Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 0:7 (kon.)
0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Sobota 22.08.2015, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Mountfield Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Martin včera nestačil na Mladú Boleslav a podľahol jej 3:5 keď posledný gól inkasoval do prázdnej bránky. Banská Bystrica dokázala v prvom zápase na turnaji prekvapiť Hradec Králové a zvíťaziť nad českým zástupcom 3:2 po nájazdoch. Martin tak zatiaľ zostáva pred týmto duelom bez bodu, Banská Bystrica má na svojom konte dva.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Orčík (Dzubina) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Dvořák – Fabián, Šugár – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Themár – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Rzavský – Kabáč, Rufati, Dírer

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil (Rosandič V.) – Jankovič, Šmach – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Gašpar, Pašek, Hudec – Handlovský, Kytnár, Loskot – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodca: Konc J. – Farkaš, Kováčik.

V zostave domácich na poslednú chvíľu zmena v prípade obrancu Miloslava Jáchyma, ktorého vo štvrtej obrannej dvojici zastúpi Matej Šugár. Novými hráčmi oproti prvému stretnutiu včera sú dnes na súpiske útočníci Jakub Rufati a Matej Dírer.

V domácom útoku dnes budú chýbať Oliver Jokeľ a Marek Pacalaj. V bránke by mal dostať priestor Orčík pred Dzubinom.

V zostave hostí sú nováčikmi v prípade turnajovej účasti útočník Michal Hudec a obranca Mislav Rosandič. Chýbať bude obranca Václav Čížek a útočník Devin di Diomete.

V bránke hostí dnes dostáva prednosť Mathieu Corbeil. V zostave chýba včerajšia jednotka v bránke Jason Bacashihua. Na súpisku bol dopísaný ďalší brankár Vilim Rosandič.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:18
    Hneď tu máme prvý súboj hosťujúceho Lampera s domácim Bačikom. Puk končí za bránkou domáceho tímu.

00:32
    Prvá vážna príležitostí na strane Banskej Bystrice. Zigo pálil hneď po buly.

00:43
    Pokriváčkova odpoveď na opačnej strane. Vhadzovať sa bude pre bránkou hostí.

01:12
    Súboj o puk za domácou bránkou. Galamboš v súboji s Fabiánom.

01:22
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Gründling dostáva dve minúty za faul kolenom.

01:43
    Vyhodený puk z hokejky Kytnára. Martinskí hráči sa musia presťahovať do stredného pásma.

02:25
    Murček sa snažil trafiť letiaci puk. Ten však ide von z pásma.

02:54
    Dvořák zachytáva puk na modrej. Vpredu si ho pýta Uhrík.

03:20
    Uhrík z ľavej strany. Puk preletel popred bránkovisko.

03:49
    Fabián v súboji s Hudecom. Domáci obranca si poradil v tejto situácii.

04:17
    Rzavský pred Gašparom. Puk na domácich hokejkách.

04:36
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Pašek dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

05:10
    Puk sa teraz vrátil až k Orčíkovi. Ten ho posúva na Themára.

05:44
    Zigo znervózňuje domácich obrancov, ktorí si posúvajú puk. Prichádza tam aj Galamboš.

05:52
    Zakončenie Poliačeka. Corbeil zatiaľ bezchybný.

06:22
    Murček začína v strednom pásme. Hľadal vpredu Uhríka, ktorý sa ale ocitol v postavení mimo hry.

06:57
    Murček míňa bránku. Bolo to ale z väčšej vzdialenosti.

07:19
    Lunter netrafil puk pred odkrytou bránkou. Toto bola najväčšia príležitosť Banskej Bystrice.

07:55
    Galamboš začína z rohu klziska. Domáci sa snažia vykrývať oba rohy.

08:24
    Kabáč po pravej strane ťahá domácu akciu. Je to ale ďaleko od bránky.

09:01
    Matoušek míňa puk pred bránkou. Domáci priaznivci teraz pískajú.

09:58
    Pokrivčák v spolupráci s Tiborom Vargom. Domáci triafajú iba bočnú konštrukciu bránky.

10:08
    Rosandič vyklepal Orčíkove betóny. Domáci si teraz musia dávať pozor.

10:18
    Vylúčenie na strane Martina. Pokrivčák dostáva dve minúty za hákovanie.

10:46
    Gašpar pred bránkou dával hokejku na teč. Domácim sa podarilo dostať puk do stredného pásma.

11:23
    Ďatelinka od modrej vrátil puk na Homera. Hostia sa teraz ponúkajú prihrávkami.

11:55
    Šmach hľadal Galamboša. Ten trafil bočnú konštrukciu.

