Spišská N. Ves – Senica 7:5 (kon.) | Humenné – Trnava 5:2 (kon.) | Topoľčany – Michalovce 7:1 (kon.)
Prešov – Bardejov 5:8 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | Detva – Pov. Bystrica 8:3 (kon.)
HC Prešov
5:8 (1:4, 4:2, 0:2)
HK Bardejov
sk Pátek 09.10.2015, 18:001. liga (SR)

Prešov napokon pred očami svojich divákov podľahol Bardejovu v gólovej prestrelke 5:8. Vo vypätom zápase, v ktorom si obaja súperi nič nedarovali, napokon z ľadu odchádzajú spokojnejší hostia, ktorí si už v prvej tretine vypracovali výborný trojgólový náskok a hoci v druhom dejstve Prešov zdramatizoval dnešný súboj a hosťom sa priblížil na rozdiel jedného gólu, Bardejovčania v záverečnom dejstve pridali ďalšie dva góly a dnešnému súperovi odskočili v tabuľke na rozdiel troch bodov.
    Ďakujeme za pozornosť. Z prešovského štadióna sa s vami lúči Dávid Lech. (20:16:56)

59:33
    V záverečných sekundách sa Bardejov dostal k viacerým strelám, no ani jedna nesmerovala na prešovskú bránu.

59:00
    Novického strela od modrej mierila do horných poschodí brány, no tam kraľuje Sabolova lapačka, ktorá sa teraz vyznamenala.

58:27
    V závere zápasu si Prešovčania zahrajú presilovú hru, na trestnú lavicu putuje Borecký.

58:16
    Borecký sa teraz dostal k strele z pravej strany, jeho strela zápästím ale končí nad prešovskou bránou.

58:00
    Do konca zápasu ostávajú dve minúty.

57:37
    Prešov je naďalej v útočnom pásme a snaží sa dobyť Sabolovu bránu.

56:48
    Prešovčania sa naďalej sympaticky snažia o skórovanie, no defenzíva Bardejova zatiaľ odoláva útočnej aktivite domácich.

56:01
    Sabol teraz prikryl puk pred dobiedzajúcim hráčom Bardejova, hra je prerušená.

55:40
    Za seknutie si na trestnú lavicu sadá hosťujúci hráč Mikolášek. Prešovčania majú šancu skorigovať nepriaznivý výsledok zápasu.

55:35
    Halás sa teraz natlačil spoza brány pred Sabola, no ani jeho akcia neskončila gólom.

55:22
    Bardejov sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

54:59
    Ondrej Gmitter ale poskytnutú šancu nevyužil a jeho strelecký pokus zo shootoutu smeroval mimo bránu.

54:59
    A rozhodca nariaďuje trestné strieľanie! Prešovčania sa dopustili nedovoleného bránenia vo vyloženej streleckej šanci.

54:36
    Útok Prešovčanov prerušilo postavenie mimo hry.

54:20
    Bardejovčania sú ale naďalej pri chuti a snažia sa o dobytie prešovskej brány.

53:30
    Tempo hry trochu opadlo, hráči sa ukľudnili a zápas sa v posledných minútach bude zrejme už len dohrávať.

52:39
    Puk teraz skončil za plexisklom, puk sa bude vhadzovať v strede klziska.

51:50
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme, no k strele sa nedostal, domáci sa oslobodzujú spod tlaku a posielajú puk do stredného pásma.

51:49
    Prešov už hrá so štyrmi korčuliarmi, no brániť sa bude musieť ešte 76 sekúnd.

51:15
    Bardejov má k dispozícii početnú výhodu o dvoch hráčov.

51:05
    A teraz zaznela píštalka rozhodcu, všetci na štadióne si mysleli, že bude vylúčený hosťujúci hráč na faulovaného Kohutiara. Na trestnú lavicu ale putuje domáci Richard Šechný, ktorý hral so zdvihnutou hokejkou.

