Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)

Martin Zaťovič (TOG) – 0+0 (15:33:14)

Utkání vyhrává Lada, která duel rozhodla v prodloužení. Magnitka nepodala svůj standardní výkon a musí se spokojit s bodem.

Dmitrij VOROBJOV - 3:4

64:53
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Utkání se už blížilo k nájezdům, když v závěru prodloužení rozhodl DMITRIJ VOROBJOV, který naznačil, že pojede za branku, ale celou situaci přehodnotil a zasunul puk na přední tyč. Asistence: Vasilij Strelcov.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá pouhá minuta.

63:33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím to je bez zakončení.

62:51
    Lada se dostává do ofsajdu a hra se vrací do středního pásma.

62:13
    Na druhé straně vystřelil Vorobjov, jehož pokus vyrazil se štěstím Košečkin, jenž na střelu moc neviděl.

61:20
    Další pokus vyslal Zaripov, jehož rána vypadla Ivannikovi z výstroje a puk se klouzal vedle branky.

60:51
    Chris Lee vystřelil z hranice kruhů, ale trefil Ivannikova do masky.

60:37
    Kotouč za obranu dostal Mozjakin, jenž ho nechal za sebou a následně vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

60:01

Hosté se ve třetí třetině dostali dvakrát dovedení, ale dvakrát dokázal vyrovnat Jan Kovář, který si vynutil prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Jan KOVÁŘ - 3:3

58:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A opět je vyrovnáno a opět JAN KOVÁŘ! Zaripov trefil bránícího hráče a k puku se dostal brent, jenž přihrál na českého útočníka, který dopravil puk za brankovou čáru. Asistence: Tim Brent, Danis Zaripov.

58:11
    Košečkin zůstává na střídačce!

58:11
    Oddechový čas pro domácí.

58:11
    Hostující hráč vyhodil kotouč na střídačku a opět se přerušuje.

57:05
    Domácí hráči kombinují před brankou soupeře a hledají možnost ke střele.

56:52
    Přesilová hra pro Magnitku! Mozjakin byl zasažený do obličeje a na trestnou lavici jde Šenfeld.

56:07
    Magnitce už moc minut k vyrovnání nezbývá a jsem zvědav, zda se jí to podaří.
    Denis BARANCEV - 2:3

54:51
    Jenže nádhernou individuální akcí se prezentuje DENIS BARANCEV, který byl sice sražený Zaripovem, ale rychle vstal a poslal puk do branky. Obrovskou chybu udělal Košečkin, který by takovéto pokusy měl chytat. Bez asistence.

54:16
    Lada byla dlouho pod tlakem, a tak Martin Zaťovič vyhazuje do bezpečí.

53:40
    Domácí hráči jsou po vstřelené brance při chuti a tlačí opět soupeře.
    Jan KOVÁŘ - 2:2

53:14
    Antipin přihrál před branku, kde byl Zaripov, který zadovkou našel na brankovišti osamoceného JANA KOVÁŘE, jenž opět vyrovnává. Asistence: Danis Zaripov, Viktor Antipin.

52:49
    Na ledové ploše je opět první formace domácích, která se dostává do pohody a tlačí soupeře.

52:00
    Magnitka se snaží o vyrovnání, ale Lada opět pozorně brání.

50:00
    Do konce třetí třetiny schází deset minut.

49:30
    Tak to, že Lada povede nad Magnitogorskem asi moc fanoušků nečekalo a v hale je téměř ticho.
    Alexandr STRELCOV - 1:2

48:27
    Z levé strany vystřelil Bočarov, jehož pokus chtěl chytit do rukavice ALEXANDER STRELCOV, což se mu nepodařilo a kotouč se následně odrazil od bránícího hráče za brankovou čáru. Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Stanislav Bočarov.

47:55
    Z levé strany vystřelil Timkin, který trefuje prostor, v němž operuje Ivannikov. Ten ránu od mantinelu vyrazil do ochranné sítě.

47:31
    Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Osala a Ivannikov měl s tímto pokusem hodně práce.

46:53
    Domácí obránce podklouzl, čehož chtěl využít Valujskij, jehož pokus chytá Košečkin, který se nemusel ani pohnout.

46:21
    Hra se odehrává ve středním pásmu a na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat chybu.

45:39

44:51
    Střelou přes obránce se prezentoval Šenfeld, který trefil Košečkina do hrudi.

44:28
    Lada přichází s dalším útokem, ale Magnitka se dobře brání.

43:39
    Za podražení jde na trestnou lavici Jan Kovář, který se vyčítavě dívá po rozhodčím.

43:09
    Zaťovič se hodně rozčiluje, jelikož byl u puku první a rozhodčí stejně odpískal zakázané uvolnění.

41:34
    Až v této chvíli se hra dostala na druhou stranu, kde vystřelil Sloboda, ale jeho pokus Košečkin vyrazil.

40:56
    Sergej Mozjakin se pokoušel překvapit zpoza branky gólmana a málem se mu to podařilo. Jenže kotouč se odrazil před brankáře.

40:08
    Domácí hráči se dostali rychle do útočné třetiny, kde Zaripov přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil obránce, ale Ivannikov opět chytá.

