Cambuur – Eindhoven 1:2 (kon.) | Dordrecht – Excelsior 1:0 (kon.) | Zwolle – Alkmaar 1:1 (kon.)
Heerenveen – Arnhem 4:1 (kon.)
SC Heerenveen
4:1 (3:0)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 24.01.2015, 20:45 • Abe Lenstra Stadion (Kapacita: 26 800) • Nizozemská Eredivisie

Ode mně je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště zase na shledanou. (22:44:12)

Domácí dnes zcela zaslouženě vyhráli a připisují si do tabulky další tři body. Na první gól zápasu jsme nemuseli moc dlouho čekat, padl totiž už ve čtvrté minutě, když se prosadil po skvělé přihrávce od Larssona Slagveer, ihned po šesti minutách to bylo už o dvě branky, Uth dostal geniální pas do vápna a poté dokázal prostřelit brankáře střelou na zadní tyč. Poté se dokázali hosté dostat do pár větších šancí, ale ani jednu neproměnili a tak je ve 42. minutě dokázal potrestat znovu domácí, když se trefil z malého vápna Sinkgraven. Hostující trenér připravil do druhého poločasu hned trojnásobné střídanání, ale ani to nepomohlo a domácí slavili v 53. minutě branku už na 4:0, když se trefil z malého vápna opět Slagveer. Hosté dokázali snížit až v 77. minutě, konkrétně se trefil hlavou z hranice malého vápna Kashia. To však bylo od hostů vše a domácí tak slaví výhru 4:1.

Držení míče : 51% – 49%
    Střely celkem : 16 – 15
    Střely na branku : 9 – 7

90+3

90+3
    Domácí už drží míč na kopačkách a čekají až rozhodčí ukončí zápas.

90+2
    Qazaishvili ještě na konci zápasu dokázal z hranice vápna protáhnout Nordfeldta, který musel jeho pokus vyrazit do zámezí.

90+1
    Djurdjevič se dostal po přímém kopu na hranici malého vápna k hlavičce, byl mu však nakonec odmáván a odpískán ofsajd.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    A domácí si připravili i třetí střídaní. Hřiště opouští van Aken a místo něj nastupuje St. Juste.

89
    Namli vypálil z hranice vápna, Room však s touto střelou neměl větší problémy.

88
    Djurdjevič dostal nyní příliš dlouhý pas za obranu a míč už nestihl na hrací ploše. Vykopávat od branky bude Nordfeldt.

87
    Domácí vzápětí střídají podruhé. Hřiště opouští Slagveer a místo něj nastupuje Namli.

87
    Právě běží poslední tři minutky zápasu!

85
    Domácí budou poprvé střídat. Hřiště opouští Sinkgraven a místo přenechává Schmidtovi.

84
    Djurdjevič dostal skvělý pas za obranu, poté se k němu ještě stačil dostat Otigba a míč mu bere.

83
    Domácí nyní raději přihráli až ke svému brankáři a ten poté míč vykopává daleko od své branky.

82
    Na hřišti můžeme nyní vidět mnoho nepřesností na obou stranách.

80
    Thern z následného přímého kopu poslal příliš dlouhý centr na zadní tyč a míč končí v zámezí.

79
    Larsson nyní dokázal po levé straně přesprintovat dva hostující hráče, poté mu však do cesty vstoupil Kashia a míč mu sebral za cenu faulu.

78
    Kashia ihned po rozehrání domácích tvrdě zajel do Utha a od rozhodčího si něco vyslechne.
    Guran KASHIA - 4:1

77
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na 4:1! Vejinovič našel z přímého kopu na malém vápně zcela osamoceného GURAMA KASHIU a ten neměl problém prostřelit Nordfeldta.

75
    Uth nyní tvrdě fauloval Kashiu a od rozhodčího vidí žlutou kartu, žlutou kartu také dostává Mori za příliš mnoho řečí k rozhodčímu.

74
    Vejinovič se nyní provinil faulem na polovině hřiště a míče se tak chopí domácí hráči.

73
    Slagveer se snažil překvapit brankáře z velkého úhlu střelou na zadní tyč, míč však posílá vysoko nad branku.

72
    Na hřišti nyní vidíme velkou chuť domácích hráčů dát ještě nějaký gól a velké trápení hostujících hráčů, kteří zřejmě dnešní zápas prohrají vysokým rozdílem.

