Buffalo – St. Louis 1:2 (kon.) | NY Rangers – Nashville 3:0 (kon.) | Washington – Edmonton 1:0 (kon.)
Florida – Los Angeles 1:3 (kon.) | Toronto – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 3:2 (po pr.)

3. Rick Nash (NYR) 1+0 (03:46:08)

Madison Square Garden dnes navštívilo 18006 diváků.

Hokejisté Rangers si dnes připsali už deváté domácí vítězství v řadě, což je třetí nejdelší série v historii organizace. Naopak Predátoři čekají už tři utkání na vstřelený gól.

Je konec! Třetí třetinu si už hráči NY Rangers pohlídali a přehráli Nashville 3:0. Zápas asi definitivně zlomil druhý gól domácích, který vstřelil ve 45. minutě Derek Stepan. Skóre duelu pak uzavřel v čase 50:37 v přesilové hře Kevin Hayes. Hlavní zásluhu na výhře newyorského celku má však brankář Henrik Lundqvist, jenž zejména v prvních dvou třetinách držel své spoluhráče nad vodou.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:6, celkem – 19:31.

59:56
    V oslabení se ještě vydal dopředu Weber, ale Lundqvist jeho ránu vyrazil ramenem a potvrdil tak čisté konto.

59:19
    Brassard a Stoll si spolu chtěli vyřizovat nějaké osobní spory. Rozhodčí je ale k sobě nepustili.

58:13
    Na trestnou lavici jde za sekání James Neal. Do šaten navíc odchází Mike Ribeiro, jenž neudržel nervy na uzdě a dostává osobní trest.

58:13
    Dobrou střelu z levé strany pokryl Rinne. Bude se ale vylučovat.

58:01
    Obránce Ekholm se vydal na výlet, ale v útočném pásmu mu vypadla z rukou hokejka...

57:31
    Na trestnou lavici zamířil právě Roman Josi a také domácí J.T. Miller. Hrát se bude 4 na 4.

57:31
    Máme tu šarvátku! Aktivní je v ní zejména Josi, který se pustil do Lindberga, jenž ho předtím u mantinelu dohrál.

56:04
    Domácí závěr duelu v klidu kontrolují a směřují za jedenáctou výhrou v posledních dvanácti zápasech.

55:34
    Pokus Setha Jonese byl sražen do ochranné sítě za Lundqvistem.

55:13
    Kotouč zase vypadl ze hřiště, je někde mezi střídačkami.

54:55

54:00
    Puk je někde v hledišti, do konce třetí třetiny zbývá šest minut.

52:46
    Predators v plném počtu, ale už nemají moc času na to, aby srovnali tříbrankové manko.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Nash, 45. Stepan (Staal, Hayes), 51. Hayes (Yandle, Lindberg)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh (C), Boyle, Staal (A), Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stepan (A), Kreider – Fast, Lindberg, Miller – Stalberg, Stoll, Moore. Trenér: Alain Vigneault
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Jones, Jackman, Ellis, Ekholm – Neal (A), Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher (A), Wilson – Hodgson, Järnkrok, Bourque – Watson, Gaustad, Nystrom. Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Nowak, MacPherson

Diváci: 18006