Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 0:7 (kon.)
HK VITAR Martin
0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Sobota 22.08.2015, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Pre domáci tím určite krutý výsledok, Banská Bystrica však svoje príležitosti dokázala premieňať, čo rozhodlo. Martin by si čestný úspech určite bol zaslúžil, žiaľ, nebolo mu to súdené. Góly: 17. Rosandič (Gašpar, Loskot), 19. Galamboš (Lunter, Ďatelinka), 21. Zigo (Lamper, Homer), 30. Zigo (Lamper, Matoušek), 34. Majdan (Galamboš), 40. Zigo, 48. Pašek (Loskot, Gašpar). (20:06:20)

Najlepším hráčom Banskej Bystrice sa stáva útočník Tomáš Zigo. Z Martina to je obranca Michal Fabián.

59:59
    Lunter už len kontroluje hru. V záverečných sekundách ešte trafil bránku Murček, gól však neplatí, padol po časovom limite.

59:17
    Jankovič už dával hokejku pred odkrytú bránku. Tomáš Varga sa ale obetoval aby to nebol gól.

58:47
    Tibor Varga dostal pukom nad korčuľu. Odchádza veľmi pomaly na striedačku.

58:13
    Pašek pred domácou bránkou. Puk je však za ňou.

57:46
    Rzavský na Tibora Vargu. Rzavský si napokon prihrávku ešte stihol vymeniť a vystreliť na bránku.

57:04
    Dírer sa chcel pokúsiť prejsť s pukom do útočného pásma. Je tam ale signalizované postavenie mimo hry.

56:25
    Gründling spoza kruhu. Adamčík chcel ešte vo vzduchu tečovať letiaci puku.

56:01
    Bačik teraz tvrdo odstavil Majdana v dobrej príležitosti. Rozhodca situáciu upokojuje.

55:33
    Majdan pripravený na únik. Tento signál však Banskej Bystrici nevyšiel.

54:42
    Šugár si zopakuje vhadzovanie. Bačik totiž získal opäť útočné pásmo.

54:32
    Hudec tesne minul dobrú prihrávku. Ďalší gól v domácej bránke by už ale asi bolo priveľa.

54:09
    Puk letiaci ponad Pokrivčáka. Corbeil ho radšej prikryl.

53:57
    Pridlhá prihrávka na Tibora Vargu. Ten puk nestihne.

53:10
    Odpískaný súboj pri modrej čiare. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Banskej Bystrice.

52:54
    Bačik to skúsil z prvej. Ešte Rufati sa pokúša dostať k dorážke.

52:34
    Zakázané uvoľnenie zo strany Banskej Bystrice. Bačik sa nemusí ponáhľať za pukom.

51:56
    Murček odpálil puk cez dve čiary. Tomáš Varga medzitým tvrdo odstavil Majdana.

51:12
    Jankovič zachytil rozohrávku v strednom pásme. Ešte hľadá lepšie postaveného Majdana.

50:42
    Rzavský s pukom v strednom pásme. Ďatelinka čaká, čo urobí.

49:50
    Vylúčenie na strane Martina. Uhrík dostáva 2 + 5 + DKZ za faul kolenom a údery.

49:50
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Lamper dostáva 2 + 5 + DKZ za sekanie a údery.

49:50
    Domáci útočník odchádza za pomoci lekára. Lamper si tento záver určite mohol odpustiť.

49:50
    Máme tu bitku medzi Uhríkom a Lamperom. Lamper teraz prisadol Uhríkovi koleno, je to veľmi nepríjemné.

49:30
    Krátka prihrávka na Uhríka. Ten by mal pred sebou už iba brankára.

49:03
    Potýčka za domácou bránkou. Petran s Vargom si tresty od rozhodcu nevyslúžili.

48:53
    Lunter si zopakoval strelecký pokus. Domáci hru prerušili.

48:23
    Majdan ťažko odstaviteľný od puku. Banská Bystrica sa teraz usadila v útočnom pásme.

47:56
    Lunter si dobre spracoval puk. Trávniček mu ho vzal až keď chcel strieľať.

47:10
    Banská Bystrica dala gól!
    Akcia, pod ktorú sa podpísalo úspešné vhadzovanie. DUŠAN PAŠEK hneď triafa z prvej pričom mal dostatok priestoru. Asistencie: Loskot a Gašpar.

46:57
    Lunter hneď z prvej do Dzubinu. Puk skončil domácemu brankárovi v náručí.

46:37
    Hudec skončil aj s pukom v bránkovisku. Hra je prerušená.

