Toljatti – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Kazaň – Petrohrad 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Vladivostok 5:1 (kon.)
Čerepovec – Chabarovsk 1:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
HC Slovan – Minsk 4:1 (kon.) | Záhřeb – N.Novgorod 2:1 (kon.)
Medveščak Záhřeb
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 24.11.2015, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Z mé strany to pro dnešek bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (21:52:55)

Československá stopa v utkání
    Milan Jurčina (ZAG) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:25
    Marek Kvapil (ZAG) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:57
    Tomáš Mertl (ZAG) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:18
    Radek Smoleňák (ZAG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:09

Střely na branku: 26:20 (15:6, 7:6, 4:8)

Medveščak to nakonec zvládl a porazil svého soupeře v napínavém utkání 2:1!

Do vedení se dostal ve 12. minutě, když se po kratším tlaku chorvatského týmu prosadil obránce Mark Katic. Hosté ovšem na začátku druhé třetiny vyrovnali, postaral se o to Alexandr Budkin. Vítězný gól padl v čase 36:40 a zařídil ho po asistenci od Mertla Patrick Bjorkstrand. Záhřeb tedy získal tři body.

59:41
    Sjomin posunul puk na Piganoviče, jehož střela byla zblokována!

59:37
    Komplikace pro domácí tým. Tomáš Mertl (ZAG) totiž vyhodil puk přes mantinel a míří tak na trestnou lavici. Torpedo bude hrát přesilovou hru šest na čtyři! Zvládne vyrovnat?

59:27
    Oddechový čas pro hosty.

59:27
    Individuální akci nyní předvedl Kaspars Daugavinš, jehož střela zápěstím byla zblokována do ochranné sítě.

59:10
    Teď už se ho ovšem zmocnili hosté, kteří tak bez váhání odvolávají Birjukova z brány!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta a puk je momentálně v držení domácích.

58:30
    Nižnij Novgorod už se začíná nadechovat k závěrečnému náporu a připravuje se na hru bez brankáře.

57:57
    Po akci Ruděnkova se snažil o dorážky Alexej Sopin, Taylor ovšem zatím Torpedu neumožnil vyrovnání.

57:30
    Skvělé zrychlení předvedl Edwin Hedberg, který předehnal dva hráče soupeře a ještě zvládl vystřelit! Birjukov ovšem prostor u své tyčky utěsnil dostatečně.

57:11
    Shaone Morrisonn byl při rozehrávce pod tlakem a tak jen vyhodil puk do útočného pásma.

56:20
    Bjorkstrand se pokusil přesunout touš k Mertlovi, který si najížděl před branku. Ale obrana to dobře přečetla a tak z toho nic nebylo.

55:55
    V mezikruží se k volnému puku po přistrčení od Potapova dostal Vjačeslav Kuljomin, který ho okamžitě napálil na branku! Tam byl ovšem připravený domácí gólman Danny Taylor, který si připsal dobrý zákrok a udržel tak vedení Medveščaku Záhřeb.

55:44
    Stanislav Jegoršev po založení útočné akce předal puk Daugavinšovi, který dnes nosí celoobličejový kryt jako dorostenci. Důležité ovšem je, že nyní jeho střelu z levé strany podržel ve své moci Danny Taylor.

55:02
    Chybná rozehrávka Torpeda vedla ke střele Mäntyly, ale ta přišla až po odpískání ofsajdového postavení.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 12. Katic (Brule), 37. Bjorkstrand (Mertl, Morrisonn) – 24. Budkin

Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Kousa, Mäntylä, Kinrade, Morrisonn, Jurčina, Katic, Deutsch, Parlett – Saarinen, Brule, Smoleňák – Kvapil, Mertl, Bjorkstrand – Giliati, Hedberg, Jämtin – Glumac "C", Perkovich
    Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Proskurjakov) – Budkin, Chomitskij, Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Piganovič, Kolganov, Makarov – Sopin, Sjomin "C", Daugavinš – Ashton, Kosticyn, Schütz – Potapov, Galuzin, Kuljomin – Šurakov, Iljin, Ruděnkov

Rozhodčí: Ščenjov, Kadyrov – Parfjonov, Sysujev

Diváci: 4 860