Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Buffalo – Minnesota 0:7 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 0:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Edmonton 3:2 (kon.) | Florida – Colorado 2:4 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:4 (kon.)
San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 16.01.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Dnešní utkání je u konce! Philadelphia Flyers prohrává s Vancouverem Canucks 0:4!

Ze začátku zápasu byli jasně lepší domácí Flyers, kteří se tlačili do branky a dostávali se do střeleckých pozic. Jako první ale udeřili hosté, v sedmé minutě se prosadil Nick Bonino . Hra se poté vyrovnala. Ve 14. minutě ukázali genialitu bratři Sedinové. Daniel vypálil a jeho ránu výborně tečoval Henrik Sedin .

Ve druhé třetině se podařilo Canucks svůj náskok dvakrát navýšit. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadil krásnou střelou pod břevno Radim Vrbata . Domácí vyměnili gólmany. O 19 sekund později už ale Rob Zepp lovil puk ze sítě. Prosadil se Jannik Hansen.

Třetí třetina nenabídla příliš záživný hokej, spíše se dohrávalo a o osudu utkání bylo víceméně jasno už před začátkem třetiny.

Jakub Voráček – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:04

Radim Vrbata – 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:38.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou. (03:43:29)

60:00

59:01
    Umberger vypálil z velkého úhlu. Miller si ale prostor u tyče pohlídal.

58:21
    U puku jsou teď více hosté, kteří velmi dobře kombinují.

57:39
    Del Zotto se teď elegantně zbavil dvojice protihráčů. Dále ale ztroskotal na Bieksovi.

57:09
    Giroux našel před brankou Reada, ten sice zakončil, ale jeho rána vyletěla hodně vysoko.

56:34
    Teď to vypadalo na jasný ofsajd, ale rozhodčí nechal pokračovat.

56:09
    I další střela Lecavaliera letěla mimo.

55:49
    Flyers již někam nespěchají a je vidět, že se utkání už jen dohrává.

55:06
    MacDonald vypálil od modré, jeho rána byla zablokována.

54:33
    Del Zetto našel na pravé straně volného Schenna, ten ale brzo puk ztratil. Poté střílel právě Del Zott, jehož rána prolétla nad.

54:13
    Střelu Simmondse Miller lapil do lapačky.

53:44
    Rinaldo pouze nahodil kotouč do pásma, u toho je teď dvojice Schultz – Del Zetto.

53:11
    Simmonds s Schennem moc dlouhou dobu puk v útočném pásmu neudrželi.

52:35
    Voráček se dostal ke střele z levé strany, Miller vyráží.

52:24
    Luke Schenn si nic nerozmýšlel vjel do pásma a vystřelil. Jeho rána ale prolétla mimo.

52:06
    Střela Veye prolétla mimo tři tyče.

51:14
    Tanev teď čekal s pukem za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

50:34
    Flyers stáhli útok na tři "pětky" a je to vidět. Více ze hry má momentálně Philadelphia.

49:36
    Hraje se teď velmi dlouhou dobu bez přerušení.

48:44
    Střílel Raffl, Miller ale s výpětím všech sil puk lapil!

48:01
    Canucks se teď snaží o kombinaci v útočném pásmu, zatím bez řádné střely.

47:25
    Flyers zastavilo postavení mimo hru.

46:59
    Burrows dlouho bojoval u mantinelu a tato aktivita se mu vyplnila. Puk nakonec získal.

46:27
    Voráčkova lajna je na ledě, zatím se ale nedostali ani do střelecké pozice.

46:03
    Střelou z mezikruží se prezentoval Richardson, Zepp ale zasáhl celkem jistě.

45:45
    Velmi tvrdá rána Dorsetta mířila těsně mimo.

45:19
    Z levé strany trefil Higgins tyč!

44:44
    Higgins tečoval ránu Del Zotta od modré, ale mimo tři tyře.

44:25
    Flyers se stále snaží kombinovat v útočném pásmu, ale dobré napadání Canucks kombinaci narušuje.

43:41
    Couturier dostal skvělou přhrávku od Burrowse, ale nedokázal toho využít!

43:22
    Rinalda teď obral o puk Tanev.