12:41
    Tibor Varga si trúfol proti dvojici protihráčov. Puk ale odskočil od hokejky.

12:42
    Prerušená hra. Corbeil si potrebuje uviazať lapačku. Už sú pri ňom dvaja spoluhráči.

13:15
    Dlouhý nahodil puk na zadný mantinel. Domáci Pokrivčák sa ešte snaží zabojovať za bránkou súpera.

13:46
    Zigo potiahol puk až do rohu klziska. Jurášek je ale stále pri ňom.

14:20
    Vylúčenie na strane Martina. Poliaček dostáva dve minúty za podrazenie.

14:32
    Rzavský sa rútil sám na brankára. Ten ho vychytal.

14:48
    Loskot dal pre zmenu vyniknúť Orčíkovi. Príležitosti sa nám striedajú na oboch stranách.

15:21
    Majdan priamo do brankára. Domáci ešte upratujú pásmo.

15:34
    Pašekova strela do Orčíka. Ten vedel kam sa má postaviť.

16:00
    Rýchly protiútok na konci s Themárom. Teraz to zaujalo aj na druhej strane.

16:04
    Banská Bystrica dala gól!
    Využitá presilová hra Banskej Bystrice. Domáci najskôr zaútočili, vzadu ale chýbal jeden hráč. Loskot okamžite na Gašpara, ktorý ešte v závere akcie ponúkol puk MISLAVOVI ROSANDIČOVI. Asistencie: Gašpar a Loskot.

16:41
    Kokavec z ľavej strany. Len do mantinelu.

17:38
    Kokavec s Rzavským sa ocitli v prečíslení. Rzavský však zakončoval z veľkého uhla.

18:04
    Rýchly protiútok hostí, Lunter na PETRA GALAMBOŠA, ktorý sa už len mohol spýtať kam to brankár chce. Asistencie: Lunter a Ďatelinka.

18:51
    Gašpar len do Orčíka. Vhadzovať sa bude v domácej tretine.

19:14
    Kabáč ešte zachytil puk na modrej. Hľadal vpredu Uhríka.

19:43
    Kokavec v súboji so Šmachom neuspel. Domáci priaznivci si ešte pýtali faul.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Na úvodnú tretinu by domáci hráči najradšej zabudli. Nepodarilo sa im využiť ani len jednu príležitosť, súper naopak svoje využíval oveľa lepšie.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:31
    Bačik sa musí vrátiť dozadu. Zigo si to už totiž nasmeroval k zakončeniu.

20:50
    Orčík teraz ani nevedel ako mu puk prekĺzol popod betóny. TOMÁŠ ZIGO však osvedčil prehľad v hre a hokejkou dokázal usmerniť puk do voľného priestoru. Asistencie: Lamper a Homer.

21:43
    Vhadzovanie pred bránkou Banskej Bystrice. Jurášek sa pokúsil o strelu.

22:24
    Šugár takmer prepálil mantinel. Priestor bránky ale netrafil.

23:18
    Pašek z pravej strany. Opäť to vyzeralo veľmi nebezpečne.

23:49
    Domáce tribúny sa prebudili. Vedia, že domáci teraz potrebujú ich podporu.

24:25
    Lamper z ľavej strany. Domáci brankár bol pozorný.

24:56
    Varga si spracoval odrazený puk. Pod nohami sa mu ale plietol Pašek.

25:23
    Murček vyčkáva čo urobí súper. Je to skôr brnkanie na nervy.

26:21
    Matoušek sa neprebil cez Šugára. Skúša to ešte Majdan.

26:31
    Ďatelinka vypálil od modrej. Orčík stál na svojom mieste.

26:40
    Vylúčenie na strane Martina. Uhrík dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

27:39
    Gründling teraz pichá do Rzavského. Rozhodca už situáciu rieši napomenutím.

28:22
    Galamboš pred bránkou vkladal hokejku do strely. Domáci stále nevedia vyhodiť puk.

29:01
    Matoušek v dobrej pozícii minul. Domáci mali aj šťastie.

29:21
    Themár sa dostal do dobrej príležitosti. Neuspel.

29:40
    S domácimi hráčmi to už nevyzerá vôbec dobre. Lamper vysunul Ziga, ktorý bezmocného Orčíka prekonáva už druhýkrát v zápase. Asistencie: Lamper a Matoušek.

29:40
    Striedanie v bránke domácich. Orčík prepúšťa svoje miesto Dzubinovi.

30:30
    Kokavec na útočnom výlete. Nedostal sa do zakončenia.

31:21
    Jurášek zostal v pásme bez puku. Chcelo by to streliť nejaký ten gólik, aby sa domáci nabudili, zatiaľ to nejde.