71
    Otigba dostal skvělou přihrávku za obranu a řítil se z pravé strany sám proti Roomovi, poté se snažil ještě přihrát na Utha, ten byl však obsazen a Mori posílá míč do zámezí.

70
    Domácí už příliš nikam nepospíchají a s míčem kombinují na své polovině.

69
    Sinkgraven si nyní vyměňuje zakrvácený dres a chystá se znovu do hry.

68
    U míče jsou nyní hosté a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

66
    Sinkgraven nyní dostal kopačkou do obličeje a z pusy mu teče krev.

65
    Van Anholt poslal nyní příliš dlouhý pas na Larssona a míč končí v zámezí.

63
    Domácí rozehráli roh na krátko, to se jim však moc nevyplatilo, neboť ihned poté ztrácejí balón.

63
    Larsson už málem nestihl míč na hrací ploše, nakonec ho však stihl a vybojoval alespoň roh pro svůj tým.
    O vítězovi dnešního zápasu je víceméně rozhodnuto.

61
    Sinkgraven byl faulován zhruba na polovině hřiště a u míče tak zůstanou dále domácí.

60
    Domácí dnes hrají velmi pěkný fotbal a hosté nijak nemůžou přijít na to, jak vstřelit tomuto celku branku.

59
    Vejinovič poslal rohový kop na přední tyč tam míč prodloužil jeden z hostujících hráčů přímo na hlavu Moriho, ten však míč posílá vysoko nad branku.

58
    Po přímém kopu hostujících hráčů se nyní k míči dostal na malém vápně Labyad, míč mu však utíká od nohy a míč končí v rukavicích Nordfeldta.

57
    Nic vážného to však nebylo a Sinkgraven bude dále pokračovat ve hře.

56
    Sinkgraven se nyní zranil při dopadu po hlavičkovém souboji a musí být ošetřen.

55
    Hosté měli nyní možnost z rohového kopu. Kashia se opět prosadil a tentokrát míč mířil přímo k levé tyči branky, Nordfeldta však na brankové čáře zastoupil van Aken a míč hlavičkuje do bezpečí.
    Lucian SLAGVEER - 4:0

53
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Domácí se už dostávají do čtyřbrankového vedení! Jeden z hostujících obránců udělal velkou hrubku a poslal míč přímo na nohu Larssona, ten se s míčem dostal po pravé straně až do vápna a poté poslal přesnou přihrávku na hranici malého vápna přímo k LUCIANU SLAGVEEROVI a ten už neměl problém zakončit do odkryté branky.

52
    Slagveer však poslal přímý kop na před tyč, kde byl pouze Achenteh a ten míč odkopává do bezpečí.

52
    Marzo byl nyní faulován u pomezní čáry blízko hranice vápna a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

51
    Pröpper se dokázal s míčem uvolnit před jednoho obránce, poté mu ale míč utekl od nohy až k Nordfeldtovi a ten ho odkopává daleko od své branky.

49
    Larsson se nyní řítil zcela osamocen po levé straně až do vápna, poté ale místo střely volil nesmyslně přihrávku, tu však skvěle dokázal zblokovat Kashia a následně míč odkopnout pryč z vápna.

48
    Mori nyní trochu krkolovně přihrál zpět na svého brankáře, ten naštěstí dokázal míč odkopnout ještě než se k němu dostal Uth.

47
    Hosté o poločase hned trojnásobně střídali. Hřiště opustili Wallace a místo něj nastupuje Diks, poté hřiště opustil také McEachran a místo něj nastupuje Djurdjevič a jako třetí hřiště opustil van dej Heijden a ten místo přenechal Morimu.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a ihned zakládají útočnou akci.

46
    Do druhého poločasu půjdou domácí hráči s výrazným náskokem.

V prvním poločase jsme mohli vidět ihned na začátku dvě branky o které se postarali domácí borci. Nejdříve se trefil už ve čtvrté minutě Slagveer a ihned za šest minut se trefil Uth. Hosté se poté dokázali dostat také do velkých šancí, ani jednu však nedokázali proměnit. Domácí je tak znovu potrestali ve 42. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Sinkgraven. Hosté to tak budou mít hodně těžké aby s tímto výsledkem dokázali ještě něco udělat.

