Boston – NY Rangers 3:0 (kon.) | Buffalo – Minnesota 0:7 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 0:4 (kon.)
Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Edmonton 3:2 (kon.) | Florida – Colorado 2:4 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 1:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:4 (kon.)
San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Winnipeg Jets
Pátek 16.01.2015, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou páteční noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od půl třetí se můžeme těšit na duel mezi Dallasem Stars a Winnipegem Jets.

Dallas v půlce prosince nabral výbornou formu a rychle se přiblížil příčkám zajišťující playoff. Poté však přišly zápasy proti těžkým soupeřům a čtyři porážky v řadě, po kterých před dvěma dny následovala důležitá výhra proti Ottawě. Zaměstnavatel českého útočníka Aleše Hemského se po dvaačtyřiceti odehraných utkáních nachází v tabulce Západní konference na desátém místě, přičemž ztráta na aktuálně osmý Vancouver činí čtyři body.

Nejproduktivnější hráči:
    • T. Seguin – 48 bodů (26+22)
    • Ja. Benn – 36 bodů (12+24)
    • J. Spezza – 29 bodů (7+22).

Jets po svém návratu do NHL zažívají nejlepší sezónu a patří mezi největší překvapení v celé soutěži. Na přelomu roku svěřenci Paula Maurice museli překousnout několik porážek, ze kterých se však Winnipeg oklepal, a ze zápasů proti Los Angeles a Anaheimu vytěžil více než solidní tři body. Další dva Jets získali v posledním zápase proti Floridě, jež na ledě pátého týmu Západní konference inkasovala hned osmkrát.

Ondřej Pavelec (WPG) .
    Brankář, 28 zápasů, 2.52 ink. branky na zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Lindback (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski, Daley, Oleksiak, Demers, Jo. Benn – Ritchie, Seguin, Ja. Benn (C) – Hemský, Spezza, Cole – Garbutt, Eakin, Roussel – Sceviour, Horcoff, Moen.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Bogosian, Enstrom, Byfuglien, Chiarot, Harrison, Stuart – Wheeler, Little, Ladd (C) – Frolík, Scheifele, Perreault – Halischuk, Lowry, Kane – Peluso, Slater, Thorburn.

Rozhodčí: Joannette, Walsh – Galloway, Shewchyk.

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si tradičně vyslechnou hymny obou zúčastněných zemí.

00:01

00:16
    Ja. Benn přihrával zpoza branky, jenže k puku se dostal Brian Little.

00:26
    Ten samý hráč se sám protlačil před Lindbacka, který si připsal svůj první úspěšný zákrok.

00:56
    Frolík ještě udržel útočné pásmo pro Winnipeg, který se však vrátil na vlastní polovinu.

01:21
    Roussel nabil na střelu Klingbergovi, který z vrcholku levého kruhu prověřil Pavelce.

01:43
    Harrison alespoň posunul puk do středního pásma a umožnil Jets vystřídat.

01:48
    Ryan Garbutt Pavelce neohrozil, vystřelil hodně nepřesně.

02:24
    Wheeler to zkoušel z pravého kruhu, ovšem Lindback byl pozorný a puk vyrazil.

02:51
    Čtvrtý útok Winnipegu se před Lindbackem neudržel.

03:24
    Ritchie jenom nahodil za Pavelce a odjel střídat, další akci zakládá Byfuglien.

03:53
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté se ve čtvrté minutě dostávají do vedení! Perreault ze zadního mantinelu našel mezi třemi obránci MICHAELA FROLÍKA, který viděl místečko u pravé tyčky Lindbackovy branky a trefil přesně. Asistence: Mathieu Perreault.
    Michael FROLÍK - 0:1

04:11
    Jets se znovu tlačili dopředu, ale Bogosianova přihrávka byla zastavena.

04:23
    Ofsajd Winnipegu.

04:37
    Hemský byl na útočné polovině úplně sám, a tak o kotouč přišel ještě před modrou čárou.

04:57
    Domácí si zahrají přesilovku, před písknutím to ještě Dallas zkouší v šesti.

