Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 1:2 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 3:2 (kon.) | Havířov – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.)
Kadaň – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 5:2 (kon.) | Přerov – Žilina 0:0 (zruš.)
Opava – Frýdek-M. 0:0 (zruš.) | Sokolov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.) | Nymburk – Trutnov 2:3 (1:4 po s.n.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 9:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 03.09.2015, 17:00 • Home Monitoring Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný hokejový podvečer z Plzně vám přeje Michal Belšán! Dnes nás čeká přátelské utkání HC Škoda Plzeň versus BK Mladá Boleslav.

Náhradní termín
    Nelze to brát úplně doslovně. Utkání se mělo odehrát již minulý týden, ale kvůli epidemii v kádru Mladé Boleslavi se nakonec zrušilo. Dnes se měla hrát odveta na ledě bruslařů, nicméně právě z důvodu zrušení se nakonec dnes bude hrát v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Indiáni za sebou mají již 11 přátelských zápasů, před sebou ještě dva. Dnes nastoupí proti Mladé Boleslavi, generálku na ligu odehrají v Klatovech.

V dosavadním průběhu přípravy na nový ročník Tipsport extraligy dosáhli na vítězství v šesti případech. Největší prohru si připsali s ruským Jekatěrinburgem, jenž v Plzni vyhrál 5:0. Naopak nejvyšší výhry byly proti Kladnu a Chomutovu – 3:1.

Bruslaři odehráli celkem šest klasických přípravných zápasů, poté si zahráli tři utkání na Mountfield Cupu 2015.

V šesti přátelských zápasech dokázali porazit jen německý Wolfsburg (3:2) a ústecký Slovan (7:3), jinak byl pokaždé úspěšnější soupeř. Na Mountfield Cupu, který hostil slovenský Martin, ale nenašli přemožitele – postupně zdolali domácí celek, Hradec Králové a Banskou Bystrici.
    Petr Kadlec před zápasem

Po lehčím zranění se před utkáním s BK Mladá Boleslav vrací do sestavy obránce PETR KADLEC!"Jo, je to dobrý. Nebylo to...

Posted by HC Škoda Plzeň on 2. září 2015

Ještě jednou zdravím z plzeňské Home Monitoring Arény! Za malou chvíli si představíme soupisky obou celků.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Moravčík, Pulpán, Kubka, Sklenička, Kadlec "A" – Hossa, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Poletín, Lev, Hollweg

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Kočí "A", Ovčačík, Robar, Kučný, Trška – Žejdl, Výborný "C", Bárta – Látal, Hruška, Klimenta – Hyka, Urban, Pacovský – Jarůšek, Lenc "A", Pabiška – Ďurač

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Jelínek, Pešek.

Plzeňská hokejová hymna dozněla a za několik minut bude zahájen samotný zápas!

Na ledě se již prohání hostující hokejisté, domácí ještě čekají v kabině.

Ale teď už také vstupují na hrací plochu za potlesku domácích fanoušků!

00:01

00:07
    Puk hned po prvním nahození skončil mezi diváky, vhazovat se bude v útočném pásmu domácího týmu.

00:47
    Kadlec si zpracovával puk na modré, ale Bárta ho o něj obral a hosté jdou do útoku.

01:01
    Nyní se Martin Látal dostal do ofsajdového postavení.

01:21
    A máme tu první vyloučení – Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.

01:51
    Hollweg se postaral o výhoz přes všechny čáry.

02:18
    Výborný dobře posunul puk bekhendem na Bártu, jehož střela po zemi skončila na betonech Machovského.

02:41
    Opět kapitán Mladé Boleslavi nahrával na Bártu, tentokráte mu ale střela vůbec nesedla.

03:02
    Po dlouhé době se indiáni osvobodili výhozem kotouče.

03:21

03:36
    Tomáš Hyka to zkoušel z úhlu, ale na Machovského si nepřišel. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levici.

03:44
    Radan Lenc se před brankou dostal k odraženému puku, naštěstí pro Plzeň ale nedokázal zakončit.

04:00
    Indrák na druhé straně nedokázal přihrát na své spoluhráče, takže útočná akce domácích přišla vniveč.

05:00
    Žejdl našel v dobré pozici najíždějícího Bártu, jehož pokus vyrazil Machovský!

05:23
    A další nebezpečná akce bruslařů. Výborný našel dobrým pasem Látala, ten ale vystřelil po zemi a to pro Machovského nebyl problém.

