Liberec – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 17.09.2015, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Vítáme vás u podrobného on-line přenosu. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.

Vítám všechny příznivce mládežnického hokeje. V rámci pátého kola DHL extraligy juniorů se na první ploše kladenského stadionu sehraje od šestnácti hodin utkání Rytíři Kladno – Piráti Chomutov. Podrobným on-line přenosem Vás provede Adam Soukup. Přeji Vám příjemný hokejový prožitek.

Hosté na tom před pátým kolem nejsou vůbec špatně. Po třech odehraných zápasech se hřejí na krásném druhém místě, a to se sedmi body a celkovým skórem 20:9. Co se týče posledního odehraného utkání, tak to odehráli Piráti na domácím ledě proti Litvínovu, který bez problému rozstříleli 10:1. Nejproduktivnějším hráčem je Petr Macháček, ten si dokázal za tři zápasy na své konto připsat celkem osm bodů, které nasbíral za čtyři branky a čtyři asistence.

5. Aleš Macháček » 3 zápasy (1+3)

Domácí na tom nejsou ani špatně, ale ani ne dobře.
    Po třech odehraných venkovních zápasech se drží na osmé pozici, a to s pěti body a celkovým skórem 13:11. Co se týče posledního odehraného zápasu, tak ten odehráli Rytíři ve Varech, kde zvítězili po hattricku Miury vysoko 6:1. Nejproduktivnějším hráčem zatím zcela jasně je japonský samuraj Yuki Miura, ten si na své konto zatím připsal za šest branek a dvě asistence celkem osm bodů.

vs 05.9.2015Slavia vs Kladno » 7:3
    vs 09.9.2015 – Litvínov vs Kladno » 3:4 pp
    vs 12.9.2015 – Karlovy Vary vs Kladno » 1:6

1. Yuki Miura » 3 zápasy (6+2)
    2. Petr Patyk » 3 zápasy (3+1)
    3. Jakub Hajný » 2 zápasy (1+2)
    4. Křešimír Schildhabel » 3 zápasy (1+2)
    5. Matyáš Zelingr » 3 zápasy (1+1)

Rytíři Kladno: Stahl (Jiroušek) – Potěchin, Šíma, Chládek, Matula (C), Balcar, Zelingr – Janeček, Pivovarči, Křepelka (A), Patyk, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Miura, Hrabík. Trenér: Petr Tatíček

Piráti Chomutov: Zvědělík (Danylec) – Běhula, Páleník, Novák, Hierman, Cestr (C), Hlaváček, Černý (A) – Wágner, A. Macháček, Krivošík, Dyrynk, Részegh, P. Macháček (A), Tupý, Rindoš, Doležal, Strunz. Trenér: Robert Kaše.

Rozhodčí: Pavlovič – Doležal, Klouček.

Chomutovští jsou již připraveni na ledě, nyní se čeká jen na kladenské hráče.

Ti už ale vzápětí také nastupují.

Následují klasické pokřiky u branek, podání rukou s rozhodčími a utkání může každou chvíli začít.

00:01

00:13
    Chomutov sice vyhrál úvodní buly, ale následně se k puku dostali domácí, ti se snaží dostat do útočného pásma, zatím sejim to ale příliš nedaří.

00:29
    Stahl si připisuje po jedné ze střel první úspěšný zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

00:39
    Nyní musel zasahovat i na druhé straně Zvědělík, ten likvidoval jen lehké nahození.

00:57
    Křepelka držel puk v útočném pásmu, ale následně mu podjeli brusle a je z toho protiútok hostů.

01:17
    Piráti právě vstřelili branku!
    Na úvodní branku jsme tedy příliš dlouho čekat nemuseli. Křepelka ztratil v útočném pásmu puk a toho využil Černý, který ho zavezl před Stahla. Tam ho předal před branku, kde byl připraven ke střele JIŘÍ TUPÝ, ten se následnou střelou z blízkosti nemýlil. Asistence: Robert Černý.

02:33
    Hosté jsou po vstřelené brance hodně aktivní a snaží se v útočném pásmu něco vymyslet.

02:40
    Rytíři vybojovali puk a hnali se dopředu, ale jejich akce je zastavena kvůli ofsajdu.

02:52
    Ke střele se dostal Krivošík, ten pálil ale jen do připraveného kladenského brankáře.

03:06
    Někdo z domácích hráčů nahodil puk do útočného pásma, kam se snažil dostat jako první Miura, ale Zvědělík kotouč raději ukryl do své lapačky.