05:04
    Andrew Ladd za brankou podrazil protihráče a dostává menší trest.

05:15
    Pavelec musel řešit nepříjemnou situaci po Seguinově střele, vše však zvládl.

05:32
    Jets vyhazují a Dallas se ocitá s kotoučem za brankou Lindbacka.

05:39
    Přechod do útoku v podání Dallasu zastavilo postavení mimo hru.

06:02
    Daley pálil od modré, jenže trefil předním clonícího obránce.

06:26
    Hemského rána z pravého mantinelu byla sražená mimo branku.

06:33
    Puk se dotkl ochranné sítě, vhazuje se po pravici Ondřeje Pavelce.

06:55
    Winnipeg toto oslabení přežije bez úhony, Stars se pořádně neusadili v útočném pásmu.

07:06

07:07
    Demersovu střelu Pavelec vyrazil k Hemskému, který však trefil Chiarota.

07:40
    Klingberg podél modré čáry nepřihrál Oleksiakovi, vzápětí byla hra přerušena kvůli přihrávce rukou.

07:55
    Seguin v pádu vystřelil z ostrého úhlu, ovšem Pavelec se zaskočit nenechal.

08:04
    Wheeler se řítil do přečíslení s Laddem, ale prvně jmenovaný špatně přihrál a puk skončil v rohu.

08:30
    Stars čekají na dostřídání na vlastní polovině.

08:43
    Hemský znovu zasáhl Chiarota, avšak kotouč sám dojel a udržel pásmo.

08:56
    Nyní se Hemský nestihl vrátit a Demers vjel do ofsajdu.

09:20
    Na ledě jsou čtvrté útoky, které bojují o kotouč u zadního mantinelu v útočné třetině Jets.

09:51
    Nahození Daleyho zastavil Pavelec, který ihned zakládá útok Winnipegu.

10:12
    Frolík byl atakován Seguinem a skončil na ledě, vylučovat se však nebude.

10:18
    O pár chvil později už ano. Na trestnou lavici za podražení Seguina usedl Mathieu Perreault.

10:31
    Tečovaná střela v podání Daleyho byla nebezpečná, ale Pavelec si poradil.

10:46
    Další střelu vyslal Spezza, jenže český brankář opět dokázal vyrazit.

11:04
    Seguinova dělovka byla sražená jedním z obránců do rohu hřiště.

11:23
    Ja. Benn dlouhou přihrávkou hledal Spezzu, ale tomu puk přeskočil čepel hole.

11:39
    Tyler Seguin opět neuspěl, puk byl tečován a vyletěl ven ze hřiště.

11:54
    Goligoski si několikrát přihrál s Demersem, nic nebezpečného ale nevymysleli.

12:11
    Bogosian vyhodil a z této přesilové hry už asi nic nebude.

12:18

12:41
    Kotouč se dotkl někoho na střídačce Winnipegu, následuje buly ve středu hřiště.

12:57
    Frolík posunul na Scheifeleho, jenž z osy hřiště Lindbacka moc neohrozil.

13:16
    Bogosianova dlouhá přihrávka nenašla žádného spoluhráče a dolétla na icing.

13:44
    Moen ztratil puk ve středním pásmu, avšak Jets toho nevyužili a vydali se kombinovat do obranné třetiny.

14:14
    Cole na levém křídle neuspěl, obrana Winnipegu ho k ničemu nepustila.

14:18
    Kane se vřítil do útočné třetiny, bekhendový pokus však Lindback viděl.

14:45
    Zakázané uvolnění Dallasu Stars.

14:50
    Krátce po vhazování pálil Chiarot, který poslal puk na hrudník dobře postaveného Lindbacka. Následuje komerční pauza.

15:11
    Chris Thorburn z levé strany nezamířil mezi tři tyče.

15:25
    Bogosianovu střelu od modré čáry Anders Lindback s menšími potížemi zlikvidoval a nedovolil Pelusovi dorážet.

15:33
    Frolík svou druhou branku nepřidal, střela byla tečovaná.

15:51
    A znovu český útočník Michal Frolík, jehož další ránu Lindback betonem vyrazil.