46:20
    Pekne trafený puk Poliačekom. Corbeil sa ho ešte dotkol a jemne vyrazil do pravej strany.

45:53
    Pokrivčák tentoraz z ľavej strany. Ani tento pokus sa neujal.

45:14
    Dlouhý sa musel vrátiť po puk. Banská Bystrica s veľkým kľudom na svojich hokejkách.

44:42
    Pokrivčák na vhadzovaní. Proti nemu stojí Zigo.

44:13
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Ďatelinka dostáva dve minúty za držanie.

43:50
    Vylúčenie na strane Martina. Poliaček dostáva dve minúty za faul lakťom.

43:50
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Gründling dostáva dve minúty za sekanie.

43:11
    Handlovský len jemne nahodil puk na brankára. Dzubina si s týmto pokusom poradil.

42:34
    Kabáč z pravej strany. V súboji s Kytnárom bol síce úspešnejší, nenasmeroval ale konečnú prihrávku na voľného spoluhráča.

41:54
    Gašpar sa neprebil dvojicou hráčov. Mrzieť ho to ale nemusí.

41:23
    Lunter z prvej. Išlo skôr o propagačnú strelu.

40:35
    Murček to skúšal individuálne. Prechod však skončil za modrou čiarou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po dvoch tretinách sú martinskí hráči zrelí na uterák. Inkasovali už poltucet gólov a ťažko povedať, či dokážu aspoň v tretej tretine zaznamenať nejaký ten čestný úspech.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:46
    Bačik zachytil rozohrávku súpera. Našiel Uhríka, ktorý ale nebol v dobrej pozícii.

39:05
    Zlá rozohrávka domácich. Spoza bránky sa puk z hokejky Dvořáka dostal k TOMÁŠOVI ZIGOVI, ktorý skompletizoval hetrik.

38:35
    Zakázané uvoľnenie na strane Banskej Bystrice. Martinu sa podarilo súpera na chvíľu zatlačiť.

38:20
    Šmach v súboji s Jurášekom. Ako posledný zakončoval Poliaček.

37:38
    Faulovaný Poliaček sa postavil k puku. Corbeil mu ale nedovolil prekonať ho.

37:38
    Spolupráca Uhríka s Poliačekom. Nasledovať bude trestné strieľanie. Jankovič sa teraz dopustil faulu.

36:44
    Gründling si prihral s mantinelom a pripravil pozíciu pre Galamboša. Ten opečiatkoval zadný mantinel.

36:10
    Loskot na Pašek. Ešte pokus Gašpara končí na konštrukcii bránky.

35:40
    Themárov strelecký pokus. Corbeil bez väčších problémov.

35:16
    Pašek teraz potrebuje vyhodiť puk. Našiel ešte Matoušeka, ktorý mu v tom môže pomôcť.

34:26
    Tibor Varga v zakončení. Obetavo sa hodil po strele aby ju tečoval.

34:00
    Oddychový čas domácich. Ivan Dornič vie, že jeho zverenci potrebujú krátku prestávku.

34:00
    Prudká strela sa ešte obtrela o jedného z protihráčov a doplachtila do bránky. JURAJ MAJDAN je ďalším hráčom, ktorý si zlepšuje v tomto zápase štatistiky po prihrávke od Galamboša.

33:43
    Galamboš za bránkou domácich. Dnes je ťažko odstaviteľný od puku.

32:54
    Lunter to skúsil individuálne. Dzubina si pripisuje prvý vážny zákrok.

32:42
    Tibor Varga s Pokrivčákom skúsili vo vlastnom oslabení zaútočiť. Corbeil sa nenechal prekvapiť.

32:12
    Kytnár už vkladal hokejku do strely. Trafil zadný mantinel.

31:55
    Vylúčenie na strane Martina. Rufati dostáva dve minúty za napadnutie.

31:45
    Kabáč odpálil Galamboša. Ten si užil tvrdý hit.

31:21
    Jurášek zostal v pásme bez puku. Chcelo by to streliť nejaký ten gólik, aby sa domáci nabudili, zatiaľ to nejde.

30:30
    Kokavec na útočnom výlete. Nedostal sa do zakončenia.

29:40
    Striedanie v bránke domácich. Orčík prepúšťa svoje miesto Dzubinovi.

29:40
    S domácimi hráčmi to už nevyzerá vôbec dobre. Lamper vysunul Ziga, ktorý bezmocného Orčíka prekonáva už druhýkrát v zápase. Asistencie: Lamper a Matoušek.

29:21
    Themár sa dostal do dobrej príležitosti. Neuspel.

29:01
    Matoušek v dobrej pozícii minul. Domáci mali aj šťastie.