50:21
    Strela Valjenta skončila na Němcovi, hra sa prerušuje.

49:54
    Desaťminútový osobný trest dostáva aj domáci bek Briják. Nutno priznať, že rozhodcovia dnešný vypätý súboj dvoch vyspelých tímov príliš nezvládajú.

49:54
    Bardejov dal gól!
    A ukážkovou presilovou akciou sa teraz prezentovali hosťujúci hráči. Polaček krížnou prihrávkou našiel Lineta, ktorý mal dostatok času na spracovanie puku a bez väčších problémov posiela puk do prešovskej brány.

49:35
    Bardejov má k dispozícii 58-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Plány Prešova na strelenie kontaktného gólu sa rúcajú.

49:35
    A na trestnú lavicu ku Kihoonovi pribúda aj Igor Halás, ktorý sa previnil krosčekom.

48:56
    Tkáč sa teraz prezentoval krásnou individuálnou akciou cez celé klzisko, no chýbala mu väčšia pomoc a aktivita spoluhráčov. Jeho snaha tak vyšla nazmar.

48:33
    A početná výhoda domácich o jedného hráča sa končí. Nedovoleným bránením sa previnil Kihoon.

48:07
    Obšutovu delovku teraz Sabol zneškodnil, puk ale vyrazil len pred seba, rozhodca sa ale upískol a prerušuje hru v domnienke, že hosťujúci gólman má puk v moci.

47:32
    Prešov má jedinečnú šancu vrátiť sa do zápasu, usadil sa v útočnom pásme a momentálne sa snaží rozhodiť prihrávkami brániacu sa štvoricu Bardejovčanov.

47:24
    Strelec úvodneho gólu v zápase Vaško smeruje na trestnú lavicu, kde si odpyká dvojminútový trest za hákovanie.

47:10
    A Bardejov teraz predviedol ukážkový protiútok. Filip ŠIMČÁK, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku Markuša pred bránu a Bardejov získava necelých trinásť minút pred koncom zápasu dvojgólové vedenie.

46:43
    Prokop vybojoval puk, no chýbali mu sily na to, aby potiahol akciu a preto puk posiela za bardejovskú bránu a odchádza striedať.

46:17
    Bardejov teraz zavrel svojho súpera v obrannej tretine, no nedokáže sa dostať k strele a o puk sa zväčša bojuje za bránou.

45:11
    A ani do tretice nedokázal Fajčák z dobrej streleckej príležitosti dostať puk za chrbát Sabola, ktorý v posledných sekundách viackrát podržal Bardejov.

45:05
    A opäť spolupráca Chalupu s Fajčákom. Druhý menovaný sa dostal k strele z medzikružia, no opäť neuspel.

44:35
    Chalupa teraz našiel Fajčáka, ktorý puk spracoval, dostal sa k strele, no puk presvišťal okolo hornej žŕdky hostí.

44:20
    Hra je rozkúskovaná, Bardejovčania sa dopúšťajú ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

44:01
    Hra je prerušená, hostia sa oslobodzujú spod prešovského tlaku pomocou zakázaného uvoľnenia.

43:37
    Prokop sa teraz dostal k osamotenému puku, no Sabol vybehol z brány, strelcovi zmenšil strelecký uhol a domáci hokejista nedokázal nasmerovať puk do brány.

42:04
    Prešov získava útočné pásmo po nahodení puku na Sabola, ktorý ho radšej podržal vo svojej moci a prerušil hru.

41:44
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred bardejovskú bránu, vhadzovať sa bude po pravici Sabola.

41:35
    A Fajčák už je na ľade, Prešov hrá v plnom počte.

41:07
    Němec teraz podržal domáci celok, Prešovčania sa aj zásluhou svojho gólmana úspešne bránia.

40:55
    Šimčák sa teraz pred prešovskou bránou ocitol v dobrej šanci, no nedokázal dostať puk medzi tri žrde.