16:33
    Antoine Roussel se natlačil před Harrisona, ale střelu z levého kruhu na poslední chvíli zablokoval Stuart.

16:37
    Teď už Pavelec zasahoval poté, co jeden z domácích hráčů objel branku a bekhendem zakončil.

16:58
    Harrison chtěl vystřídat, a tak odevzdal kotouč Stars.

17:20
    Daley si najel na levou stranu, avšak Pavelec byl pozorný stejně jako na druhé straně Lindback proti pokusu Kanea.

17:30
    Před Seguinem byl rychleji Enstrom, ale ten si nepočínal příliš zkušeně a v obranné třetině přišel o kotouč.

17:58
    Střela Klingberga byla zablokovaná, hráči Winnipegu Pavelcovi hodně pomáhají.

18:29
    Blok i na druhé straně a Dallas může zásluhou Spezzy rychle do útoku.

18:46
    Z něj domácí nic nevytěžili, Spezza byl tvrdě naražen na mantinel a Jets získali puk.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:13
    Velká škoda pro Dallas, že Garbutt v nadějně vypadající akci vjel do ofsajdu.

19:27
    Goligoski přihrál podél mantinelu jen na Scheifeleho, ale ten zasáhl Frolíkovu brusli.

19:55
    Dallas má kotouč v držení u vlastní branky, v první periodě se už nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou svižnou první třetinu, ve které si oba týmy vytvořili hned několik šancí, ale využitá byla pouze jedna. O to se ve čtvrté minutě postaral Michael Frolík, díky kterému můžou být Jets v první přestávce spokojenější. Stars i díky přesilovým hrám dostali svého soupeře několikrát pod tlak, jenomže Ondřej Pavelec zatím neinkasoval.

20:05
    Cody Eakin uspěl na buly nad Bryanem Littlem a druhá třetina už je v plném poudu.

20:14
    Eakin přenechal Daleymu, jenž pálil bekhendem, avšak Pavelec prokázal dobrý postřeh.

20:35
    Goligoski napřáhl až ke střeše arény, ale na Pavelce tvrdou střelou nevyzrál

20:51
    Ritchie vystřelil zápěstím z pravé strany, mířil ale nepřesně.

21:13
    Poprvé ve druhé třetině zahrozil také Winnipeg, jenže Anders Lindback s přehledem zakročil.

21:23
    Hemský chtěl vysunout Colea, jenže dříve u puku bylo obranné duo Jets.

21:52
    Spezza vypomohl obraně a vyhodil tak šikovně, že kotouč směřoval na Pavelce.

22:26
    Goligoski z vlastní třetiny přihrál Horcoffovi, který udržel Stuarta za svými zády, ale Pavelec byl úspěšnější.

22:53
    Eakin se prokličkoval středním pásmem, na modré čáře už ale byl zastaven.

23:08
    Ritchieho pokus byl obranou Jets už poněkolikáté sražen mimo nebezpečný prostor.

23:34
    Frolík zachyboval a přihrál na hůl Seguina, ten posunul na Jamieho Benna, ale Pavelec puk za svá záda nepustil.

23:47
    Jordie Benn minul branku a od mantinelu se puk odrazil až za branku Lindbacka.

24:14
    Kane s Halischukem několik vteřin bojovali u mantinelu a nakonec ukořistili puk pro Winnipeg.

24:34
    Lowry střílel z otočky, dalekonosnému pokusu ovšem chyběla přesnost.

25:00
    Peluso měl v úmyslu nahodit puk o mantinel do útočného pásma, místo toho vyhodil na svou střídačku.

25:34
    Daley ani Roussel se svými pokusy neuspěli, Pavelec stále drží čisté konto.

25:59
    Jets se zmohli jen na vyhození do středního pásma, odtamtud ale Dallas nepřesně rozehrál a je z toho icing.

26:07
    Roussel vjel do útočného pásma po levé straně, ale Pavelec proti jeho střele zasáhl lapačkou.

