Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 7:6 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.)
Berani Zlín
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 27.11.2015, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké páteční odpoledne ze Zlína. Dnes je na programu utkání mezi Zlínem a Mountfiedem. Očekává se především defenzivní bitva o všechny body. Zlínští to zkusí dnes již po jedenácté poprvé v letošní sezoně bodovat na domácím ledě za tři body. Zatím se jim to dosud nepodařilo. Sestava Zlína dostala několik změn, když se do kádru nevešli Roman Vlach a Jiří Marušák, kteří z výkonnostních důvodu byli pro zápas s Vítkovicemi mimo sestavu. Mimo byl i útočník Havlík, ale ten by měl společně s Vlachem dnes obléci zlínský dres. Hradečtí se naopak nachází v klidném pólu tabulky a okupují pátou pozici. Hradci se poměrně daří, mohou se spolehnout na jistého Kacetla a opory Bednáře a Adama Courchaina. Pikantní duel to dnes bude pro exzlínské hokejisty Bedřicha Köhlera a Antonína Honejska. Duel startuje v 17:30.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Čachotský – Sýkora, Cibák, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Popelka, Havlík.

Mountfield HK: A. Svoboda (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Frühauf, Pilař, Jank, Dietz, Čáp – Šimánek, Ihnacak, Honejsek – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Knotek, Červený – Kopta, Köhler, Pavlík.

Rozhodčí: Kubuš, Baluška – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

0:24
    Úvodní buly dopadlo lépe pro Hradec, který se okamžitě usazuje v útočné třetině.

0:33
    Kašík se poprvé pozdravil s kotoučem, když zlikvidoval do lapačky jedovatý pokus Vydareného.

0:48
    Aktivně napadající Dej donutil rozehrát Matějíčka kotouč do středního pásma, kde ho sbírají hosté.

1:29
    Rozjetý Cibák vybídl ke střele volného Bukartse, kterému ale kotouč uskočil a z nadějné šance Zlína sešlo.

2:12
    Knotek se snažil překvapit Kašíka střelou na bližší tyč. To se mu ovšem nepodařilo.

2:46
    Hra je přerušena, protože jeden z hostujících hráčů zahrál vysokou holí. Vhazuje se poprvé před Adamem Svobodou.

3:02
    Holík posouval kotouč ještě na Říčku, který už ale k dorážce nenatáhl svoji hůl. Následně posunul branku Hradce obránce Frühauf a následuje další buly před brankou Mountfieldu.

3:38
    Hradečtí si nabruslili do útočného pásma, kde vyslal svižnou střelu z levého křídla Rastislav Dej. Kašík pouze máchl lapačkou a raději hru přerušil.

3:47
    Tvrdý pokus Vydareného končí sražen v ochranné síti. Buly před Kašíkem.

4:25
    Bednář několika kličkami oklamal soupeře a nabízel kotouč Dejovi. Ten ale přes skrumáž těl na kotouč nedosáhl a domácí nahazují puk do středního pásma.

4:39
    Icing Hradce se nepíská a do útoku vyráží zlínská pětice.

5:19
    Havlík poslal puk do jízdy Popelkovi, který se před Svobodu nedostal.

5:25
    Okamžitě na to ale otestoval pozornost hradeckého brankáře střílející Petr Holík.

5:40
    Honejsek byl v útočné třetině dříve něž kotouč a píská se ofsajd.

6:24
    První vážná šance Hradce a pohotový zákrok Kašíka. Do dobré pozice se dostal Bednář, který ale prudší střelou zápěstím brankáře PSG nepřekonal.

6:45
    Na opačné straně se zaskvěl pohotovým zákrokem Adam Svoboda. Po komerční přestávce se bude vhazovat právě před jeho svatyní.

7:23
    Pavlík posunul kotouč na Koptu, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal výborného Kašíka. Brankář Zlína se roztáhl na brankovišti a zabránil jasnému gólu.

7:53
    Kombinace domácích končí odpískaným ofsajdem. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.

8:26
    Kubiš se tlačil z levého křídla do zakončení, Svoboda ovšem zasahovat nemusel.

8:37
    Hradečtí hráli chvíli v šesti a budou za to pykat. Trest za lavičku hostí odpyká Jaroslav Bednář (HKM)

9:05
    Hradec poprvé v oslabení vyhazuje kotouč za branku Kašíka.

9:43
    Mountfield sehrál velmi dobré střídání, když se dostal dokonce do šance, kterou Kašík chytil a rychle založil protiútok Zlína.