40:50
    Bardejov má k dispozícii ešte 43 sekúnd presilovej hry.

40:05
    A tretia tretina sa začala. Bardejov do nej vstupuje s výhodou presilovej hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila. Diváci v nej videli šesť gólov, štyri padli do bardejovskej brány, dvakrát inkasovali Prešovčania. Videli sme taktiež viacero sporných verdiktov rozhodcu, ktoré sa nepáčili predovšetkým domácemu publiku. Prešov sa dokázal spamätať po nevydarenej prvej tretine a do kabín ide po druhom dejstve len s jednogólovým mankom, ktoré je isto zmazateľné. V posledných dvadsiatich minútach sa hokejoví priaznivci v metropole Šariša rozhodne majú na čo tešiť.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Prešov sa v záverečných sekundách druhej dvadsaťminútovky oslobodzuje a gól už zrejme v druhej tretine neuvidíme.

39:33
    Fajčák si na trestnú lavicu sadá za hrubosť. Bardejovčania budú v záverečných sekundách druhej tretiny a v úvode tretieho dejstva hrať presilovú hru.

39:33
    Fajčák si teraz vybavoval staré účty a bude vylúčený.

39:00
    Linet to teraz skúšal skrytou strelou spoza hráča, no tá smerovala do stredu brány a Němec si s ňou hravo poradil.

38:32
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    No aj to stačilo Prešovčanom na kontaktný gól. Presadiť sa dokázal Juraj DANCSÁK, ktorý prepasíroval puk do brány medzi betóny gólmana Sabola.

38:28
    Prešovčania majú stále možnosť presilovej hry, no k dispozícii majú už len päť sekúnd početnej výhody o jedného muža.

38:11
    No teraz domácich divákov schladil Ondrej GMITTER, ktorý sa zmocnil puku v útočnom pásme, bleskovo si nakorčuľoval pred Němca a backhandovým blafákom prinavracia Bardejovu dvojgólové vedenie.

37:48
    Linet sa teraz ocitol vo výbornej streleckej pozícii, no jeho strelu Němec dokázal zneškodniť.

37:37
    Prešovčania majú k dispozícii ešte necelú minútu presilovej hry, no puk je ďaleko od bardejovskej brány.

36:37
    Němcovi sa pri rozohrávke skĺzol puk z čepele, Cútt mohol zakončovať do poloprázdne brány, no brankár Prešova dokázal napraviť svoju chybu a krásnym akrobatickým zákrokom teraz zneškodnil veľkú šancu hostí v oslabení.

35:12
    Andreanin sa po štvrtom inkasovanom góle nechal vystriedať. Do brány nastupuje Richard Sabol.

35:12
    Jaroslav Obšut teraz napriahol od modrej, jeho strela skončila len na tieniacom hráčovi, k puku sa dostal útočník Branislav Kohutiar, ktorému strela z otočky vôbec nevyšla, no napriek tomu prekĺzla Andreaninovi medzi betónmi a domáci strieľajú kontaktný gól!

34:40
    Bardejov opäť posiela puk po mantineli cez všetky čiary.

34:28
    No Prešovčania sa nedostali ani k strele a opäť musia korčuľovať za pukom za vlastnú bránu.

34:12
    Po dobrej práci Šechného sa domáci usadili v útočnom pásme.

33:32
    A bude sa pokračovať v hre, Prešov bude mať k dispozícii päťminútovú presilovú hru.

33:32
    Zadák Bardejova Pichnarčík za svoj likvidačný faul dostal trest 5 minút plus do konca zápasu a už opúšťa trestnú lavicu a odchádza pod sprchy.

33:32
    A teraz sme mali možnosť vidieť likvidačný zákrok bardejovského hráča, ktorý nešetrným spôsobom doslova prilepil Potočka na mantinel, ktorý ostal nehybne ležať na ľade.