40:01

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí, kteří dokázali vyrovnat, ale šancí měli tolik, že mohli vést. Naopak Lada skvěle brání, a když náhodou obránci propadnou, tak celou situaci zachrání Ivannikov.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Kovář přihrával před branku, kde byl Mozjakin, který kotouč nezpracoval.

38:50
    Z ostrého úhlu vystřelil Jan Kovář, který trefuje prvního bránícího hráče.

38:35
    Hosté střídali v útočné třetině, čehož si nevšiml spoluhráč, jenž vjel do třetiny a píská se ofsajd.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.

37:14
    Na druhé straně po delší době zahrozil Černikov, jehož ránu Košečkin vyrazil opět k němu a hostující útočník to obráncům pořádně zavařil.

36:22
    Lada se ve druhé třetině neustále brání, jenže ukazuje, že to je její parketa.

35:02
    Sergej Mozjakin si najel mezi kruhy a jeho střela letěla jen těsně nad horní tyčí. Následně se puk odrazil od mantinelu až před branku a Jan Kovář ve 100% šanci trefuje tyč!

34:10
    Magnitka potřebovala vystřídat a puk posunula do útočného pásma.

33:23
    Ze hry se vytratila první formace domácího týmu, které se nedaří, a tak často nenastupuje.

32:05
    Nahození Zaťoviče končí v lapačce Košečkina, který rychle rozehrává.

31:43
    Domácí jsou v plném počtu a hraje se tedy pět na pět.

31:11
    Na hranici kruhů byl osamocený Valujskij, který našel jen výstroj domácího brankáře.

31:04
    Přesilová hra Lady vypadá daloko lépe nežli ta domácích. Košečkin má hodně práce, ale zatím odolává.

29:32
    Barancev našel spoluhráče, jehož pokus vyrazil Košečkin. Další závar před brankou musel opět řešit domácí brankář.

28:54
    Za zdržování hry je vyloučený Těreščenko.
    Vladislav KALETNIK - 1:1

28:11
    A je vyrovnáno! Timkin našel na modré čáře Rinata Ibragimova, jehož střelu tečoval VLADISLAV KALETNIK a jeho teč propadla brankáři mezi rukou a tělem. Asistence: Jevgenij Timkin.

27:49
    Martin Zaťovič neměl rychlost, a tak vystřelil od mantinelu, ale na jeho pokus byl brankář připravený.

27:22
    Timkin vyhrál vhazovaní na Chrise Leea, který z první vystřelil, jenž trefuje jen hruď gólmana.

27:18
    Vypadá to, že hostující brankář je trochu otřesený, ale nic vážného to nebude.

27:18
    Ivannikov předvádí jeden lepší zákrok za druhým. Nyní střelu od modré čáry vyrazil maskou do ochranné sítě.

27:14

27:00
    Stapleton našel vedle branky Kameněva, jehož pokus z úhlu chytá Ivannikov.

26:35
    Hostující hráči opět vyhazují a na to už se domácí trenér nemůže dívat a odvolává svou elitní formaci.

26:10
    Tak ani na potřetí se domácí neusadí v útočné třetině, jelikož Lada se opět osvobodila.

25:51
    Jenže ale ani ten se nepodařil a puk je opět v bezpečí.

25:18
    Hostující centr vyhrál vhazování a následně podél mantinelu vyhodil střelec první branky. Magnitka musí přijít s dalším útokem.

25:15
    Další početní výhodu si zahrají domácí. Na trestnou lavici za hákovaní už dosedl Nikitěnko.

24:47
    Z mezikruží vystřelil Golubev, jehož ránu vyrazil Košečkin. Kotouč se poté dostal na modrou čáru, kde byl Barancev, ale jeho pokus je sražený do ochranné sítě.

24:18
    Finský útočník Osala dlouho měl puk u hole, ale následně poslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče.

23:43
    Ivannikov chodí brzy na led a opět se mu to vyplatilo, jelikož vyrazil přízemní střelu. Na druhé straně vystřelil Vasilij Strelcov, ale také jeho vychytal brankář.

23:14
    Togliatti protečovalo puk do útočné třetiny , kde jsou obránci. Následně se hra otočila na druhou stranu, kde se ke střele dostal Timkin, jehož pokus mířil do hrudi gólmana.

22:50
    Magnitka je daleko aktivnější a Lada nevím, kam dřív skočit.

22:21
    Platonov si povodil obránce a následně přihrál před branku, kde nebyl žádný jeho spoluhráč.

21:48
    Zpoza branky posílal puk do brankoviště Šarov, ale na Košečkina si nepřišel.

21:07
    Kotouč za obranu dostal Šenfeld, kterého dojel Lee a překazil únik.

20:34
    Nyní byli za obránci Zaripov s Mozjakinem, který se nepochopili a ze šance nic nebylo.

20:02
    Jan Kovář vyhrál také druhé úvodní vhazování a následně jsou hosté v plném počtu.