10:40
    Hradec první oslabení zvládl na výbornou. Bednář je zpátky na ledě.

11:28
    Kašík i přesto, že měl velmi obtížný výhled dokázal špičkou betonu vykopnout tvrdou ránu Kukumberga.

12:07
    Přesilová hra také pro Hradec. Vyloučen je Oldřich Horák (ZLN) na 2 minuty za podražení.

12:29
    Köhler se snažil rychle zasunout puk mezi Kašíkovy betony, ale neuspěl. Hradec pokračuje v kombinaci.

12:54
    Jiří Šimánek netrefil z dorážky zcela odkrytou branku.

13:03
    Kašík parádně zasahuje proti tvrdé přizemní střele Jaroslava Bednáře.

13:44
    Rastislav Dej nastřelil z hranice brankoviště spojnici zlínské branky.

14:12
    Hradečtí byli v početní převaze hodně aktivní, ale vedoucí trefy se nedočkali.

14:43
    Další početní výhoda pro Hradec Králové. 2 minuty za hru vysokou holí si odsedí Martin Cibák (ZLN)

14:59
    Hradec stačil jednou vystřelit a Řezníček rychle vyhodil kotouč do bezpečí.

15:40
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Brian Ihnacak (HKM) 2 minuty za hru vysokou holí.

15:55
    Honejsek byl v šanci faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Bude to pikantní souboj mezi Honejskem a Kašíkem.

15:55
    Kašík dobře vybruslil hradeckého útočníka a tomu nakonec kotouč v zakončení uskočil mimo čepel.

16:24
    Kotouč se odrazil přímo na čepel Dalibora Řezníčka, který střelou z první nepřekonal Adama Svobodu.

16:45
    Cibák je ve hře a Zlín je kompletní. Nyní budou hrát domácí zkrácenou přesilovou hru pěti proti čtyřem.

17:10
    V palebné pozici se ocitl Tomáš Žižka. Jeho projektil končí v lapačce hbitého Svobody.

17:21
    Čachotský zkusil překvapit hradeckého brankáře rychlou kličkou a zakončením, ale brankář Hradce vše bez obtíží vyřešil.

17:45
    Kompletní jsou už i hokejisté Hradce.

18:30
    Zlínští zahráli kotouč na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kašíka.

18:37
    Kubiš přihrával puk do jízdy Ondráčkovi, ale kotouč zlínskému útočníkovi projel pouze mezi bruslemi.

19:43
    Kašík bez sebemenších problémů chytá puk do lapačky. U jeho levé tyče se snažili dorážet Knotek s Courchainem, ale ani jeden na brankáře Zlína nevyzrál.

19:56
    V dobré šanci se dnes poněkolikáté ocitl obránce Žižka. Tentokrát byl jeho pokus sražen do ochranné sítě. Ještě jedno buly u branky Hradce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina dnešního utkání skončila podle očekávání bez gólu. Šancí jsme viděli, ale oba brankáři působí zatím velmi jistě. Chvílemi byli lepší Hradečtí a chvílemi zase domácí. Zápas je to hodně vyrovnaný a budou rozhodovat malinké chyby. Druhá část odstartuje v 18:23.

20:01

20:20
    Čachotský poslal Holíkovi příliš dlouhou přihrávku a píská se icing.

20:44
    Zlínu se rýsovala slušná kombinace, kterou překazil nepřesnou rozehrávkou Čachotský.

21:17
    Svoboda raději přikryl puk do lapačky před dojíždějícím Kubišem.

21:28
    Do úniku se tlači Jaroslav Bednář. Kotouč mu ovšem trošku poskočil a Kašík byl u něj dříve a schoval si ho do výstroje.

22:24
    Zlínští se dopustili menší chybky v rozehrávce, kterou mohl potrestat unikající Tomáš Knotek, ale ten si v zakončení vylámal zuby na Kašíkovi.

22:49
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští jdou do vedení! MICHAL POPELKA předvedl doslova hokejovou parádu, kterou si možná řekl o častější prostor v sestavě extraligového celku. Útočník, který působi v Přerově na střídavé starty si objel branku Hradce a bekhendem puk zavěsil do protějšího růžku. Asistence: Adam Havlík, Oldrich Kotvan.
    22:49 Michal POPELKA - 1:0

23:15
    Domácí nabrali po vedoucí trefě na aktivitě a často zaměstnávají brankáře Svobodu.

