Wisla Krakov – Karviná 2:0 (kon.) | Podbeskidzie – Frýdek-Místek 1:0 (kon.) | Fürth – Jihlava 5:1 (kon.)
Prešov – Zlín 1:2 (kon.) | Nitra – Opava 0:3 (kon.) | Liberec – Miedź 2:4 (kon.)
Trenčín – Olomouc 6:1 (kon.) | Příbram – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Brno – Č. Budějovice 0:1 (kon.)
Třinec – Trnava 6:2 (kon.) | Hlučín – Znojmo 1:2 (kon.) | Vlašim – Táborsko 1:2 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc B 2:2 (kon.) | Plzeň – Ural 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Paderborn 3:1 (kon.)
Jablonec – Rapid 0:0 (kon.)
AS Trenčín
6:1 (2:0)
SK Sigma Olomouc
Středa 08.07.2015, 17:00 • Nemšová (Slovensko) • Přípravný zápas

Sigma dnes na Trenčín neměla a slovenský mistr se tak může radovat z vysoké výhry. Před nejbližším zápasem v Lize mistrů se tak jednalo o velmi povedenou generálku.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z přípravy na novou fotbalovou sezónu. (18:43:37)

90

88
    Utkání se nám již blíží ke svému konci a zřejmě se již v samém závěru nic nestane.

86
    Dva rohové kopy v řadě měli k dispozici hráči Trenčína, první byl nebezpečnější, ale ani v jednom případě nedošlo na ohrožení brány.

84
    Plíšek vystřelil z pětadvaceti metrů, jeho pokus byl tečován na roh. Z toho Sigma výraznější nebezpečí nevytvořila, postaral se o to Kleščík, který odehrál míč do bezpečí.

83
    Aliko se snažil o další útočný výpad, ale tentokrát mu kličkovaná nevyšla.

82
    Olomouc se vydala na útočnou polovinu, ale po akci Moulise bude zahrávat Sigma jen rohový kop.

79
    Aliko posunul míč ba Bera, který se nepokusil o svou čtvrtou branku, ale vrátil míč na svého spoluhráče. Přihirávku na něj však již zachytila obrana Sigmy.

78
    Generálka na Ligu mistrů se zatím Trenčínu daří na výbornou a ve zbytku zápasu se jistě AS ještě pokusí o vstřelení dalších branek.

76
    Odchází také Vepřek, kterého nahrazuje Falta.

76
    Trojí střídání na straně Sigmy, odešli Štěpán, Navrátil a Šindelář. Na hřiště naopak nastoupili Zahradníček, Svozil a Hála.

76
    Právě autor poslední branky Gino van Kessel odchází ze hřiště a nahrazuje jej John.

75
    Trenčín právě vstřelil branku!
    Z utkání se nám začíná stávat exhibice. Aliko vypálil z úhlu a jeho střelu dorazil do prázdné brány GINO VAN KESSEL. Pro Olomouc se začíná stávat utkání hodně hořkým oříškem.

73
    Hned dvojí střídání pro Trenčín, odchází Rabiu a Wesley a na hřiště se podívají Opatovský a Aliko.

72
    Wesley má velký podíl na pátém gólu Trenčína. Nejprve přesprintoval Šindeláře, aby následně našel MATÚŠA BERA, který podstřelil brankáře a dokonal hattrick.

71
    Ze hřiště jde Ordoš a zahraje si Ševčík.

70
    Roh rozehrál Vepřek, ten vyboxoval Šemrinec, ale právě Vepřek ještě dostal šanci vypálit, no poslal balón těsně nad.

69
    Canu zkoušil vystřelit, jeho pokus byl zablokován, ale Sigma zůstane u míče a bude rozehrávat rohový kop. Z jednoho takového se jí podařilo snížit.

67
    Petr dnes dohrál a na jeho místo je připraven nastoupit Moulis.

66
    Vepřek nalezl centrem jen rukavice připraveného Šemrince.

64
    Plíšek si zahraje a naopak dolů jde Houska.

62
    Wesley dnes nehrál svůj nejlepší zápas, ale tato branka mu jistě pomůže.

61
    Jairo se snažil nalézt spoluhráče, nakonec si našel ve středu hřiště WESLEYHO, který přesnou ranou o tyč posílá Trenčín opět do tříbrankového vedení.