28:22
    Galamboš pred bránkou vkladal hokejku do strely. Domáci stále nevedia vyhodiť puk.

27:39
    Gründling teraz pichá do Rzavského. Rozhodca už situáciu rieši napomenutím.

26:40
    Vylúčenie na strane Martina. Uhrík dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

26:31
    Ďatelinka vypálil od modrej. Orčík stál na svojom mieste.

26:21
    Matoušek sa neprebil cez Šugára. Skúša to ešte Majdan.

25:23
    Murček vyčkáva čo urobí súper. Je to skôr brnkanie na nervy.

24:56
    Varga si spracoval odrazený puk. Pod nohami sa mu ale plietol Pašek.

24:25
    Lamper z ľavej strany. Domáci brankár bol pozorný.

23:49
    Domáce tribúny sa prebudili. Vedia, že domáci teraz potrebujú ich podporu.

23:18
    Pašek z pravej strany. Opäť to vyzeralo veľmi nebezpečne.

22:24
    Šugár takmer prepálil mantinel. Priestor bránky ale netrafil.

21:43
    Vhadzovanie pred bránkou Banskej Bystrice. Jurášek sa pokúsil o strelu.

20:50
    Orčík teraz ani nevedel ako mu puk prekĺzol popod betóny. TOMÁŠ ZIGO však osvedčil prehľad v hre a hokejkou dokázal usmerniť puk do voľného priestoru. Asistencie: Lamper a Homer.

20:31
    Bačik sa musí vrátiť dozadu. Zigo si to už totiž nasmeroval k zakončeniu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Na úvodnú tretinu by domáci hráči najradšej zabudli. Nepodarilo sa im využiť ani len jednu príležitosť, súper naopak svoje využíval oveľa lepšie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    Kokavec v súboji so Šmachom neuspel. Domáci priaznivci si ešte pýtali faul.

19:14
    Kabáč ešte zachytil puk na modrej. Hľadal vpredu Uhríka.

18:51
    Gašpar len do Orčíka. Vhadzovať sa bude v domácej tretine.

18:04
    Rýchly protiútok hostí, Lunter na PETRA GALAMBOŠA, ktorý sa už len mohol spýtať kam to brankár chce. Asistencie: Lunter a Ďatelinka.

17:38
    Kokavec s Rzavským sa ocitli v prečíslení. Rzavský však zakončoval z veľkého uhla.

16:41
    Kokavec z ľavej strany. Len do mantinelu.

16:04
    Využitá presilová hra Banskej Bystrice. Domáci najskôr zaútočili, vzadu ale chýbal jeden hráč. Loskot okamžite na Gašpara, ktorý ešte v závere akcie ponúkol puk MISLAVOVI ROSANDIČOVI. Asistencie: Gašpar a Loskot.

16:00
    Rýchly protiútok na konci s Themárom. Teraz to zaujalo aj na druhej strane.

15:34
    Pašekova strela do Orčíka. Ten vedel kam sa má postaviť.

15:21
    Majdan priamo do brankára. Domáci ešte upratujú pásmo.

14:48
    Loskot dal pre zmenu vyniknúť Orčíkovi. Príležitosti sa nám striedajú na oboch stranách.

14:32
    Rzavský sa rútil sám na brankára. Ten ho vychytal.

14:20
    Vylúčenie na strane Martina. Poliaček dostáva dve minúty za podrazenie.

13:46
    Zigo potiahol puk až do rohu klziska. Jurášek je ale stále pri ňom.

13:15
    Dlouhý nahodil puk na zadný mantinel. Domáci Pokrivčák sa ešte snaží zabojovať za bránkou súpera.

12:42
    Prerušená hra. Corbeil si potrebuje uviazať lapačku. Už sú pri ňom dvaja spoluhráči.

12:41
    Tibor Varga si trúfol proti dvojici protihráčov. Puk ale odskočil od hokejky.

11:55
    Šmach hľadal Galamboša. Ten trafil bočnú konštrukciu.

11:23
    Ďatelinka od modrej vrátil puk na Homera. Hostia sa teraz ponúkajú prihrávkami.

10:46
    Gašpar pred bránkou dával hokejku na teč. Domácim sa podarilo dostať puk do stredného pásma.

10:18
    Vylúčenie na strane Martina. Pokrivčák dostáva dve minúty za hákovanie.

10:08
    Rosandič vyklepal Orčíkove betóny. Domáci si teraz musia dávať pozor.

09:58
    Pokrivčák v spolupráci s Tiborom Vargom. Domáci triafajú iba bočnú konštrukciu bránky.

