2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
Kanada
Pátek 07.08.2015, 01:00Reprezentace do 20 let

Tímto se s vámi loučím a přeji dobrou noc. (03:38:35)

Česká reprezentace do dvaceti let se nedočkala vítězství ani ve třetím zápase. Dnes nestačila na druhý kanadský výběr, který měl celý zápas pod kontrolou a zvítězil pohodlně 6:2.

Pozici dosud nejproduktivnějšího hráče potvrdil Brayden Point, který zaznamenal v zápase tři body (1+2) a celkově už jich má na kontě osm (3+5). Za Českou republiku byl u dvou branek Jiří Černoch (1+1).

Střely na branku: 22 – 38

59:39
    V poslední minutě vidíme hned několik tvrdých střetů. Rozhodčí už nechává hru plynout.

59:18
    Probíhá poslední minuta utkání, ale Kanada napadá agresivně. Je velmi zajímavé vidět, že kanadští mladíci mají ještě útočné choutky.

58:45
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak Češi se dočkali ještě druhé branky. Voženílek se prokličkoval útočným pásmem až k brance, vypálil na Montembeaulta a ten na následnou dorážku z hole JIŘÍHO ČERNOCHA nestačil. Asistence: Daniel Voženílek.

57:20
    Kanada je v útoku a prověřila brankáře České republiky. Ten ale další gól nepustí.

56:17
    Zahrozil opět Mitch Marner, ale jeho rychlá svižná rána skončila ve Vejmelkově lapačce.

55:15
    Češi se dostávají více do hry. Kanada už ví, že má vyhráno a mírně polevila.

54:37
    Jan Ščotka vypálil přes obránce, Montembeault puk vyrazil raději do ochranné sítě nad branku.

53:24
    Kanada právě vstřelila branku!
    Zámořský celek skóruje v přesilové hře. Po ráně od modré v podání Chabota se puk nešťastně odrazil od Jakuba Zbořila a zřejmě odrazem od nohy DYLAN STROMEHO skončil v brance. Kanada vede už o pět branek. Asistence: Thomas Chabot, Mitchell Marner.

52:22
    Ranou z první se prezentoval Robby Fabri. Karel Vejmelka v brance Čechů byl ale pohotový a vytáhl dobrý zákrok.

51:48
    Mitchell Marner je dnes opravdu hodně agresivní. Je tu další moment, kdy na sebe strhl pozornost po přerušení hry. Tentokrát se mu to ale povedlo. Obránce Ondřej Mikliš (CZE) dostává dvě minuty za krosček.

51:40
    Kanaďanům se nepodařilo rozehrát. Sudí píská icing a hra se přesune do obranné třetiny hostů.

50:26
    Čeští junioři byli delší dobu v útoku, ale k ničemu to nevedlo. Hosté zápas kontrolují a mají evidentně více sil.

48:58
    Hosté jsou stále na puku a Češi dnes budou bojovat o důstojný výsledek.

47:03
    A Kanada opět navyšuje své vedení. Obránce Zbořil nedokázal uhlídat NICKA MERKLEYHO, který dostal přesnou přihrávku těsně před Vejmelku, jenž kapituluje dnes pátý puk za svá záda. Velký podíl na gólu měl asistující útočník Point, jehož pas byl milimetrově přesný a ideálně načasovaný. Asistence: Brayden Point.

45:59
    Čechům inkasovaná branka evidentně uškodila. Je to škoda, tříbrankové vedení Kanady už je na zdramatizování zápasu příliš mnoho.

44:59
    Kanada si ale vzápětí bere tříbrankové vedení zpět. Dvojice supertalentů Strome – Marner zaúřadovala. Druhý jmenovaný byl střežen hned několik českými hokejisty, přesto stihl posunout puk dopředu a DYLAN STROME svou nekompromisní ranou nedal Vejmelkovi šanci. Asistence: Mitchell Marner.

