Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
SC Marimex Kolín
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Neděle 15.03.2015, 17:07 • Zimní stadion Kolín • Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:07.

___________________________________________________

ČTVRTFINÁLE DEN TŘETÍ

Vítám Vás na dalším zápase čtvrtfinálových bojů mezi Kozly a Vlky.

Kde je stav série 0:2! Mečbol však dnes bude odvracet Kolín. Pojďme se spolu podívat v přehledu, jak na tom jsou ostatní dvojice:

Sokolov – Bílina 1:1 (7:2, 3:5)

KoBra – Děčín 1:1 (2:3 pp, 3:2 pp)

Tábor – Žďár 2:0 (5:4, 4:1)

Kolín – Jablonec 0:2 (3:4 pp, 4:6)

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Kulhánek, Petira, Nedbal, Hanzl, Muláček, Pácal, Barták, Skokan – Zumr, Morkes "C", Jankovský "A"- Valášek, Klíma, Malý – Kozák, Semirád, Šafra – Hlavatý, Jelínek

HC Vlci Jablonec: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "A", Pilař, Pulec, Pavlů, Zeman, Abrham, Šulc, Bříška, Tondr L."C", Mulač, Brokeš, Frk, Nevyhoštěný "A", Tondr M., Homolka, Žďárský, Peřina

Rozhodčí: Kopeček – Huryta, Urubčík.

Tomáš Pácal z kolínského celku dnes nakonec nastoupí a podpoří tak Kolínské Kozly!

Naopak z Vlků chybí Čechura oproti minulému utkání a kádr Vlků doplní Martin Tondr.

Úvod zápasu začíná rozloučení se sportovní kariérou Václava Bostona Čtvrtečky!

00:01

00:11
    Domácí se ujali úvodní bule. Ale jen co zahájili rychlý protiútok, byl odpískané zakázané uvolnění.

00:18
    Vhazuje se po levici Sejpala. Hosté vyhráli buly, ale jen co rozehráli, kotouč už se hýbal v síti nad brankou.

00:30
    Michal Klíma vybojoval výborně kotouč ve středním pásmu a kotouč poslal do rychlého útoku, ve kterém ani Josef Malý z otočky a po sléze z leže nepřekonal Stejskala!

00:40
    Vylučujeme! Útok Kolína překazil Jan Petrmichl (JBL), který právě fauloval Malého. Potrestal ho za nedovolené bránění. Jak si domácí celek naloží s přesilovou hrou?

01:47
    Kozlové právě vstřelili branku!

Domácí skórují! Přesilovou hru využívají a ženou se do vedení. Stejskala překonal svou dělovkou DOMINIK ZUMR a posílá tak Kozly do vedení! Stav utkání 1:0.

Asistence: Kryštof Kulhánek

02:28
    Další dělovku na Stejskala vyslal Josef Malý, Stejskal s tím měl problém kotouč nezachytil pouze vyrazil před sebe. Ale nikdo z Kolínských nebyl zrovna přítomný před brankou.

03:01
    Začíná přesilová hra tentokrát Vlků. Potrestán Michal Klíma (KOL) na 2 minuty za podražení. Jak tentokrát Vlci si poradí s přesilovou hrou, která je jejich jedna ze silnějších stránek?

03:35
    Petr Morkes využil chybné rozehry vlků a kotouč ze své obranné třetiny posílá na druhou stranu hřiště. Tím na chvíli odpočinul svůj tým od bránění.

03:50
    Ofsajd Vlků.

04:03
    Kozlové vyhráli buly, Jankovský který buly zvítězil nahrál zadovkou na Petiru, který nahodil do brejku na Petra Morkese, který však dělovkou od modré neuspěl.

05:01

05:20
    Další příležitost Kozlů v útočné třetině! Klíma nepřesně nahrál na Morkese, ale i přesto se kotouč dostal k Stejskalovi a vznikla tak další šance!