60
    Čogley vyslal přihrávku na Bera, to však očekával také Reichl, který včasným výběhem šanci zastavil.

59
    Trenčín nadále diktuje tempo hry a Olomouc se snaží útočit především pomocí brejkových příležitostí.

58
    Lobotka střídá v 58. minutě zápasu, jméno hráče, který jej nahradil doplníme co nejdříve.

57
    Kessel zkusil štěstí střelou, ale minul prostor třech tyčí.

55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Petr rozehrál roh až napodruhé a to zvolil variantu nakrátko. Vyměnil si míč s Canom a následně našel přesně MARTIN ŠINDELÁŘE, který na přední tyči uklidil míč do sítě.

54
    Kleščík odkopával na roh a tím zabránil zakončit Chorému.

52
    Velká chyba olomouckých hárčů při rozehrávce. Míč se k dostal zadarmo k osamocenému Jairovi, který si obhodil brankáře a byl přitom faulován. Hra však pokračovala výhodou a tu zužitkoval RYAN KOOLWIJK, který poslal míč do odkryté brány.

50
    Ve 46. minutě došlo ještě k jednomu střídání a to výměna Vašíčka s Chorým, Chorý nastoupil již na 11 minut i v prvním poločase, to když byl Vašíček ošetřován.

48
    Ofsajd zastavil Jaira, i když se to divákům nelíbilo o ofsajd se zřejmě skutečně jednalo.

46
    Rabiu rozehrál přímý volný kop, ale rozhodčí viděl v souboji útočný faul a míč tak dostane Sigma.

46
    Tvrdý střet Čogleya s Navrátilem, olomoucký hráč se jen těžce zvedal.

46
    Trenčín střídá, na hřiště přišli Skovajsa, Koolwijk a Ramon. Do druhého poločasu naopak nenastoupí Madu, Bero a Rundič.

46

První poločas utkání máme tedy za sebou, rozhodně lépe jej zvládají hráči Trenčína, kteří se po dvou gólech Bera dostali do slušného vedení.

45

44
    Vepřek v obranném zákroku poslal míč hlavou do náruče Reichla.

43
    Cano na druhé straně hledal spoluhráče, jeho přihrávka nebyla přesná.

42
    Slovenský celek se pohyboval s míčem blízko šestnáctky, no k větší šanci to nevedlo.

40
    Jairo byl ve stoprocentní šanci, ale tu mu skvěle zlikvidoval Reichl, který proti němu vyběhl a dokázal míč vyškrábnout.

40
    Ordoš hledal Navrátila, ale ten byl dobře pokryt Čogleyem, který balón uzmul pro sebe.

39
    S blížím se koncem prvního poločasu se hra odvíjí převážně ve středu hřiště.

37
    Trenér Ševela diriguje své hráče a snaží se jim i v průběhu hry vštěpit nové instrukce. Na druhé straně trenér Sigmy Kalvoda působí mnohem klidněji.

35
    Sigma opět vystihla rozehrávku Trenčína, míče se zmocnil Jakub Petr, ten jej potáhl až před pokutové území a nakonec vypálil. Šemrinec míč nadvakrát zkrotil v rukavicích.

33
    Rabiu nerozehrál dobře a to pomohlo Olomoic. Ordoš počkal na Štěpána, který dostal míč na pravou stranu, no jeho centr přesný nebyl.

31
    Vepřek si povodil Čogleya, ale zůstal sám bez možnosti někomu přihrát. Vybojoval tak alespoň roh, z toho ale Sigma nebezpečná nebyla.

30
    Čogley vysunul Kessela, ten se však nerozhodl dobře a o míč přišel.

