Hellas Verona – Neapol 0:2 (kon.) | Atalanta BC – Turín 0:1 (kon.) | Carpi FC – Chievo 1:2 (kon.)
Fiorentina – Empoli 2:2 (kon.) | Janov – Sassuolo 2:1 (kon.) | Lazio – Palermo 1:1 (kon.)
Udinese – Sampdoria 1:0 (kon.) | Inter – Frosinone 4:0 (kon.)
Carpi FC 1909
1:2 (0:2)
Chievo Verona
Neděle 22.11.2015, 15:00 • Stadio Alberto Braglia, Modena • Italská Serie A • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na duel 13. kola, ve kterém se střetnou Carpi FC 1909 a Chievo Verona.

Domácí tým je na posledním místě tabulky, když za dvanáct střetnutí nasbíral pouhých šest bodů. Na výhru Carpi čeká už pět utkání, během kterých získal jediný bod. V posledním utkání hrálo Carpi na půdě Sassuola a prohrálo tam 1:0. Dnes má mužstvo ideální příležitost zabrat, postaví se totiž týmu, který se trápí naprosto stejně.

Posledních pět ligových utkání

Atalanta – Carpi 3:0
    Carpi – Bologna 1:2
    Frosinone – Carpi 2:1
    Carpi – Hellas Verona 0:0
    Sassuolo – Carpi 1:0

Hosté jsou sice v tabulce o něco výše, na 14. místě mají 13 bodů, ale jak už bylo řečeno, i oni se trápí. Na vítězství čekají dokonce sedm utkání, během kterých získali tři body za tři remízy. V minulém kole hrálo Chievo v Palermu a prohrálo nejtěsnějším možným způsobem – 1:0. Dnes tak uvidíme souboj dvou celků, které se budou vší silou snažit zlomit nezdary a po dlouhé době si připsat výhru.

Janov – Chievo 3:2
    Chievo – Neapol 0:1
    AC Milán – Chievo 1:0
    Chievo – Sampdoria 1:1
    Palermo – Chievo 1:0

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabio Maresca, kterému budou na pomezí pomáhat Alessandro Lo Cicero a Giulio Dobosz.

Zápas na Stadio Alberto Braglia začne v 15 hodin, takže si jej nenechte ujít. K jeho sledování jste srdečně zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše, na počest obětí teroristických útoků zní francouzská hymna.

Carpi FC 1909: Belec – Letizia, Zaccardo, Bubnjič, Silva – Matos, Marrone, R. Bianco, Pasciuti – Lollo – Mbakogu.
    Náhradníci: Brkić, Benussi – Wallace, Gagliolo, S. Romagnoli, Cofie, Wilczek, Lazzari, Di Gaudio, Martinho, Lasagna.

Chievo Verona: Bizzarri – Frey, Gamberini, Cesar, Gobbi – L. Castro, N. Rigoni, Hetemaj – Birsa – Inglese, Meggiorini.
    Náhradníci: Bressan, Seculin – Dainelli, Sardo, Cacciatore, Pinzi, Pepe, Radovanović, Mpoku, Christiansen, Pellissier, Paloschi.

Rozhodčí: Fabio Maresca – Alessandro Lo Cicero, Giulio Dobosz.

1

2
    Hostující Inglese se pokoušel o průnik po pravé straně, neodcentroval, vybojoval však alespoň rohový kop.

3
    Následný centr pouze prolétl pokutovým územím, domácí jej odvrátili na autové vhazování.

4
    Chievo je v úvodních minutách aktivnějším týmem, schází tomu zatím střelecké pokusy.

5
    Inglese měl být adresátem vysoké přihrávky, při zpracovávání v pokutovém území se ale dopustil faulu.

6
    Birsa předvedl povedenou individuální akci, chtěl posunout na Ingleseho, v tom ale přišel obranný zákrok Carpi a konec akce.