Držení míče : 52% – 48%
    Střely celkem : 14 – 8
    Střely na branku : 7 – 4

Druhý poločas začne zhruba ve 21:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Ibarra dostal skvělý pas za obranu, dříve mu byl však odmáván a odpískán ofsajd.

45
    Uth byl nyní stažen ve vápně, rozhodčí však zůstává v klidu a pokutový kop nepíská.

44
    Hosté to už budou mít velmi těžké aby s tímto výsledkem dokázali ještě něco udělat.
    Daley SINKGRAVEN - 3:0

42
    Domácí už vedou o tři branky! Van den Berg poslal míč z rohového kopu na malé vápno kde míč prodloužil za sebe jeden z hostujících obránců, tam byl zcela osamocený DALEY SINKGRAVEN a ten už neměl problém prostřelit bezmocného Rooma. Nutno ale podotknout že si míč před vstřelením gólu zpracoval rukou, rozhodčí však tuto ruku zřejmě neviděl a gól je uznán.

41
    Otigba to zkusil z hranice vápna a Room musel opět předvést důležitý zákrok proti jeho střele.

39
    Domácí nyní mohli vést už o tři branky! Slagveer přihrál na malé vápno zcela osamocenému Larssonovi a ten poslal míč po zemi doprostřed brány kde byl připravený Room, který míč vyráží skvělým zákrokem.

38
    Achenteh nyní nedokázal dobře odehrát míč z vlastního vápna a ten tak končí v zámezí.

37
    Z následného rohového kopu se ve vápně prosadil Otigba a jen těsně míjí pravou tyč branky! Stadionem to jen zahučelo.

36
    Z následného rohového kopu se míč dostal až k Sinkgravenovi a ten z obrovské dálky vypálil nádhernou střelu kterou musel Room vyrazit do zámezí.

35
    Larsson nedokázal odcentrovat míč z levé strany, ale alespoň vybojoval roh pro svůj tým.

33
    Domácí jsou nyní u míče a svými přihrávkami museli zapojit do hry i svého brankáře, neboť hosté napadají ve třech lidech.

32
    Vejinovič poslal centr do vápna, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a domácí obránci neměli s tímto centrem problémy.

31
    Van den Berg poslal z rohového kopu míč přímo na hlavu van Akena, ten však poslal míč vysoko nad branku.

29
    První žlutou kartu v zápase vidí Otigba.

27
    A znovu ve velké šanci hosté. Qazaishvili se nyní dostal nikým nehlídán k míči na hranici malého vápna, poté se snažil míč usměrnit k pravé tyči branky, to mu však nedovolil Nordfeldt a tuto střelu fantastickým zákrokem chytá.

26
    V obrovské příležitosti se nyní ocitl Labyad! Nejdříve jen těsně netrefil na hranici malého vápna střílený centr od Vejinoviče a poté když se k němu znovu odrazil míč, nůžkami přestřelil branku.

25
    Qazaishvili neměl komu přihrát a tak míč posílá až k Roomovi.

24
    Larsson se nyní ukličkoval s míčem až do zámezí, vhazovat tak budou ze své poloviny hosté.

23
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

21
    Marzo se nyní dokázal skvěle uvolnit na pravé straně, poté poslal přihrávku na hranici vápna odkud zkusil vystřelit Slagveer, do jeho střely vložil nohu Kashia od kterého se míč odrazil k Larssonovi, ten poté vypálil slabou střelu, se kterou neměl Room větší problémy.

20
    Van den Berg nyní raději nic nevymýšlel a poslal přihrávku až k Nordfeldtovi.

18
    Třetí roh už mířil na hranici malého vápna, kde si pro něj nejvýše vyskočil van Aken a míč posílá do bezpečné vzdálenosti od branky.

18
    McEachran to udělal znovu úplně stejně a znovu z toho byla obrovská šance pro hosty, Nordfeldt ale znovu míč vyráží do zámezí.

17
    McEachran poslal míč přímo na branku a Nordfeldt měl co dělat aby míč vyrazil zpět do zámezí na další rohový kop.

17
    Labyad nyní vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým.
    Domácí fanoušci mají důvod k radosti. Jejich tým vede už o dvě branky.

