Boston – Tampa 4:3 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 7:2 (kon.) | Carolina – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 8:2 (kon.) | Dallas – Ottawa 5:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
Nashville Predators
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Vancouver Canucks
Středa 14.01.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám klidné středeční ráno. (04:55:53)

Československá stopa v utkání:
    Radim Vrbata (VAN) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:35.

Vyhrané vhazování: 31 – 27.

Je dobojováno! Predátoři byli ve vedení téměř po celý průběh utkání, ale o zisku dvou bodů rozhodli až v poslední desetiminutovce, ve které vstřelili tři branky. Málo produktivní Kosatky tak potřetí v řadě odchází ze zápasu bez bodu, naopak Nashville načal druhou polovinu sezóny vítězně a potvrdil pozici nejlepšího týmu v NHL.

60:00

59:51
    Canucks vyvezli puk do bezpečí, v tomto zápase se už nic nestane!

59:22
    Chriss Higgins neúměrně dlouho držel Romana Josiho a sudí byli nekompromisní.

59:03
    Jokinen v rychlém protiútoku posouval puk do jízdy Bourqueovi, ale ten to k němu měl daleko.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:31
    Jarnkrok výrazně přestřelil, ale mrzet ho to už nemusí.

58:21
    To moc dobře ví také hosté, kteří se už nikam neženou a spíše čekají na závěrečný klakson.

57:58
    Predátoři mají utkání plně pod kontrolou a o vítězi utkání už je na sto procent rozhodnuto.
    Colin WILSON - 5:1

57:39
    Nashville právě vstřelil branku!
    Čtyřbrankové manko už je pro Kosatky hodně kruté. Ribeiro přihrál na modrou Sethu Jonesovi. Jeho střelu Lack ještě vyrazil, ale následná dorážka Craiga Smithe se od něj odrazila ke COLINU WILSONOVI, od jehož brusle se kotouč pravděpodobně vydal mezi Lackovy betony. Asistence: Craig Smith, Seth Jones.

56:59
    Hosté vyhazují a odjíždí střídat, stejně tak činí i Nashville.

56:42
    Filip Forsberg střílel z mezikruží do prostoru v rohu hřiště.

56:31
    Domácím pochopitelně stačí držet puk a nepouštět soupeře do útoků.

56:09
    Edler ve vlastním oslabení vjel do útočné třetiny, avšak Huttona příliš neprověřil.

55:59
    Brad Richardson naprosto zbytečně sekl protihráče a zaslouženě dostává dvouminutový trest.
    Mike FISHER - 4:1

55:31
    A to platí dvojnásob, jelikož Preds odskakují do vedení o tři branky. Neal přihrál před branku, Lack se rozhodl vyjet a získat puk pro sebe, jenže se na něj vyřítil MIKE FISHER, jenž mu zhatil plány a rychlým blafákem vystřelil do prázdné branky. Asistence: James Neal, Colin Wilson.

55:19
    Nashville si hlídá své vedení, hosté to budou mít ve zbývajících minutách hodně těžké.

54:56
    Kosatky jsou v posledních minutách horším týmem, což potvrdilo i vyhození na icing.

54:34
    Jokinen přihrál za sebe, což nebylo moc chytré řešení, jeho spoluhráč zákonitě vjel do postavení mimo hru.

54:23
    Propagační střelu Taylora Becka si Lack pohlídal, následuje komerční pauza.

54:03
    Roman Josi míjí.

53:51
    Postavení mimo hru v podání Canucks.
    Filip FORSBERG - 3:1

53:32
    Velká chyba Eddieho Lacka výrazně přibližuje Predátory k vítězství! FILIP FORSBERG se dostal před Edlera a z ostrého úhlu překvapil všechny přítomné, protože Lack si nepohlídal prostor u levé tyče a pustil puk do branky. Asistence: Mike Ribeiro, Victor Bartley.

53:12
    Dorsett obral o puk Volčenkova, jenže Vancouver pásmo udržel jen pár vteřin.

52:48
    Smith chtěl překvapit Lacka ranou z nulového úhlu, ale kotouč obránci srazili mimo hřiště.

52:26
    Weber poslal puk před branku, po několika odrazech se ho nakonec ujala lapačka Lacka.

52:14
    Od Vrbaty se puk odrazil k Beckovi, který však nezdvojnásobil vedení Predátorů.

51:51
    Ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu, hraje se převážně ve středu hřiště.

