2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
Kanada
Pátek 07.08.2015, 01:00Reprezentace do 20 let

Tímto se s vámi loučím a přeji dobrou noc. (03:38:35)

Česká reprezentace do dvaceti let se nedočkala vítězství ani ve třetím zápase. Dnes nestačila na druhý kanadský výběr, který měl celý zápas pod kontrolou a zvítězil pohodlně 6:2.

Pozici dosud nejproduktivnějšího hráče potvrdil Brayden Point, který zaznamenal v zápase tři body (1+2) a celkově už jich má na kontě osm (3+5). Za Českou republiku byl u dvou branek Jiří Černoch (1+1).

Střely na branku: 22 – 38

59:39
    V poslední minutě vidíme hned několik tvrdých střetů. Rozhodčí už nechává hru plynout.

59:18
    Probíhá poslední minuta utkání, ale Kanada napadá agresivně. Je velmi zajímavé vidět, že kanadští mladíci mají ještě útočné choutky.

58:45
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak Češi se dočkali ještě druhé branky. Voženílek se prokličkoval útočným pásmem až k brance, vypálil na Montembeaulta a ten na následnou dorážku z hole JIŘÍHO ČERNOCHA nestačil. Asistence: Daniel Voženílek.

57:20
    Kanada je v útoku a prověřila brankáře České republiky. Ten ale další gól nepustí.

56:17
    Zahrozil opět Mitch Marner, ale jeho rychlá svižná rána skončila ve Vejmelkově lapačce.

55:15
    Češi se dostávají více do hry. Kanada už ví, že má vyhráno a mírně polevila.

54:37
    Jan Ščotka vypálil přes obránce, Montembeault puk vyrazil raději do ochranné sítě nad branku.

53:24
    Kanada právě vstřelila branku!
    Zámořský celek skóruje v přesilové hře. Po ráně od modré v podání Chabota se puk nešťastně odrazil od Jakuba Zbořila a zřejmě odrazem od nohy DYLAN STROMEHO skončil v brance. Kanada vede už o pět branek. Asistence: Thomas Chabot, Mitchell Marner.

52:22
    Ranou z první se prezentoval Robby Fabri. Karel Vejmelka v brance Čechů byl ale pohotový a vytáhl dobrý zákrok.

51:48
    Mitchell Marner je dnes opravdu hodně agresivní. Je tu další moment, kdy na sebe strhl pozornost po přerušení hry. Tentokrát se mu to ale povedlo. Obránce Ondřej Mikliš (CZE) dostává dvě minuty za krosček.

51:40
    Kanaďanům se nepodařilo rozehrát. Sudí píská icing a hra se přesune do obranné třetiny hostů.

50:26
    Čeští junioři byli delší dobu v útoku, ale k ničemu to nevedlo. Hosté zápas kontrolují a mají evidentně více sil.

48:58
    Hosté jsou stále na puku a Češi dnes budou bojovat o důstojný výsledek.

47:03
    A Kanada opět navyšuje své vedení. Obránce Zbořil nedokázal uhlídat NICKA MERKLEYHO, který dostal přesnou přihrávku těsně před Vejmelku, jenž kapituluje dnes pátý puk za svá záda. Velký podíl na gólu měl asistující útočník Point, jehož pas byl milimetrově přesný a ideálně načasovaný. Asistence: Brayden Point.

45:59
    Čechům inkasovaná branka evidentně uškodila. Je to škoda, tříbrankové vedení Kanady už je na zdramatizování zápasu příliš mnoho.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 44. Zbořil (Černoch, Ordoš), 59. Černoch (Voženílek) – 12. Leblanc (Gauthier, Barzal), 31. Point (Hicketts, Chabot), 40. Merkley (Point, Carrier), 45. Strome (Marner), 48. Merkley (Point), 54. Strome (Chabot, Marner)

Česko: Vejmelka (Vaněček) – Havlín, Pyrochta, Rašner, Ščotka, Zbořil, Mikliš, Sklenička – Veselý, Špaček, Kaše – Kotala, Chlapík, Ordoš – Abdul, Černoch, Voženílek – Greš, Andres, Jašek – Kuťák
    Kanada: Blackwood (31. Montembeault) – Dunn, Carrier, Chabot, Hicketts, Leblanc, Roy – Gauthier, Fabbri, Dal Colle – Merkley, Point, Aubé-Kubel – Marner, Stephens, Strome – Barzal, Beauvillier, Watson – Perlini