0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HK VITAR Martin
sk Úterý 13.10.2015, 17:30 • ZŠ BA - Ružinov • Tipos Extraliga (SR)

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20)
    "Chlapci sa snažia, ale aspoň z mála šancí čo máme, by sme mali byť produktívnejší, v ofenzíve nás tlačí topánka. Inak ale odvádzajú maximum, strieľame však málo gólov. Snáď prídu aj góly, keď si vypracujeme viac šancí." (19:52:38)

Ivan Dornič (tréner MHC Martin)
    "Dnes sme sa presvedčili, že 20-tka má silný káder, prajem im. Bol to ťažký zápas, mladíci korčuľovali, my sme sa ťažko presadzovali. Z našej strany bolo posledných 10 minút perfektných."

MHC Martin úplne ovládol posledných desať minút zápasu, čo vyústilo aj do ich dvoch strelených gólov. Presadili sa Skladaný a Rusina. Potom si hostia hru užívali a mladíci môžu byť radi, že neinkasovali ešte ďalšie góly. Martinčania tak v Bratislave víťazia rozdielom triedy, 3:0. Ešte Vám prinesieme hlasy oboch trénerov, zostaňte s nami!

59:43
    R. Varga prihral Dlouhému, ten páli do Škorvánka. 17 sekúnd do konca zápasu.

59:14
    Hostia v plnom počte.

58:44
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Za napadnutie T. Vargu odchádza na 2 minúty domáci Koch.

58:15
    Milý – Meliško – Koch, posledný menovaný nebezpečne strieľal, Dzubina zasahuje.

57:11
    Pokrivčák dostáva 2 minúty za hákovanie.

57:01
    Jeden útok za druhým sa valí na Škorvánka, vyzerá to, akoby hrali hostia presilovku.

55:23
    Surový sa neprebil cez Matejku, kolotoč hostí pokračuje.
    RUSINA - 0:3

53:55
    Martin dal gól!

Opäť boli Martinčania nasťahovaní v pásme. Sériu prihrávok zúžitkoval TOMÁŠ RUSINA, ktorý triafa puk nádherne zo vzduchu! Asistovali mu Pokrivčák a Dlouhý.

53:39
    T. Varga vypálil do náručia Škorvánka. Buly po jeho pravici.

53:08
    Moravčík na útočnom výlete, strela len do hokejky brániaceho hráča.

52:48
    Košecký nepustil Rzavského, puk je však na hokejkách hostí.

52:05
    MHC v tlaku, gól im dodal ešte viac síl. Evidujeme strelu Dvořáka mimo brány.
    SKLADANÝ - 0:2

50:53

Martin úplne uzamkol mladíkov v pásme, tí už boli unavení, z čoho pramenil ich menší dôraz. Ideálnu prihrávku Tibora Vargu spoza brány zúžitkoval na vsietenie gólu FRANTIŠEK SKLADANÝ, ktorý tak pridáva svoj druhý gól v tomto stretnutí! 2:0.

50:02
    Kabáč len do lapačky domáceho brankára, martinskí hráči teraz dostali veľa priestoru, puk končí na hrudi Škorvánka.

49:11
    Jurášek pekne našiel Kabáča, Škorvánek sa vyznamenal!

48:28

48:00
    Na druhýkrát sa mu to už podarilo, puk je však na mantineli. Meliško páli spomedzi kruhov len do korčule Milého.

47:18
    HK Orange sa nedarí dostať do pásma, skúsi to Meliško. Neúspešne.

46:28
    2 minúty za nedovolené bránenie pre Dírera.

46:28
    Klenko bojuje a získal puk, Slobodova strela bola veľmi nebezpečná, Klenko ju ešte tečoval, pritom bol faulovaný.

45:54
    J. Sukeľ vysunul Sádeckého, Briestenského bekhend pohladil Dzubinu.

45:33
    Murček zachytil puk už v strednom pásme, hra je prerušená.

45:25
    Galis umne blokuje strelu Bačíka, ten je mimoriadne aktívny.

45:00
    Bačík i Surovka v šanciach, len to tak sviští okolo Škorvánka!