42:54
    Edler nahazoval puk od modré na teč, nikdo z jeho spoluhráčů puk nedokázal tečovat.

42:28
    Aktivnější v úvodu třetí třetiny jsou domácí Flyers.

41:54
    Schenn poslal milimetrový pas před branku na Simmondse, ten ale nedokázal zakončit přesně.

41:27
    MacDonald drží puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

40:46
    Giroux hledal na modré úplně volného Couturiera, ten ale na přihrávku o chloupek nedosáhl.

40:19
    Burrows si nahodil puk, který si i sám dojel, byl ale odzbrojen Streitem.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo Canucks svůj náskok dvakrát navýšit. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadil krásnou střelou pod břevno Radim Vrbata . Domácí vyměnili gólmany. O 19 sekund později už ale Rob Zepp lovil puk ze sítě. Prosadil se Jannik Hansen . Utkání je víceméně rozhodnuto před třetí třetinou, a tak uvidíme, jak k tomu oba týmy přistoupí.

Střely na branku ve druhé třetině – 9 – 10

Třetí třetina začne přibližně v 3:02.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Daniel ještě vypálil z levé strany, Zepp ale tuto střelu za svá záda nepustil.

39:12
    Umberger ujížděl společně s Rafflem. Nepřesná přihrávka prvně jmenovaného jejich akci zhatila.

38:56
    Daniel s Henrikem si výborně vyměnili kotouč. Daniel poté střílel z mez kruží, Zepp střelu vyrazil pravým betonem.

38:35
    Přesilovka pro Canucks. Za podražení jde na trestnou Couturier.

38:13
    Flyers se cpali vpřed, ale jejich postup zastavil ofsajd.

37:31
    MacDonald se po dobré práci spoluhráčů dostal ke střele od modré. Jeho ránu vyrazil Miller jen před sebe. Read ale puk dorazit nedokázal.

36:43
    Ve hře teď vidíme hodně nepřesností a puk létá ze strany na stranu.

36:16
    Voráček udržel kotouč proti Higginsovi a domácí postupují vpřed.

35:56
    Do střely Del Zetta skočil Burrows.

35:45
    Del Zetto vystihl rozehrávku a našel Lecavaliera, který byl ale hodně z úhlu a navíc jeho bekhendové ráně chyběla razance.

35:12
    Tanev teď zahrál přes všechny čáry, zakázané uvolnění se nepíská, neboť někdo zřejmě puk tečoval.

34:39
    Z pravé strany vypálil Umberger, jeho rána ale mířila pouze do boční sítě.

34:06
    Voráček s Girouxem dobře drželi puk za brankou, ale dobře atakující Bieksa je o puk obral.

33:39
    Odražený puk se dostal na modrou ke Stantonovi, jeho rána ale prolétla mimo.

33:05
    Miller teď nepříliš jistě rozehrál, Simmonds ale jeho zaváhání nevyužil.

32:44
    Philadelphia si velmi takticky bere oddechový čas.

32:44
    Další zakázané uvolnění Philadelphie. Domácí hráči už jsou velmi dlouho na ledě.

32:34
    Higgins si vybruslil mezi kruhy, střelou zápěstím ale Zeppa nepřekvapil.

31:59
    Od modré vypálil Corrado, do jeho rány obětavě skočil Schenn.

31:34
    Richardson projel za brankou a posílal pas před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ale jeho ránu nezasáhl.

31:17
    Rozehrávka Wayna Simmondse přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

30:49
    Canucks se usadili v útočném pásmu, ale ani střela Bonina, ani Burrowse nebyla přesná.

30:19
    Daniel Sedin vystřelil od modré. Zepp puk lapil, rozehrát už ale nestihl, neboť u něj byl velmi rychle Vrbata.

29:48
    Další zakázané uvolnění Philadelphie.

29:24
    Dobrou práci odvedl Rinaldo, který "vyčistil" prostor pro Del Zotta, jehož ránu ale Miller vyrazil mimo tři tyče.

28:53
    Domácí teď na chvíli kombinovali v pásmu, na modré ale neudržel puk Schultz a puk je ve středním pásmu.

28:31
    Canucks teď výborně napadali v útočném pásmu, domácí hráči ale situaci zvládli.