03:11
    Havlůj se snažil dorážet jednu ze střel od modré, ale opět byl úspěšnější hostující gólman.

03:52
    Miura předal ve středním pásmu puk Havlůjovi, ale ten už byl dlouho na ledě, a tak kotouč do útočného pásma pouze nahodil, u puku hosté.

04:26
    Doležal dostal krásnou kolmici na vrchol kruhu, odkud ale pálil mimo tři tyče.

04:58
    Nepřesná rozehrávka hostů končí vyhozením puku mimo hřiště, vhazovat se bude ve středu hřiště.

05:38
    Střelu od modré vyslal jeden z hostujících hráčů, ale tu zblokoval obětavým skokem Havlůj.

07:04
    Miura se ujal puku, objel branku a předložil ho před svatyni hostů, tam si šikovně najel Havlůj, ale jeho střela z první skončila v moci Zvědělíka.

07:26
    Patyk dostal přihrávku do levého kruhu, odkud zkoušel střílet z první, ale střela mu příliš nesedla.

07:55
    Na druhé straně nyní pálil Rindoš, ale jeho tvrdý pokus domácí brankář likviduje.

08:10
    Po vyhraném buly v útočném pásmu pálil od modré Černý, ale jeho ránu Stahl vyrazil.

08:40
    Piráti si nerozuměli v rozehrávce, ta nakonec končí na zakázaném uvolnění.

09:15
    Tohle je formace panečku! Havlůj vybojoval v útočném pásmu puk, poslal ho za branku na Patyka, ten ještě posunul do brankoviště, kam si sjížděl Miura. Yuki ale zakončoval těsně vedle.

10:24
    Hrabík dostal pěknou kolmici do jízdy, nakonec se uvolnil a v těžké pozici zakončoval bekhendovým blafákem, s ním ale na Zvědělíka nevyzrál.

10:34
    Marcel Hlaváček (CHM) dostává dvě minuty za faul loktem. Uvidíme dnešní první přesilovou hru, tu mají
    k dispozici Rytíři Kladno.

11:35
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu. Hosté zatím hrají velmi dobré oslabení.

11:42
    Piráti vyhazují a mohou vystřídat.

12:01
    Chládek pálil z pravého kruhu, jeho střela z první ale končí po vyražení Zvědělíka v rohu kluziště.

12:07
    Petr Janeček (KLA) putuje na dvě minuty za nedovolené bránění, hra se srovná čtyři na čtyři.

12:34

13:09
    Hosté využívají zbylou přesilovou hru. Možná trochu smolný gól pro Kladno. Puku se ujal PETR MACHÁČEK, ten ho následně nahodil na Stahla, který nestačil včas zareagovat. Bez asistence.

13:41
    A vzápětí mají Piráti další přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení odchází Potěchin.

14:18
    Piráti uzamkli Rytíře v pásmu a kombinují. Nakonec se ke střele mezi kruhy dostal Dyrynk, ten ale pálil vysoko. Bude se vylučovat na straně hostů.

14:18
    A na trestnou lavici odchází právě Dyrynk (CHM), která inkasuje dvě minuty za podražení.

14:58
    Rytíři se nemohou dostat za červenou čáru, Chomutov se zase neudrží v útočném pásmu.

15:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné, kde se bere talent u japonského útočníka. Po krásné akci, kterou započal Havlůj se dostal ke střele YUKI MIURA, ten bez sebemenších problémů uklidil puk za záda Zvědělíka. Asistence: Petr Havlůj.

16:25
    Kladenské hráče branka nabudila, ti se nyní pokoušejí usadit v útočném pásmu.

16:55
    Po nepřesné rozehrávce domácích se k puku dostává Chomutov, ten nyní kombinuje před Stahlem.

17:25
    Hajný se probojoval ke střele z kruhu, ale branku netrefil. Následně zůstal po jednom střetu za brankou ležet Petr Křepelka.

17:50
    Až nyní ale rozhodčí přerušili hru. Po chvilce se ale Křepelka otřepal a nyní již směřuje ke střídačce po svých, nebude to zřejmě nic vážného.

18:10
    Akci hostí nyní zastavil čárový rozhodčí, který jim odpískal postavení mimo hru.

18:24
    A v závěru třetiny máme na Kladně vyrovnáno. Po asistenci Miury se dostal ke střele Matula, tu ještě tečoval před brankou PETR PATYK. Asistence: František Matula a Yuki Miura.

18:44
    Na trestnou lavici ještě odchází Potěchin (KLA), ten dostává dvě minuty za zdržování.

