Salzburg – Admira 8:0 (kon.) | Sturm Graz – Rheindorf Altach 3:1 (kon.) | Ried – Mattersburg 0:1 (kon.)
Austria – Grödig 2:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
8:0 (2:0)
FC Admira Wacker Mödling
Sobota 17.10.2015, 16:00 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 12. kolo

Ačkoli to po první půli vypadalo na poněkud vyrovnanější utkání, tak se ve druhé půli strhlo, něco těžce popsatelného. Hráči Salzburgu měli ve všem navrch a skóre 8:0 to jednoznačně potvrzuje. V první půli nejprve po osmi minutách udeřil kapitán Soriano, o tři minuty později Keïta, který dnes patřil k nejlepším na hřišti a zvýšil na 4:0. Poté vstřelil "legendárního" bůra Minamino a všem bylo jasné, kdo dnes získá 3 body. Postupně se trefili ještě Berisha, Damari a nakonec Mukhtar. (17:55:57)

90

90
    Siebenhandl u míče, nikam nespěchá.

90
    Centr zprava sbírá Walke a vyhazuje.

90
    Probíhá poslední minuta utkání, hosté u míče.

89
    Nepřesný pás hostujícího záložníka končí za postranní čárou.

88
    Útočnou snahu Admiry zastavuje pozorná obrana domácích.

86
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Další branku do sítě Mödlingu přidává po třinácti minutách na hřišti německý záložník HANY MUKHTAR, který si narazil se Sorianem a střelou z poza pokutového území překonal Siebenhandla v bráně.
    86. MUKHTAR - 8:0

85
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Starkl, přichází Egho.

84
    Střelu Nielsena zastavil Schößwendter.

83
    Odkop Walkeho vyslal do brejku trojici domácích, brejk však zastavil vracející se Schößwendter.

82
    Keïta nedoběhl přihrávku za obranu, Siebenhandl bude odkopávat.

81
    Ačkoli Admira prohrává o sedm branek, tak stále aktivně napadá na útočné polovině.

80
    Ofsajd hostů. Začíná poslední desetiminutovka utkání.

79
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Schicker, přichází Bajrami.

78
    Volný kop pro Admiru, zahraje Schößwendter.

78
    Vhazování na úrovni šestnáctky pro Salzburg.

77
    Hráči Salzburgu pomalu kombinují na vlastní polovině.

75
    Dočkáme se "populární" desítky v síti Admiry? Sedmou branku Salzburgu střílí po nahrávce Ulmera izraelský ptočník OMER DAMARI a zvyšuje tak na 7:0 pro domácí FC Red Bull Salzburg.
    75. DAMARI - 7:0

75
    Volný kop Totha chytá Walke.

74
    Utkání je dle mého názoru již rozhodnuto, Salzburg nikam nespěchá a Admira se už evidentně těší do šatny.

73
    Žlutou kartu dostává Schicker (FC Admira Wacker Mödling).

72
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Minamino, přichází Mukhtar.

71
    Odchází dvougólvý Valon Berisha, nahrazuje jej Håvard Nielsen.

70
    VALON BERISHA se stává po Sorianovy druhým dvougólovým střelcem dnešního utkání, když si narazil míč s Damarim a prudkou a přesnou střelou překonal Siebenhandla v bráně Mödlingu.
    - 6:0

69
    Ulmeruv centr nenašel adresáta ve vápně Admiry, Salzburg stále u míče.

68
    Salzburg se logicky nikam nežene a v klidu kombinuje v okolí půlící čáry.

68
    Odkop Walkeho skončil za postranní čárou.

67
    Pískán faul na hostujícího Schickera.

66
    Lainer se žene s míčem po pravé straně.

65
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Žulj, přichází Sax.