44:25
    Tímy striedajú, puk si berie Bačík a rozohráva, ale len na palicu Slobodu.

43:26
    Skladaný sa vydal dopredu, jeho spoluhráč bol rýchlejší – ofsajd. Z tribún počuť aj skupinku martinských fanúšikov, ktorí prišli povzbudiť svojich miláčikov.

42:59

42:41
    Teraz je to už aj so streľbou, betóny Dzubinu úradujú.

42:05
    Mladíci v pásme dlho a pekne kombinovali, na Dzubinu však nesmerovala žiadna strela.

40:59
    Za hákovanie dostal 2 minúty hosťujúci Pokrivčák, opäť presilovka pre domácich.

40:51

40:25
    Ivanič chybuje, puk mu skoro zobral Kabáč, Ivanič ale svoju chybu rýchlo napravil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

HK Orange 20 začne tretiu tretinu presilovou hrou, ktorá potrvá ešte 48 sekúnd, teda ak ju domáci nevyužijú skôr.

V druhej tretine sme gól nevideli. Hra sa viac vyrovnala, šance sme videli na oboch stranách, brankári však nedovoľujú strelcom skórovať. Uvidíme, čoho sa dočkáme v tretej tretine, ktorá začína približne o 19:04.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:51
    Milý prihral Surovému, ten zľava míňa bránu, následne Milý nastrelil obrancu.

38:49
    Martinčan Pokrivčák to vo svojej útočnej snahe prehnal a dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

38:02
    Moravčík urobil na modrej kľučke, Surový mu už vbehol do pásma a tak sa opäť píska – ofsajd.

37:29
    Hostia zabudli na vracajúceho sa Surového z trestnej lavice, ten v samostatnom nájazde páli len do Dzubinu, ktorý teraz svojich spoluhráčov výrazne podržal!

36:51
    Teraz si Škorvánek zachytal až až, jedna strela za druhou na neho smerovala.

36:05
    Sloboda váhal so strelou, potom nastrelil len hosťujúceho obrancu. Martin naspäť v pásme.

35:32
    Prihrávka rukou.

35:21
    Ďalšie vylúčenie domácich. Držanie hokejky pre Surového. Šanca pre Martin navýšiť skóre.

35:11
    Bačík našiel pripraveného T. Vargu, ten triafa len konštrukciu brány. Domáci už v plnom počte.

34:25
    Skladaný vyzvŕtal obranu domácich, obkrúžil tretinu a sám vystrelil.

33:32
    Martin sa síce zásluhou R. Vargu ľahko dostal do pásma, mladíci ale hneď vyhadzujú puk cez všetky čiary.

32:59
    Hrušík s Milým zabojovali o puk, trochu to prehnali a za podrazenie dostáva dve minúty práve Milý.

32:10
    Klenko, Galis, Tatár – táto spolupráca gól nepriniesla, avšak chlapci pekne zakombinovali. Martinčania pohrozili z protiútoku, konkrétne Kabáč. Hra sa nám zrýchľuje a rozbieha.

31:33
    Domáci teraz prepli na vyššie obrátky, snažia sa vyrovnať.

31:15
    HK Orange išlo 2 na 1, ideálnu prihrávku v gól nepretavil Novák, ktorý strieľa len do pripraveného Dzubinu!

31:01
    Murček bekhendom ohrozil Škorvánka, skúša to aj R. Varga.

30:25
    Martinčania sú už v plnom počte, Murček páli nad.

29:55
    Sloboda nastrelil len cloniaceho J. Sukeľa, následne to skúsil sprava Surový, Dzubina si bližšiu žŕdku postrážil.

29:16
    Holešinský našiel Ivaniča, ten páli, v skrumáži Hrušík nedokázal pretlačiť puk za bránkovú čiaru!

28:48
    HK Orange sa snaží získať pásmo, Hrušík nastreľuje a už sú mladíci rozostavení.

27:52
    Na trestnú lavicu odchádza za držanie hokejky Martinčan Dlouhý.

27:26
    Tatár hľadal Klenka, puk skončil na vyrážačke Dzubinu. Dlouhý vyrazil dopredu, nabil T. Vargovi, ktorý strieľa mimo brány.

