Chabarovsk – Barys 3:5 (kon.) | Vladivostok – Omsk 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jaroslavl – Soči 1:2 (po pr.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Záhřeb 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Lada Toljatti
Neděle 15.02.2015, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám vás u dnešního zápasu, v němž se představí Metallurg Magnitogorsk, který vyzve Ladu Togliatti.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že Magnitogorsk je na třetím místě Východní konference, když získal 109 bodů. Naopak Lada potřebuje body, aby postoupila do play-off.

Československá stopa

Jan Kovář (MET) – 55 odehraných zápasů, 62 bodů (20+42)

Jiří Hunkes (TOG) – 53 odehraných zápasů, 10 bodů (5+5)
    Peter Podhradský (TOG) – 37 odehraných zápasů, 14 bodů (4+10)
    Karol Sloboda (TOG) – 37 odehraných zápasů, 4 bodů (2+2)
    Martin Zaťovič (TOG) – 53 odehraných zápasů, 18 bodů (10+8)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov, Antipin, Batyršin, Těreščenko, Lee, Chabarov, Ibragimov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Potěchin, Stapleton, Platonov – Kaletnik, Brent, Timkin – Jakucenja, Osala – Kameněv.

Lada Togliatti: Ivannikov (Glass) – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Romanov, Vorobjov, Sloboda – Černikov, Petrov, Golubev – Šenfeld, Nikitěnko, Bělousov – Zaťovič, Šarov, Valujskij – Bocharov, A. Strelcov, V. Strelcov – Mastrjukov.

Rozhodčí: Karabanov, Safiullov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky jsou již na ledové ploše a následuje Ruská státní hymna, po které už samotný duel začne.

00:01

00:05
    úvodní vhazování vyhrál domácí tým, který se dostává do prvního útoku, ale střela od modré úspěch nepřinesla.

00:24
    Za podražení dostává dvě minuty Jan Kovář, který hostům nabízí první přesilovou hru.

01:05
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají první početní výhodu, kterou zužitkoval DMITRIJ OGURCOV, k němuž se kotouč odrazil od Košečkina. Asistence: Peter Podhradský, Andrej Nikitěnko.
    Dmitrij OGURCOV - 0:1

03:00
    První formace domácího týmu se snaží o odpověď, ale hosté pozorně brání.

03:32
    Přesnou přihrávkou našel Mozjakin mezi kruhy Jana Kováře, jehož pokus vyráží Ivannikov.

04:18
    Další šanci domácích zlikvidoval hostující brankář, který vyrazil tečovaný pokus.

04:48
    Magnitka má kotouč více na svých hokejkách, ale do vyložených šancí se nedostává.

05:23
    Hra nám rychle plyne a hraje se dlouho bez přerušení.

05:50
    Až nyní na zakázané uvolnění vyhodil Karol Sloboda.

06:32
    Až nyní mohou hráči Lady vystřídat, jelikož získali kotouč.

06:53
    Domácí obránce nahodil puk na branku, ale na Ivannikova to nestačilo.

07:54
    Sledujeme další nahození Lady, která sice vede, ale je pod tlakem soupeře.

08:48
    Branku se snažil obkroužit Jakucenja, ale do dobré pozice ho nepustil obránce a domácí útočník padá.

09:52
    Za zdržování hry, vystřelení puku mimo hrací plochu dostává dvě minuty Peter Podhradský, jenž už sedí na trestné lavici.

10:01
    Jan Kovář vyhrál vhazování a Magnitka kombinuje před brankou soupeře.

10:38
    Tak to sehráli domácí opravdu nádherně! Antipin našel Mozjakina, jehož pokus vyrazil Ivannikov na hůl Kováře, jenž trefuje místo prázdné branky opět brankáře.

10:44
    Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici už putuje Stapleton.

11:29
    Od modré čáry vystřelil Jan Kovář, který nedokázal přesně zamířit.

11:52

12:00
    Magnitka získala puk, jenž letí až k Ivannikovi.

12:24
    Lada se usadila v útočné třetině, ale střelu od modré čáry vyrazil Košečkin.

13:16
    Oba celky střídají a u kotouče je Romanov, který se vrací až za vlastní branku.