27:59
    Bellemare znovu získal puk na levé straně, vystřelil zápěstím. Miller ale opět velmi efektivně zasáhl lapačkou.

27:49
    Bellmare sice vystihl rozehrávku Canucks, s pukem se ale příliš nepomazlil, neboť aktivní Sbisa mu jej sebral.

27:21
    Hned po buly poslal Mark Streit puk na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Zeppa.

27:14
    Útok Canucks zastavuje postavení mimo hru.

26:54
    Henrik předal Danielovi a poté puk putoval na Vrbatu, jehož střelu vyrazil Zepp.

26:25
    Flyers teď krásně vykombinovali obranu Canucks. Lecavalier pustil puk pod sebe, kde stál Schenn, který měl poloodkrytou branku. Miller ale proti jeho střele výborně zasáhl lapačkou!

25:49
    Cuouturier vybojoval v rohu kluziště puka poslal ho na modrou Schennovi, jehož rána byla zablokována.

25:25
    Lecavalierova střela byla sražená do ochranné sítě.

25:14
    Oba týmy hrají v plném počtu!

24:39
    Vancouver se osvobozuje.

24:29
    Streit předložil krásný pas Simmondsovi, ten ale puk nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

24:11
    Streitova střela z pravé strany trefila tyč!

23:40
    Voráčkovu ránu vyrazil Miller, na brankovišti dorážel Simmonds, ale minul branku!

23:13
    Další vyloučení. Edler podrazil Voráčka a i on putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

23:02
    Loket Del Zetta vylétl příliš vysoko, konkrétně přímo do obličeje Higginse. Hra bude pokračovat 4 na 4.

22:54
    Přesilovka pro Flyers! Za zdržování hry je vyloučen Nick Bonino.

22:13
    Voráčkova lajna si teď vynutila tlak v útočném pásmu, ke střele se sice dostal Giroux, ale jeho ránu vyrazil Miller.
    Jannik HANSEN - 0:4

21:43
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Zepp se ani nestihl ohřát a už musí lovit puk ze své sítě! Edler našel na modré úplně volného JANNIKA HANSENA, který přesnou střelou k tyči dává na 0:4! Asistence: Alexander Edler.

21:24
    Philadelphia mění gólmany! Emeryho nahrazuje Zepp!
    Radim VRBATA - 0:3

21:24
    Vancouver využívá i druhou přesilovku! Na levé straně byl úplně volný RADIM VRBATA, který krásnou střelou zápěstím nedal Emerymu šanci! Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, neboť puk se od vnitřní tyče odrazil příliš rychle. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.

21:06
    Na trestnou putuje Rinaldo za vysokou hůl.

21:06
    Puk se poté dostal k Sbisovi, jehož střelu Emery vyrazil, dorážet se snažil Bonino i Burrows, ani jeden ale neuspěl.

20:49
    Daniel Sdine si vyjel zpoza branky a snažil se zakončit. Puk mu ale sjel.

20:22
    První střelu vyslal Radim Vrbata z pravé strany. Emery vyráží.

20:03
    Na buly opět úspěšnější Canucks.

20:01

Střely na branku v první třetině – 9 – 9

Druhá třetina začne přibližně v 2:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34
    Na druhé straně vypálil z mezikruží Tanev, Emery byl pozorný.

19:11
    Střelu Del Zotta lehce tečoval Read, Miller ale i tak střelu vyrazil.

18:54
    Radim Vrbata byl příliš nedočkavý na modré čáře a je odpískán ofsajd.

18:23
    Schenn vysunul Simmondse, který ujížděl na Millera, byl tísněn Bieksou a stihl vystřelit slabě bekhendem. Miller puk vyrazil do rohu kluziště.

18:01
    Dorsett krásnou kličkou oklamal Schultze a cpal se před Emeryho, ten ale puk za svá záda nepustil.

17:40
    Higgins našel mezi kruhy Bonina, ten ale branku minul.

17:15
    Matthias zpět na ledě a Canucks jsou v plném počtu!

17:13
    Od modré vypálil Luke Schenn, Miller si jeho střelu pohlídal a lapil ji do lapačky.