33:06
    Kalináč sa ocitol sám pred bránou, no ťažký puk už nedostihol a ten skončil v lapačke Němca.

32:41
    Bardejov si teraz vypracoval po pekne akcii sľubnú šancu, no Novický teraz výborne prečítal hru a odpálil puk spred vlastnej brány do bezpečia.

32:13
    Hráčmi oboch tímov teraz lomcujú emócie, Prešovčania sa cítia ukrivdení.

31:56
    A ďalší sporný verdikt rozhodcu Kalinu, ktorý tentoraz nevidel faul na gólmana Němca. Oba tímy budú hrať naďalej v plnom počte.

31:16
    A Fajčák teraz mohol zužitkovať chybu Andreanina za bránou, dostal sa k puku, chcel spoza brány zakončiť do opustenej brány, no Pichnarčík ho natlačil na bránu a nedovolil mu zakončiť.

30:15
    Prešovčania sa dvomi gólmi dostali späť do zápasu, dokonca mohli v oslabení vyrovnať, no namiesto toho inkasovali a nepomohli ani protesty skúseného útočníka Richarda Šechného.

29:36
    Aby toho nebolo málo. Na druhej strane sa strelecky presadili Bardejovčania, ktorí strieľajú svoj piaty gól v zápase zásluhou Solomončaka.

29:00
    A teraz sa Igor Halás dostal do úniku, na bránu postupoval sám, no nedokázal zakončiť, fanúšikovia vyžadujú ohromným piskotom od rozhodcu dvojminútový trest, no píšťalka hlavného rozhodcu Kalinu ostala nemá.

28:05
    A svoje hokejové majstrovstvo teraz opäť predviedol Chalupa, ktorý sa zmocnil puku, zaviezol ho do útočného pásma a odviedol ho za mantinel, kde opäť podržal puk a vyslúžil si obrovský potlesk od domáceho obecenstva.

27:53
    Skvelú prácu teraz predviedol Chalupa, ktorý za bardejovskou bránou pozbieral veľmi cenné sekundy.

27:34
    Bardejov teraz bude mať šancu odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Za podrazenie si na trestnú lavicu sadá Alexander Valentín.

27:11
    Oddychový čas hostí. Tréner Anton Tomko si berie oddychový čas, aby upokojil svojich zverencov.

27:11
    Nedáš-dostaneš. Prešovčania založili rýchlu akciu, strela z pravej strany z hokejky Igora Halása ešte nebola úspešná. Andreanin ale puk len vyrazil pred seba a z druhej strany nabiehajúci Juraj PROKOP nemal problém skórovať do poloprázdnej brány.

26:49
    Vo výbornej šanci sa teraz ocitol kanonier Linet, no jeho pokus zneškodnil krásnym zákrokom Karel Němec, ktorý predviedol parádny zákrok.

26:25
    V útočnej snahe sme teraz sledovali Solomončaka, Kihoon si s touto situáciou poradil a poslal vysoký puk až do útočného pásma.

25:47
    A teraz sa pred bránu Prešova vrútil jeden z hosťujúcich útočníkov, Němec ale výborne zasiahol hokejkou a puk kryje.

25:27
    Dopredu sa dostali aj Bardejovčania, no obrancovia domáceho tímu zvládli túto situáciu a puk dostali z vlastného pásma.

24:52
    Kohutiar teraz bojuje o puk v rohu klziska. Rozhodca zblízka dohliada na korektnosť tohto súboja.

24:29
    Šimčák teraz veľmi dobre tečoval puk pred Němcom, no prešovský brankár výborne zareagoval na zmenu smeru puku a svojím zákrokom podržal domáci tím.

23:56
    Puk majú naďalej v moci Prešovčania, ktorí budú zakladať útočnú akciu od vlastnej brány.

23:19
    Do rýchleho protiútoku sa dostal Halás, ktorý sa snažil nasmerovať puk pod hornú žŕdku bardejovskej brány, jeho strelecký pokus napokon nesmeroval medzi tri žrde.