13:50
    Magnitka zkoušela těžkou přihrávku, která končí na zakázaném uvolnění a hra se vrací před Košečkina.

14:04
    Před branku přihrával Chris Lee, jenomže v tomto prostoru byli pouze obránci.

15:26
    Z ostrého úhlu vystřelil Tim Brent, ale jeho pokus brankáře nepřekvapil.

16:30
    Přihrávku Zaťoviče protečoval do útočné třetiny Šarov, a tak jsou u kotouče opět domácí hráči.

17:22
    Potěchin se dostal do útočné třetiny, ale následně ho zastavuje ofsajd, hra se vrací do středního pásma.

17:50
    Lada byla opět pod tlakem a raději vyhodila na další zakázané uvolnění.

18:04
    Ještě jedna přesilová hra v této třetině. Za hákování dostává dvě minuty Jurij Petrov.

18:10
    Hostující centr vyhrál vhazování a vyhazuje přes všechny čáry.

18:42
    Metallurgu se zatím tato početní výhoda moc nedaří, až nyní ale přichází elitní formace.

19:07
    Z pravé strany vystřelil Mozjakin, jehož pokus míří jen do hrudi Ivannikova.

19:22
    Lada opět vybojovala puk a poslala ho až za branku soupeře.

19:45
    Od modré čáry vystřelil z první Těreščenko, jehož pokus minut prostor branky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina je minulostí a překvapivě vede hostující tým ,který dokázal využít početní výhodu. Ovšem lepší je Magnitka, která má puk více na svých holí, ale branku zatím nevsítila.

20:01

20:02
    Jan Kovář vyhrál také druhé úvodní vhazování a následně jsou hosté v plném počtu.

20:34
    Nyní byli za obránci Zaripov s Mozjakinem, který se nepochopili a ze šance nic nebylo.

21:07
    Kotouč za obranu dostal Šenfeld, kterého dojel Lee a překazil únik.

21:48
    Zpoza branky posílal puk do brankoviště Šarov, ale na Košečkina si nepřišel.

22:21
    Platonov si povodil obránce a následně přihrál před branku, kde nebyl žádný jeho spoluhráč.

22:50
    Magnitka je daleko aktivnější a Lada nevím, kam dřív skočit.

23:14
    Togliatti protečovalo puk do útočné třetiny , kde jsou obránci. Následně se hra otočila na druhou stranu, kde se ke střele dostal Timkin, jehož pokus mířil do hrudi gólmana.

23:43
    Ivannikov chodí brzy na led a opět se mu to vyplatilo, jelikož vyrazil přízemní střelu. Na druhé straně vystřelil Vasilij Strelcov, ale také jeho vychytal brankář.

24:18
    Finský útočník Osala dlouho měl puk u hole, ale následně poslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče.

24:47
    Z mezikruží vystřelil Golubev, jehož ránu vyrazil Košečkin. Kotouč se poté dostal na modrou čáru, kde byl Barancev, ale jeho pokus je sražený do ochranné sítě.

25:15
    Další početní výhodu si zahrají domácí. Na trestnou lavici za hákovaní už dosedl Nikitěnko.

25:18
    Hostující centr vyhrál vhazování a následně podél mantinelu vyhodil střelec první branky. Magnitka musí přijít s dalším útokem.

25:51
    Jenže ale ani ten se nepodařil a puk je opět v bezpečí.

26:10
    Tak ani na potřetí se domácí neusadí v útočné třetině, jelikož Lada se opět osvobodila.

26:35
    Hostující hráči opět vyhazují a na to už se domácí trenér nemůže dívat a odvolává svou elitní formaci.

27:00
    Stapleton našel vedle branky Kameněva, jehož pokus z úhlu chytá Ivannikov.

27:14

27:18
    Ivannikov předvádí jeden lepší zákrok za druhým. Nyní střelu od modré čáry vyrazil maskou do ochranné sítě.

27:18
    Vypadá to, že hostující brankář je trochu otřesený, ale nic vážného to nebude.

27:22
    Timkin vyhrál vhazovaní na Chrise Leea, který z první vystřelil, jenž trefuje jen hruď gólmana.