26:21
    Briestenský unikal na pravom krídle, nahrávka na Surového mu ešte vyšla, ten bol ale tiesnený a dopredu môže ísť Rzavský. Hrá sa teraz zo strany na stranu.

25:01
    Murček nebezpečne tečoval strelu Matejku, puk len tesne minul bránu.

24:23
    Oba tímy v plnom počte.

24:12
    Milý skúsil strelu hneď po buly, Dzubina chytá.

23:41
    V hre 4 na 4 sú zatiaľ aktívnejší hostia, Matejka nahadzoval od modrej a opäť zazvonila žŕdka!

22:21
    Obojstranné vylúčenie za hrubosť: na domácej strane Tatár, na hosťujúcej Bačík. Hráme 4 na 4.

22:21
    Galis si obhodil obrancu, prihral Tatárovi, ten mu puk vrátil a Galis páli mimo brány. Klenko potom opäť vystrelil, ale len do hrude Dzubinu.

21:40
    Dírer s Jokeľom držia súpera v pásme, spoza brány sa však góly dávajú len ťažko.

21:11
    Surový takmer vypichol Martinčanom puk, ale iba takmer, tí išli dopredu a Škorvánek musel zasahovať.

20:42
    Milý hneď na úvod stroskotal pri mantineli na pozornej martinskej obrane. Skladaný následne v protiútoku hľadal v ideálnej pozícii spoluhráča, prihrávku vystihol Koch.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:18.

V prvej tretine sme videli opatrný hokej. Za zmienku stoja dve nastrelené žŕdky v krátkom slede v podaní Tibora Vargu, či nevyužitá presilovka mladíkov o dvoch hráčov v trvaní približne 80 sekúnd. Zákonite prišiel trest, v poslednej minúte prvej časti hry sa v skrumáži presadil Skladaný, hostia tak vyhrávajú 1:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.
    SKLADANÝ - 0:1

19:21

Hostia po buly vyštartovali dopredu, T. Varga po prihrávke Surovku vystrelil, puk sa od Škorvánka odrazil naspäť do hry, kde stál ale pripravený FRANTIŠEK SKLADANÝ, ktorý aj so šťastím dopravil puk do siete! Asistencie: Tibor Varga, Filip Surovka.

19:12
    Tečovaná strela Galisa len tak presvišťala okolo Dzubinu, následne z uhla pálil nebezpečne Hrušík!

19:05
    Dvořák strieľanou prihrávkou našiel iba hokejku domáceho obrancu, ten rýchlo vysunul J. Sukeľa, ktorý tiesnený triafa bočnú sieť brány.

18:27
    Hrušík puk nezískal, Sloboda nahadzuje do pásma, puk sa odrazil až k Dzubinovi, ľahká práca pre jeho lapačku.

17:45
    Sádecký na Ivaniča, ten na Kocha, ktorý páli mimo. Martin už opäť nasťahovaný v útoku.

16:52
    J.Sukeľ obkrúžil bránu, neprihral presne spoluhráčovi. Mladíci tak nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov.

16:25

15:47
    Martin už vo štvorici, domáci ani nevystrelili na bránu.

15:07
    Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku – mladíci strácajú cenné sekundy v presilo ke o dvoch hráčov.

14:25
    Murček dostal 2 minúty za seknutie.

14:25
    Veľkú chybu jedného z domácich takmer potrestal Dvořák, ktorý mal dosť času na zakončenie, Škorvánek s malými problémami chytá!

14:11
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, nakoľko bol odpískaný ofsajd. Sloboda zakladá útok.

13:46
    Seknutie pre R. Vargu – 2 minúty.

13:24
    Domáci sa vyrútili dopredu, zastavil ich hvizd rozhodcu – ofsajd.

13:01
    Škorvánek zasahuje po šanci Skladaného, novej martinskej posily.

12:50
    Sádecký vysoko napádal Dvořáka, ten si s kľudom poradil.

12:01
    J. Sukeľ našiel iba hosťujúceho Jokeľa, ktorý puk len odovzdáva na domáce hokejky, Michalčin zakladá útok.