22:52
    S pukom za bránou operuje Solomončak, ktorý hľadá voľného spoluhráča.

22:40
    Bardejov ale na buly získal puk a zakladá útočnú akciu.

22:29
    Oba tímy počas prerušenej hry posielajú na ľad čerstvé sily, vhadzovať sa bude v útočnom pásme Prešovčanov.

22:05
    Kihoon teraz napriahol od modrej, jeho strela bola zblokovaná, puku sa zmocnil Chalupa, no jeho strelu vykryl Andreanin a skóre ostáva nezmenené.

21:49
    Zakázané uvoľnenie Bardejovčanov. Vhadzovať sa bude po pravici Andreanina.

21:20
    Polaček teraz napriahol od modrej, no gólman Němec si dal pozor na jeho pokus a dal si pozor taktiež na dobiedzajúcich hráčov, puk isto prikryl lapačkou.

21:12
    Na prešovskom štadióne je hneď veselšie, no Bardejovčania sa snažia o rýchlu kontru.

21:03
    A presný zásah prichádza bezprostredne po buly. Po deviatich sekundách v početnej výhode Prešov zásluhou Juraja PROKOPA strieľa gól po tom, čo od modrej prízemnou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

20:53
    Marek Borecký je vylúčený za faulovanie, Prešovčanom by rýchly gól v druhej tretine pomohol dostať sa späť do zápasu.

20:53
    Halás sa teraz rozbehol do protiútoku, no bol faulovaný.

20:49
    Hra sa teraz sťahuje pred prešovskú bránu.

20:39
    Fajčák sa teraz ocitol v dobrej streleckej príležitosti, no jeho strela z medzikružia napokon skončila mimo bardejovskej brány.

20:05
    Druhá tretina sa práve začala, Prešov to bude mať vo zvyšných 40 minútach stretnutia ťažké. Ak bude chcieť bodovať, bude musieť zmazať trojgólový náskok hostí.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45.

V záverečnej minúte prvého dejstva sa už nič dramatické nestalo. Bardejov ide do kabín s pohodlným trojgólovým náskokom za stavu 4:1. Strelecky sa na strane hostí dvakrát presadil Kalináč, ďalšie góly pridali Vaško a Gmitter. Za Prešov sa presadil krídelník druhej formácie Igor Halás.
    Bardejovčania zatiaľ predvádzajú omnoho lepší hokej, sú omnoho aktívnejší v ofenzíve čo sa odrazilo aj na výsledku po prvej tretine.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:05
    Prešov mal k dispozícii dve presilové hry, ktoré nevyužil. Následne sa k ojedinelej šanci dostal Bardejov, ktorý sa okamžite presadil a vedie už o tri góly.

18:54
    Práve naopak. Gól vidíme na druhej strane. Strelecky sa presadil Martin KALINÁČ, ktorého strela po ľade medzi betóny brankára Nemca prekvapila všetkých hráčov vrátane prešovského brankára.

18:16
    Kohutiar sa teraz natlačil z pravej strany pred Andreanina, no ani jeho akcia sa neskončila gólom.

18:05
    Tkáč sa teraz dvakrát snažil ohroziť bardejovskú bránu, jeho prvú strelu Andreanin vykryl, druhá bola zblokovaná a puk opúšťa obranné pásmo Bardejova.

17:54
    Halás hľadal krížnou prihrávkou Prokopa, no jeho pokus mu nevyšiel.

16:37
    A na trestnú lavicu si za podrazenie sadá hosťujúci hráč Ondrej Gmitter. Prešov dostáva v závere prvej tretiny ďalšiu šancu na strelenie kontaktného gólu.

16:32
    Na ľade teraz sledujeme s bolestivou grimasou Alexandra Valentína, ktorý bol faulovaný.