28
    Na opačné straně byli v nadějné šanci také hráči Olomouce, ale Ordoš na míč nedosáhl.

27
    Kessel se dostal do úniku po pravém křídle, jeho přenesení hry na Jaira mělo oči, ale ten se snažil ještě vylepšit situaci a přiťuknout míč na Rabia – ten již byl dobře pokryt.

26
    Petr rozehrál do skrumáže těl před brankou, no defenzíva Trenčína si poradila.

25
    Vepřek se pokusil doplnit útok Sigmy, jeho centr byl zastaven rukou a tak Olomouc zůstane u míče.

24
    Rabiu měl možnost vybrat si více spoluhráčů na přihrávku, vybral si Jaira, ale ten stál v ofsajdu.

22
    Sigma se pokusila o odpověď, ale kombinace Štěpán – Petr – Vašíček ztroskotala na finální přihrávce.

21
    Rohový kop rozehrál AS nakrátko a tak až Rabiu centroval do pokutového území, tam zůstal nepokrytý MATÚŠ BERO, který tak vstřelil již druhý gól tohoto zápasu.

20
    Z následnou standardní situaci si poradil brankář Reichl, který míč vyboxoval do bezpečí.

19
    Bero byl faulován těsně před šestnáctkou, žlutá karta zůstává stále schvaná v kasičce hlavního rozhodčího.

18
    Vašíček s Navrátilem kombinovali, ale Kleščík jim jejich záměr překazil.

17
    Sigma byla blízko vyrovnání, za obranu si naběhl Navrátil, který poslal míč za záda Šemrince, ale míč neměl dostatečnou razanci a tak jej stihl před brankovou čarou vykopnout Čogley.

16
    Bero se snažil obejít Rajnocha, ten však soupeře dále nepustil.

15
    Chorý ve 4. minutě nahradil Vašíčka, ale ten se již zřejmě dal dohromady a vrací se zpět do hry.

14
    Vepřek si splnil své defenzivní povinnosti na pravé straně, kde zastavil Jaira.

13
    Wesley se dostal k zakončení, ale opět je pískán ofsajd, který veškeré vzrušení zastavuje již v zárodku.

12
    Bero uháněl s míčem po pravé straně, tam jej však zastavil Šindělář. Trenčínu se podařilo hru přetáhnout na levo a tam z dobré pozice vypálil Kessel, jeho pokus však vykryl připravený Reichl.

11
    Chorý přišel na hřiště ve 4. minutě zápasu, nyní se dostal do souboje s menšími protihráči, ale ti jej dokázali odzbrojit.

8
    Gino Van Kessel založil gólovou akci Trenčína, když na levé straně obehrál Štěpána. Kessela nezastavil ani Cna a a tak přilétla do pokutového území přihrávka na MATÚŠE BERA, který pohotovou střelou nedal Reichlovi šanci.

7
    Rabiu tahal míč, ale Petr se dobře vrátil a okamžitě otočil hru na druhou stranu, no jeho přihrávka nebyla přesná.

5
    Další ofsajd Trenčína a v něm Bero, který tak marně uháněl za pasem Lobotky.

5
    Bero se snažil projít do šance, ale byl zastaven nedovoleně.

4
    Hned ve 4. minutě zápasu musí Sigma střídat, zraněného Vašíčka nahrazuje Chorý.

3
    RAbiu hledal nabíhajícího Kessela, ale vše zastavil ofsajd.

2
    Kleščík šel nebojácně za míčem, ale Vašíček proti němu nastavil hlavu. Olomoucký hráč tento souboj odnes krvavým zraněním.

1
    Protiútok Trenčína ztroskotal na centru Kessela, který zastavila obrana Sigmy.

1
    Petr si vyšlápl hned v úvodu na Madua a vybojoval aut pro Olomouc.

1

Oba celky se nám již chystají k nástupu na hrací plochu. Trenčín bude hrát v klasické bílé, Olomouc naopak v modrém. V Nemšové panuje zatažené počasí a trávník je pokropen jemným deštěm.