27:49
    Martin Zaťovič neměl rychlost, a tak vystřelil od mantinelu, ale na jeho pokus byl brankář připravený.

28:11
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Timkin našel na modré čáře Rinata Ibragimova, jehož střelu tečoval VLADISLAV KALETNIK a jeho teč propadla brankáři mezi rukou a tělem. Asistence: Jevgenij Timkin.
    Vladislav KALETNIK - 1:1

28:54
    Za zdržování hry je vyloučený Těreščenko.

29:32
    Barancev našel spoluhráče, jehož pokus vyrazil Košečkin. Další závar před brankou musel opět řešit domácí brankář.

31:04
    Přesilová hra Lady vypadá daloko lépe nežli ta domácích. Košečkin má hodně práce, ale zatím odolává.

31:11
    Na hranici kruhů byl osamocený Valujskij, který našel jen výstroj domácího brankáře.

31:43
    Domácí jsou v plném počtu a hraje se tedy pět na pět.

32:05
    Nahození Zaťoviče končí v lapačce Košečkina, který rychle rozehrává.

33:23
    Ze hry se vytratila první formace domácího týmu, které se nedaří, a tak často nenastupuje.

34:10
    Magnitka potřebovala vystřídat a puk posunula do útočného pásma.

35:02
    Sergej Mozjakin si najel mezi kruhy a jeho střela letěla jen těsně nad horní tyčí. Následně se puk odrazil od mantinelu až před branku a Jan Kovář ve 100% šanci trefuje tyč!

36:22
    Lada se ve druhé třetině neustále brání, jenže ukazuje, že to je její parketa.

37:14
    Na druhé straně po delší době zahrozil Černikov, jehož ránu Košečkin vyrazil opět k němu a hostující útočník to obráncům pořádně zavařil.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.

38:35
    Hosté střídali v útočné třetině, čehož si nevšiml spoluhráč, jenž vjel do třetiny a píská se ofsajd.

38:50
    Z ostrého úhlu vystřelil Jan Kovář, který trefuje prvního bránícího hráče.

39:48
    Kovář přihrával před branku, kde byl Mozjakin, který kotouč nezpracoval.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí, kteří dokázali vyrovnat, ale šancí měli tolik, že mohli vést. Naopak Lada skvěle brání, a když náhodou obránci propadnou, tak celou situaci zachrání Ivannikov.

40:01

40:08
    Domácí hráči se dostali rychle do útočné třetiny, kde Zaripov přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil obránce, ale Ivannikov opět chytá.

40:56
    Sergej Mozjakin se pokoušel překvapit zpoza branky gólmana a málem se mu to podařilo. Jenže kotouč se odrazil před brankáře.

41:34
    Až v této chvíli se hra dostala na druhou stranu, kde vystřelil Sloboda, ale jeho pokus Košečkin vyrazil.

43:09
    Zaťovič se hodně rozčiluje, jelikož byl u puku první a rozhodčí stejně odpískal zakázané uvolnění.

43:39
    Za podražení jde na trestnou lavici Jan Kovář, který se vyčítavě dívá po rozhodčím.

44:28
    Lada přichází s dalším útokem, ale Magnitka se dobře brání.

44:51
    Střelou přes obránce se prezentoval Šenfeld, který trefil Košečkina do hrudi.

45:39

46:21
    Hra se odehrává ve středním pásmu a na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat chybu.

46:53
    Domácí obránce podklouzl, čehož chtěl využít Valujskij, jehož pokus chytá Košečkin, který se nemusel ani pohnout.

47:31
    Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Osala a Ivannikov měl s tímto pokusem hodně práce.

47:55
    Z levé strany vystřelil Timkin, který trefuje prostor, v němž operuje Ivannikov. Ten ránu od mantinelu vyrazil do ochranné sítě.

48:27
    Z levé strany vystřelil Bočarov, jehož pokus chtěl chytit do rukavice ALEXANDER STRELCOV, což se mu nepodařilo a kotouč se následně odrazil od bránícího hráče za brankovou čáru. Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Stanislav Bočarov.
    Alexandr STRELCOV - 1:2

49:30
    Tak to, že Lada povede nad Magnitogorskem asi moc fanoušků nečekalo a v hale je téměř ticho.

50:00
    Do konce třetí třetiny schází deset minut.

