:37
    Zucker pálí z kruhu nepřesně.

58:48
    Pominvillova střela sražena mimo.

57:58
    Spaling nedojel nahození Bortuzza a dopředu míří hosté.
    Zach SILL - 7:2

56:39
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Střelecká exhibice Pittsburghu pokračuje. Chris Kunitz našel precizní přihrávkou před brankou ZACHA SILLA, který střelou mezi betony překonal Johna Curryho. Asistence: Chris Kunitz, Sydney Crosby.

56:10
    Na ledě nyní můžeme vidět mnoho nepřesností na obou stranách.

55:17
    Zucker nahodil puk do útočného pásma, ten byl však sražen mimo kluziště.

54:58
    Nyní se již vyhození zastavilo ve středním pásmu, kde si však kotouč sbírají domácí borci.

54:47
    Po vyhraném buly další icing hostí.

54:35
    Nepřesné nahození Minnesoty končí zakázaným uvolněním.
    Justin FONTAINE - 6:2

53:57
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté zmírňují debakl. Erik Haula posunul puk do útočného pásma JUSTINU FONTAINOVI, jehož střelu pod břevno nedokázal Fleury zastavit. Asistence: Erik Haula, Ryan Sutter.

52:50
    V dobré šance posunul puk pod ležícího Fleuryho Zucker.

50:56
    Tento příděl už je na Backstroma příliš a do brány se tak dostává John Curry, který k NHL poprvé přičichl právě v dresu Pens.
    Kris LETANG - 6:1

50:56
    Tohle už zavání debaklem. Krásná akce v podání domácích vyhání Backstroma z branky. Crosby poslal do útočného pásma Perrona, ten posunul vedle sebe na volného KRISE LETANGA, který pohlednou akci zakončil perfektní kličkou. Asistence: David Perron, Sydney Crosby.

50:26
    Inkasované branky viditelně otřásli psychikou hostí, kterým se momentálně nedaří ani jednoduché přihrávky.
    Paul MARTIN - 5:1

49:08
    A zdá se, že je hotovo. PAUL MARTIN dojel nahozený puk a s přispěním obránce Prossera ho usměrnil za Backstromova záda. Platnost branky ještě potvrdil videorozhodčí. Asistence: Nick Spaling, Jevgenij Malkin.

48:48
    Malkin v dobré pozici trefil jen Prossera.

48:01
    Crosby vybojoval téměř ztracený puk, narazil si s Kunitzem, ale z těžkého úhlu mířil nepřesně.

47:14
    Goc vybruslil od mantinelu, ale střílel nepřesně.

46:34
    Velmi aktivní Parise nadvakrát prostřelil obránce Letanga. Fleury byl připraven.

46:13
    Icing domácích a bude se vhazovat před Fleurym.
    Brandon SUTTER - 4:1

45:03
    Tak to byla nádhera. Vanekova střela se odrazila od jednoho z obránců Pittsburghu do středního pásma. Puk nejrychleji dojel BRANDON SUTTER, zavezl ho do útočného pásma a fantastickou střelou do vzdálenějšího růžku překonal Backstroma. Asistence: Paul Marin.

44:32
    Dobrá práce Vaneka v útočném pásmu vyšla vniveč.

44:05
    Brodinovu střelu od modré vyrazil betonem Fleury.

43:39
    Parise z úhlu přestřelil bránu domácích.

43:11
    Carter zastaven pozornou obranou Pens.

42:39
    Perron předvedl vynikající techniku, když se prokličkoval až před gólmana. Puk mu však na poslední chvíli z hole utekl.

41:58

41:32
    Další neúspěšný pokus si připisuje Vanek.

41:02
    Koivu našel zpoza brány před brankou Parise, jehož šanci zlikvidoval Fleury.

40:40
    Hosté se ne a ne s pukem usadit v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina končí nerozhodným výsledkem, když oba dva celky vstřelili po jedné brance. Nejprve při signalizovaném vyloučení snižoval za hosty Jonas Brodin. Minutu a půl nato to ale opět bylo o dvě branky. Přesilovku Pens využil po pěti vteřinách Chris Kunitz. Prostřední část se nesla v duchu mírné převahy domácích, kteří tak vyrovnali hru z první třetiny. Střely v druhé třetině 17:11. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 03:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Těsné před odchodem do kabin je tady vyloučení. Bortuzzo (PIT) odsedí dvě minuty za podražení.

39:54
    Martin dvakrát během krátké chvíle prověřil pozornost Backstroma.

39:00
    Oznámena poslední minuta druhé části a domácí úspěšně hájí vlastní obrannou modrou.

37:59
    Na druhé straně nepříjemně nahodil Prosser, defenziva Penguis si se situací ale dokázala poradit.

37:24
    Kunitz se dostal mezi kruhy k odraženému puku a jen těsně minul bránu hostí.

36:58
    Fleury i pod tlakem ukázal výbornou hru holí.