16:25
    Bardejov hrá s piatimi hráčmi. Linet sa okamžite zapojil do hry, no prerušuje ho hvizd rozhodcu. Hra sa presúva pred Andreanina.

15:57
    Opäť sa v ňom však usadil, Novického strieľaný puk na bránu nedokázal stečovať ani jeden hráč a puk končí za bardejovskou bránou.

15:41
    Prešov po nedorozumení stráca útočné pásmo.

15:09
    Prešov okamžite vyrazil do rýchleho protiútoku, Fajčák to skúšal podobne ako niekoľko minút pred ním Gmitter, no nedokázal napodobniť svojho protihráča a jeho strela medzi betóny nebola úspešná.

15:01
    Kalináč sa dostal do šance, nakorčuľoval si od pravého mantinelu až pred prešovskú bránu, no jeho akcia sa neskončila gólom.

14:49
    Šimčák teraz výborne prečítal úmysel Prešovčanov a posiela puk cez všetky čiary.

14:25
    Na trestnú lavicu si sadá najproduktívnejší hráč I. ligy Jakub Linet, ktorý je vylúčený za hákovanie. Prešovčania dostávajú šancu na strelenie kontaktného gólu.

13:55
    Prešov sa po dlhom čase dostáva zo zovretia vo vlastnom pásme a zakladá útok.

13:35
    Bardejovčania sú pri chuti a snažia sa zmariť čisté konto aj Nemcovi, ktorý je ihneď po príchode do brány v pohotovosti.

12:51
    Do bránkoviska sa tak dostáva brankár Nemec, ktorý strieda stálicu v bránkovisku Prešova Róberta Martona. Jeden z najlepších gólmanov I. ligy nemá svoj deň a počas úvodných trinástich minút stretnutia vyberal puk z brány celkom trikrát.

12:51
    Potoček už naskočil na ľad a z blízkosti trestnej lavice sa prizeral na to, ako Ondrej GMITTER strieľa ďalší gól do prešovskej siete. Jeho strela z ľavej strany našla miesto medzi betónmi brankára Martona a vyhnala ho z brány.

11:45
    Bardejovčania dobýjajú prešovskú bránu, viackrát to skúšali dlhým pukom na vzdialenejšiu tyčku, kde operuje Mikolášek, no ich pokus o strelenie ďalšieho gólu im zatiaľ nevyšiel.

11:05
    Potoček ostáva na trestnej lavici a bude si odpykávať svoj druhý dvojminútový trest, ktorý dostal.

10:42
    A po niekoľkých sekundách Bardejov využíva početnú výhodu. Martin KALINÁČ sa ocitol sám pred Martonom, zamiešal pukom a jeho backhandový blafák mu vyšiel dokonale, Bardejov sa opäť dostáva do vedenia.

10:38
    Bardejovčania budú dokonca hrať štvorminútovú presilovú hru, na ľade sa objavil aj krv. Potoček bol "odmenený" aj desaťminútovým trestom.

10:15
    Hlavný rozhodca Kalina posiela na lavicu hanby Potočka za hru vysokou hokejkou.

10:10
    Prešov naďalej v útoku, no dopúšťa sa faulu a bude sa vylučovať.

10:03
    Zakázané uvoľnenie zo strany bardejovských obrancov, Prešovčania získavajú útočné pásmo.

09:35
    Prokop to teraz skúšal strieľanou prihrávkou, pred bránou bol Halás, no jeho snaha neskončila gólom.

09:20
    Bardejovčanov v útočnej snahe zastavila píšťala rozhodcu, postavenie mimo hry.

08:56
    A Marton teraz ďalším istým zákrokom podržal puk, Prešovčania sú už v plnom počte a majú čas na vydýchnutie po náročných dvoch minútach bránenia.

08:22
    Skvelú prácu teraz odviedol Briják, ktorý teraz puk poslal cez všetky čiary a pozbieral ďalšie cenné sekundy.