05:48
    Hosté taky v šanci! Kozlové Vlky moc ke střele nepouštějí, tentokrát se lehká střela doplazila k Sejpalovi a ten kotouč raději čapl do své lapačky.

06:12
    Jedna přesilová hra hostí nevyužita a hned je tu další! Vyloučen Václav Jankovský (KOL) na 2 minuty za držení protihráče.

07:08
    Petrmichl od modré rozdunil Sejpalovy betony.

07:50
    Petr Morkes opět ujel všem hráčů v oslabení! Zaměstnal tak 5 Vlků, a i přesto vystřelil na Stejskala, ten si pohlídal svou pravou tyčku a kotouč nepustil za svá záda!

08:12

09:00
    Od modré vyslal dělovku Josef Malý, Stejskal kotouč raději podržel a vhazuje se před ním.

09:12
    Ofsajd Jabloneckých Vlků.

09:29
    Souboj o kotouč ve středním pásmu u mantinelu.

09:49
    Dominik Zumr vybojoval kotouč a poslal ho na najetého Morkese, který to hned rozdal Václavu Jankovského, který zaměstnal Stejskala. Ten kotouč vyrazil betonem do rohu a hra pokračuje.

10:23
    Jan Šulc si ve středním pásmu počkal na Lukáše Tondra, kterého přihrávkou poslal do samotného úniku a ten svou tvrdou střelou poslal kotouč přímo do lapačky Martina Sejpala.

11:17
    Nebezpečná akce Vlků, ti teď svojí taktikou ohrozili Kolínskou klec. Ale Sejpal byl ve střehu a kotouč raději podržel!

12:42
    Václav Jankovský zůstal ležet na zemi, rozhodčí to neviděl, tudíž nikdo není potrestaný. Snad bude v pořádku!

12:59
    Kozlové přesunuli hru od Sejpala k Stejskalovi.

13:31
    Zakázané uvolnění Kolína.

14:08
    Jankovský je snad pořádku a měl hned šanci!

14:17
    Další střídání a ihned Jankovský opět zfaulovaný. Sudí potrestal Lukáše Abrhama (JBL) na 2 minuty za faul kolenem. Zopakují Kozlové první přesilovou hru?

15:04
    Kozlové vystřídali přesilovkovou formaci a útočí na Stejskala!

15:51
    Hosté se vysvobozují.

16:01
    Bartákovou nahození na jabloneckou nikdo nedokázal dokončit do branky.

16:17

18:09
    Hosté měli tlak u Sejpala, ale jedna chyba a Klíma vystartoval rychlostí sám do útočné třetiny, kde od mantinelu vystřelil na Stejskala. Ten jeho střelu chytil a hru podržel. Vhazuje se po jeho pravici.

18:23
    Přesilová hra, tentokrát pro hosty! Potrestán Luboš Kozák (KOL) na 2 minuty za krosček!

19:00
    Domácí v oslabení zaměstnali obranu Vlků, potrápili je v útočné třetině.

19:54
    Hosté nedostali žádný velký prostor ke střele. Domácím se v oslabení daří bránit.

20:00

_________________________________________________

PO 1. TŘETINĚ

První třetina skončila 1:0 pro domácí celek. O 1. branku se postaral ve 2. minutě DOMINIK ZUMR a Kozlové tak proměnili první přesilovou hru. Ze hry v první třetině měli více domácí, avšak nejsme u konce! Další dění začne cca v 17:54!

Do druhé třetiny jdou domácí oslabeni a hosté tak mají prostor na to vyrovnat!

20:01

20:15
    Domácí se i přes oslabení opět dostali do šance, ve které nevyzráli nad Stejskalem.

20:23

20:57
    Jankovský s Morkesem v akci 2 na 1, opět neuspěli.

21:03

22:00
    Hosté se drželi dlouho v útočném pásmu, nakonec hbitý útok Kolína převezl hru do útočné třetiny.

22:26
    Na ledě se to "mele."