09:01
    Matoušek míňa puk pred bránkou. Domáci priaznivci teraz pískajú.

08:24
    Kabáč po pravej strane ťahá domácu akciu. Je to ale ďaleko od bránky.

07:55
    Galamboš začína z rohu klziska. Domáci sa snažia vykrývať oba rohy.

07:19
    Lunter netrafil puk pred odkrytou bránkou. Toto bola najväčšia príležitosť Banskej Bystrice.

06:57
    Murček míňa bránku. Bolo to ale z väčšej vzdialenosti.

06:22
    Murček začína v strednom pásme. Hľadal vpredu Uhríka, ktorý sa ale ocitol v postavení mimo hry.

05:52
    Zakončenie Poliačeka. Corbeil zatiaľ bezchybný.

05:44
    Zigo znervózňuje domácich obrancov, ktorí si posúvajú puk. Prichádza tam aj Galamboš.

05:10
    Puk sa teraz vrátil až k Orčíkovi. Ten ho posúva na Themára.

04:36
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Pašek dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

04:17
    Rzavský pred Gašparom. Puk na domácich hokejkách.

03:49
    Fabián v súboji s Hudecom. Domáci obranca si poradil v tejto situácii.

03:20
    Uhrík z ľavej strany. Puk preletel popred bránkovisko.

02:54
    Dvořák zachytáva puk na modrej. Vpredu si ho pýta Uhrík.

02:25
    Murček sa snažil trafiť letiaci puk. Ten však ide von z pásma.

01:43
    Vyhodený puk z hokejky Kytnára. Martinskí hráči sa musia presťahovať do stredného pásma.

01:22
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Gründling dostáva dve minúty za faul kolenom.

01:12
    Súboj o puk za domácou bránkou. Galamboš v súboji s Fabiánom.

00:43
    Pokriváčkova odpoveď na opačnej strane. Vhadzovať sa bude pre bránkou hostí.

00:32
    Prvá vážna príležitostí na strane Banskej Bystrice. Zigo pálil hneď po buly.

00:18
    Hneď tu máme prvý súboj hosťujúceho Lampera s domácim Bačikom. Puk končí za bránkou domáceho tímu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

V bránke hostí dnes dostáva prednosť Mathieu Corbeil. V zostave chýba včerajšia jednotka v bránke Jason Bacashihua. Na súpisku bol dopísaný ďalší brankár Vilim Rosandič.

V zostave hostí sú nováčikmi v prípade turnajovej účasti útočník Michal Hudec a obranca Mislav Rosandič. Chýbať bude obranca Václav Čížek a útočník Devin di Diomete.

V domácom útoku dnes budú chýbať Oliver Jokeľ a Marek Pacalaj. V bránke by mal dostať priestor Orčík pred Dzubinom.

V zostave domácich na poslednú chvíľu zmena v prípade obrancu Miloslava Jáchyma, ktorého vo štvrtej obrannej dvojici zastúpi Matej Šugár. Novými hráčmi oproti prvému stretnutiu včera sú dnes na súpiske útočníci Jakub Rufati a Matej Dírer.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Orčík (Dzubina) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Dvořák – Fabián, Šugár – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Themár – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Rzavský – Kabáč, Rufati, Dírer

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil (Rosandič V.) – Jankovič, Šmach – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Gašpar, Pašek, Hudec – Handlovský, Kytnár, Loskot – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodca: Konc J. – Farkaš, Kováčik.

Martin včera nestačil na Mladú Boleslav a podľahol jej 3:5 keď posledný gól inkasoval do prázdnej bránky. Banská Bystrica dokázala v prvom zápase na turnaji prekvapiť Hradec Králové a zvíťaziť nad českým zástupcom 3:2 po nájazdoch. Martin tak zatiaľ zostáva pred týmto duelom bez bodu, Banská Bystrica má na svojom konte dva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 17. Rosandič (Gašpar, Loskot), 19. Galamboš (Lunter, Ďatelinka), 21. Zigo (Lamper, Homer), 30. Zigo (Lamper, Matoušek), 34. Majdan (Galamboš), 40. Zigo, 48. Pašek (Loskot, Gašpar)

HK VITAR Martin: Orčík (Dzubina) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Dvořák – Fabián, Šugár – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Themár – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Rzavský – Kabáč, Rufati, Dírer
    HC´ 05 Banská Bystrica: Corbeil (Rosandič V.) – Jankovič, Šmach – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Gašpar, Pašek, Hudec – Handlovský, Kytnár, Loskot – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodčí: Konc J. – Farkaš, Kováčik