51:18
    Neal využil chyby obránců, získal puk pro Fishera, ale ten švihem střílel do hrudi Lacka.

50:58
    O chvíli později to vzal Dorsett na sebe, ale od hole Neala se puk podruhé v krátké době ocitl v síti za brankou.

50:34
    Dorsett dával přihrávku do volného prostoru, jenže Hansenovi střela vůbec nesedla.

50:14
    Přízemní pokus Edlera srazil Curtis Hutton do ochranné sítě.

50:05
    Necelých deset minut před koncem třetí periody se Nashville provinil ofsajdem. Následuje reklamní pauza.

49:44
    Riskantní rozehrávka se nemusela Kosatkám vyplatit, díky Henrikovi Sedinovi ale byli Predátoři vytlačení do středu hřiště.

49:14

49:07
    Fanoušci aplaudují čtveřici obránců, kteří v oslabení nenechali Vancouver ani jednou vystřelit!

48:44
    Tři čtvrtiny přesilovky jsou fuč a hosté se ani nestihli nastěhovat před bránu Huttona.

48:21
    Bonino zavezl puk do útočné třetiny, jenže po vteřince mu byl uzmut.

48:03
    Tahle přesilovka se hostům moc nedaří, první útok Vancouveru o pásmo znovu přišel.

47:41
    A opět, tentokrát se o to postaral švýcarský obránce Preds Roman Josi.

47:21
    Nashville vyhrál buly v obranném pásmu a vyexpedoval kotouč za branku Lacka.

47:14
    Corrado byl naražen na mantinel Smithem, který dává hostům šanci vyrovnat z přesilové hry.

46:51
    Sbisovu střelu Hutton nezkrotil a útok Vancouveru tak nekončí.

46:29
    Chybu v domácí rozehrávce Vancouver nepotrestal, Daniel Sedin z dorážky netrefil odkrytou branku po nebezpečné střele od modré čáry.

46:13
    Forsberg byl ve středním pásmu podražený, ovšem hra plynule pokračuje.

46:00
    Ribeiro krásnou zadovkou vyzval ke střele z první Craiga Smithe, jenž z několika metrů trefil předním stojícího Lacka.

45:54
    Jokinenovo nahození tečoval jeden ze soupeřů vysokou holí, což pravidla nepovolují.

45:29
    Edler musí bojovat o puk, zakázané uvolnění se totiž nepískalo.

45:14
    Krátce po vhazování své štěstí zkoušel Jarnkrok, který nenašel skulinku v Lackově výstroji.

45:04
    Dva zákroky také pro Lacka, který nejprve vychytal Mattiase Ekholma a poté i Matta Cullena.

44:56
    Po výborném střídání Vancouveru následuje špatná rozehrávka a zakázané uvolnění.

44:34
    Stanton pálil od modré a Hutton znovu vyrazil kotouč před sebe.

44:22
    Bieksova střela byla tečovaná, pro volný puk si dojel Daniel Sedin a hosté pokračují v náporu.

44:05
    Hosté stále v útočném pásmu, obránci Predators se mají co ohánět.

43:44
    Bieksa dal zadovku Edlerovi, Huttonovi puk sice vypadl, ale za svá záda ho nepropustil.

43:19
    Hansen z ostrého úhlu minul, střelu Taneva Hutton vyrazil.

42:56
    Pekka Rinne zřejmě utrpěl nějaké zranění a v brankovišti jej nahrazuje Carter Hutton.

42:51
    Higgins dostal dlouhou přihrávkou a hnal se na Rinneho, do kterého krátce po zakončení narazil společně s klouzajícím Volčenkovem.

42:05
    Teď Forsberg střílel z blízkosti pravého mantinelu, ale Lack jen pohledem zkontrolovat let puku.

41:49
    Ribeiro si objel branku a přihrál Forsbergovi, který o kotouč přišel.

41:28
    Jen co se hosté rozhodli rozehrát, tak nechtěně vyhodili na icing.

41:24
    Canucks se nikam neženou, v poklidu drží puk před vlastní brankou.

40:43
    Daniel Sedin pálil z pravé strany a Lack v pohodě vyrazil.

40:23

40:09
    Nashville ještě dohrává přesilovou hru, jenomže je v obranné třetině.

Vyhrané vhazování: 18 – 17.