36:12
    Scuderi na poslední chvíli zastavil pronikajícího Coyla.

35:40
    Parise vybojoval puk v rohu a nabil na modrou Spurgeronovi, jehož střelu s problému udržel ve výstroji Fleury.

34:26
    Zucker ani Coyle si nyní na Fleuryho nepřišli.

33:55
    Haulova zadovka před bránu nenašla nikoho v bílém.

33:29
    Hosté nyní ujeli 3 na 2, své přečíslení však nevyřešili dobře.

33:10
    Backstrom si našel střelu Perrona.

32:20
    Gocova střela od modré sražena mimo.

32:05
    Backstrom si lapačkou stáhl nahození od modré.

31:40

31:21
    Domácí zachybovali v rozehrávce a po icingu se bude vhazovat před Fleurym.

30:55
    Perron vypálil z kruhu, Kunitz se již k dorážce nedostal.

30:37
    Od domácích je to zatím hodně překombinované.

29:40
    Další přesilovka pro Penguins. Na trestné si posedí Haula (MIN).

29:31
    Tvrdá střela od modré Prossera opět vyražena Fleurym.

29:08
    Hosté chyceni v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

28:25
    Střela od modré Folina mizí ve výstroji gólmana Tučňáků.
    Chris KUNITZ - 3:1

26:45
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru. Crosby opět vybojoval puk po buly a střelu Letanga od modré tečoval Malkin. S tečí si ještě dokázal Backstrom poradit, s následnou dorážkou CHRISE KUNITZE už ovšem ne a domácím se vrací dvoubrankové vedení. Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

26:40
    První přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za podražená si odsedí Coyle (MIN).

26:40
    Tvrdou střelu od modré poslal na bránu Despres a následně se ještě o dorážku pokoušel Adams.
    Jonas BRODIN - 2:1

25:12
    Divoši nyní uzamkli při signalizovaném vyloučení svého soupeře v jeho pásmu. Nádherná křižná přihrávka našla volného JONASE BRODINA, který přesnou střelou do růžku brány nedal Fleurymu žádnou šanci. Asistence: Nate Prosser, Jason Pominville.

24:18
    Sutter ujel do samostatného nájezdu, jeho střela však byla nepřesná.

23:40
    Carter skončil po důrazném zákroku obráncu Pittsburghu v bráně, která se neudržela na svém místě.

23:20
    Rust vystřelil od levého mantinelu, vyrážečka Backstroma byla připravena.

22:41
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, Koivu však v zakončení Fleuryho překonat nedokázal.

22:12
    Vanek výborně clonil Fleurymu ve výhledu, střela Fontaineho však letěla těsně vedle.

21:40
    Fontainova nadějná střela skončila ve výstroji jednoho z hráčů Pens.

21:02
    Scuderiho dělovka od modré neprošla houštinou těl před bránou.

20:45
    Nepřesní rozehrávka Divochů znamená zakázané uvolnění a buly před Backstromem.

20:20
    Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu, ani jedna z jejich dvou střel však nenašla svůj cíl.

20:01

První třetina byla k hostům hodně krutá. Do zápasu vstoupili velice aktivně a až do první inkasované branky svého soupeře jednoznačně přehrávali. Tučňáci ale dali svému soupeří velkou lekci z produktivity a přesto, že je Divoši přestříleli, vedou po první třetině hned o dvě branky. Střely na bránu v první třetině 9:12. Druhá třetina začne přibližně v 02:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Tak přece jen ještě nějaké vzrušení před sirénou. Crosby nádhernou kličkou obelstil Folina, jeho následná střela však byla sražena.

19:43
    Sill nyní chycen v ofsajdu.

19:24
    Domácí se na konci třetiny už moc do útoku nehrnou.

18:58
    Lehké nahození od modré v pohodě kryje Fleury.

18:20
    Ehrhoffova střela od modré k bráně neprošla.

17:24
    Veliký tlak měli nyní domácí hráči v útočném pásmu, Backstrom však oba jejich pokusy pochytal.

16:36
    Malkinova střela z úhlu končí na betonu Backstroma.

16:04
    Nahození před bránu zlikvidoval Fleury.

15:35
    Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

14:31
    Bortuzzo ztratil puk na obranné modré, naštěstí pro něj Parise nedokázal sám v pásmu s kotoučem nic vymyslet.

14:15
    Zakázané uvolnění Pens.
    David PERRON - 2:0

12:04
    Sydney Crosby vybojoval puk po vhazování a nabil na modrou Christianu Ehrhoffovi. Jeho tvrdou střelu Backstrom vyrazil přímo před sebe a pohotový DAVID PERRON dokázal dopravit puk za jeho záda. Asistence: Christian Ehrhoff, Sydney Crosby.

11:55
    Střela od modré se odrazia od zadního mantinelu k Bennetovi, který z nulového úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu.

11:20
    Vanek nyní z nepříjemného úhlu prověřil pozornost brankáře Tučňáků.