52:00
    Magnitka se snaží o vyrovnání, ale Lada opět pozorně brání.

52:49
    Na ledové ploše je opět první formace domácích, která se dostává do pohody a tlačí soupeře.

53:14
    Antipin přihrál před branku, kde byl Zaripov, který zadovkou našel na brankovišti osamoceného JANA KOVÁŘE, jenž opět vyrovnává. Asistence: Danis Zaripov, Viktor Antipin.
    Jan KOVÁŘ - 2:2

53:40
    Domácí hráči jsou po vstřelené brance při chuti a tlačí opět soupeře.

54:16
    Lada byla dlouho pod tlakem, a tak Martin Zaťovič vyhazuje do bezpečí.

54:51
    Jenže nádhernou individuální akcí se prezentuje DENIS BARANCEV, který byl sice sražený Zaripovem, ale rychle vstal a poslal puk do branky. Obrovskou chybu udělal Košečkin, který by takovéto pokusy měl chytat. Bez asistence.
    Denis BARANCEV - 2:3

56:07
    Magnitce už moc minut k vyrovnání nezbývá a jsem zvědav, zda se jí to podaří.

56:52
    Přesilová hra pro Magnitku! Mozjakin byl zasažený do obličeje a na trestnou lavici jde Šenfeld.

57:05
    Domácí hráči kombinují před brankou soupeře a hledají možnost ke střele.

58:11
    Hostující hráč vyhodil kotouč na střídačku a opět se přerušuje.

58:11
    Oddechový čas pro domácí.

58:11
    Košečkin zůstává na střídačce!

58:56
    A opět je vyrovnáno a opět JAN KOVÁŘ! Zaripov trefil bránícího hráče a k puku se dostal brent, jenž přihrál na českého útočníka, který dopravil puk za brankovou čáru. Asistence: Tim Brent, Danis Zaripov.
    Jan KOVÁŘ - 3:3

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hosté se ve třetí třetině dostali dvakrát dovedení, ale dvakrát dokázal vyrovnat Jan Kovář, který si vynutil prodloužení.

60:01

60:37
    Kotouč za obranu dostal Mozjakin, jenž ho nechal za sebou a následně vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

60:51
    Chris Lee vystřelil z hranice kruhů, ale trefil Ivannikova do masky.

61:20
    Další pokus vyslal Zaripov, jehož rána vypadla Ivannikovi z výstroje a puk se klouzal vedle branky.

62:13
    Na druhé straně vystřelil Vorobjov, jehož pokus vyrazil se štěstím Košečkin, jenž na střelu moc neviděl.

62:51
    Lada se dostává do ofsajdu a hra se vrací do středního pásma.

63:33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím to je bez zakončení.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá pouhá minuta.

64:53
    Utkání se už blížilo k nájezdům, když v závěru prodloužení rozhodl DMITRIJ VOROBJOV, který naznačil, že pojede za branku, ale celou situaci přehodnotil a zasunul puk na přední tyč. Asistence: Vasilij Strelcov.
    Dmitrij VOROBJOV - 3:4

Utkání vyhrává Lada, která duel rozhodla v prodloužení. Magnitka nepodala svůj standardní výkon a musí se spokojit s bodem.

Jan Kovář (MET) – 2+0

Jiří Hunkes (TOG) – 0+0
    Peter Podhradský (TOG) – 0+1
    Karol Sloboda (TOG) – 0+0
    Martin Zaťovič (TOG) – 0+0 (15:33:14)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 29. Kaletnik (Ibragimov, Timkin), 54. Kovář (Zaripov, Antipin), 59. Kovář (Brent, Zaripov) – 2. Ogurcov (Podhradský, Nikitěnko), 49. Strelcov (Bočarov), 55. Barancev, 65. Vorobjov (V. Strelcov)

Lada Toljatti: Ivannikov (Glass) – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Romanov, Vorobjov, Sloboda – Černikov, Petrov, Golubev – Šenfeld, Nikitěnko, Bělousov – Zaťovič, Šarov, Valujskij – Bocharov, A. Strelcov, V. Strelcov – Mastrjukov.

Rozhodčí: Karabanov, Safiullov – Koršak, Černyšev