Druhých dvacet minut přineslo svižný hokej a šance na obou stranách. Využitá však byla pouze jedna, stalo se tak ve třiadvacáté minutě, kdy se prosadil švédský zadák Vancouveru Alexander Edler. Ani jeden z celků si nevypracoval výraznější převahu, oba gólmani byli v kompetenci zhruba stejně, a tak se o vítězi rozhodne až ve třetí třetině.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Tato snaha přišla vniveč, jelikož Gaustad buly prohrál.

39:58
    Dvě vteřiny před koncem druhé části ještě jedno buly před Lackem. Pekka Rinne byl povolán na střídačku a Nashville má na ledě šest hráčů.

39:53
    Jones nabil Wilsonovi, jehož dělovce z pravého kruhu chyběla přesnost. Wilson ještě vrátil puk na Smithe, jenže Lack předvedl jistý zákrok.

39:47
    Smith ztratil balanc a místo střely přihrál Ribeirovi, který pokračuje v přesilovkové kombinaci.

39:09
    Weber si najel na místo pravého křídla, natlačil se přes obránce a z úhlu poslal puk na Lacka, který lehce zakročil.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Josiho švihl od modré nenadělal Lackovi žádné potíže, hosté naopak vyhodili.

38:30
    Neal se k zakončení neprotlačil, bojuje se za brankou Lacka.

38:23
    Potrestaným hráčem je Kevin Bieksa, který zahákoval Paula Gaustada.

38:07
    Bieksa fauloval a domácí si zahrají přesilovku. Mezitím to ještě Nashville zkouší v šesti.

37:51
    Stanton nic nevymýšlel a odevzdal puk domácím.

37:18
    Burrows na poslední chvíli přihrál Boninovi, ale Pekka Rinne proti němu vytasil pravý beton.

36:56
    Hansen protečoval puk do útočného pásma, tam se ho ale ujali hráči ve žlutém.

36:36
    Josi svou střelou trefil vlastního spoluhráče, Kassian rychle obrací hru.

36:13
    Třetí útok Predátorů honí puk po mentinelech, Lack může být v klidu.

35:51
    Neal bekhendem přihrál před branku Smithovi, ale rozměry brány pro něj byly příliš malé.

35:37
    Bieksova střela byla zablokovaná, Ribeiro se dostal k puku a okamžitě přihrál vpřed.

35:20
    Neal zblízka trefil pouze hrudník Eddieho Lacka.

35:06
    Cullen vjel do pásma příliš brzo, Neal se tak ocitl v ofsajdu.

34:42
    Cullem mohl přihrát volnému Jokinenovi, jenže mu utekl puk a z přečíslení nic nebylo.

34:16
    Sedinovci si vyměnili několik přihrávek, avšak vše se odehrálo u modré čáry, kde nakonec zakročili obránci.

33:52
    Edlerova dlouhá střela vyrovnání nepřinesla, hosté vypíchli puk do středního pásma.

33:32
    Weber vyhodil a Kosatky operují s pukem v obranné třetině.

33:15
    Nyní už Edler střílel od modré, avšak kotouč letěl za branku.

33:05
    Edler hledal Daniela Sedina, ke kterému kotouč neprošel.

32:59
    První přesilovku si zahraje také Vancouver. Za hákování je vyloučen James Neal.

32:42
    Ozývají se také fanoušci, kteří podporují domácí hráče pokřikem "Let´s go Predators".

32:17
    Volčenkov jen tak nahodil do rohu hřiště, kam dojel Jokinen, který pokračuje v akci.

31:47
    První zákrok zápasu si připsal také Ryan Miller, kterého na střídačce prověřilo tečované nahození Taneva.

31:26
    Henrik Sedin odevzdal puk Smithovi, který místo přihrávky na Forsberga sám střílel, ovšem Lack byl pozorný.

31:07
    K nelibosti fanoušků rozhodčí odpískali vysokou hůl, Forsberg tak musel svůj únik předčasně ukončit.

30:50
    Domácím se rýsovalo zajímavé přečíslení, ale Wilsonovi utekl puk k jedinému obránci.

30:31
    Wilson přebruslil Stantona, vzápětí ale přihrál na hokejku Bieksy.

30:23
    Komerční přestávka.

30:23
    Alex Burrows mířil mezi betony, ale Rinne jeho úmysl přečetl a střelu pokryl.

29:37
    Canucks v nepřehledné situaci vjeli s kotoučem do postavení mimo hru.

29:07
    Jokinen se prokličkoval do pásma, jenže bekhend letěl velký kus vedle pravé tyče.

28:56
    Pekka Rinne zastavil skákavý kotouč a nechal si ho v lapačce.