7
    Faul Bubnjiće, je tu přímý kop pro Chievo. Rozehrává se z pravé strany.

8
    Chievo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení! Birsa zakroutil centr do šestnáctky, našel ROBERTA INGLESEHO a jeho hlavička skončila za Belecovými zády!
    8. Roberto INGLESE - 0:1

9
    Carpi bude moci zareagovat podobným stylem, po faulu na Matose je tu přímák z hranice pokutového území.

10
    K rozehrání se postavil Gabriel Silva, pokusil se o technické zakončení, jenže trefil pouze zeď.

12
    První žlutá karta utkání, za faul ve středu hřiště ji dostal domácí Lorenzo Lollo.

14
    A je to 0:2! Domácí obrana za sebe pustila přihrávku Ingleseho, na tu si naběhl RICCARDO MEGGIORINI a prudkou křížnou ranou prostřelil Belece.
    14. Riccardo MEGGIORINI - 0:2

15
    Carpi je v posledních minutách zcela v rozkladu, hraje se prakticky jen na půlce domácích.

16
    Možná se to změní teď, neboť po faulu Valtera Birsy následuje přímý kop. Viník navíc dostal žlutou kartu.

17
    Po rozehrání se míč odrazil k Biancovi, jeho střela ale skončila mimo.

18
    Po krátkém ošetření domácího Matose se opět pokračuje, hosté kombinují na vlastní polovině.

21
    Faul Meggioriniho na půlce, Carpi může vymyslet útočnou akci.

22
    Jenže míč jim dlouho u kopaček nevydržel. Hosté se dostali do rychlého kontru a za obranu si už znova nabíhal Meggiorini. Dostal ale prudkou přihrávku a míč skončil u Belece.

23
    Vysoký centr domácích do pokutového území. Bizzarri měl okolo sebe dostatek prostoru, takže mu nedělalo potíže si míč stáhnout do náruče.

25
    Dlouhý nákop na útočnou polovinu skončil pro Chievo neúspěchem, dopředu už pospíchají domácí.

26
    Do centru z pravého křídla se položil domácí Pasciuti, jeho pokus byl obranou Chieva zblokován.

27
    Podobné dopadl na druhé straně i Birsa, ten alespoň pro svůj tým vybojoval roh.

27
    Po jeho rozehrání se musel blýsknout gólman Belec, protože na brankové čáře zasahoval proti nebezpečné Cesarově hlavičce. Stav je stále 0:2.
    27. Nebezpečná hlavička Cesara, Belec vyráží!

29
    Domácí reklamovali, že by měli vhazovat oni, sudí ukazuje opak, rozehrává Chievo.

30
    Do zakončení se dostával domácí Mbakogu, byl u toho tísněný a nakonec jeho pokus skončil mimo Bizzarriho branku.

31
    Rohový kop pro Carpi.

32
    Centr nepatřil k těm nejpovedenějším, hostující obrana jej bez větších problémů odvrátila.

33
    Gabriel Silva zezadu fauloval, nabídl tak soupeři standardní situaci a sám si musel vyslechnout varování sudího.

34
    Pokračuje tvrdě vedené utkání, nyní fauloval hostující Rigoni.

35
    Přímý kop však skončil prakticky ihned po Pasciutiho rozehrání, jeden z jeho spoluhráčů se ocitl v ofsajdovém postavení.

36
    A další faul... Nyní se na zemi ocitl Castro, je tu přímý kop Chieva z pravé strany.

37
    Ostrý centr odvrátili domácí s menšími problémy na rohový kop.

39
    Nakonec z toho byly rohové kopy dva, ani v jednom případě nemusel Belec zasahovat, práci za něj odvedla obrana.

40
    Není to zrovna pohledný zápas, sledujeme spíš urputný boj o každý míč. A s tím i související větší množství faulů.

40
    Ofsajd hostů, v nedovoleném postavení se ocitl Meggiorini.

42
    Domácí neměli kudy, proto volili malou domů na Belece. Ten celou situaci vyřešil rázným odkopem.

44
    Domácí Gabriel Silva si chystá míč na přímý kop, bude centrovat z levé strany.

44
    Jeho centr sice pro obranu Chieva nebezpečný nebyl, jenže akce pokračovala a když přišla přihrávka z druhé strany, hlavou zakončoval Bubnjić. Zamířil o kousek mimo.