22:26
    Na ledě se popral z hostí Jan Petrmichl (JBL), který mimochodem byl už za hrubost potrestán v Jablonci. Za domácí Josef Malý (KOL). Oba na 2 minuty za hrubost! Pokračujeme 4 na 4.

23:13
    Hosté míří do 3! Domácí si vytvořili ve 4 tlak u Stejskala. A Michal Nevyhoštěný (JBL) tomu zabránil podražením Václava Jankovského. Odsedí si tak 2 minuty za podražení.

23:50
    Pácal se postaral o první střelu Kolína v přesilovce, někdo ji tečoval ale mimo branky a hra pokračuje.

24:26
    Domácí v plném počtu a hosté ve 4!

25:13

25:25
    Michal Nevyhoštěný (JBL) se vrací zpět na trestnou lavici. Zahrál si pouhých 12 vteřin a je opět potrestaný, tentokrát na 2 minuty za sekání.

26:16
    Klímova rána mířila lehce vedle brány.

26:54

27:16
    Kulhánkova rána také mířila vedle.

27:33
    Michal Nevyhoštěný naskočil z trestné na led a ihned dostal puk a odjel všem kolínským hráčům, na poslední chvíli ho zfauloval Kryštof Kulhánek. Nařízeno bylo tak trestné střílení.

27:33
    Vlci právě vstřelili branku!

MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ doslova "vymíchal" kolínského gólmana a proměněným trestným střílením vyrovnává skóre dnešního zápasu. Stav utkání 1:1.

28:36
    Vyloučen Jan Petrmichl (JBL) na 2 minuty za sekání. Vlci darovali Kozlům přesilovou hru, napraví si tím reputaci?

28:46
    Nenapraví, síly se na ledě vyrovnávají a vyloučen Michal Klíma (KOL) na 2 minuty za hákování. Hra pokračuje 4 na 4.

29:30
    Chyba kolínské obrany darovala kotouč přímo na hůl Tondra, avšak střela Sejpala neprostřelila.

29:48
    Zakázané uvolnění Vlků.

30:36

30:36
    Mezitím se dostali do šance domácí, kteří v souboji 2 na 1 neustáli.

30:46

31:04
    Hosté začínají hrát velmi tvrdě.

32:06
    Současně vyloučeni 4 hráči! Sudí poslal na trestnou lavici Michala Petira (KOL) a Josefa Malého (KOL) oba za hrubost. Za hosti je to pak Martin Žďárský (JBL) za krosček a Michal Pavlů (JBL) za hrubost.

34:09

Hosté se dostávají do vedení. Autorem branky je Martin Tondr.

Bez asistence.

34:40
    Sudí vylučuje Václava Jankovského (KOL) na 2 minuty za podražení.

35:30
    Hra se na ledě vyrovnává bude pokračovat 4 na 4. Vyloučen Jablonecký tým za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kamil Bříška (JBL) na 2 minuty.

35:56

36:21
    Ve středním pásmu faul kolenem na Michala Klímu, nebyl odpískaný.

36:40

37:04
    Milan Valášek z mezikruží se snažil přes obranu Jablonce vystřelit, ale jeho kotouč zamířil vedle.

37:30

37:59
    Ofsajd Jablonce.

38:34
    Hosté si dnes smlsávají na Václavu Jankovském. Martin Žďárský (JBL) vyloučen za jeho podražení na 2 minuty.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

__________________________________

PO DRUHÉ TŘETINĚ

Hosté se dostali do vedení 1:2! Vyrovnávající branku vstřelil v 28. minutě MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ, který proměnil nájezd za faul Kryštofa Kulhánka. Druhou branku ve 35. minutě přidal MARTIN TONDR. A hosté se tak dostali do vedení 1:2.
    Hra je opět vyhrocená, byla k vidění smršť trestů a už to opět přestává být hokej.
    Další třetina začíná cca v 18:50.