28:37
    To samé se "povedlo" i Weberovi, jehož šíje asi dala mantinelu za brankou zabrat.

28:23
    Henrik Sedin operoval za brankou a po několika vteřinách přihrával Danielovi, který minul zařízení.

27:59
    Ekholm dlouhou přihrávku vysunul Becka, jenž z levé strany trefil dobře postaveného Lacka.

27:35
    Kassian dostal přihrávku mezi dva obránce, kteří ho nepustili do útočného pásma.

27:06
    A znovu rána mladého Švéda, který tentokrát nenašel prostor mezi třemi tyčemi.

26:47
    Aktivní Forsberg vypálil pouze do připravené lapačky Eddieho Lacka.

26:36
    Predátoři v posledních minutách drží puk spíše na vlastní polovině, Canucks jsou aktivnější a soupeři nic nedovolují.

26:18
    Zakázané uvolnění hostů z Vancouveru.

26:04
    Cullen se zastavil před levým kruhem a otestoval pozornost Lacka.

25:50
    Dorsett v rychlém kontru vzal koncovku na sebe, střele z pravé strany však chyběla razance.

25:24
    Weber vyčkává za zády Rinneho a čeká na dostřídání svých kolegů.

24:50
    Elitní formace hostů srovnání nezařídila, další střelu Radima Vrbaty Rinne zneškodnil.

24:34
    Ribeiro ve středním pásmu sklepl puk Forsbergovi, který si na Lacka nepřišel.

23:51
    Rinne si vyjel daleko z branky a zahrál na nervy všem fanouškům, když mu kotouč utekl směrem k opuštěné kleci.

23:31
    Ekholm kombinoval s Jonesem, jenže následná rozehrávka skončila u hráčů Vancouveru.

23:06
    Pred při snaze odpovědět trefili Bonina, který se ztěžka zvedá z ledu.
    Alexander EDLER - 2:1

22:47
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Kosatky snižují na rozdíl jediné branky a vrací se do hry o body! Obrovský zmatek před brankou Rinneho po dvou střelách Veye vyřešil ALEXANDER EDLER, který vystřelil z vrcholku pravého kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Christopher Tanev, Linden Vey.

22:33
    Tanev přihrál na osu hřiště Vrbatovi, jenž poslal puk do výstroje pozorného Rinneho.

22:11
    Zakázané uvolnění Nashvillu Predators.

21:57
    Sbisa objevil před brankou úplně volného Matthiase, který v tváří tvář Rinnemu neuspěl.

21:44
    Richardson pálil přes Burrowse, který střelu zablokoval.

21:17
    Kotouč se odrazil na střídačku Nasvhillu, hra musela být pozastavena.

21:03
    Druhý útok Vancouveru je v útočné třetině a vyměňuje si přihrávky u modré čáry.

20:24
    Josiho táhla střela otestovala jen pevnost mantinelů za klecí Eddieho Lacka.

20:05
    Gaustad vyhrál buly nad Sedinem a druhá třetina už je v plném proudu.

Vyhrané vhazování: 9 – 6.

Domácí publikum může být po první třetině spokojené. Nejlepší tým NHL od první minuty diktoval tempo hry a v přesilové hře se dostal do vedení zásluhou Smithe, na kterého o dvě minuty později ještě navázal Wilson. Vancouver se kvůli nedisciplinovanosti nedostal pořádně do hry, většina času se odehrála v jeho obranném pásmu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Krátce před první sirénou vyrazil Rinne Hansenovi střelu k Edlerovi, jenž napálil kotouč mimo branku.

19:30
    O zakončení se postaral až Alexander Edler, ale Pekka Rinne s přehledem vyrazil.

19:18
    Čtvrtý útok Vancouveru dělá obraně soupeře velké problémy, vše se ale odehrává bez střelby.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:42
    Predátoři v útočném pásmu jen bojovali u mantinelů a vrátili se do vlastní třetiny.

18:08
    Daniel Sedin přenechal Vrbatovi, který napřáhl, a donutil Rinneho zasáhnout betony.

17:32

17:21
    Josi přihrál na modrou Weberovi, jenže ten neposlal na Forsberga přesný pas a hosté vyhodili.

16:52
    Nyní už je Jones za brankou, Vancouveru se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

16:39
    Jones pálil z vrcholku pravého kruhu kousek nad horní tyč.

16:18
    Burrows nevyhodil a Nashville se dostal hned k několika střelám, ani jedna ovšem k Lackovi neprošla.