64
    A je tu pátý gól v síti Mödlingu! TAKUMI MINAMINO se hnal po přihrávce od Berisha sám z úhlu na Siebenhandla a jednoduše jej přehodil. Admira tak dostává nepopulárního "bůra".
    64. MINAMINO - 5:0

64
    Dlouhý nákop za obranu sbírá brankář Walke.

63
    Admira se hnala do útoku, ale o míč rychle přišla. U míče Soriano.

61
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Schwegler, přichází Lainer.

60
    Velice důležitý zákrkok předvedl Siebenhandl proti hlavičce Ćaleta-Cara, který se dostal k míči po přistrčení od Soriana. Nebýt brankáře Siebenhandla, tak vede Salzburg již o pět branek.

60
    Roh pro Salzburg.

59
    Valon Berisha šel sám na brankáře Siebenhadla, obhodil si jej a byl podražen. Penalta se však nepíská!

58
    Minamino odkopává až k Siebenhandlovi.

58
    Miranda srazil centr z levé strany na roh.

56
    Tak teď už Siebehandl zakročit nedokázal. NABY DECO KEÏTHA si narazil míč s Damarim a v situaci tváří v tvář Siebenhandlovi poslal míč k pravé tyči hostující brány.
    - 4:0

55
    Důležitý zákrok Siebenhafla, který vytáhl proti Minaminovi, Salzburg je na koni.
    - 3:0

53
    A máme tu další gól! Keïta si narazil míč s Berishou a dostal se tak do situace tváří v tvář brankáři Siebenhandlovi, nestřílel, ale poslal míč na lépe postaveného JONATHANA SORIANA, který jej poslal za záda brankáře Admiry.

53
    Salzburg volí v útočné fázi pomalou kombinaci ve středu pole.

52
    Po souboji ve středu pole pískán faul na Ebnera.

51
    Dlouhý nákop na Starkla sbírá Walke.

51
    Schößwendter zahrál míč až v autu, vhazování pro domácí Salzburg.

50
    Volný kop zahrál Ulmer a o notný kus minul branku Siebenhadla.

49
    Starkl fauloval, volný kop pro Salzburg.

48
    Domácí se po zárkoku Saxe na Ulmera dožadují penalty, ovšem neúspěšně.

47
    Centr do pokutového území našel Schickera, ale ten namířil vysoko nad bránu Salzburgu.

47
    Centr do pokutového území Admiry sbírá Siebenhandl.

46
    Admira začala druhou půli velice aktivně, ale ke střele a případné brance to bohužel nevedlo.

46

Máme za sebou první poločas utkání mezi domácím Salzburgem a hostujícím Mödlingem. V utkání byli odpočátku aktivnější domácí, ale ani hostující hráči se nenechali zahanbit a zejména únik Blutsche mohl skončit brankou v síti Walkeho. Do vedení šli zaslouženě domácí v jednatřicáté minutě, kdy se po pasu od Schweglera prosadil Jonathan Soriano. Po inkasované brance působila Admira opařeně a zejména díky Siebenhandlovi inkasovala až v předposlední minutě prvního poločasu, kdy se prosadil po individuálním průniku Valon Berisha. Druhá půle začne přibližně v 17:00.

45

45
    Ani jednu minutku nenastavuje hlavní sudí a končí tak první poločas přesně po 45 minutách.

44
    Po přihrávce Keïty se dostal do úniku VALON BERISHA a překonal Siebenhandla podél levé nohy.

43
    Za faul na Starkla vidí Ćaleta-Car žlutý kartónek.

43
    Po sérii vzdušných soubojů pískán faul na Starkla.

42
    Schickeruv centr sráží Wostry do autu.

42
    Wostryho nákop končí u brankáře Walkeho.

41
    Odkop Siebenhandla našel pouze jednoho z domácích.

40
    Přihrávka na střed hřiště sražena, aut pro Salzburg.

39
    Domácí otálejí s autovým vhazováním u půlící čáry.

38
    Hráči Admiry se dožadovali odpískání ruky, což se nekonala a do útoku se hnal domácí celek, Berishovu střelu chytá jistý Siebenhandl.