16:46
    Puk je v pásmu Flyers, zatím velmi nepovedená přesilovka ze strany domácích.

16:20
    Střelu MacDonalda vyrazil Miller do ochranné sítě.

15:51
    Další nepřesnost vyhnala Flyers z pásma. Streit se navíc musel hodně rychle vracet, neboť richardson byl velmi rychlý. Švýcarský obránce ale situaci zvládl.

15:34
    Přihrávka Girouxe na Streita nebyla přesná a domácí přicházejí o pásmo.

15:15
    Přesilovka pro Philadelphii! Za držení protihráče je vyloučen Matthias.

15:05
    Buly ale vyhráli hosté, kteří postupovali vpřed. Jejich postup ale zastavil odpískaný ofsajd.

14:57
    Couturier spíše nahodil puk od modré na Millera a vynutil si vhazování v pásmu Canucks.

14:41
    Richardson nahodil ze středního pásma puk na Emeryho, ten raději přerušil hru před dojíždějícím Higginsem.

14:24
    Do střelecké pozice se teď mohl tlačit Lecavalier, ale raději pouze nahodil puk do třetiny.

14:11
    Umberger vyhodil puk přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění. Vhazování před Emerym.
    Henrik SEDIN - 0:2

13:21

Vancouver přesilovku bleskově využívá! Výborná bratrská spolupráce. Daniel Sedin vypálil z levé strany a jeho ránu tečoval HENRIK SEDIN. Emery byl bez šance. Asistence: Daniel Sedin, Alexandr Burrows.

13:00
    Přesilovku si zahrají i Canucks. Za držení protihráče je vyloučen Lecavalier.

12:39
    Canucks vyhazují do středního pásma.

12:18
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale pokud chtějí vstřelit vyrovnávací branku, museli by nejdříve vystřelit.

11:48
    Prnví lajna Flyers se usadila v pásmu a kombinuje.

11:15
    Tuto přesilovku si Flyers za rámeček nedají. Vrbata je zpět na ledě. Canucks v plném počtu!

10:36
    Voráčkova rána byla zablokována Edlerem.

09:49
    První lajna Flyers zatím kombinuje v pásmu, nic kloudného ale Voráček a spol. nevymysleli.

09:15
    Hostující střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka pro Flyers! Trest odsedí Radim Vrbata.

08:53
    Rinaldo dostal ideální pas od Del Zetto, ale pouze nahodil puk do pásma.

08:23
    Daniel Sedin nabil Edlerovi na modrou, jeho rána byla zablokována Schennem.

08:09
    Střela Henrika Sedina zablokována.

07:46
    Giroux v rohu kluziště dlouho bojoval o puk s Richardsonem, nakonec ale ze souboje vzešel jako vítěz.

07:24
    Útok Vancouveru zastavuje odpískaný ofsajd.
    Nick BONINO - 0:1

06:35
    Do vedení se dostávají překvapivě hosté, ačkoliv lepší týmem byli Flyers. NICK BONINO se elegantně obtočil kolem Del Zotta a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení. Asistence: Shawn Matthias, Ryan Stanton.

06:16
    Matthias se lehce protáhl kolem Schutze a mířil na Emeryho, ten ale puk vyrazil mimo!

05:49
    Voráček ztratil puk proti Burrowsovi, rychlým napadáním jej ale získal zpět.

05:21
    Streitova rána od modré mezi tři tyče nemířila.

04:59
    Bellmare hledal křížnou přihrávkou Lecavaliera, ten ale nedokázal rychlou přihrávku zpracovat.

04:34
    Emery přesně přihrál na hůl Del Zotto a ten může rozehrávat.

04:21
    Hned jakmile se Daniel Sedin dostal do pásma, tak nahodil puk na Emeryho, ten přerušil hru. Následuje vhazování po pravici gólmana Flyers.

03:57
    Schutz vypálil od modré, Miller si ale jeho ránu pohlídal.

03:42
    Bieksa tvrdě narazil Simmondse na mantinel a oba hráči šli do pěstního souboje. Jako první se na zem dostal Simmonds. Oba hráči putují na trestnou lavici na dvě minuty. Hra ale bude pokračovat pět na pět.