16:05
    Preds zakládají útok zpoza vlastní branky.

15:50
    Ribeiro převzal Wilsonovu přihrávku na pravém kruhu, avšak Lack jeho střelu švihem viděl.

15:44
    Jones se u levého mantinelu dostal mezi dva obránce, puk ale se štěstím udržel.

15:32
    Matthias pravým loktem srazil k ledu Fishera, domácí si zahrají další přesilovku.

15:06
    Po komerční přestávce se vhazovalo po levici Rinneho, jehož spoluhráči získali puk.

15:06
    Dlouhý pas od Taneva byl prodloužen až k Rinnemu, jenž raději pokryl puk a přerušil hru.

14:59
    Ribeiro z pravé strany Eddieho Lacka neohrozil a Vancouver obrací hru.

14:48
    Rinne byl za brankou atakovaný Dorsettem, celou situaci ovšem zvládl s přehledem.

14:30
    O chvíli později se ale vydal se Sedinovci na střídačku, puk mají domácí.

14:11
    Vrbata svým napadáním získal kotouč pro Vancouver.

13:31
    Švédský útočník jednoznačně zasáhl tyč Lackovy svatyně, a tak se skóre měnit nebude.

13:31
    Rozhodčí přerušili hru kvůli hře vysokou holí. Nyní asi bude následovat porada s videorozhodčím.

13:12
    Jarnkrok z nenápadné střely bekhendem trefil brankovou konstrukci, někteří diváci se už radovali a asi se bude volat video.

13:03
    Bonino se natlačil k pravé Rinneho tyčce, zády k brance ale nepřihrál na volné spoluhráče.

12:43
    Boninova střela zápěstím ohrozila jen mantinel v rohu hřiště.

12:28
    Smith dal Ribeirovi, který po stahovačce narazil na hokejku jednoho z obránců.

12:05
    Tanev nahazoval od modré a Rinne s jistotou vyrazil puk před sebe.

12:00
    Nepovedená rozehrávka Nashvillu skončila icingem.

11:54
    Vancouver se nemůže dostat na delší dobu do útočného pásma, Rinne se v úvodu zápasu moc nenadřel.

11:34
    Jokinen se ocitl na pravé straně, avšak u modré čáry ho odzbrojil Stanton.

11:17
    Cullen hledal Jarnkroka, kterého si ovšem defenzíva Kosatek pohlídala.

10:49
    Oba týmy několikrát ztratili puk ve středním pásmu.

10:29
    Tahle přesilovka v podání Predators tak nebezpečná nebyla, Vancouver může zaútočit.

10:16

09:56
    Další zákrok Lack předvedl proti střele Jamese Neala, Canucks vzápětí vyhodili.

09:45
    Forsberg z pravé strany přihrál Fisherovi, kterého z mezikruží Lack vychytal.

09:19
    Domácí se dostali do přesilovkové kombinace, kterou ukončila nepřesná přihrávka Ribeira.

08:43
    A znovu stejná situace, kotouč dojel až k Pekka Rinnemu.

08:24
    Hosté na úvod oslabení lehce dostali puk ven z obranné třetiny.

08:16
    Po střele Edlera byl Rinne v brankovišti atakován Chrisem Higginsem, jenž si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

08:06
    Nashville se osvobozuje jen za pomoci zakázaného uvolnění.

07:52
    Střelu Corrada Rinne vyrazil k Veyovi, jenž v dobré střelecké pozici přestřelil.

07:16
    Přečíslení 4 na 2 zakončoval z pravé strany Forsberg, jenže Eddie Lack se potřetí překonat nenechal.

06:54
    Gabriel Bourque se přiřítil s další střelou, ale ta mezi tři tyče nemířila.
    Colin WILSON - 2:0

06:22
    Predators se ovšem dostali ke kotouči a z protiútoku udeřili! Fisher přenechal puk COLINU WILSONOVI, jehož střela švihem z pravého kruhu nedala Lackovi žádnou šanci. Asistence: Mike Fisher, James Neal.

06:02
    Kevin Bieksa ani Richardson Rinneho nepřekonali, hosté však zůstávají v pásmu.

05:42
    Zakázaní uvolnění Vancouveru vrátí hru před Eddieho Lacka.

05:31
    Jones se vydal na útočný výlet, jenže Jokinen jeho snahu znehodnotil nepřesnou přihrávkou.

05:14
    Ten však zakončení nepřinesl, při akci na druhé straně se od hole Volčenkova dostal puk mimo hřiště.