16
    Thern poslal nepřesný pas na Utha a míč končí až u Rooma.

15
    Kashia nyní fauloval Sinkgavena na polovině hřiště a tomu se z toho zula kopačka, hra tedy bude pokračovat až si jí znovu nazuje.

14
    Larsson se skvěle dostal přes Wallace, ihned poté vyslal z hranice vápna střelu na branku, tato střela míří jen těsně nad břevno.

13
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině hřiště a nikam příliš nepospíchají.

12
    Ibarra to nyní zkoušel z hranice vápna, trefil však jen van Akena.

11
    Z velké dálky to nyní zkoušel Slagveer, míč míjí těsně levou tyč branky.
    Mark UTH - 2:0

10
    Domácí už vedou o dvě branky! Otigba poslal skvělou přihrávku do vápna na rozeběhnutého MARKA UTHA a ten zakončil míč podél brankáře na zadní tyč.

9
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů a míč končí v zámezí zhruba na polovině hřiště.

8
    Kashia se po tomto rohovém kopu dokázal ve vápně prosadit a Nordfeldt předvedl skvělý zákrok proti jeho hlavičce.

7
    Ibarra zkoušel centrovat z pravé strany, to mu však nedovolil van Anholt a hosté budou rozehrávat roh.

6
    Room nyní trochu zariskoval s rozehráním míče, naštěstí pro něj mu to vyšlo a míč v pohodě vykopává.
    Lucian SLAGVEER - 1:0

4
    Domácí se dostávají hned na začátku zápasu do vedení! Larsson se skvěle prokličkoval s míčem po levé straně až do vápna, poté poslal přihrávku na hranici malého vápna na LUCIANA SLAGVEERA a ten už neměl problém prostřelit Rooma.

2
    Uth se skvěle uvolnil přes dva obránce a prakticky z hranice malého vápna vypálil, Room však předvedl proti jeho střele skvělý zákrok.

1
    Vejinovič se pokoušel poslat přízemní centr z pravé strany, to se mu však nepovedlo, neboť trefil před sebou stojícího obránce.

1
    Hosté rozehráli první poločas a nyní kombinují s míčem na své polovině hřiště.

1
    Zápas každým okamžikem začne.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních modro-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli černo-žluté pruhované dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední 3 vzájemná utkání

Vitesse – Heerenveen 1:1
    Vitesse – Heerenveen 2:2
    Heerenveen – Vitesse 2:3

Nejlepší střelci obou mužstev

SC Heerenveen – Na domácí straně to je Německý útočník Mark Uth, který má na svém kontě 11 branek.

SBV Vitesse Arnhem – Na druhé straně to je Nizozemský záložník Marko Vejinovič, který má na svém kontě 8 branek.

Vitesse je na tom o něco hůře než jeho dnešní soupeř. V tabulce se nachází na dvanáctém místě s dvaadvaceti body. Z osmnácti odehraných zápasů mají na svém kontě 5 výher, 7 remíz a 6 proher. Na venkovní půdě zatím odehráli osm zápasů ze kterých 2x vyhráli, 1x remizovali a 5x prohráli. V posledním ligovém zápase podlehli na domácí půdě PSV 0:1, když jediný gól zápasu vstřelil v desáté minutě Maher.

Posledních 5 zápasů

Vitesse – PSV 0:1
    Anderlecht – Vitesse 5:0 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Vitesse – Heracles 3:0
    Ajax – Vitesse 0:4 (POHÁROVÝ ZÁPAS)
    Groningen – Vitesse 1:1

Heerenveen se nachází v tabulce na osmém místě s pětadvaceti body. Z osmnácti odehraných zápasů mají na svém kontě 6 výher, 7 remíz a 5 proher. Na domácí půdě zatím odehráli osm zápasů ze kterých 3x vyhráli, 3x remizovali a 2x prohráli. V posledním ligovém zápase dokázali udolat Utrecht 2:1, když se prosadil Slagveer a Larsson, za domácí vstřelil jediný gól v 90+1' Janssen z penalty.

Utrecht – Heerenveen 1:2
    Heerenveen – St. Lutych 0:2 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Heerenveen – St. Truiden 4:1 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Heerenveen – Den Haag 0:0
    Breda – Heerenveen 0:2

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u zápasu devatenáctého kola nizozemské Erdevisie mezi SC Heerenveen a SBV Vitesse Arnhem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.