26:23
    Goligoski natlačil Wheelera k zadnímu mantinelu, a tak útočník Jets nemohl vystřelit.

26:41
    Rychlý brejk Dallasu! Roussel parádně uvolnil Klingberga, ale ani on z pravého kruhu Pavelce nepřekonal.

26:47
    Stars si zahrají přesilovku po hákování Dustina Byfugliena.

26:58
    Seguin v roli falešného obránce jen tak nahodil a Pavelec neměl problém s vyražením.

27:18
    Spezza naznačil střelu a přihrál Seguinovi, ten ještě posunul Ritchiemu, jenž přestřelil a stav zůstává nezměněn.

27:29
    Dallas ve třetí početní výhodě zakládají útok z obranného pásma.

27:50
    Skvělý Ondřej Pavelec! Ten nejprve vyrazil střelu Seguina, poté si poradil i s dorážkami Spezzy a Ritchieho a na závěr neskutečným způsobem levou rukou zastavil další dvě dorážky Jamieho Benna.

28:14
    Demers ani Goligoski se o první branku Dallasu nepostarali, Jets vzápětí vyhodili.

28:44
    Goligoski dával puk před branku na teč, ta možná přišla, ale Ondřej Pavelec znovu ukázal, že se rozchytal k parádnímu výkonu.

28:47

28:51
    Roussel těsně před brankou tečoval střelu od modré, puk nezasáhl ideálně a Pavelec nemusel zasahovat.

29:15
    Roussel ještě přihrál na Oleksiaka, který pálil po odrazu puku od mantinelu, ale opět musel sklopit hlavu, protože Pavelec.

29:42
    Pavelec byl při střele Jordieho Benna u pravé tyčky včas a Frolík vyhodil.

29:59
    Po dlouhé době jsou v útočném pásmu také hosté, kteří krouží okolo Lindbacka.

30:15
    Kroužili, kroužili, ale nezakončili.

30:42
    Přihrávku Horcoffa zachytil Lowry, ten nic nevymýšlel a nahodil, čímž vrátil puk Dallasu.

30:55
    Spezza to vzal na sebe, švihem ale stav zápasu nezměnil.

31:07
    Anders Lindback vyřešil nepřehlednou situaci a schoval puk pod lapačkou. Následná potyčka Colea a Pelusa žádný větší konflikt nevyvolala.

31:19
    Vyloučení na obou stranách. Toby Enstrom odchází za katr kvůli hákování Garbutta, ten se provinil držením soupeřovy hole.

31:24
    Daley pálil od modré čáry, čímž jen otestoval mantinely za brankou.

31:40
    Chiarot netrefil puk, čehož mohl využít Eakin, který si dal puk na forhend, jenže Pavelec loktem vyrazil.

31:44
    Střela Goligoskiho se od Pavelcova betonu vydala do ochranné sítě.

31:47
    Seguin vyhrál buly pro Jamieho Benna, který znovu prověřil fantastického gólmana v brankovišti Jets.

32:07
    Daley netušil, že má puk za zády, Bogosian ale nevystřelil vůbec přesně.

32:17
    První přesilová hra pro Winnipeg. Dallas jde do tří kvůli podražení v podání Trevora Daleyho.

32:37
    Ladd přihrál k brankovišti na Wheelera, který nestihl ideálně tečovat puk.

32:57
    Eakin k radosti publika vyhodil kotouč přes všechny čáry.

33:13
    Ladd se dostal za branku, kde ho důrazně odstavil Goligoski.

33:19
    Enstrom s Garbuttem jsou na ledě, pokračuje klasická přesilovka 5 na 4.

33:34
    Stars ale soupeře k ničemu nepouští, díky Garbuttovi je kotouč u Pavelce.

33:59
    O další osvobození se postaral Oleksiak, Jets se tato přesilovka vůbec nedaří.

34:17

34:27
    Jamie Benn se natlačil před Chiarota, ovšem nezakončil tak, jak by si fanoušci Dallasu představovali.

34:52
    Hemský se dostal mezi dva soupeře, kteří ho společně namáčkli k hrazení.