05:57
    Jakub Lev vjel do útočného pásma s pukem až po Poletínovi, takže z toho byl ofsajd.

06:40
    Dominik Pacovský (MBL) v jasné šanci fauloval Kratěnu a dostává dvě minuty za hru vysokou holí. První přesilovka pro Plzeň.

06:56
    Moravčíkova střela šla vedle branky.

07:08
    Kracík krásně nahrál před branku na Dominika Kubalíka, jehož střelu z první vyrazil Rittich!

07:17
    Machovský se snažil rychle rozehrát, ale moc se mu to nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.

07:59
    Hyka dokázal vyhodit puk až k Matěji Machovskému.

08:15
    A další výhoz Mladé Boleslavi, nyní se o něj postaral Mitja Robar.

08:40

08:45
    Moravčík střílel v době, kdy stálo před Rittichem několik hráčů. Naštěstí pro hostujícího brankáře byl ale puk sražen vedle branky.

09:18
    Radim Hruška dopravil puk na střídačku Plzně a hra je tak přerušena.

09:45
    Domácím se nepovedla kombinace v útočném pásmu a dopředu mohl jít Látal, jenže si nedokázal zpracovat puk.

09:58
    David Rittich vyrazil Pulpánovo nahození do ochranné sítě nad svou brankou.

10:07
    Žejdl založil rychlý útok bruslařů a zakončil ho sám bekhendem, Machovský byl ale připraven a s trochou štěstí vyrazil kotouč mimo.

10:48
    Michal Bárta je zatím nejaktivnějším hráčem utkání. Nyní střílel od modré čáry, domácí gólman si ale připsal další zákrok.

11:06
    Zakázané uvolnění BK Mladá Boleslav vrací hru k Rittichovi.

11:27
    Do nebezpečné pozice dostal nabito Václav Kočí, ale jeho pokus postrádal razanci. Machovský si s ním tak snadno poradil.

12:15
    Pokus Jána Sýkory byl sražený do rohu kluziště, kde už žádné nebezpečí nadělat nemohl.

12:34
    Ofsajd v podání domácích hráčů. Oba celky se zatím snaží útočit, ovšem mají rovněž dobře organizované obrany.

12:46
    Kracík nahrál na pravé křídlo na Miroslava Indráka, ten ale narazil na připraveného Ritticha!

13:15
    Přihrávku Jana Holuba zachytil pouze Petr Kadlec, oba celky poté šly střídat.

13:55
    Mladá Boleslav dobře napadá a komplikuje Plzni rozehrávku z vlastní třetiny.

14:18
    Výborný bekhendem házel puk před branku. Černý kus pryže ale nakonec spadl až do lapačky Matěje Machovského.

14:59
    A opět je hra přerušena, znovu díky Machovskéhomu. Ten totiž pokryl puk před napadajícími forvardy Mladé Boleslavi.

15:16
    Bez práce ale není ani David Rittich. Ten nyní musel podržet touš po pokusu Sýkory z úhlu.

15:19
    Hned po vhazování střílel David Sklenička, mířil ovšem příliš vysoko.

15:38
    Jan Schleiss vybojoval kotouč v útočném pásmu a nahrál na Petra Kadlece, jehož tvrdou střelu z voleje zastavil David Rittich dobrým zákrokem betonem!

16:23
    Jaroslav Kracík se v mezikruží chystal ke střele, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole.

16:44
    Po Jeřábkově prudké přihrávce, kterou domácí nezachytili, mířil na druhou stranu Martin Látal. Jeho bekhend byl ale vytěsnil Machovský.

17:16
    Zakázané uvolnění hráčů Mladé Boleslavi při pokusu o založení útočné akce.

17:40
    Pulpán při střele trefil jen Žejdla, který tak mohl jít do protiútoku. Puk byl ovšem rychlejší než on, a tak k zakončení ani nedošlo.

18:15
    Jakub Lev krásnou střelou zápěstím z levé strany trefil břevno Rittichovy branky!

18:45
    Po nahození Petra Kadlece podržel puk David Rittich.

18:54
    A na druhé straně totéž předvedl Matěj Machovský.

19:00
    Jiří Kučný (MBL) podrazil protihráče ve středním pásmu a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

19:31
    Lenc to zkusil v oslabení, ale Machovského nepřekonal.