45
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

45+2
    Volný Birsa dostal přihrávku na levou stranu a mohl zakončovat. Míč mu však trochu odskočil od kopačky a jeho rána pak skončila vysoko nad.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas a do šaten se jde lépe hostujícím hráčům. Ti totiž vedou o dvě branky, když se jim vydařil úvod utkání. Už v osmé minutě se hlavou prosadil Inglese a o šest minut později si za obranu naběhl Meggiorini a prudkou ranou navýšil na 0:2. Poté jsme sledovali spíše boj, než technickou podívanou a jediné, co narůstalo, byl počet faulů. Šance hostujícího Cesara, či domácího Bubnjiće skončily bez gólu, tudíž stále platí stav ze 14. minuty.

46
    Domácí do druhé půle vystřídali, místo Lorenza Pasciutiho nastoupil Antonio Di Gaudio.

46
    Domácí rozehráli rohový kop, centr ovšem pro Bizzarriho branku nebezpečný nebyl. Bude sám rozehrávat.

48
    Carpi je v úvodních minutách druhé půle aktivnější, Di Gaudio se ihned zapojil do útočné aktivity, branku ale při svém pokusu minul.

50
    Další rohový kop pro domácí tým.

50
    Po centru a hlavičce domácí reklamovali ruku a pokutový kop, rozhodčí Maresca však zůstal ledově klidný a nechal pokračovat ve hře.

52
    Hosté nemají kam pospíchat, v naprostém poklidu zahajují akci od vlastního gólmana.

53
    Nyní ale obrana Chieva musela čelit rychlému rozehrání přímého kopu a centru Letizii. Ten hosté odvrátili Cesarem na autové vhazování.

55
    Dva nepovedené centry domácích z levé strany, diváci již začínají nespokojeně pískat.

56
    Roberto Inglese fauloval Bubnjiće a za tento zákrok si vykoledoval žlutou kartu.

57
    Bubnjić je v péči lékařů a na trávníku jsou už i nosítka.

58
    Gesto bylo jasné, bude se střídat.

58
    Nyní probíhá ošetření na druhé straně, neboť Letizia nechtěně trefil Meggioriniho míčem do obličeje.

59
    Domácí využili pauzu pro střídání, místo Igora Bubnjiće bude hrát Riccardo Gagliolo.

60
    Další z mnoha dnešních standardních situací, vše se chystá na centr do šestnáctky Chieva.

61
    Carpi právě vstřelilo branku! Je sníženo a pro hosty to byla hodně nešťastná branka. Zprava odcentroval Letizia, míč se stočil přesně na tyč Bizzarriho branky, od které se odrazil k hostujícímu ALESSANDRU GAMBERINIMU a od něj se dostal za bezmocně se natahujícího gólmana.
    61. Alessandro GAMBERINI - 1:2

63
    Domácí jsou najednou plni útočné euforie a snaží se o další ohrožení Bizzarriho branky.

64
    Přímý kop pro Carpi, je to takový zkrácený roh.

65
    Po centru sice vznikl menší závar a přišla i střela, celá akce ale skončila útočným faulem Marroneho.

66
    Žlutou kartu obdržel domácí Riccardo Gagliolo.

67
    Střídání Chieva, dohrál Roberto Inglese, místo něj se do hry podívá Alberto Paloschi.

68
    Slibná střela domácího Lolla, tomu přihrál do běhu Gagliolo a poté přišla prudká rána. Bizzarri tuto dělovku zvládl vyrazit.