07:50
    Prešovčania sa výborne bránia a Bardejovčania sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

07:18
    Kohutiar nedokázal vyhodiť puk z obrannej tretiny, puk poslal presne na hokejku Bednára, no jeho strela končí na istom Martonovi.

06:42
    A Juraj Dancsák je teraz vylúčený na dve minúty, rozhodcovia sa po dlhšom radení rozhodli, že sa bude vhadzovať po pravici Martona, o malú chvíľu sa bude pokračovať v hre.

06:30
    V útočnej snahe teraz vidíme Fajčáka, no jeho prihrávku spoza brány nezachytil žiadny z hráčov a puk končí až pri brankárovi Martonovi.

05:56
    Bardejovčania ale vystihli zámer Prešova a zmocnili sa puku, ktorý posielajú až na zadný mantinel a oba tímy teraz budú striedať.

05:16
    Zápas po dvoch góloch nestráca na tempe a puk je momentálne v moci Prešovčanov za Martonovou bránkou.

04:38
    Tentoraz to ale najproduktívnejšiemu prešovskému útočníkovi vyšlo. Jeho náprah z vrcholu pravého kruhu slávil úspech, Prešov vyrovnáva na 1:1.

04:27
    Halás sa teraz dostal k strele z ľavej strany, no na jeho strelu po ľade si Andreanin dal pozor.

04:10
    Vhadzovať sa teraz bude v strede ihriska. Prešovčania získali puk a z obranného pásma zakladajú útočnú akciu.

03:43
    V útočnom snažení teraz sledujeme Bardejovčanov, ktorí po peknej akcii otvárajú skóre zápasu zásluhou Filipa VAŠKA, ktorý sa ocitol osamotený pred Martonom a bakchandom poslal puk za jeho chrbát.

03:21
    O slovo sa teraz prihlásili aj Prešovčania. Dancsák od mantinelu našiel z druhej vlny nabiehajúceho Kihoona, no jeho strela Andreanina nevystrašila a hosťujúci gólman bezpečne chytá puk do lapačky.

02:58
    Bardejov sa od začiatku zápasu zahryzol do svojho súpera a stále sa snaží dobýjať prešovskú bránu.

02:13
    Pichnarčík to dvakrát skúšal strieľanou prihrávkou, no Kalináč nedokázal stečovať puk a Marton nemusel zasahovať ani v jednom prípade.

02:03
    A hra je momentálne prerušená. Rozhodca stratil puk z dohľadu za prešovskou bránou, bude sa vhadzovať po pravici Martona.

01:40
    Linet nedokázal spracovať ťažkú prihrávku Mikoláška, no Bardejov naďalej postupuje dopredu.

01:20
    O puk sa teraz bojuje v strede klziska pri bardejovskej striedačke.

00:40
    A prvýkrát si na puk siahol aj brankár Andreanin, ktorý ho skryl v lapačke pred dobiedzajúcimi prešovskými hráčmi ihneď po vhadzovaní.

00:35
    Útočnú akciu Bardejovčanov prerušuje hvizd rozhodcu, bolo pískané postavenie mimo hry. Hra sa sťahuje pred bardejovskú bránu.

00:30
    Šimčák teraz zužitkoval výbornú prácu Kalináča pred bránou a snažil sa zasunúť puk do brány Prešova, no Marton si na jeho úmysel dal pozor.

00:05
    A prvé buly získali Bardejovčania, ktorí sa okamžite vydali dopredu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Formácie oboch tímov sú už na ľade, bude sa vhadzovať.

A obaja aktéri stretnutia sú už na ľade, o malú chvíľu bude vhodené úvodné buly stretnutia.

V doterajších 43 vzájomných súbojoch Prešova s Bardejovom sa viac darilo bardejovským hráčom, ktorí hráčov z metropoly Šariša zdolali dovedna 24-krát. Prešov sa dnes bude usilovať o jubilejné dvadsiate víťazstvo proti hosťom z kúpeľného mesta.