19:53
    Kracíkovu přihrávku si na modré Jeřábek nedokázal zpracovat a puk mu tak unikl.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

V prvních 20 minutách dnešního zápasu jsme branku neviděli. V derby dvou škodovek tak svítí na ukazateli skóre 0:0.

Jak již bývá u Mladé Boleslavi zvykem, několik minut před koncem přestávky už hráči čekají na povolení k vstupu na ledovou plochu.

A teď už jsou na ledě, dokonce i dříve, než rozhodčí.

Ti přicházejí nyní současně s hráči plzeňské Škody.

20:01

20:41
    Po přihrávce Kratěny zblízka dvakrát zakončoval Marcel Hossa, ani jednou ale Ritticha nepřekonal.

20:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Vteřinu před koncem trestu Jiřího Kučného jdou domácí do vedení! Po několika neproměněných šancích před brankou se nakonec asi čtvrtou dorážkou dokázal prosadit JAKUB LEV! Asistence: Marcel Hossa a Ondřej Kratěna.

21:29
    Pokus Václava Kočího od modré byl zblokován.

21:34
    Michal Moravčík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

21:46
    Lukáš Pabiška stál v brankovišti a Boleslav je tak vykázána z útočného pásma.

22:21
    Stříteský dostal nabito od Výborného, ale pokus mu vůbec nevyšel a puk sotva doklouzal vedle branky.

22:47
    David Sklenička vyhodil kotouč až za branku svého jmenovce Ritticha.

23:09
    Dominik Pacovský tečoval nahození Trončinského do ochranné sítě.

23:13
    Jeřábek hned po buly vyhodil.

23:34

24:10
    Jaroslav Kracík dlouho držel puk na holi, až ho poslal před branku na Kubalíka, který ale trefil jen Ritticha.

24:28
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1, které na sebe sám vzal Jaroslav Kracík. Jeho střelu dokázal Rittich vyrazit a z následného trma-vrma před brankou se nikdo z domácích už prosadit nedokázal.

24:59
    Modrobílá Škoda byla nachytána v ofsajdovém postavení.

25:36
    Oba týmy nyní sráží velká spousta nepřesností.

25:48
    Nebezpečný pokus Michala Bárty vyrazil Machovský svým ramenem vedle branky!

26:15
    Střelu Tomáše Voráčka zlikvidoval Matěj Machovský.

26:15
    Jakub Lev (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Předtím se strhla za brankou Davida Ritticha menší mela, z ní ale hráči vyvázli bez trestu.

27:08
    Dominik Pacovský pronikl do útočného pásma. Posléze se v něm dostal ke střele, ta ale byla zblokovaná.

27:45
    Michal Poletín obral protihráče o puk ve středním pásmu a pak i vystřelil, ale Rittichova lapačka byla připravená.

28:05
    Stříteského pokus od modré čáry šel vedle branky.

28:15

28:54
    Mladá Boleslav ztratila pásmo kvůli tomu, že Tomáš Urban stál v brankovišti.

29:00
    Domácí se ale při rozehrávce dopustili icingu.

29:24
    Pulpán vjel do útočného pásma pozdě a je z toho ofsajd.

29:24
    Posléze se srazil s protihráčem a zůstává na ledě ležet v bolestech.

29:24
    Lukáš Pulpán je za pomoci kustoda a potlesku tribun doprovázen na střídačku.

29:43
    Bližňákův pas na Skleničku zblokoval Látal, jenž se promptně vydal za pukem. Domácí bek byl ale i tak rychlejší a situaci zvládl.

30:09
    Kratěnova střela z mezikruží byla Rittichem vyražena nad bránu do ochranné sítě.

30:21
    Jakub Jeřábek napálil puk na hostující střídačku, hra je přerušena.

30:42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! David Výborný zavezl puk do útočného pásma a nahrál ho na TOMÁŠE VORÁČKA, jehož dělová rána skončila až za zády Matěje Machovského! Domácí gólman tak kapituluje po více než čtyř třetinách. Asistence: David Výborný.

31:15
    Pabiškův bekhendový pokus nebyl přesný.

31:45
    Radan Lenc z pravého křídla poslal střílenou přihrávku na Lukáše Pabišku, jehož usměrnění kotouče do branky úspěšné nebylo, jelikož Machovský stál na správném místě!

31:56
    Puk v ochranné síti nad Rittichem je důvodem k přerušení.