19:16
    Nepříjemný hit nyní schytal na modré čáře Václav Cestr, ten zůstal chvilku ležet, ale nyní je už v pořádku a krouží po ledové ploše, vylučovat se nebude.

19:19
    Ještě nějaké debaty rozhodčích nám trochu zdržely utkání, ale nyní už se hraje.

19:41
    Chomutov se usadil v útočném pásmu a kombinuje. Ke střele se dostal Černý, Stahl chytá.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:58.

20:01

20:16
    Domácí vyhráli vhazování a ihned vyhodili puk směrem ke Zvědělíkovi, Chomutovu zbývá ještě něco kolem třiceti vteřin přesilové hry.

20:49
    Nyní už se hosté v útočném pásmu usazují a snaží se kombinovat, to se jim příliš nedaří.

21:27
    Rytíři se hnali do rychlého protiútoku, ten ale ztroskotal na špatné přihrávce, u puku zase Piráti.

22:10
    Hra se nyní nemůže uklidnit, hraje se nahoru a dolů. Žádný z týmů nyní neudrží puk.

22:43
    Chomutov se hnal dopředu, ale zastavil ho ofsajd.

23:12
    Rytíři vybojovali puk a posunuli ho do středního pásma, tam s ním hrají opět hosté.

23:52
    Obránce ze staršího dorostu, Daniel Novák nyní zkoušel pálit od modré, jeho pokus ale Stahl chytá.

24:14
    Matula se snaží rozjet útočnou akci Rytířů, ale ta končí ihned po přejetí modré čáry.

24:47
    Běhula chtěl nahodit puk od modré, ale kotouč mu utekl do středního pásma.

25:03
    Domácí budou hrát v oslabení. Na dvě minuty za vražení na hrazení odchází Hajný.

25:32
    Zelingr ihned po vyhraném buly vyhazuje kotouč přes celé hřiště, Stahl zatím bez práce.

26:19
    Až nyní se podařilo Pirátům dostat se do útočného pásma, tam ale příliš dlouho nevydrželi.

26:51
    Miura vybojoval puk a zavezl ho před Zvědělíka, kde chvilku šetří pro tým vteřiny.

27:03

27:20
    Janeček se dostal ke střele, ale ta skončila v moci hostujícího brankáře.

27:49
    Potěchin rozehrál na svého spoluhráče na modré, ten nahodil puk směrem k brance.

28:02
    Rindoš dostal nabito na vrchol kruhu, odkud pálil jen do výstroje Stahla, ten puk drží.

28:31
    Rytíři si zahrají početní výhodu. Dvě minuty dostává Zvědělík za podražení. Trest za hostujícího brankáře půjde odpykat Tamás Részegh.

29:00
    Zvědělík likviduje střelu od modré. Vhazovat se bude po jeho levici.

29:34
    Kladno otáčí vývoj utkání na svoji stranu. V chumlu před brankou se dobře zorientoval FRANTIŠEK MATULA, který následně dokázal posunout puk za brankovou čáru. Asistence: Petr Patyk a Petr Havlůj.

29:52
    Do samostatného úniku se hnal Janeček. Jeho zakončení směřující pod horní tyč, ale hostující brankář bez problému vyrazil.

31:03
    Rytíři jsou hodně aktivní a neustále se ochomýtají před Zvědělíkem. Piráti mají nyní trochu problémy dostat se k puku a do následného útoku.

31:25
    Nebezpečná střela od modré, kterou vyslal Páleník. Stahl ji sice chytil, ale nebyl si jistý, puk nakonec pod svými zády udržel.

31:55
    Potěchin s Keszim se snaží rozjet útočnou akci domácích, ale nakonec je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Stahla.

32:20
    Piráti nyní uzamkli Rytíře v třetině a snaží se vyrovnat. Kladenské ale drží Stahl, který chytá co se dá.

32:59
    Další střela ze strany hostů, Stahl ale opět úspěšnější. U puku nyní Rytíři.

33:11
    Křepelka uháněl po levé straně, následně zakončoval prudkou střelou mimo.

33:39
    Tupý si najel do levého kruhu, odkud prověřil domácího brankáře, ten byl ale připraven.

33:57
    Keszi se dostal s Borkovcem do přečíslení dva na jednoho, to řešil individuální střelou, tu ale chomutovský gólman vykryl.

35:27
    Chomutovští mají velký tlak a domácí hokejisty k ničemu nepouští. Stahl má plné ruce práce.