37
    Keïtovu střelu zblokoval Ebner.

36
    Důležitý zákrok Siebenhandla, který si poradil jak se střelou Minamina, tak dorážkou Soriana.

35
    Ulmer vybojoval míč u postranní čáry a prošel s ním až k pokutovému území, kde o něj přišel.

34
    Pokus o dlouhý pas na Keïtu skončil za brankovou čárou.

33
    Již poněkolikáté v krátkém časovém sledu míč u Siebenhandla.

32
    V Red Bull Aréně panuje euforie a Admira na hřišti působí zakřiknutě.

31
    Nádherná branka domácího celku! Schwegler dostal dlouhý míč na pravou stranu hřiště, odkud poslal přihrávku na střed pokutového území, kde stál JONATHAN SORIANO, který bez přípravy posílá míč pod břevno Siebenhandlovi brány, nádherná branka.

30
    Admira stále nebojácně napadá Salzburg ve třech hráčích na útočné polovině a hodně komplikuje hru Salzburgu.

29
    Pokus o centr sbírá Walke a rozjíždí akci domácích.

28
    Admira vybojovala volný přímý kop u půlící čáry.

27
    Nebýt nepřesné přihrávky, mohla jít Admira do vedení. Protože před Walkem stál úplně osamocený Schicker.

26
    Hosté zahrávali tři rohy v řadě, při tom posledním se dostal ke střele Minamino, jehož střelu vyrazil pravou nohou Siebenhandl, který zakročit nemusel, protože je pískán ofsajd, nicméně výbonrý zákrok brankáře hostů.

25
    Siebenhandl nejprve vyrazil rohový kop na hranici vápna, kde se do míče opřel Damari a jeho střelu musel Siebenhandl vyrazit. Výborný zákrok brankáře hostí.

25
    Z volného kopu vytěžili hráči Salzburgu pouze roh.

24
    Z autu hráči Admiry nic nevytěžili, na druhé straně fauloval Toth, volný kop pro Salzburg.

23
    Walke nepředvedl zrovna bůh ví jak jistý zákrok, když jednou rukou vyrazil centr do pokutového území. Aut pro Admiru.

23
    Schicker faulován Mirandou.

23
    Dlouhý nákop na Minamina sbírá Siebenhandl.

22
    Snaha hráčů Admiry skončila za autovou čárou, vhazování pro Salzburg.

21
    Admira řeší útočné snahy Salzburgu jednoduchým odkopem a nekomplikuje si situaci.

20
    Rohový kop v poklidu sbírá ze vzduchu Sibenhandl.

19
    Schösswendter zblokoval střelu z poza pokutového území na roh.

18
    Pokus o pas za obranu srazil jeden z hostujících beků až k Siebenhandlovi, který bez milosti odkopává.

17
    Walke pomáhá svým obráncům s rozehrávkou proti zformované obraně hostů.

16
    Žlutou kartu za hru rukou dostává Ebner (FC Admira Wacker Mödling).

16
    Roh pro Admiru.

15
    Chyba v obraně Salzburgu nabídla šanci pro Blutsche, kterého výborně vychytal Walke!

14
    Zmatky v obraně Admiry musel řešit pohotovým zákrokem Siebenhandl!

13
    Pokus o brejk v podání Salzburgu přerušuje pomezní odmávaným a posléze odpískaným ofsajdem.

12
    Obrana Admiry si s rohem poradila na jedničku, vzápětí faulován jeden z hostujících hráčů, volný kop z obranné poloviny hřiště pro hosty.