32:08
    Dominik Kubalík střelou příklepem nemířil vůbec přesně.

32:38
    Miroslav Indrák už si rovnal puk na střelu, ale nakonec k tomu ani dojít nemohlo, jelikož Dominik Kubalík stál v brankovišti.

33:10
    Přihrávku na Kratěnu na modré čáře zastavil rozhodčí. Když si plzeňský kapitán puk vybojoval znovu, odpískal mu sudí ofsajd, což se pochopitelně nikomu nelíbilo.

33:48
    Hyka posílal přihrávku na Pacovského před branku, ten ale promáchl.

34:03
    Nyní Dominik Pacovský, kterému se v přípravě doposud nebývale dařilo, trefil Machovského do masky.

34:23
    Pokus Radana Lence dokázal domácí strážce svatyně vyrazit nad svou branku.

34:51
    Preisinger rychlou přihrávkou bekhendem našel před brankou volného Schleisse, který ale nedokázal vystřelit.

35:06
    Richard Jarůšek se dostal do samostatného úniku, ale Machovského překonat nedokázal!

35:22
    Kubalíkovu střelu od modré se pokusil tečovat Indrák, ale puk kolem jeho hole jen proletěl.

35:45
    Machovský podržel puk a hra je přerušena.

36:04
    Bártovu střelu z otočky dokázal domácí brankář bez problémů chytit.

36:25
    Petr Kadlec (PLZ) dostává dvě trestné minuty za sekání.

36:28
    Nebezpečný pokus Tomáše Klimenty byl ztečován vedle branky!

36:44
    Hruška se dostal k dorážce před brankou, ale domácí gólman se překonat nenechal.

37:06
    Jakub Lev vyhodil kotouč do středního pásma.

37:21
    Dominik Pacovský zůstal nehlídaný v mezikruží, ale jeho pokus skončil jen v náruči Machovského.

37:45
    Stříteský nabil Bártovi, jehož tvrdá rána gólem neskončila, proti byl domácí brankář.

38:18
    Pokus Bárty z otočky proletěl jen okolo brány.

38:25

38:35
    Mário Bližňák nedokázal zachytit prudkou přihrávku, puk nakonec skončil až pod Davidem Rittichem.

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Puk skončil na plzeňské střídačce.

39:37
    Kubka zachytil kotouč na modré čáře a předal ho Indrákovi, ten už ale nedokázal vystřelit.

39:52
    A nyní byl jeho další pokus o střelu zblokován.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:36.

Po dvou periodách je stav utkání opět vyrovnaný, tentokráte už ovšem 1:1. Skóre na začátku třetiny v přesilovce otevřel Jakub Lev, o vyrovnání se ale ve 31. minutě postaral pěknou střelou Tomáš Voráček.

Tři minuty před začátkem třetiny už jsou všichni hráči Mladé Boleslavi připraveni na hrací ploše ke třetí třetině.

A nyní už se po ledě plzeňské HM Arény prohání i domácí.

40:01

40:20
    Kratěnova přihrávka na Bližňáka byla moc prudká, slovenský forvard puk nemohl dostihnout.

41:02
    Domácí jsou v úvodu třetiny aktivnější, ale zatim se jim nedaří usadit se v útočném pásmu.

41:18
    Miroslav Preisinger dostal puk před branku, ale akce byla tak rychlá, že vůbec nevěděl, co s toušem udělat.

41:44
    Indrák krásně našel najíždějícího Kubalíka, proti němuž zasáhl Rittich!

41:58
    Na druhé straně před brankou číhal Tomáš Urban, ale pas na něj nakonec nedošel.

43:02
    Ve hře už se objevuje i třináctý útočník Mladé Boleslavi Ivan Ďurač.

43:31
    Jarůškovu tvrdou střelu chytil Machovský do své výstroje.

43:33
    Výborný se hned po buly dostal ke střele, ale na domácího brankáře nevyzrál.

44:36
    Martin Látal (MBL) je vyloučen za podražení Mária Bližňáka. Hokej do této doby ve třetí třetině moc pohledný nebyl, změní to přesilovka?

44:45
    Ján Sýkora dvakrát vypálil tvrdou střelu, David Rittich si s oběma pokusy ale dokázal poradit.

45:27
    Preisinger nahrál na volného Michala Poletína, který ovšem vystřelil po zemi a hlavně vedle branky.

46:00
    Indiánům se momentálně nedaří proniknout do útočného pásma.