35:11
    Winnipeg se provinil zakázaným uvolněním, hra se vrátí před Pavelce.

35:17
    Daley měl spoustu času ke střele, která byla zablokovaná. Jamie Benn ještě dostal přihrávku od Seguina, ale Pavelec se bleskurychle přesunul k levé tyči, čemuž hráči Dallasu už nemůžou uvěřit.

35:36
    Goligoski dlouhým pasem vyzval k zakončení Garbutta, ten nemířil přesně.

35:53
    Eakin nepřekonal Pavelce, který uspěl i proti dorážejícímu Goligoskimu.

36:00
    Rovné čtyři minuty před koncem druhé části je odpískání zakázané uvolnění Tryskáčů.

36:08
    Klingberg se vydal za Pavelce, poté však špatně přihrál a u puku jsou hosté.

36:29
    Ti toho v útočné třetině ve druhé periodě moc nevymysleli, hra se rychle vrátila do útočné zóny Dallasu.

36:59
    Horcoff nestihl Moenovu přihrávku, Winnipeg se vzápětí nedostal ani za půlku.

37:19
    Sceviour roztáhl hru na levou stranu na Moena, ale Ondřej Pavelec sklapl betony včas.

37:31
    Další icing Jets.

37:35
    Spezza vyhrál vhazování pro Hemského, jehož střelu Pavelec vyrazil ramenem.

37:53
    Hemský nabil Spezzovi, který z levého kruhu zasáhl hokejku Bogosiana.

38:24
    Někteří diváci se už radovali z gólu, jenže Roussel s Garbuttem nenašli recept na překonání Pavelce.

38:57
    Frolík posunul puk za modrou čáru, Harrison nestihl zareagovat a dostal se s pukem do ofsajdu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Demersovo nahození zastavil Pavelec, který však nevyhodil a Stars udrželi pásmo.

39:12
    Demers tentokrát vystřelil, ovšem Pavelec kotouč na poslední chvíli uviděl a vyrazil.

39:28
    Tyler Seguin podle rozhodčích narazil na hrazení Michala Frolíka. Hodně přísné vyloučení.

39:37
    Goligoski s pomocí mantinelu osvobodil svůj tým vyhozením k brance soupeře.

39:59
    Wheeler už nestihl vystřelit, a tak druhá část skončí bez jediné vstřelené branky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Winnipeg díky dvěma českým hokejistům drží těsné vedení i před začátkem třetí třetiny. Michael Frolík se v první třetině postaral o zatím jedinou branku. Ondřej Pavelec ve druhé části zase předvedl spoustu skvělých zákroků, kterými trápí nervové soustavy marně střílejících hráčů Dallasu.

Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 31 – 17 (ve 2. třetině 22 – 6)

40:05
    Eakin vyhrál první vhazování třetí třetiny, kotouč se vydal k Lindbackovi.

40:36
    Byfuglien na útočné modré čáře podrazil Garbutta a přesilová hra Winnipegu je u konce.

40:44
    Jeden z hráčů Jets odpravil kotouč na střídačku, následuje buly před Pavelcem.

41:05
    Kane nahodil puk, který zpět do útočného pásma Stars zaváží Hemský.

41:18
    Scheifele svou střelou vyrazil hůl Klingbergovi.

41:28
    Na druhé straně musel zasahovat Ondřej Pavelec proti nebezpečné ráně aktivního Daleyho.

41:42
    Ritchie po přihrávce Ja. Benna zakončoval bekhendem, český gólman ve službách Jets mu gólovou radost nedovolil a schoval kotouč do lapačky.

41:52
    Winnipeg v oslabení vyhazuje až na hůl Anderse Lindbacka.

42:15
    Seguin dostal nabito od Daleyho, ale střelou zasáhl Ladda.

42:36

42:39
    Ze stejného místa nad levým kruhem střílel i Spezza, ale výsledek byl podobný.

43:14
    Střelu Halischuka ihned zablokoval Goligoski.

43:35
    Dallas zatím nemá takový tlak jako ve druhé třetině, zaměstnanější gólman ale je znovu Pavelec.