31:45
    Kabáč odpálil Galamboša. Ten si užil tvrdý hit.

31:55
    Vylúčenie na strane Martina. Rufati dostáva dve minúty za napadnutie.

32:12
    Kytnár už vkladal hokejku do strely. Trafil zadný mantinel.

32:42
    Tibor Varga s Pokrivčákom skúsili vo vlastnom oslabení zaútočiť. Corbeil sa nenechal prekvapiť.

32:54
    Lunter to skúsil individuálne. Dzubina si pripisuje prvý vážny zákrok.

33:43
    Galamboš za bránkou domácich. Dnes je ťažko odstaviteľný od puku.

34:00
    Prudká strela sa ešte obtrela o jedného z protihráčov a doplachtila do bránky. JURAJ MAJDAN je ďalším hráčom, ktorý si zlepšuje v tomto zápase štatistiky po prihrávke od Galamboša.

34:00
    Oddychový čas domácich. Ivan Dornič vie, že jeho zverenci potrebujú krátku prestávku.

34:26
    Tibor Varga v zakončení. Obetavo sa hodil po strele aby ju tečoval.

35:16
    Pašek teraz potrebuje vyhodiť puk. Našiel ešte Matoušeka, ktorý mu v tom môže pomôcť.

35:40
    Themárov strelecký pokus. Corbeil bez väčších problémov.

36:10
    Loskot na Pašek. Ešte pokus Gašpara končí na konštrukcii bránky.

36:44
    Gründling si prihral s mantinelom a pripravil pozíciu pre Galamboša. Ten opečiatkoval zadný mantinel.

37:38
    Spolupráca Uhríka s Poliačekom. Nasledovať bude trestné strieľanie. Jankovič sa teraz dopustil faulu.

37:38
    Faulovaný Poliaček sa postavil k puku. Corbeil mu ale nedovolil prekonať ho.

38:20
    Šmach v súboji s Jurášekom. Ako posledný zakončoval Poliaček.

38:35
    Zakázané uvoľnenie na strane Banskej Bystrice. Martinu sa podarilo súpera na chvíľu zatlačiť.

39:05
    Zlá rozohrávka domácich. Spoza bránky sa puk z hokejky Dvořáka dostal k TOMÁŠOVI ZIGOVI, ktorý skompletizoval hetrik.

39:46
    Bačik zachytil rozohrávku súpera. Našiel Uhríka, ktorý ale nebol v dobrej pozícii.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po dvoch tretinách sú martinskí hráči zrelí na uterák. Inkasovali už poltucet gólov a ťažko povedať, či dokážu aspoň v tretej tretine zaznamenať nejaký ten čestný úspech.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:35
    Murček to skúšal individuálne. Prechod však skončil za modrou čiarou.

41:23
    Lunter z prvej. Išlo skôr o propagačnú strelu.

41:54
    Gašpar sa neprebil dvojicou hráčov. Mrzieť ho to ale nemusí.

42:34
    Kabáč z pravej strany. V súboji s Kytnárom bol síce úspešnejší, nenasmeroval ale konečnú prihrávku na voľného spoluhráča.

43:11
    Handlovský len jemne nahodil puk na brankára. Dzubina si s týmto pokusom poradil.

43:50
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Gründling dostáva dve minúty za sekanie.

43:50
    Vylúčenie na strane Martina. Poliaček dostáva dve minúty za faul lakťom.

44:13
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Ďatelinka dostáva dve minúty za držanie.

44:42
    Pokrivčák na vhadzovaní. Proti nemu stojí Zigo.

45:14
    Dlouhý sa musel vrátiť po puk. Banská Bystrica s veľkým kľudom na svojich hokejkách.

45:53
    Pokrivčák tentoraz z ľavej strany. Ani tento pokus sa neujal.

46:20
    Pekne trafený puk Poliačekom. Corbeil sa ho ešte dotkol a jemne vyrazil do pravej strany.

46:37
    Hudec skončil aj s pukom v bránkovisku. Hra je prerušená.

46:57
    Lunter hneď z prvej do Dzubinu. Puk skončil domácemu brankárovi v náručí.

47:10
    Akcia, pod ktorú sa podpísalo úspešné vhadzovanie. DUŠAN PAŠEK hneď triafa z prvej pričom mal dostatok priestoru. Asistencie: Loskot a Gašpar.

47:56
    Lunter si dobre spracoval puk. Trávniček mu ho vzal až keď chcel strieľať.

48:23
    Majdan ťažko odstaviteľný od puku. Banská Bystrica sa teraz usadila v útočnom pásme.