Do třetí třetiny budou na necelou půl minutu oslabeni hosté. Domácí mohou zahájit třetinu vyrovnáním a zdramatizovat tak skóre. Další třetina začíná.

40:01

40:06
    Hosté míří do 3! Ihned po rozehrání z bule, PETR PILAŘ (JBL) ze svého obranného pásma vyslal puk mimo hřiště a je za to potrestán na 2 minuty. Hra 5 na 3.

40:34
    Hosté ve 4!

41:14
    Malý to rozehrál na najíždějícího Zumra, kterému se kotouč odrazil od hokejky na Stejskalovu hokejku a poté do ochranné sítě.

42:06

42:25
    Hra u mantinelu přerušena bude se vhazovat před Sejpalem.

42:30
    Petrmichlovo nahození chytil Sejpal do své lapačky.

43:57
    Téměř od červené vyslal Kryštof Kulhánek prudkou střelu na Stejskala. Ten kotouč podržel a vhazuje se před ním.

44:00

44:05
    Hra přerušena vyhozením kotouče mimo hřiště.

44:23
    Úmyslný ofsajd Vlků, bude se vhazovat před Stejskalem.

44:32

44:53

45:01
    Opět se to pere. Tentokrát doslova boxoval do hlavy Josefa Malého Jan Petrmichl (JBL) v Jablonecké bráně. Potrestán 2 minuty za hrubost.

45:40
    Lukáš Tondr vybojoval kotouč a poslal ho pryč z pásma.

46:50
    Karel Nedbal od modré tvrdě pálil na branku Stejskala, hlouček hráčů před Stejskalem, ale kotouč do branky dotečovala.

47:09
    Současně vyloučeni. Jan Šulc (JBL) a Michal Klíma (KOL) po 2 minutách za krosček.

48:57

49:33
    Václav Jankovský (KOL) vyloučen za krosček na 2 minuty, hra pokračuje 4 na 5.

49:53
    Na ledě zůstává jeden z kolínských hráčů Lukáš Skokan ležet. A pod sebou kaluž krve. Dostal kotoučem do obličeje. Snad bude v pořádku.

49:59
    Krve tam je opravdu moc. Četa ledařů uklízí led. Hra se na chvíli přerušuje.

50:05
    Kozlové se osvobozují.

51:33

51:40
    Kozlové mají necelých 9 minut na to zaútočit na skóre. Podaří se jim to?

52:01
    Kozlové pálí dělovky ze všech stran a hosté si lehají do střel.

52:13

52:48
    Vyloučen Jakub Mulač (JBL) na 2 minuty za nedovolené bránění.

53:00
    Stejskal stále drží svůj tým!

53:58

54:18
    Síly se na ledě vyrovnávají. Potrestán Jan Hanzl (KOL) na 2 minuty za držení.

54:48

56:16
    Milan Valášek sám projel celým hřištěm až ke Stejskalovi, s kotoučem se dostal až do branky za zády bránící hráč je tam dotlačil a branka se posunula. Gol tak nebyl uznán.

56:18

57:25
    Kozlové to snaží se všech stran dotlačit do branky Stejskala.

58:00
    Morkesova rána od mantinelu vystřelil na Stejskala. Ten má kotouč pod kontrolou.

58:00
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:18
    Vypadá to že je vymalováno. Vyloučen Josef Malý (KOL) na 2 minuty za podražení.

58:47
    Na ledě leží někdo z Vlků.

58:47
    Domácí si berou oddechový čas.

60:00

Do konce zápasu se všichni modlil, aby se někomu nic nestalo. Vlci porazili 1:2 Kozly, a celkově 3:0 na série. Tím pádem Kozlům končí sezóna. A hosté tak postupují přes favorizovaný Kolín.
    Největší zásluhou na výhře má jablonecký gólman Jiří Stejskal, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem, za domácí pak Petr Morkes. Tímto je to ode mě všechno.

Přeji hezký den, a v příští sezóně na počtenou. (19:40:03)