43:17
    Krásná akce České republiky, která snižuje na rozdíl dvou branek! Češi se dostali do přečíslení dva na jednoho, Černoch výborně potáhl kotouč a následně poslal přesnou bekhendovou přihrávku přes obránce přímo na hůl JAKUBU ZBOŘILOVI. Nejvýše letos draftovaný český obránce už měl poměrně snadnou práci a zakončil přesně. Asistence: Jiří Černoch, Jan Ordoš.

42:30
    Jiří Černoch nebezpečnou střelou ohrozil branku hostů. Brankář Montembeault i tentokrát nebyl překonán.

41:22
    Jan Ordoš se dostal k nebezpečné dorážce před ležícím Montembeaultem! Český forvard ale netrefil branku.

40:42
    Velká šance Kanady a na jejím konci byl Mitch Marner, který zrovna přijel z trestné lavice. Vejmelka se rychle přemístil ke vzdálenější tyči.

40:20
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 15 – 27

Ve druhé třetině se už skóre měnilo dvakrát. Nejprve se prosadil nejproduktivnější hráč Kanady Brayden Point a poté ten samý hráč asistoval u třetí branky Nicka Merkleyho. Kanada má zápas pod kontrolou a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo změnit.

40:00

39:35
    Domácí tým je nyní při hře čtyři na čtyři o něco lepší. Montembeault ale nemusel řešit žádnou složitější situaci.

39:22
    A je tu další navýšení skóre kanadského týmu. Produktivní útočník Point našel svou přihrávkou NICKA MERKLEYHO, který prostřelil brankáře České republiky. Asistence: Brayden Point, Alexandre Carrier.

38:20
    Hodně tvrdě a agresivně teď atakoval Mitchell Marner (CEB) českého forvarda Lukáše Jaška (CEB). Na trestnou lavici ale převapivě míří oba. Dostávají menší tresty za hrubost.

37:30
    Češi jsou v útoku, ale opět jen krátce. Kanadští beci jsou důslední a rychle odpalují puky mimo nebezpečí.

35:30
    V šanci Robby Fabri, který vypálil z levého kruhu. Na českého brankáře ale nevyzrál.

34:47
    Do prostoru mezi kruhy dostal přesnou přihrávku Michael Dal Colle, ale jeho pohotová rána si cestu do sítě nenašla.

33:58
    Hosté si přihrávají v útočné třetině a neví, co s pukem. Češi jsou dobře rozestaveni, ale nedaří se jim dostat puk do bezpečí.

33:00
    Kanada je v dnešním utkání jednoznačně lepší. Česká republika se velmi ztěžka dostává do nějakých střeleckých příležitostí.

30:16
    Výborná akce Kanady, která využila zaváhání českých obránců. Ti nechali za sebou osamoceného BRAYDENA POINTA, který se řítil sám na Vejmelku a překonal ho rychlým bekhendovým blafákem. Velký podíl na gólu má především obránce Hicketts, který svého spoluhráče našel nádherným pasem z první. Asistence: Joe Hicketts, Thomas Chabot.

29:18
    Tvrdá rána od modré Joe Hickettse prošla brankovištěm bez teče či jiného zásahu hráčů.

28:05
    Pokus Dylana Stromeho byl zblokován do ochranné sítě.

27:39
    Vzápětí hrozilo nebezpečí na druhé straně! Sám na Vejmelku jel Mathew Barzal, jenž ovšem nedokázal brankáře Pardubic překonat.

27:35
    Lukáš Jašek se dostal do dobré šance, ale Blackwood vytáhl pěkný zákrok a zamezil vyrovnání.

27:01
    Lukáš Jašek se snažil něco s pukem vymyslet, ale byl na to sám a brzy puk ztratil.

26:14
    Do šance se dostal Fabri, ale minul branku České republiky.

25:34
    Hostující hokejisté si v útočné třetině dovolí možná až příliš. Teď kvůli jejich drzým přihrávkám přišli o kotouč.