46:20
    Dovedli to až nyní a byl z toho pokus Petra Kadlece, se kterým si poměrně snadno poradil Rittich.

46:36

47:11
    Michal Bárta se z úhlu pokusil překvapit Machovského, ale nepodařilo se mu to.

47:21
    Domácí jdou opět do vedení! Dostali se do přečíslení 3 na 2 a poradili si s ním mazácky. Jaroslav Kracík pěknou přihrávkou našel DOMINIKA KUBALÍKA, jehož střela zápěstím se sice otřela o Rittichovy betony, ale v brance i tak skončila! Asistence: Jaroslav Kracík.

47:59
    Ján Sýkora nabral rychlost a založil další útočnou kombinaci modrobílých.

48:09
    Nakonec z toho ale byl jen útočný faul. Jan Schleiss (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

48:15
    Žejdl svou střelou vyprášil Machovského betony!

48:42
    Výborného střela z pravého křídla byla zblokována.

48:52
    Totéž nyní i pokus Stříteského od modré čáry.

49:00
    A znovu Stříteský, tentokráte došlo i k teči. O tu se postaral Hyka, ale kotouč skončil vedle branky.

49:38
    Marcel Hossa (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté si tak zahrají 31 sekund dlouhou přesilovku v pěti proti třem!

50:06
    Tomáš Hyka se odhodlal ke střele z levé strany, trefil se ale jen do místa, kde stál připravený Matěj Machovský.

50:09
    Domácí už jsou ve čtyřech.

50:29
    Trončinský nabil Hykovi, jehož pokus z první mířil mimo!

50:49
    Pabiška nyní v dobré šanci volil zpětný pas na Pacovského, ale tomu puk přeskočil hokejku.

51:20
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry.

51:38

52:23
    Ctirad Ovčačík (MBL) držel za svou brankou Jana Schleisse a inkasuje dvě trestné minuty.

52:32
    Po Indrákově pokusu chtěl dorážet Kubalík, ale ke kotouči už se nedostal.

53:01
    Přihrávka Miroslava Indráka byla sražena až do středního pásma, posléze hosté vyhodili a mohli jít vystřídat.

53:51
    Jakub Lev dostal nabito od Kadlece, ale jeho pokus vyrazil Rittich svým betonem.

53:58
    Pokus Jakuba Lva byl ztečován do ochranné sítě nad brankou.

54:23

55:10
    Boleslavští jsou si vědomi jednogólové ztráty na soupeře a snaží se co nejrychleji zakládat útočné akce.

55:24
    Tu nynější Machovský zastavil podržením puku v lapačce.

56:11
    Jakub Lev střelou z levého křídla prověřil pozornost Ritticha, ten obstál.

56:43
    Martin Látal obkroužil branku a vystřelil, Matěj Machovský ovšem prostor u své levé tyče dokázal utěsnit.

57:30
    Dnes velmi dobře hrající třetí lajna Plzně opět úřadovala! Kubalík zpoza branky bekhendem našel Indráka, jehož střela byla ovšem sražená mimo.

57:58
    Marcel Hossa se dostal v mezikruží k odraženému kotouči, zpracoval si ho a následně vystřelil! Naneštěstí pro Plzeň ale zamířil vedle.

58:35
    Po pokusu Jana Holuba byl domácí gólman donucen podržet puk.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    David Rittich zůstává na střídačce, Mladá Boleslav to zkusí se šesti hráči v poli!

58:48
    Bližňák vybojoval puk za brankou soupeře a nahrával na Moravčíka, ten ale promáchl!

59:04
    Marcel Hossa už dopravil puk do prázdné branky, ale byl v ofsajdu a gól tak uznán nebyl.

59:04
    David Rittich se vrací do své branky, otázka ovšem je, na jak dlouho.

59:31
    Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma, Plzeň dobře brání.

59:46
    A navíc se bruslařům nedaří ani rozehrát.

Je tu konec, v derby dvou škodovek vyhrála ta modrobílá! Plzeň porazila Mladou Boleslav 2:1 po brankách Jakuba Lva a Dominika Kubalíka. Za hosty ve 31. minutě srovnával na 1:1 Tomáš Voráček.

Z Plzně to pro dnešek bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (19:06:29)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 21. Lev (Hossa, Kratěna), 48. Kubalík (Kracík) – 31. Voráček (Výborný)

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Jelínek, Pešek