23:45
    Branka za Adamem Svobodou byla vychýlena ze svého postavení. Vhazuje se po levé ruce hradeckého brankáře.

24:30
    Pilař vysekl hokejku i kotouč Cibákovi, ale jeho následný průnik končí odpískaným ofsajdem.

25:15
    Popelka aktivně napadal soupeře a povedlo se mu i vypíchnout kotouč daleko od soupeřovi hokejky.

25:56
    Kašík se stačil přesunout a fantasticky vyrazil střelu Adama Courchaineho.

26:24
    Na druhé straně ujížděli na Svobodu Tomáš Čachotský s Petrem Holíkem, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat spoluhráčovu přihrávku.

27:42
    Máme tu přerušení, protože nadějnou akci Zlína přerušila hra vysokou holí. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Kašíkem.

27:53
    Tomáš Sýkora připravil parádní šanci pro Robertse Bukartse, který z dorážky trefil pouze beton Svobody, ale byl faulován a Zlín čeká přesilovka.

27:53
    Zdeněk Čáp (HKM) 2 minuty za sekání.

28:35
    Prozatím asi nejlepší zlínská přesilovka za několik utkání. Kotvan nejprve překvapil Svobodu, ale ten si poradil s jeho střelou i dorážkou Urbance.

29:55
    Povedená, ale nevyužitá přesilovka Zlína je u konce.

30:14
    Trenér Hradce si vyžádal oddechový čas.

30:33
    Kašík musel v pádu řešit ošemetnou situaci, protože se na něj řitil spoluhráč, který podklouzl. Nakonec kotouč skončil v jeho lapačce.

31:05
    Pilařova žabička si našla místečko v lapačce zlínského brankáře.

31:15
    Výhoda přesilové hry pro Mountfield. Pavel Kubiš (HKM) 2 minuty za zdržování hry.

31:56
    Zlínští se zatím dobře brání a nepouštějí hradecké do šancí.

33:21
    Domácí přidávají již druhou trefu v utkání a odskakují soupeři na rozdíl dvou branek. Naskakující Kubiš z trestné lavice nejprve sestřelil obránce Frühaufa, který je otřesen a moc dobře to s ním nevypadá. Poté se puk dostal na hokejku ONDŘEJE VESELÉHO, který si v zakončení pohrál s kotoučem a dokázal jej dopravit za Adama Svobodu. Asistence: Pavel Kubiš.
    33:21 Ondřej VESELÝ - 2:0

33:21
    Slovenský obránce byl za asistence lékaře odveden do kabin. Vypadá to nejspíše na otřes mozku.

33:40
    Komerční přestávka, vzápětí se bude pokračovat ve středním pásmu, kde se bude vhazovat.

34:19
    Střelu Matějíčka šikovně tečoval Bukarts, ale kotouč jen prolétl vedle hradecké branky.

35:32
    Obránce Čáp se šikovně uvolnil a povedené střídání zakončil tvrdou střelou. Kašík puk vyrazil do ochranné sítě.

36:24
    Svoboda vyrazil ramenem tvrdou střelu Kubiše. K dorážce se nikdo nedostal, ale Honejsek raději vyhodil puk obloučkem přímo před Kašíka.

37:29
    Zlínská třetí formace si s obranou Hradce dělala co se jí zachtělo a to se brankáři hostí vůbec nelíbilo. Nyní se vhazuje před brankou Hradce.

38:38
    Bukarts si vybojoval slibnou šanci, ale nakonec se mu zakončit nepodařilo. Vzápětí vypálil od modré Matějíček a kotouč skončil v ochranné síti. Pokračovat se bude vhozením buly ve středním pásmu.

39:23
    Zlínští vyhazují kotouč za branku Svobody, icing to není, protože byl puk tečován. Hradec možná stihne ještě jednu kombinaci.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dvě třetiny jsou za námi a stav je příznivější pro domácí. Ti se dokázali vzchopit a dvakrát se střelecky prosadit. Nejprve otevřel střelecký účet zápasu Michal Popelka, který puk efektivně uklidil do šibenice. A ve 34. minutě využil srážky Kubiše s Frühaufem Ondřej Veselý, který se v zakončení nemýlil. Poslední část odstartuje v 19:18.

40:01

40:52
    Vlažný nástup obou celků do poslední třetiny. Vhazovat se bude před brankou Adama Svobody.

41:21
    Bednář nabil kotouč Rastislavu Dejovi, který střelou z první branku netrefil.

41:50
    Nahozený kotouč Bohumila Janka pouze prosvištěl kolem pravé tyčky Kašíkovy branky.