70
    Oj, tohle bylo těsné! Zprava centroval Letizia a do přihrávky se hlavou opřel Mbakogu. Jeho zakončení prolétlo snad jen centimetry vedle Bizzarrovy branky.
    70. Mbakogu pálí těsně nad branku soupeře

71
    Domácí provedli poslední střídání, Luca Marroneho nahradil Kevin Lasagna.

73
    Hraje se teď okolo středové čáry, kombinacím chybí přesnost.

74
    Chievo vystřídalo, Valter Birsa zamířil na střídačku, na trávníku se naopak objevil Simone Pepe.

76
    Další útok Carpi zastavuje brankář Bizzarri, když si v pohodě stáhl vysoký centr. S rozehrávkou nikam nepospíchá.

77
    Žlutou kartu za faul ve výskoku dostal domácí Gabriel Silva.

77
    Po následném centru hlavičkoval Paloschi, jeho zakončení skončilo nad brankou.

79
    Na druhé straně se domácí dostávají do náporu a budou rozehrávat roh.

79
    Letizia rozehrál nakrátko, hosté tuto akci dokázali pokrýt a odvrátili na aut.

80
    Další výpad Carpi, to je v posledních minutách opravdu aktivní a jde za vyrovnáním.

81
    Letizia rozehrál rohový kop, míč se dostal na hranici pokutového území, kde následnou střelu zblokoval dobře postavený Cesar.

82
    Další standardka pro domácí, rozhodčí ukazuje, že se bude rozehrávat na jeho pokyn.

83
    Hosté mezitím vystřídali, dohrál Riccardo Meggiorini, na závěrečné minuty nastoupil Ivan Radovanović.

83
    Hosté se při následné standardce ubránili a sami budou po Zaccardově faulu rozehrávat.

83
    Cristian Zaccardo navíc obdržel žlutou kartu.

84
    Hra je daleko od branky Chieva, hosté drží míč a šetří čas.

85
    Lollo fauloval Hetemaje, tomu se na nohy zrovna nechce a polehává na trávníku.

86
    Lasagna se snažil dostihnout trochu divokou přihrávku, o kousek mu to ale nevyšlo, míč už přešel autovou čáru.

86
    Paloschi fauloval domácího Gagliola a do souboje se ještě přihnal Zaccardo. Hlavní rozhodčí všechny uklidňuje a to bez karet.

87
    Před Bizzarrim se vznikl menší závar, gólman musel rychle na zem, aby zkrotil volný míč.

88
    Domácí začínají finišovat, moc času jim už nezbývá.

89
    Musí však také myslet na zadní vrátka. Do pootevřené obrany se dostal Castro a jen hrubě nepovedený centr zabránil hostům k uklidňujícímu gólu.

90
    No a málem udeřilo na druhé straně. Po centru z levé strany a hlavičkovém přizvednutí se do střely položil Mbakogu a Bizzarri jen tak tak vyrazil na roh!

90
    Bude se nastavovat pět minut.

90+1
    Centr po rohovém kopu nebyl z těch nejpovedenějších, domácí ale zůstávají u míče.

90+2
    Další roh pro Carpi.

90+2
    Po rozehrání se do míče opřel z voleje Marrone a Bizzarre musel krotit prudkou ránu. Naštěstí pro něj šla střela přesně doprostřed branky.

90+3
    Žlutou kartu za faul dostal hostující Ivan Radovanović.

90+4
    Hra se přesunula na druhou stranu a Paloschi vybojoval rohový kop.

90+5
    Ještě jeden přímý kop pro domácí, Paloschi fauloval Lolla a nabídl Carpi poměrně nebezpečný přímý kop z 23 metrů.

90+7
    Ne. Ani dlouhé přípravy nevedly ke srovnání a to je už konec domácích nadějí.

90+7

Utkání skončilo a i když se Carpi snažilo, na bod nedosáhlo. V 61. minutě sice přišlo snížení po vlastním gólu Gamberiniho, další šance však vyzněly naprázdno. Aktivní byl zejména Mbakogu, jenže jeho hlavička skončila těsně vedle a v závěru jej vychytal gólman Bizzarri. Carpi je po této prohře stále poslední se šesti body, Chievo je jedenácté se šestnácti body.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 14:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:26.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:05:19)