43:48
    Ten si musel dávat pozor při akci Roussela, jenže francouzský útočník z bezprostřední blízkosti neuspěl.

44:06
    Obrovská minela domácích hráčů, před brankou se s pukem najednou ocitl Perreault, proti kterému výborně zasáhl Lindback.

44:23
    Jamie Benn dostal výbornou zadovku, ale rychle se k němu stáhl protihráč a nedovolil mu zakončit.

44:50
    Icing Stars.

45:01
    Z levého kruhu netrefil branku Brian Little.

45:24
    Blake Wheeler v boji u mantinelu zasáhl hokejkou do obličeje Colea, který to odnesl krvavým šrámem. Útočník Jets dostává trest 2+2 minuty.

45:35
    Jets na úvod oslabení vyhodili přes všechny čáry, rozehrávat musí Daley.

46:02
    Stars v útočném pásmu motali hlavy obránců tak dlouho, až se sami obrali o útočné pásmo.

46:18
    Obrana Jets naprosto zapomněla na Tylera Seguina, proti kterému Pavelec předvedl úžasný semafor.

46:39
    Hemský přihrál Demersovi, jehož střelu srazil mimo hřiště obětavý Slater.

46:58
    Goligoski špatně přihrál na Horcoffa, z čehož vyplynul ofsajd Dallasu.

47:12
    Kane v oslabení odpravil kotouč do útočné třetiny, kde o něj bojuje Lowry.

47:34
    Dallas je po celý zápas výrazně aktivnější, ale nyní ve vlastní přesilovce inkasuje těžký direkt. EVANDER KANE udělal si z Daleyho i Jamieho Benna udělal kužely a nepovedenou střelou s velkým štěstím překonal Anderse Lindbacka. Asistence: Mark Stuart.
    Evander KANE - 0:2

47:59
    Ladd zastavil pas od Goligoskiho, Stars se musí vrátit do středního pásma.

48:20
    Frolík v pohodě vyhazuje, domácí tým nečeká v závěru zápasu nic lehkého.

48:36
    Jamie Benn před brankovištěm ještě přihrával Spezzovi, jenž Pavelce tradičně nepřekonal. Český gólman skvěle zasáhl levým betonem.

49:04
    Jamie Benn v posledních minutách nesleze z ledu, nyní to zkoušel bekhendem, ale Pavelec byl na správném místě.

49:14
    Eakinovu střelu mohl dorážet Garbutt, ale ten netrefil kotouč.

49:31
    Švédský obránce Klingberg Ondřeje Pavelce neohrozil, pálil mimo.

49:49
    Stars si opět zahrají přesilovou hru, do písknutí to ale ještě zkouší v šesti.

49:54
    Mark Stuart zahákoval Roussela a hlavní rozhodčí byli nekompromisní.

50:10
    Byfuglien se s pukem nepáral a odpálil jen ven z obranné třetiny.

50:24
    Jets znovu vypíchli puk alespoň do středního pásma, kde byl u puku jako první Kane, který v úniku tentokrát minul.

50:54
    Goligoski z osy hřiště trefil pouze mantinel za brankou.

51:01
    Spezza viděl naprosto volného Seguina, který ale v tomto zápase marně hledá střelecké štěstí.

51:24
    Goligoski zachytil puk a přihrával před branku, tam však nenašel žádného muže v zeleném.

51:53
    Alex Goligoski neměl kudy vystřelit, a tak aspoň nahodil do rohu kluziště.

51:54

52:11
    Dallasu rychle dochází čas, na vstřelení dvou branek mají domácí už jen osm minut.

52:28
    Hra je přerušena, oba týmy si můžou odfrknout v průběhu komerční přestávky.

52:38
    Demers s Jordiem Bennem nic nevykoumali, druhý jmenovaný poslušně vrátil kotouč obráncům Jets.

52:59
    Winnipeg v posledních okamžicích svého soupeře do ničeho nepouští a drží soupeře daleko od Pavelce.

53:29
    Volný Sceviour branku minul, stejně dopadl také Horcoff.