42:32
    Kašík v pohodě kryje prudší nahození od obránce Pláňka. Buly u branky domácích.

43:36
    Zlínští se na chvíli usadili v útočném pásmu a kombinovali. Nic vážnějšího se jim ale vymyslet nepodařilo.

44:10
    Hradečtí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Kašíkem.

44:30
    Střela Deje byla zblokována Řezníčkem do ochranné sítě. Vhazuje se po pravé ruce Libora Kašíka.

45:02
    Hradečtí se usadili před brankou domácích a vynutili si další buly. Střela Köhlera byla totiž tečovaná do horní síťky.

45:36
    Ondráčkovu střelu z ostrého úhlu v pohodě Svoboda vytěsnil do bezpečí.

46:57
    Kašík raději podržel puk ve výstroji před dotírajícím Pilařem. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

47:49
    Zlínu se povedlo vstřelit třetí gól, ale protože byl dosažen vysokou holí, tak nemůže být uznán.

48:16
    Kotvan se snažil žabičkou přes celé kluziště překvapit Svobodu, ale neuspěl.

49:32
    Zdeněk Čáp (HKM) je potrestán dvěma minutami za podražení. Zlín má k dispozici přesilovou hru pěti proti čtyřem.

50:26
    Bukarts se snažil ještě vylepšit pozici spoluhráčům, ale to se mu už nepovedlo. Hradci se povedlo poprvé v oslabení osvobodit.

50:37
    Dalekonosná žabička Urbance končí ve výstroji Adama Svobody.

50:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Utkání začiná mít menší zápletku. Hradci se podařilo snížit na rozdíl jediné branky a zápas může být v jeho zbytku ještě velmi zajímavý. Autorem první branky Hradce je obránce BOHUMIL JANK, který se napřáhl na modré čáře a kotouč skončil za pomocí teče Kašíkovy lapačky v horním růžku. Hosté se navíc prosazují ve vlastním oslabení. Asistence: Brian Ihnacak.
    50:57 Bohumil JANK - 2:1

51:35
    Čáp se vrací zpátky do hry a hosté jsou v plném počtu.

52:34
    Petr Holík v dobré pozici přestřelil hradeckou branku.

53:02
    Je tu šance pro hosty k vyrování. Jan Maruna (ZLN) 2 minuty za podražení.

53:40
    Hradečtí se tlačí a tlačí do zakončení, ale Zlín zatím ve čtyřech odolává.

54:16
    Urbanec obloučkem posílá kotouč až na Adama Svobodu, který si ho zpracoval a rychle založil akci hostí.

55:10
    Urbanec opět vyhazuje puk do bezpečí a tentokrát jsou domácí kompletní.

55:28
    Hradec se spíše teď musel bránit a proto raději kotouč nahodili hosté na Kašíka.

55:51
    Berani se ocitli v ofsajdu a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:24
    Kašík koncem betonu vytěsnil nejspíše gólovou střelu Jaroslava Bednáře.

57:08
    Hradec vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

57:44
    Další gólová dorážka Hradce končí někdě ve výstroji Kašíka. Ten tentokrát sebral jistý gól Červenému.

58:15
    Dnešní duel sleduje 3 953 diváků.

59:00
    Čachotský chytře podržel puk u hrazení a domácí našetřili nějaké vteřinky.

59:22
    Neuvěřitelná série dorážek, kterou dokázal brankář Kašík pokrýt. Vzápětí chránil zlínského brankáře Maruna, který dal Kukumbergovi co proto. Hradec hraje již dobrých dvacet sekund bez brankáře.

59:36
    Žižka vyhodil puk přes celé kluziště a píská se icing. Ještě další buly u Kašíka.

59:50
    Říčka ještě nahazuje kotouč na branku, ale mimo.

Vyrovnaný duel mezi Zlínem a Hradcem Králové je u konce. Berani dokázali udržet svůj jednobrankový náskok v posledních minutách a dokráčeli vůbec k prvním třetm bodům v letošní sezoně na domácím ledě. Ke třem bodům pomohl domácímu celku výborným výkonem Libor Kašík, který zneškodnil několik tutových šancí hostí. (19:55:05)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 23. Popelka (Havlík, Kotvan), 34. Veselý (Kubiš) – 51. Jank (Ihnacak)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Čachotský – Sýkora, Cibák, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Popelka, Havlík.

Rozhodčí: Kubuš, Baluška – Gebauer, Lederer