35:44
    A máme tady opět vyrovnaný stav utkání. Po střele se dostal před brankou k puku nejrychleji FILIP KRIVOŠÍK, ten ho došťoural trošku se štěstím za záda Stahla. Asistence: Jiří Tupý a Jakub Hierman.

36:32
    Trvalo to pouhých čtyřicet osm vteřin a Rytíři si berou své vedení zpět, a to po zásluze PETRA JANEČKA. Asistence: Petr Křepelka a Michail Potěchin.

36:40
    Kryštof Hrabík (KLA) dostává dvě minuty za podražení. Piráti mohou znovu vyrovnat.

37:09
    Miura se hnal po levé straně, už mohl zakončovat, ale raději předal puk před branku svému spoluhráči. Při jeho akci byl ale faulován, bude vylučovat.

37:09
    Cestr (CHM) obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění. Hra pokračuje čtyři na čtyři.

37:52
    Rytíři se po vyhraném buly ihned usazují v útočném pásmu, kde kombinují.

38:20
    Domácí drží puk za vlastní brankou a snaží se rozjet nějakou útočnou akci.

38:40

38:54
    Kladnu zbývá ještě nějakých patnáct vteřin přesilové hry, zatím se usazují před Zvědělíkem.

39:10

39:27
    Matula zavezl kotouč za hostujíc branku, kde se následně sehrál boj o puk, jako vítěze od mantinelu ale vyšel hostující hráč, který puk vyhazuje.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:47.

40:01

40:25
    Chomutov se usadil v útočném pásmu, kde se nyní snaží kombinovat.

41:06
    Rindoš pálil z vrcholu kruhu, ale jeho pokus skončil jen na zadním plexiskle.

41:42
    Janeček se hnal za nahozeným pukem, ale Zvědělík vyl rychlejší a ukryl ho do své lapačky.

42:35
    Matula se hnal dopředu, ale puk mu odskočil z hole na červené, u puku Piráti.

43:08
    Stahl si připisuje úspěšný zákrok proti jedné ze střel z levého kruhu.

43:25
    Miura vybojoval přesilovou hru pro svůj tým. Na dvě minuty odchází P. Macháček za podražení.

44:29
    Krásně sehraná přesilová hra v podání Rytířů. Ke střele se dostal Havlůj, tu ještě před brankou tečoval PETR PATYK. Asistence: Petr Havlůj a František Matula.

46:41
    Chomutov se nastěhoval před branku Kladna a kombinuje, Stahl si připisuje jeden zákrok za druhým.

48:12
    Hra se hraje nahoru a dolů.

49:02
    Havlůj (KLA) dostává dvě minuty za podražení. Hosté mají ještě možnost vstřelil kontaktní branku.

49:50
    Hosté se usazují ihned před Stahlem, kde se snaží kombinovat. Domácí jen brání.

50:44
    Rytíři ale brání na výbornou a Piráty vůbec nepouští do zakončení.

51:50
    Hra je hodně rozházená. Ani jeden z týmů se nemůže usadit na delší dobu v útočném pásmu.

52:43
    Miura krásně poslal do samostatného úniku PETRA PATYKA, který zakončil krásně po horní tyč a završil v dnešním utkání hattrick! Asistence: Yuki Miura a Michail Potěchin.

55:08
    První formace domácích na ledě ne jenom dnes exceluje. Nyní pálil Miura, poté Havlůj, ale Zvědělík úspěšnější.

55:38
    Tak to je pro Piráty trochu sprcha. Hajný poslal krásnou kolmici před branku, kde byl připraven ke střele z první PETR JANEČEK, ten bez problému zavěsil. Asistence: Dominik Borkovec.

56:15
    Krivošík (CHM) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Rytíři mohou ještě navýšit své vedení.

57:28
    Rytíři se usadili v útočném pásmu a Piráty sevřeli, ti se snaží jen bránit.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:52
    Utkání se už jen dohrává.

59:22
    Chomutov ještě v závěru utkání před Stahlem.

59:22
    Michail Potěchin (KLA) ještě dostává dvě minuty za držení protihráče.

Konec zápasu. (18:18:01)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 16. Miura (Havlůj), 19. Patyk (Matula, Miura), 30. Matula (Patyk, Havlůj), 37. Janeček (Křepelka, Potěchin), 45. Patyk (Havlůj, Matula), 53. Patyk (Miura, Potěchin), 56. Janeček (Borkovec) – 2. Tupý (Černý), 14. P. Macháček, 36. Krivošík (Tupý, Hierman)

Rozhodčí: Pavlovič – Doležal, Klouček