53:57
    Sceviour si sjel k brankovišti, jenže nedostal přesnou přihrávku.

54:09
    Goligoski s Klingbergem zakládají nový útok z obranné třetiny Stars.

54:37
    Lowry zavezl puk za Lindbacka, kde byl sám a neměl moc šancí udržet touš ve své moci.

54:52
    V ochozech to jen zahučelo. Eakin zpoza branky přihrál Ja. Bennovi, jehož dělovka prověřila pevnost hrazení za Pavelcem.

55:00
    Zakázané uvolnění Tryskáčů z kanadského Winnipegu.

55:44
    Domácím dvakrát nevyšla rozehrávka a Winnipeg bude po icingu vhazovat v útočném pásmu.

56:05
    Hemský na pravé straně narazil do čárového rozhodčího, kvůli kterému přišel o útočnou třetinu.

56:27
    Evander Kane napálil kotouč do Lindbacka, který si poradil i s následnou dorážkou.

56:34
    Goligoski nahodil puk, ten si dojel Jamie Benn, který nabídl kotouč Daleymu, jenže Pavelec střelu zastavil.

56:52
    Stars už musí pospíchat, nyní však drží puk jen ve střední třetině.

57:19
    Perreault přihrával z pravé strany do prostoru, ve kterém byli jen hráči Dallasu.

57:25
    Anders Lindback je na střídačce, Stars to zkouší v šesti!

57:44
    Šavlovačka před Pavelcem žádné ohrožení pro českého brankáře neznamená, Jets se rychle přibližuji zisku dvou bodů.

57:51
    Nyní ale bude muset být Pavelec ve střehu, jeho spoluhráči vyhodili na zakázané uvolnění.

58:07
    Jamie Benn byl u vyhozeného puku dřív než Scheifele, a tak je pískán další icing.

58:14
    Seguin posunul na modrou Goligoskimu, jehož střelu zablokoval Michael Frolík.

58:36
    Laddovo vyhození doklouzalo za brankovou čáru na druhém konci hřiště – icing.

58:44
    Dallas právě vstřelil branku!
    Ondřej Pavelec čisté konto neudrží, pouhých 76 vteřin před koncem je poprvé překonán. Postaral se o to TREVOR DALEY, který českého gólmana propálil střelou z vrcholku levého kruhu. Asistence: Jason Spezza, Ryan Garbutt.
    Trevor DALEY - 1:2

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:01
    Wheeler zpoza branky přihrál před na Littla, kterého odstavil Daley.

59:05
    Lindy Ruff si po ofsajdu svých svěřenců vybírá oddechový čas.

59:11
    Jamie Benn se dostal ke střele z pravé strany, Ondřej Pavelec ovšem vyrazil puk do pravé strany.

59:35
    Eakin u zadního mantinelu posunul kotouč na Seguina, kterému se ale zamotal mezi nohama a Jets vyhodili.

59:50
    Spezza střílel z pravé strany, Pavelec opět zasáhl a Winnipeg krátce poté odpravil puk ze třetiny.

59:55
    S tímto už Dallas nic nezmůže, domácí z tohoto zápasu odejdou poraženi.

60:00

To byl zápas! Dallas od první do poslední minuty ostřeloval Pavelce ze všech možných pozic, celkem na něj vyslal neskutečných sedmačtyřicet ran, jenže kladenský rodák předvedl parádní výkon a inkasoval pouze v závěru zápasu, kdy Trevor Daley snižoval na konečných 1:2. Winnipeg doslova vytěžil z minima maximum, většinu času strávil v obranném pásmu, ale i to stačilo na těsnou výhru a zisk dvou bodů.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 47 – 22 (9-11, 22 – 6, 16 – 5)

Michael Frolík (WPG) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:28
    Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 46 zák., 1 gól, 97.9%.
    Zákroky Ondřeje Pavelce

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemné páteční ráno. (05:25:17)

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 59. Daley (Spezza, Garbutt) – 4. Frolík (Perreault), 48. Kane (Stuart)

Rozhodčí: Joannette, Walsh – Galloway, Shewchyk

Diváci: 16 221