20:01

Úvodní třetina je minulostí a překvapivě vede hostující tým ,který dokázal využít početní výhodu. Ovšem lepší je Magnitka, která má puk více na svých holí, ale branku zatím nevsítila.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Od modré čáry vystřelil z první Těreščenko, jehož pokus minut prostor branky.

19:22
    Lada opět vybojovala puk a poslala ho až za branku soupeře.

19:07
    Z pravé strany vystřelil Mozjakin, jehož pokus míří jen do hrudi Ivannikova.

18:42
    Metallurgu se zatím tato početní výhoda moc nedaří, až nyní ale přichází elitní formace.

18:10
    Hostující centr vyhrál vhazování a vyhazuje přes všechny čáry.

18:04
    Ještě jedna přesilová hra v této třetině. Za hákování dostává dvě minuty Jurij Petrov.

17:50
    Lada byla opět pod tlakem a raději vyhodila na další zakázané uvolnění.

17:22
    Potěchin se dostal do útočné třetiny, ale následně ho zastavuje ofsajd, hra se vrací do středního pásma.

16:30
    Přihrávku Zaťoviče protečoval do útočné třetiny Šarov, a tak jsou u kotouče opět domácí hráči.

15:26
    Z ostrého úhlu vystřelil Tim Brent, ale jeho pokus brankáře nepřekvapil.

14:04
    Před branku přihrával Chris Lee, jenomže v tomto prostoru byli pouze obránci.

13:50
    Magnitka zkoušela těžkou přihrávku, která končí na zakázaném uvolnění a hra se vrací před Košečkina.

13:16
    Oba celky střídají a u kotouče je Romanov, který se vrací až za vlastní branku.

12:24
    Lada se usadila v útočné třetině, ale střelu od modré čáry vyrazil Košečkin.

12:00
    Magnitka získala puk, jenž letí až k Ivannikovi.

11:52

11:29
    Od modré čáry vystřelil Jan Kovář, který nedokázal přesně zamířit.

10:44
    Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici už putuje Stapleton.

10:38
    Tak to sehráli domácí opravdu nádherně! Antipin našel Mozjakina, jehož pokus vyrazil Ivannikov na hůl Kováře, jenž trefuje místo prázdné branky opět brankáře.

10:01
    Jan Kovář vyhrál vhazování a Magnitka kombinuje před brankou soupeře.

09:52
    Za zdržování hry, vystřelení puku mimo hrací plochu dostává dvě minuty Peter Podhradský, jenž už sedí na trestné lavici.

08:48
    Branku se snažil obkroužit Jakucenja, ale do dobré pozice ho nepustil obránce a domácí útočník padá.

07:54
    Sledujeme další nahození Lady, která sice vede, ale je pod tlakem soupeře.

06:53
    Domácí obránce nahodil puk na branku, ale na Ivannikova to nestačilo.

06:32
    Až nyní mohou hráči Lady vystřídat, jelikož získali kotouč.

05:50
    Až nyní na zakázané uvolnění vyhodil Karol Sloboda.

05:23
    Hra nám rychle plyne a hraje se dlouho bez přerušení.

04:48
    Magnitka má kotouč více na svých hokejkách, ale do vyložených šancí se nedostává.

04:18
    Další šanci domácích zlikvidoval hostující brankář, který vyrazil tečovaný pokus.

03:32
    Přesnou přihrávkou našel Mozjakin mezi kruhy Jana Kováře, jehož pokus vyráží Ivannikov.

03:00
    První formace domácího týmu se snaží o odpověď, ale hosté pozorně brání.
    Dmitrij OGURCOV - 0:1

01:05
    Hosté využívají první početní výhodu, kterou zužitkoval DMITRIJ OGURCOV, k němuž se kotouč odrazil od Košečkina. Asistence: Peter Podhradský, Andrej Nikitěnko.

00:24
    Za podražení dostává dvě minuty Jan Kovář, který hostům nabízí první přesilovou hru.

00:05
    úvodní vhazování vyhrál domácí tým, který se dostává do prvního útoku, ale střela od modré úspěch nepřinesla.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a následuje Ruská státní hymna, po které už samotný duel začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Batyršin, Těreščenko, Lee, Chabarov, Ibragimov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Potěchin, Stapleton, Platonov – Kaletnik, Brent, Timkin – Jakucenja, Osala – Kameněv.

Lada Togliatti: Ivannikov (Glass) – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Romanov, Vorobjov, Sloboda – Černikov, Petrov, Golubev – Šenfeld, Nikitěnko, Bělousov – Zaťovič, Šarov, Valujskij – Bocharov, A. Strelcov, V. Strelcov – Mastrjukov.

Rozhodčí: Karabanov, Safiullov – Koršak, Černyšev.

Jan Kovář (MET) – 55 odehraných zápasů, 62 bodů (20+42)

Jiří Hunkes (TOG) – 53 odehraných zápasů, 10 bodů (5+5)
    Peter Podhradský (TOG) – 37 odehraných zápasů, 14 bodů (4+10)
    Karol Sloboda (TOG) – 37 odehraných zápasů, 4 bodů (2+2)
    Martin Zaťovič (TOG) – 53 odehraných zápasů, 18 bodů (10+8)