10:53
    Krátko pohrozili aj mladíci, Martin však opäť ide dopredu a drží puk na svojich hokejkách, domáco sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

09:33
    Ďalšia nastrelená konštrukcia brány v krátkom slede! Opäť to bol hosťujúci T. Varga!

09:23
    Hostia držia pásmo už pomerne dlho, je to ale bez zakončenia.

08:26
    Skladaný sa preštrikoval cez niekoľkých hráčov, následne T. Varga triafa tyč!

08:01
    Briestenský ešte zabojoval a získal puk, iba na chvíľu, Martin je už v útoku, brankára neohrozil.

06:40
    Milý vysunul Hrušíka, ten sa nedostal ďaleko, k puku sa dostal Koch, nebezpečne vypálil.

05:53
    Škorvánek musel opäť zasahovať po strele Pokrivčáka.

05:43
    Domáci v plnom počte.

05:14
    Matejka si nakorčuľoval do dobrej pozície, triafa však len brániacich hráčov.

04:24
    T. Varga to skúsil strelou spomedzi kruhov, Dzubina pozorný.

03:44
    2 minúty za seknutie dostáva domáci Koch.

03:00
    Meliško si dal vzadu pozor a odzbrojil Rufatiho, zakladá útok.

01:41
    Skrumáž pred domácou bránou, Rufati nahadzoval, puk sa skotúľal tesne vedľa Škorvánkovej brány!

01:30
    R. Varga s Pokrivčákom odzbrojení pri mantineli, ďalej sa nedostal Briestenský.

00:41
    Pozornosť Dzubinu skúsil z ľavého kruhu Surový.

00:30
    Matejka len nahodil do pásma, pri puku už domáci.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Škorvánek – Koch, Ivanič, Sloboda (C), Jendroľ, Moravčík, Košecký, Meliško, Kuzmín – Holešinský, Hrušík (A), Milý – Surový, J. Sukeľ, Briestenský – Klenko (A), Galis, Tatár – Oško, Sádecký, Novák

MHC Martin: Dzubina – Rusina, Matejka (A), Dlouhý (A), Dvořák, Bačik, Trávniček, Vyskoč – Surovka, Varga T. (C) – Murček, Pokrivčák, Varga R. – Dírer, Rufati, Jokeľ – Jurášek, Rzavský, Kabáč, Skladaný

Rozhodca: Fridrich – Stanzel, Synek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vážení hokejoví priaznivci, vitajte na stretnutí 11. kola Tipsport Ligy medzi domácim HK Orange 20 a hosťujúcim MHC Martin.

HK Orange 20 získal v Tipsport Lige v ôsmich zápasoch doposiaľ 5 bodov. Ešte v prvom kole zdolal Skalicu 4:1, v tom minulom zvíťazil v Piešťanoch 4:3 po samostatných nájazdoch. Okrem Tipsport Ligy hrajú mladíci aj 1. hokejovú ligu, naposledy tesne podľahli Novým Zámkom 2:3.

MHC Martin patrí v tabuľke priebežná 7. priečka, s počtom bodov 18. Avšak v prípade plného bodového zisku, by Martinčania poskočili až na 3. priečku za Trenčín a Zvolen. Hostia hrajú už bez svojej opory Rastislava Špirka, ktorý posilnil Kometu Brno. Po jeho odchode zvíťazili doma s Trenčínom 2:0, v minulom kole podľahli na skalickom ľade domácim hokejistom 3:4.

Uvidíme, s akou taktikou prídu dnes obaja tréneri, na domácej lavičke je to Ernest Bokroš, na hosťujúcej Ivan Dornič. Zápas sa začína už o 17:30, prajem príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Varga T., Surovka), 51. Skladaný (Varga T.), 54. Rusina (Pokrivčák, Dlouhý)

HK VITAR Martin: Dzubina – Rusina, Matejka (A), Dlouhý (A), Dvořák, Bačik, Trávniček, Vyskoč – Surovka, Varga T. (C) – Murček, Pokrivčák, Varga R. – Dírer, Rufati, Jokeľ – Jurášek, Rzavský, Kabáč, Skladaný

Rozhodčí: Fridrich – Stanzel, Synek