48:53
    Lunter si zopakoval strelecký pokus. Domáci hru prerušili.

49:03
    Potýčka za domácou bránkou. Petran s Vargom si tresty od rozhodcu nevyslúžili.

49:30
    Krátka prihrávka na Uhríka. Ten by mal pred sebou už iba brankára.

49:50
    Máme tu bitku medzi Uhríkom a Lamperom. Lamper teraz prisadol Uhríkovi koleno, je to veľmi nepríjemné.

49:50
    Domáci útočník odchádza za pomoci lekára. Lamper si tento záver určite mohol odpustiť.

49:50
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Lamper dostáva 2 + 5 + DKZ za sekanie a údery.

49:50
    Vylúčenie na strane Martina. Uhrík dostáva 2 + 5 + DKZ za faul kolenom a údery.

50:42
    Rzavský s pukom v strednom pásme. Ďatelinka čaká, čo urobí.

51:12
    Jankovič zachytil rozohrávku v strednom pásme. Ešte hľadá lepšie postaveného Majdana.

51:56
    Murček odpálil puk cez dve čiary. Tomáš Varga medzitým tvrdo odstavil Majdana.

52:34
    Zakázané uvoľnenie zo strany Banskej Bystrice. Bačik sa nemusí ponáhľať za pukom.

52:54
    Bačik to skúsil z prvej. Ešte Rufati sa pokúša dostať k dorážke.

53:10
    Odpískaný súboj pri modrej čiare. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Banskej Bystrice.

53:57
    Pridlhá prihrávka na Tibora Vargu. Ten puk nestihne.

54:09
    Puk letiaci ponad Pokrivčáka. Corbeil ho radšej prikryl.

54:32
    Hudec tesne minul dobrú prihrávku. Ďalší gól v domácej bránke by už ale asi bolo priveľa.

54:42
    Šugár si zopakuje vhadzovanie. Bačik totiž získal opäť útočné pásmo.

55:33
    Majdan pripravený na únik. Tento signál však Banskej Bystrici nevyšiel.

56:01
    Bačik teraz tvrdo odstavil Majdana v dobrej príležitosti. Rozhodca situáciu upokojuje.

56:25
    Gründling spoza kruhu. Adamčík chcel ešte vo vzduchu tečovať letiaci puku.

57:04
    Dírer sa chcel pokúsiť prejsť s pukom do útočného pásma. Je tam ale signalizované postavenie mimo hry.

57:46
    Rzavský na Tibora Vargu. Rzavský si napokon prihrávku ešte stihol vymeniť a vystreliť na bránku.

58:13
    Pašek pred domácou bránkou. Puk je však za ňou.

58:47
    Tibor Varga dostal pukom nad korčuľu. Odchádza veľmi pomaly na striedačku.

59:17
    Jankovič už dával hokejku pred odkrytú bránku. Tomáš Varga sa ale obetoval aby to nebol gól.

59:59
    Lunter už len kontroluje hru. V záverečných sekundách ešte trafil bránku Murček, gól však neplatí, padol po časovom limite.

Najlepším hráčom Banskej Bystrice sa stáva útočník Tomáš Zigo. Z Martina to je obranca Michal Fabián.

Pre domáci tím určite krutý výsledok, Banská Bystrica však svoje príležitosti dokázala premieňať, čo rozhodlo. Martin by si čestný úspech určite bol zaslúžil, žiaľ, nebolo mu to súdené. Góly: 17. Rosandič (Gašpar, Loskot), 19. Galamboš (Lunter, Ďatelinka), 21. Zigo (Lamper, Homer), 30. Zigo (Lamper, Matoušek), 34. Majdan (Galamboš), 40. Zigo, 48. Pašek (Loskot, Gašpar). (20:06:20)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 17. Rosandič (Gašpar, Loskot), 19. Galamboš (Lunter, Ďatelinka), 21. Zigo (Lamper, Homer), 30. Zigo (Lamper, Matoušek), 34. Majdan (Galamboš), 40. Zigo, 48. Pašek (Loskot, Gašpar)

HK VITAR Martin: Orčík (Dzubina) – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Dvořák – Fabián, Šugár – Trávniček, Varga To. – Varga Ti., Pokrivčák, Themár – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Rzavský – Kabáč, Rufati, Dírer
    HC´ 05 Banská Bystrica: Corbeil (Rosandič V.) – Jankovič, Šmach – Homer, Ďatelinka – Rosandič M., Gründling – Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Gašpar, Pašek, Hudec – Handlovský, Kytnár, Loskot – Matoušek, Zigo, Lamper

Rozhodčí: Konc J. – Farkaš, Kováčik