03:17
    Schenn nabil Umbergerovi, který vypálil z levého kruhu. Jeho střela ale mířila mimo.

02:49
    Flyers teď zastavuje odpískaný ofsajd.

02:21
    K nebezpečné ráně z levé strany se dostal Giroux. Miller ale jeho střelu na přední tyč dokázal vytěsnit mimo!

01:59
    Flyers se teď usadili v útočném pásmu a rozjížďí kolotoč přihrávek.

01:29
    Del Zotto znovu vypálil, Miller pouze vyrazil a k dorážce z otočky se dostal Rinaldo, Miller ale puk i napodruhé vyrazil.

01:18
    Del Zotto vypálil od modré, jeho rána byla ale sražená jedním z hostujících hráčů.

00:52
    Henrik Sedin pouze nahodil puk do pásma a Philadelphia otáči hru.

00:28
    Rozehrávku Edlera tečoval do pásma Vrbata.

00:03
    Na úvodním buly úspěšnější hostující Henrik Sedin.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Philadelphia Flyers: Emery (Zepp) – Streit, MacDonald, Del Zotto, Schenn, Colaiacovo – Raffl, Giroux (C), Voráček – Umberger, Schenn, Simmonds (A) – Rinaldo, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Edler, Tanev, Stanton, Bieksa (A), Sbisa, Corrado – D.Sedin (A), H.Sedin (C), Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – Matthias, Richardson, Kassian – Dorsett, Vey, Hansen

Rozhodčí: McCauley, Kimmerly – Morin, McElman.

Hezký páteční večer. Nejslavnější hokejová soutěž světa má dnes na programu deset zápasů. My se společně zaměříme na utkání Philadelphie Flyers protiVancouveru Canucks. Úvodní buly bude vhazoveno tradičně pár minut po jedné hodině a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Philadelphia zatím nepředvádí vyrovnáné výkony a to je také důvod, proč se nachází až na dvanácté pozici Východní konference se ziskem 41 bodů. Na osmý Boston ztrácí propastných 11 bodů. Flyers mají z posledních tří utkání pouze tři body. Nejdříve doma podelhli Bostonu 1:3, poté opět v domácím prostředí porazilil silnou Tampu 7:3. Ve včerejším utkání hrála Philadelphia ve Washingtonu a prohrála nejtěsnějším rozdílem 0:1. Produktivitu Flyers táhne především dvojice Claude Giroux a Jakub Voráček, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem celé NHL!

Nejproduktivnější hráči

Jakub Voráček – 44 zápasů, 52 bodů (17+35)
    Claude Giroux – 43 zápasů, 48 bodů (14+34)
    Mark Streit – 44 zápasů, 31 bodů (5+26)

Vancouver se po dobré startu začíná propadat tabulkou. Momentálně je až na osmém místě Západní konference a o postup do play-off bude muset ještě bojovat. Na deváté Calgary má náskok dvou bodů. V posledních zápasech se Canucks vůbec nedařilo. Nejdříve prohráli v domácím prostředí s Floridou 1:3, poté opět doma s Calgary 0:1. V posledním zápase se představil Vancouver na půdě Nashville a odjížděl s porážkou 1:5. Za Canucks válí švédská dvojčata Henrik Sedin a Daniel Sedin, právě tyto dva se velkou měrou starají o produktivitu Canucks. K této dvojici přibyl před sezonou Radim Vrbata, který do této lajny výborně zapadl. Momentálně je s 16 zásahy nejlepším střelcem Canucks!

Daniel Sedin – 41 zápasů, 35 bodů (8+27)
    Henrik Sedin – 41 zápasů, 34 bodů (8+26)
    Radim Vrbata – 38 zápasů, 29 bodů (16+13)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 7. Bonino (Matthias, Stanton), 14. H.Sedin (D.Sedin, Burrows), 22. Vrbata (H.Sedin, D.Sedin), 22. Hansen (Edler)

Philadelphia Flyers: Emery (od 22.Zepp) – Streit, MacDonald, Del Zotto, Schenn, Colaiacovo – Raffl, Giroux (C), Voráček – Umberger, Schenn, Simmonds (A) – Rinaldo, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier

Rozhodčí: McCauley, Kimmerly – Morin, McElman