24:00
    Češi se konečně dostali ke střele a opět to byl Michael Špaček, který vypálil na Blackwooda. Ani tentokrát ale neměl kanadský brankář větší práci.

22:23
    Michael Dal Colle, velký talent Islanders, ukázal šikovné ruce, když prokličkoval obranou a pak pěkně vypálil zpoza obránce. Vejmelka zasáhl úspěšně.

21:50
    Hosté se nakonec sami vyhnali z pásma a musí začínat svou akci odznova.

21:28
    Kanada je na puku v útočné třetině a vypadá to, že nějakou dobu puk tuto třetinu neopustí.

20:42
    Hra se přesunula do pásma Kanady. Češi bojovali o puk u mantinelu, ale to bylo jediné, na co se zmohli.

20:18
    Kanada se hned od začátku usadila v pásmu a Marner se dostal do další šance. Vejmelka byl pozorný.

20:01

Skončila první třetina, která nabídla pouze jedinou branku. O tu se postaral v přesilové hře kanadský obránce Olivier Leblanc, který propálil českého brankáře ranou od modré čáry. Kanada byla v první třetině jasně lepší, Češi se dostávali do šancí jen sporadicky.

20:00

19:58
    Dvě sekundy před koncem první třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu českého mužstva.

19:50
    Kanada je v tlaku a kombinuje před Vejmelkou.

19:38
    Jérémy Roy se zmocnil puku na vrcholu kruhů a okamžitě vypálil. Český brankář měl lehkou práci, střela šla totiž doprostřed branky.

19:14
    Po levé straně se prohnal jako uragán kanadský forvard Mat Barzal. Ten sice pěkně vystřelil, ale sám poté zbořil Vejmelku a posunul českou klec.

18:16
    Vincent Dunn dostal puk do dobré pozice, ale obránci domácího celku jeho střelu zblokovali.

17:30
    Pěkná střela od modré čáry v podání jednoho z českých obránců Blackwoodovi vypadla, ale cestu do branky si nenašla.

16:40
    Česká republika byla v útočném pásmu, ale nevydržela v něm dlouho. Kanaďané se opět zmocnili puku.

15:30
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

15:12
    Domácím se nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Vejmelku.

15:00
    Český tým se tlačil do útoku, ale jejich akci zastavil ofsajd.

13:30
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Po pískání se do sebe totiž pustili Brendan Perlini (CAN) a Jiří Černoch (CAN). Oba dostávají menší trest za hrubost.

12:41
    Michael Špaček prověřil Blackwooda. Ten však nemohl problém s pukem, který na něj mířil ze špatného úhlu.

11:05
    A je to tady. Kanada ze svého drtivého tlaku vytěžila první branku zápasu. Obránce OLIVIER LEBLANC dostal nabito na modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil Vejmelku. Asistence: Julien Gauthier, Mathew Barzal.

10:32
    Pyrochta se vrací na led, ale hosté pokračují v aktivitě.

10:05
    Početní výhoda Kanady opravdu dlouho připomínala bago. Až nyní Češi vyhazují.

09:19
    Kanaďané hrají početní hru výborně a vypadá to, že je jen otázka času, kdy skórují. Češi se nestačí v obranném pásmu otáčet.

08:32
    Přesilovou hru si zahraje Kanada. Brayden Point si vynutil faul a Filip Pyrochta (CZE) je vyloučen za sekání.

08:21
    Nick Merkley si dlouho hrál s pukem v útočném pásmu a nikdo nebyl schopen mu ho vzít. Talent Arizony Coyotes se ale nedostal do šance.

07:37
    Další ohrožení branky celku, který je dnes veden jako domácí, a opět u toho byla dvojice Marner – Strome. Češi stále drží čisté konto.

06:32
    Ve velké šanci se ocitl šikovný Mitch Marner. Ten se prokličkoval až před Vejmelku, ale byl vytlačen do rohu, odkud ještě velmi dobře nahazoval puk před klec. Tam se pokoušel usměrnit puk do branky Dylan Strome, ale neúspěšně.