11:09
    Nepřesnost ve středním pásmu zhatila další akci hostí.

10:33
    Sutter nahodil od modré, Fleury jeho pokus likviduje betonem.

09:20
    Crosby se z rohu kluziště proháčkoval až před Backstroma, finský gólman ale domácím další radost nedopřál.

08:58
    Na druhé straně si vedl dobře proti Crosbymu také Backstrome.

08:35
    Fleury lehce vyrazil nedůraznou bekhendovou střelu Fontaina.

07:55
    Jeden z obránců Pens ztratil hůl, hosté toho ale nedokázali využít.

07:38
    Fleury s problémy udržel nepříjemnou střelu Folina.

07:09
    Hosty inkasovaná branka nepoložila a už opět zlobí v útočném pásmu.
    Marcel GOC - 1:0

06:16
    Tak se MARCEL GOC přece jen dočkal. Předvedl dobrou orientaci před brankou, když se dostal ke sražené dorážce Silla a následně již neměl problém dorazit puk do odkryté svatyně. Asistence: Zach Sill, Craig Adams.

05:59
    Marcel Goc vypálil z vrcholku kruhu a trefil tyč.

05:22
    Nyní se to povedlo Downiemu, ale jeho střela byla sražena mimo.

05:01
    Domácí nejsou schopni přejít s pukem přes střední pásmo.

04:15
    Minnesota na začátku svého soupeře jasně přehrává. Další střelu bekhendem si připisuje Cooke.

03:50
    Pariseho střelu vyrazil Fleury jen před sebe, naštěstí pro něj byl u puku první obránce Pens.

03:06
    Další zákrok brankáře domácích po střele Folina od modré.

02:55
    Pominvillemu jen těsně ujela přihrávka mezi dva obránce, po které by mohl jet sám na branku.

02:07
    První velká šance pro hosty.Po obrovské chybě v obranně se dostal k zakončení Haula. Z pozice mezi kruhy však mířil pouze do Fleuryho.

01:31
    Minnesota vyhrála buly v útočném pásmu a ke střele se následně dostal Suter. Ta však byla sražena do ochranné sítě.

01:10
    První zákrok si připisuje také Fleury. Střela od modré končí v jeho výstroji.

00:51
    Pens nahazují puk do útočného pásma a odjíždějí střídat.

00:16
    A první střela na rozchytání pro Backstroma.

00:01

Oba celky už vstupují na led a utkání co nevidět začne.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Erhoff, Letang, Martin, Bortuzzo, Scuderi , Despres – Kunitz (A), Crosby (C), Perron – Spaling, Malkin (A), Bennett – Rust, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams

Minnesota Wild: Backstrom (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Brodin, Prosser, Blum – Parise (A), Koivu (C), Pominville – Vanek, Haula, Fontaine, Zucker, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Carter.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání:

Dominik Uher (PEN) 2 záp., 0+0, +/- -1

Poslední vzájemný zápas:

05.11.2014 – Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 1:4

MINNESOTA WILD

Jednou jedinkrát zatím dokázala Minnesota zvítězit od začátku kalendářního roku, doma proti Torontu. Od té doby čeké hostující tým již pět zápasů na výhru. Z těchto pěti klání dokázala Minnesota urvat jeden jediný bod za prohru se Sharks v prodloužení. Mizerná série má za následek propad tabulkou Západní konference až na dvanácté místo. Vytoužené play-off je tak momentálně již osm bodů daleko. Jediné, co může hráče Wilds alespoň trochu utěšovat je to, že mají o dva zápasy méně než právě osmé San Jose.

PITTSBURGH PENGUINS

Přesto, že Tučňáci vstupují do dnešního utkání jako jasný favorit, mají před vlastními fanoušky co napravovat. Poslední dva zápasy v Consol Energy Center pro ně totiž nedopadly dobře. Nejprve podlehli Montrealu a o čtyři dny později také v prodloužení Bostonu. I přesto jsou ale Penguins druhý nejlepší tým na domácím kolbišti z celé Východní konference. Co se týče celkového postavení v tabulce, tak to je o jednu příčku horší. Na první Tampu ale ztrácí Pittsburgh jen dva body a navíc má o tři zápasy méně.

Vítejte u dalšího přenosu ze zámořské NHL. Dnes se proti sobě utkají Pittsburgh Penguins a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 7. Goc (Sill, Adams), 13. Perron (Ehrhoff, Crosby), 27. Kunitz (Malkin, Letang), 46. Sutter (Martin), 50. Martin (Spaling, Malkin), 51. Letang (Perron, Crosby), 57. Sill (Kunitz, Crosby) – 26. Brodin (Prosser, Pominville), 54. Fontaine (Haula, Sutter)

Minnesota Wild: Backstrom (51. Curry) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Brodin, Prosser, Falk – Parise (A), Koivu (C), Pominville – Vanek, Haula, Fontaine – Zucker, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Carter

Rozhodčí: Peel, Pollock – Sericolo, Knorr