12
    Nepřesná malá domů znamená roh pro Salzburg.

11
    Sax nestihnul míč na hrací ploše, vhazování pro domácí.

10
    Schickeruv centr z levé strany nenašel ve vápně domácích žádného adresáta.

10
    Vhazování pro Admiru v blízkosti půlící čáry.

9
    Starkl při pokusu o vyhrání hlavičkového souboje fauloval. Volný kop pro domácí.

8
    Centr do pokutového území sbírá Walke, ale i přesto je máván ofsajd.

7
    Jeden z obránců Mödlingu nastřelil při pokusu o odkop míče jednoho z útočníku, Siebenhandl provede odkop.

6
    Sax se pokusil najít za obrnou Salzburgu Starkla, ale jeden z hostujících obránců byl proti.

5
    Hráči Salzburgu okupují pokutové území Admiry, ta se jen s vypětím všech sil brání.

4
    Útočnou snahu Salzburgu komplikují hráči Admiry vysokým napadáním.

3
    Starkl se pustil společně s Zwierschitzem do útoku, ale jejich snahu přerušil ofsajd.

2
    Salzburg vybojoval vhazování na útočné polovině.

2
    Nepřesný centr z pravé strany skončil za brankovou čárou, Siebenhandl provede odkop.

1
    Výkop provedli hráči domácích a ihned se přesouvají na polovinu soupeře.

1

FC Red Bull Salzburg: Walke – Ulmer, Ćaleta-Car, Paulo Miranda, Schwegler – Keïta, Schmitz – Valon Berisha, Minamino – Soriano (C), Damari
    Náhradníci: Stankovic – Lainer, Hinteregger, Mukhtar, Laimer, Reyna, Nielsen

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Zwierschitz, Wostry, Schößwendter, Ebner – Lackner, Toth – Sax, Blutsch, Starkl – Schicker
    Náhradníci: Kuttin, Posch, Malicsek, Bajrami, Žulj, Marvin Egho, Spiridonovic

Rozhodčí: Muckenhammer – Witschnigg, Schüttengruber.

Hostující celek se od začátku ligové soutěže drží v klidném středu tabulky, z jedenácti utkání se svěřencům trenéra Baumeisterera podařilo získat 20 bodů, když se jim stejně jako Salzburgu podařilo vyhrát celkem šestkrát, ale narozdíl od svého dnešního soka remizovali pouze dvakrát a třikrát odcházeli z hřiště bez bodu. Před následujícím kolem okupuji Admira čtvrtou příčku tabulky.

Mattersburg – Admira 0:4

Domácím celek se snaží zmátořit po neúspěšném vstupu do sezóny. Z jedenácti utkání vyhrál ambiciózní Salzburg pouze šest utkání a ve třech případech utkání skončilo remízou a dvakrát se mu nepodařilo vyválčit ani bod. V současnosti okupuje domácí celek druhou příčku za prvním Rapidem Vídeň.

Nejlepší střelec: Takumi Minamino – 6 branek

Salzburg – Grödig 4:2
    Wolfsberger AC – Salzburg 1:1
    Horn – Salzburg 2:3p (pohár)
    Salzburg – Mattersburg 4:2
    Rapid Vídeň – Salzburg 1:2

Vítám Vás u dalšího utkání nejvyšší fotbalové soutěže našeho jižního souseda, Tipico Bundes ligy, dnes budeme společně sledovat utkání FC Red Bull Salzburg – FC Admira Wacker Mödling.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Kryštof Severa

Branky: 31. Soriano, 44. Berisha, 53. Soriano, 56. Keïtha, 64. Minamino, 70. Berisha, 75. Damari, 86. Mukhtar

Karty:   43. Ćaleta-Car (SLZ) – 16. Ebner (TRK), 73. Schicker (TRK)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:4.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Ulmer, Ćaleta-Car, Paulo Miranda, Schwegler (61. Lainer) – Keïta, Schmitz – Valon Berisha (71. Nielsen), Minamino (72. Mukhtar) – Soriano (C), Damari

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Zwierschitz, Wostry, Schößwendter (C), Ebner – Lackner, Toth – Sax (65. Žulj), Blutsch, Starkl (85. Egho) – Schicker (79. Bajrami)

Rozhodčí: Muckenhammer – Witschnigg, Schüttengruber