04:54
    Zadáci Predátorů drží kotouč u Rinneho a zakládají postupný útok Preds.

04:30
    Nashville se znovu tlačí do útoku, Vancouveru úvod zápasu nevychází.
    SMITH - 1:0

04:07
    Radim Vrbata se může vrátit ke spoluhráčům, domácí přesilovku využívají a vedou 1:0. Ribeirova střela byla sražená za branku. Wilson kotouč ale ihned vrátil před branku, kde číhal nehlídaný CRAIG SMITH a střelou z první překonal Lacka. Asistence: Colin Wilson, Mike Ribeiro.

03:48
    Další střelu Predátorů vyslal Jones, ani tato dělovka však Lacka neohrozila.

03:36
    Jones nabil křižnou přihrávkou na střelu Wilsonovi, ten ale minul.

03:04
    Bieksa vyhodil přes všechny čáry, pro puk si musí dojet Forsberg.

02:44
    Burrows získal puk a zavezl jej do útočné třetiny, Nashville je od Lacka daleko.

02:30
    Po dvou a půl minutách hry uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahraje Nashville. Hosté jsou vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:08
    Ribeiro tvrdě srazil k ledu Veye a Canucks se musí vracet až na vlastní polovinu.

01:52
    Brad Richardson to zkoušel bekhendem, ale také Rinne zaznamenal svůj první úspěšný zákrok.

01:39
    Jarnkrokovu střelu příklepem musel Lack vyrazit před sebe, Vancouver rychle obrací hru.

01:16
    Higginsovi trvalo zpracování přihrávky a dostal se do postavení mimo hru.

00:47
    Oba týmy střídají, po nahození Bieksy rozehrávají domácí.

00:31
    Ribeiro posunul puk do strany Josimu, který však o kotouč přišel.

00:05
    Mike Ribeiro na úvodním vhazování přelstil Henrika Sedina, Predators můžou ohrozit soupeřova gólmana jako první.

00:01

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si tradičně vyslechnou hymny obou zúčastněných zemí.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ekholm, Jones, Bartley, Volčenkov – Smith, Ribeiro, Forsberg – Neal, Fisher, Wilson – Jokinen, Jarnkrok, Cullen – Beck, Gaustad, Bourque.

Vancouver Canucks: Lack (Miller) – Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Corrado, Sbisa – Vrbata, H. Sedin (C), D. Sedin – Burrows, Bonino, Higgins – Kassian, Richardson, Matthias – Hansen, Vey, Dorsett.

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Nowak, Lazarowich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (VAN)

Útočník, 37 zápasů, 29 bodů (16+13).

Kanadský tým v říjnu a listopadu podával výborné výkony a patřil mezi nejlepší týmy. V posledních týdnech mají výsledky Kosatek kolísavou tendenci. V prosinci Vancouver prohrál pět zápasů v řadě, poté ze sedmi zápasů pouze jednou nebodoval, jenže poslední dvě domácí utkání proti Floridě a Calgary Canucks vůbec nezvládli, když vstřelili pouze jednu branku. Podle posledních tréninků se tak dá očekávat, že hlavní kouč Willie Desjardins vrátí nejlepšího střelce Radima Vrbatu k bratrům Sedinům, kteří v předchozích třech zápasech měli na pravém křídle Alexe Burrowse.

Nejproduktivnější hráči:
    • D. Sedin – 36 bodů (9+27)
    • H. Sedin – 35 bodů (8+27)
    • R. Vrbata – 29 bodů (16+13).

Predátoři mají za sebou první polovinu sezóny, která se dá v jejich případě označit za rekordní, jelikož se ještě nikdy nestalo, aby na tom byli po jednačtyřiceti zápasech tak dobře. Nashville jako první dosáhl mety šedesáti získaných bodů a vládne nejen Západní konferenci, ale také celé NHL. Velkou zásluhu na tom mají především Pekka Rinne, jenž patří mezi nejlepší brankáře, a také Filip Forsberg, který s osmatřiceti body vede produktivitu nováčků.

16.04.2013 Nashville – Vancouver 2:5.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou středeční noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na duel mez Nashvillem a Vancouverem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 5. Smith (Wilson, Ribeiro), 7. Wilson (Fisher, Neal), 54. Forsberg (Ribeiro, Bartley), 56. Fisher (Neal, Wilson), 58. Smith (Jones, RIbeiro) – 23. Edler (Tanev, Vey)

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Nowak, Lazarowich

Diváci: 15 726