Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Buffalo – Minnesota 0:7 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 0:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Edmonton 3:2 (kon.) | Florida – Colorado 2:4 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:4 (kon.)

2. Joakim Andersson (DET) (1 + 0)
    3. David Backes (STL) (1 + 0) (04:55:57)

Československá stopa v utkání

Tomáš Tatar (DET) (1 + 0, čas na ledě 16:23, 2 střely)
    Petr Mrázek (DET) (25 zásahů)

Sledovali jsme pohledné utkání, které nám nakonec nabídlo celkem pět branek. Duel došel až do prodloužení, Detroit Red Wings ztratili vedení o dvě branky, to nejdříve získali ve druhé části. I tak se ale běločervení radují, vítězí totiž 3:2 v prodloužení. Pro brankáře Petra Mrázka to znamená výhru do statistik, takže milá zpráva i pro fanoušky z České republiky. Ode mě pro dnešek vše, přeji hezký pátek.

Pavel DACJUK - 2:3

64:58
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je konce napínavého duelu. Už jsme se pomalu mohli těšit na samostatné nájezdy, jenže překvapivou akcí v samotném závěru nastavené pětiminutovky rozhodl přesným zakončením technický specialista PAVEL DACJUK. Hosté tak berou těsnou výhru, přestože ztratili vedení chvíli před koncem základní hrací doby. Asistence: Kyle Quincey, Danny DeKeyser.

64:58
    Pozor, dvě vteřiny před koncem prodloužení Detroit dopravil puk do branky. Rozhodčí půjde přezkoumat na video, jestli to bylo v souladu s pravidly nebo ne.

64:14
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu, jednu z posledních akcí prodloužení teď může zkusit založit hostující družina z Detroitu.

63:49
    T. J. Oshie táhl puk kolem hrazení, pak ještě nabídl do mezikruží, odkud pálil Berglund. Ale Petr Mrázek opět připraven.

63:03
    Poslední dvě minuty prodloužení, Pavel Dacjuk vyhlížel nadějnou pozici, ale střele se nedostal. Stejně jako nikdo další z Wings.

62:37
    Po šanci Davida Backese český gólman ve službách Detroitu ukrývá puk pod rukavicí. Vhazování po jeho levici.

62:32
    Vladimir Tarasenko kus černé gumy na modré čáře neudržel, naopak málem zapříčnil trable pro svůj výběr.

61:32
    Petr Mrázek měl dokonce možnost rozehrát puk, také se tak stalo. Trojice hráčů v bílém dresu pak dělala problémy Blues, mezi nimi i Tomáš Tatar.

60:49
    Také Detroit touží v prodloužení ukázat útočnou sílu, konkrétně Helm trefil lapačku Briana Elliotta.

60:12
    Dopředu se hned v úvodu prodloužení vrhli Bluesmani, Petr Mrázek ale na střelu z dálky hned připraven.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily, musíme si tedy počkat na rozhodnutí do prodloužení, případně i samostatných nájezdů. Za chvíli pokračujeme.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) – 39. Andersson (Miller, Gelndening), 40. Tatar (Ericsson, Sheahan), 65. Dacjuk (Quincey, DeKeyser)

St. Louis Blues: Elliott – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Cole, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Lindström, Stastny, Berglund – Reaves, Lapierre, Ott
    Detroit Red Wings: Mrázek – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Ouellet, Smith – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Tatar, Sheahan, Nyquist – Weiss, Helm, Pulkkinen – Andersson, Glendening, Miller

Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Murchison, Sharrers

Diváci: 18 543