AS Trenčín: Šemrinec – Madu, Kleščík (K), Rundič, Čogley – Lobotka, Bero, Rabiu – Jairo, Wesley, Van Kessel
    Náhradníci: Chovan – Skovajsa, Opatovský, Koolwijk, Jančo, John, Aliko, Ramon

SK Sigma Olomouc: Reichl – Štěpán, Ordoš, Houska, Cana, Navrátil, Šindelář, Vašíček, Rajnoch (K), Vepřek, Petr
    Náhradníci: Buchta – Svozil, Plšek, Moulis, Chorý, Falta, Zahradníček, Ševčík, Hála

Rozhodčí: Ježík – Vitko, Sluk.

Vzájemné zápasy

Oba celky se utkaly již v zimním přípravném období a tehdy Trenčín na hřišti dominoval první poločas. O poločasové přestávce došlo k velkým změnám na obou stranách a otěže utkání převzali do svých rukou Olomoučtí. Zápas nakonec skončil remízou 2:2.
    V Olomouci dnes začal prodej pernamentek na další sezónu
    Fotbalisté Sigmy dnes mohou v přípravě svým výkonem nabudit fanoušky, aby si koupili permanentku na nový ročník Synot ligy.

Sigma Olomouc

Sigma Olomouc v minulé sezóně zvládla svůj úkol ve druhé nejvyšší české soutěži a vybojovala si návrat mezi elitu. Olomoučtí již stihli odehrát pět přípravných utkání a trenér Kalvoda má v tomto týdnu na programu další dvě utkání. Dnes chce dát prostor hráčům odehrát alespoň 70 minut a pak je prostřídat.

V týmu má tři nové akvizice, brankáře Buchtu, obránce Štěpána a útočníka Moulise. Zraněný Bystoň do dnešního utkání jistě nezasáhne, jinak mají trenéři k dispozici kompletní kádr.

AS Trenčín

Na Trenčín jako obhájce titulu ve slovenské Fortuna lize bude čekat kromě ligových povinností také start v Lize mistrů. Už za týden přivítají doma rumunský klub Steaua Bukurešť a generálkou na tento souboj je právě dnešní zápas s Olomoucí. Svěřenci trenéra Ševely jej odehrají v Nemšovej, poněvadž na jejich domácím stadionu dochází k výměně umělé trávy za novou.

V týmu nenastalo oproti loňské sezóně moc změn, základ úspěšného týmu se Trenčínu podařilo udržet. Z týmu odešli jen hráči, kteří hrávali méně, z těch aktivnějších je pryč Karol Mondek, který bude zkoušet štěstí v Baníku Ostrava. Do Trenčína naopak přišli mimo jiné Brazilec Weysley Da Silva, který zaujal v posledním přípravném utkání. Na hřišti se představili také Nigérijci Aliko Bala a John Chia.

Trenčínu dnes budou chybět pro zranění Lawrence a Holúbek, oba jsou zranění dlouhodoběji.

20.6. AS Trenčín – Myjava 5:0

Dobrý den, vítám Vás při sledování dalšího z přátelských utkání před novou sezónou. Dnes budeme svědky československého souboje mezi Trenčínem a Nitrou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Jozef Valenčík

Branky: 8. Bero, 21. Bero, 52. Koolwijk, 61. Wesley, 72. Bero, 75. Kessel – 55. Šindelář

AS Trenčín: Šemrinec – Madu (46. Skovajsa), Kleščík (K), Rundič (46. Ramon), Čogley – Lobotka, Bero (46. Koolwijk), Rabiu (73. Opatovský) – Jairo, Wesley (73. Aliko), Van Kessel (76. John)

SK Sigma Olomouc: Reichl – Štěpán (76. Zahradníček), Ordoš (71. Ševčík), Houska (64. Plíšek), Cana, Navrátil (76. Svozil), Šindelář (76. Hála), Vašíček (4.Chorý, 15.Vašíček, 46.Chorý)
    , Rajnoch (K), Vepřek (76. Falta), Petr (67. Moulis)

Náhradníci: Buchta – Svozil, Plíšek, Moulis, Chorý, Falta, Zahradníček, Ševčík, Hála

Rozhodčí: Ježík – Vitko, Sluk