Už o necelých desať minúť odštartuje derby 10. kola I. ligy, v ktorom tretí Prešovčania privítajú na svojom ľade druhý Bardejov. V dnešnom súboji pôjde o priamy boj o druhé miesto, ktoré momentálne patrí hosťom so ziskom 21 bodov. Šarišania za svojim odvekým rivalom zaostávajú o jeden bod.

Dnes o 18:00 hod sa v Prešove uskutoční šláger 10. kola I. ligy, v ktorom sa na prešovskom ľade predstaví domáci HC Prešov Penguins, ktorý bude hostiť HC 46 Bardejov.
    Hokejoví priaznivci sa rozhodne majú na čo tešiť, keďže pôjde o priamy súboj o druhé miesto. Tretí Prešovčania majú na svojom konte po desiatich odohraných zápasoch 20 bodov, hostia z Bardejova sú na tom lepšie len o jeden jediný bod.
    Prešovčania prišli v stredu v Senici o vynikajúcu šnúru piatich víťazstiev v rade, keď proti domácej Dukle prehrali 3:1. Šarišania si ale naďalej držia vynikajúcu fazónu a budú chcieť potvrdiť perfektné výkony z domácich zápasov, keď v šiestich prípadoch prehrali len raz s Detvou po samostatných nájazdoch.
    Skvelé výkony predvádzajú aj zverenci trénera Antona Tomka, ktorí v posledných siedmich dueloch zvíťazili šesťkrát v riadnom hracom čase a dvojbodovú stratu na prvé Nové Zámky budú chcieť zmazať už v tomto kole. Proti dravým Prešovčanom to ale nebudú mať ľahké.
    Domáci mančaft sa bude spoliehať predovšetkým na skúseného forwarda Richarda Šechného a mladíka Igora Halása, ktorí sú so 14 kanadskými bodmi najproduktívnejšími Prešovčanmi v tejto sezóne. Bardejov sa môže popýšiť najproduktívnejším hráčom súťaže. Jakub Linet v desiatich dueloch pozbieral 20 kanadských bodov a s dvanástimi presnými zásahmi je zároveň najlepším strelcom I. ligy.
    Dnes na divákov v Prešove čaká perfektný hokej, ktorý by mal byť ozdobou desiateho kola našej druhej najvyššej hokejovej súťaže.
    Sprevádzať vás ním budeme priamo z dejiska stretnutia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Lech

Branky a nahrávky: 5. Halás (Tkáč, Prokop), 22. Prokop (Tkáč, Halás), 28. Prokop (Halás, Tkáč), 36. Kohutiar (Kihoon, Halás), 39. Dancsák (Briják, Prokop) – 4. Vaško (Mikolášek, Linet), 11. Kalináč (Mikolášek, Pichnarčík), 13. Gmitter (Takáč), 19. Kalináč (Takáč, Gmitter), 30. Solomončak (Cútt, Valjent), 39. Gmitter (Linet), 48. Šimčák (Markuš, Polaček), 50. Linet (Polaček, Vaško)

HC Prešov: Marton (13. Němec) – Kihoon, Obšut, Novický, Tkáč, Briják, Valentín, Tartaľ, Nitriansky – Fajčák, Šechný, Dancsák – Halás, Prokop, Kohutiar – Chalupa, Kivader, Potoček – Horvath, Horvát, Ferenc. Tréner: Ján Vodila
    HK Bardejov: Andreanin (36. Sabol) – Pichnarčík, Takáč, Loydl, Všetečka, Polaček, Bednár, Mojdis, Valjlent – Gmitter, Kalináč, Šimčák – Borecký, Cútt, Solomončak – Vaško, Linet, Mikolášek – Česelka, Markuš. Tréner: Anton Tomko

Rozhodčí: Kalina – Riš, Janiga