06:16
    Filip Chlapík byl v dobré střelecké pozici, ale v poslední chvíli mu puk vypíchl soupeř.

05:58
    Hraje se ve středním pásmu, brankáři nemají žádnou práci.

04:52
    Střelu na Vejmelku si připsal Vincent Dunn, ale gólman České republiky na puk dobře viděl.

03:54
    Češi nastoupili o něco aktivněji. Nedostávají se sice ke střelám, ale drží puk na svých hokejkách a dobře kombinují.

02:24
    Marner se vrátil z trestné lavice, Kanada je v plném počtu.

01:40
    Problémy dělal Čechům při rozehrávce Fabbri, ale obránci nakonec vše vyřešili bez problémů.

01:26
    Českému týmu se nedaří usadit se v útočné třetině. Kanada hraje aktivně a dobře brání.

00:24
    Talent Toronta Maple Leafs Mitchell Marner (CAN) přehnal hned po pár sekundách hry svou aktivitu při napadání a míří na trestnou lavici za hákování.

00:01

V brance České reprezentace dnes nakonec nastoupí pardubický Karel Vejmelka.

V čele bodování je devatenáctiletý kanadský forvard Brayden Point. Prospekt Tampy Bay má na kontě 5 bodů (2+3). Z hráčů, kteří nastoupí do tohoto utkání, má více než jeden bod ještě Nicolas Aubé-Kubel a Spencer Watson, oba mají na kontě 2 body.

Česko: Vaněček (Vejmelka) – Havlín, Pyrochta, Rašner, Ščotka, Zbořil, Mikliš, Sklenička – Veselý, Špaček, Kaše – Kotala, Chlapík, Ordoš – Abdul, Černoch, Voženílek – Greš, Andres, Jašek – Kuťák

Kanada: Blackwood (Montembeault) – Dunn, Carrier, Chabot, Hicketts, Leblanc, Roy – Gauthier, Fabbri, Dal Colle – Merkley, Point, Aubé-Kubel – Marner, Stephens, Strome – Barzal, Beauvillier, Watson.

V kanadském Calgary se právě juniorská reprezentace České republiky připravuje na třetí zápas. Po úvodní porážce s Ruskem 2:5 nedokázali mladíci zvítězit ani proti domácí Kanadě. Ta ovládla středeční duel a zvítězila hladce 7:1.

Českému výběru se tedy zatím nedaří, polehčující okolností je ovšem absence hned několika klíčových hráčů. "Nemáme několik hráčů, je to škoda. Ale nebudeme brečet. Se situací si musíme poradit," řekl před odletem trenér Jakub Petr.

Další možnost na vylepšení dojmu budou mít čeští hokejisté už v jednu hodinu ráno, kdy opět nastoupí proti výběru Kanady. Ta ovšem pravděpodobně nastoupí ve zcela jiném složení a bude tak zkoušet další kvalitní mladé hráče, kterých má tato země opravdu dostatek.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 44. Zbořil (Černoch, Ordoš), 59. Černoch (Voženílek) – 12. Leblanc (Gauthier, Barzal), 31. Point (Hicketts, Chabot), 40. Merkley (Point, Carrier), 45. Strome (Marner), 48. Merkley (Point), 54. Strome (Chabot, Marner)

Česko: Vejmelka (Vaněček) – Havlín, Pyrochta, Rašner, Ščotka, Zbořil, Mikliš, Sklenička – Veselý, Špaček, Kaše – Kotala, Chlapík, Ordoš – Abdul, Černoch, Voženílek – Greš, Andres, Jašek – Kuťák
    Kanada: Blackwood (31. Montembeault) – Dunn, Carrier, Chabot, Hicketts, Leblanc, Roy – Gauthier, Fabbri, Dal Colle – Merkley, Point, Aubé-Kubel – Marner, Stephens, Strome – Barzal, Beauvillier, Watson – Perlini