Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 7:6 (2:1 po s.n.) | K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.11.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u přenosu hokejového utkání 23. kola TIPSPORT EXTRALIGY, kde HC Energie Karlovy Vary vyzvou na domácím ledě tým HC Vítkovice Steel. Úvodní buly padne v KV Aréně v 18:00.

HC Vítkovice Steel

Vítkovice se nachází v tabulce před Třincem, na kterého má náskok dvou bodů. V posledních čtyřech zápasech se Vítkovicím příliš nedařilo. Po prohrách proti třem nejlepším týmům letošní extraligy Plzni, Pardubicím a Mladé Boleslavi se celku podařilo vyhrát na domácím ledě proti poslednímu Zlínu na samostatné nájezdy.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Rostislav Olesz – 15 zápasů, 16 bodů (12+4)
    2. Stanislav Balán – 21 zápasů, 14 bodů (6+8)
    3. Patrik Zdráhal – 15 zápasů, 10 bodů (5+5)
    4. Tomáš Kudělka – 21 zápasů, 10 bodů (3+7)

Statistiky brankářů:

1. Daniel Dolejš – 13 zápasů, 91.67% úspěšnosti zákroků
    2. Pavel Kantor – 11 zápasů, 86.90% úspěšnosti zákroků

Karlovy Vary po nevydařeném začátku sezóny a příchodu nového trenéra Petera Oremuse se pomalu výsledky zlepšují. Karlovy Vary jsou v posledních zápasech jako na houpačce. Po prohře v prodloužení proti Mladé Boleslavi prohrála proti Chomutovu. Následně pak dokázal na Moravě porazit poslední Zlín a v posledním zápase podlehla při televizním utkání Olomouci.

1. Rostislav Marosz – 21 zápasů, 20 bodů (7+13)
    2. Tomáš Rachůnek – 22 zápasů, 17 bodů (2+15)
    3. Radek Duda – 15 zápasů, 13 bodů (5+8)
    4. Marcel Haščák – 14 zápasů, 8 bodů (7+1)

1. Tomáš Závorka – 20 zápasů, 90.43% úspěšnosti zákroků
    2. Vladislav Habal – 5 zápasů, 79.73% úspěšnosti zákroků

První vzájemný zápas v sezóně:

V prvním vzájemném utkání se Karlovy Vary v rámci 10. kola představily na ledě soupeře ve vítkovické Ostrava Aréně. Západočeši nezačali vůbec dobře a v první třetině inkasovali hned třikrát. Vítkovice byly na koni a od té doby už jen navyšovaly své vedení. Energie v závěru jen korigovala výsledek čestným zásahem, o který se ve vlastním oslabení postaral Vojtěch Tomeček.

Branky: 8. Kudělka (Čerešňák), 12. Klok (Balán, Zdráhal), 20. Zdráhal (Sloboda, Balán), 31. Zdráhal (L. Kovář, Balán), 45. Olesz (Szturc), 51. Szturc (Olesz, Strapáč) – 59. Tomeček (T. Rachůnek, Bičánek)
    Dnešní zápas bude pro Jiřího Burgera už 1100. v kariéře!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Tomeček, Sičák, Benák, Dvořák, Rodney, Redlihs – Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Duda – Vachovec, Bulík, Bartek – Gorčík, Osmík, Kohout

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger "C", Balán, Němec – Húževka, Hlinka, Tomi

Rozhodčí: Martin Fraňo, Štěpán Souček – David Jelínek, Tomáš Pešek.

00:01

00:16
    Ze začátku třetiny se puku zmocnili domácí.

01:03
    Puk do útočné třetiny zavezl Lukáš Kucsera, který nedokázal najít Michaela Vandase před bránou.

02:14
    Karlovy Vary se snaží dostat přes střední pásmo, které však účinně brání hosté.

03:21
    Na dvě mnuty je vyloučen Vladimír Sičák (KVA) za nedovolené bránění.

03:33
    Vítkovice rozjíždí po pravé straně nový útok.

04:16
    Při napadaní se Radku Dudovi společně s Jaroslavem Kůsem ohrozit brankáře Dolejše.

05:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Při přesilové hře se podařilo STANISLAVU BALÁNOVI uvolnit u pravého mantielu, který po přihrávce od Lukáše Kuscery tvrdě vystřelil na nic nevidícího brankáře Závorku. Asistence: Lukáš Kucsera, Erik Němec
    Stanislav BALÁN - 0:1

06:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po získání puku za bránu Dolejše se podařilo skoro z nulového úhlu RADKU DUDOVI vystřelit a puk propadl Dolejšovi pod lapačkou. Asistence: Jaroslav Kůs, Václav Benák
    Radek DUDA - 1:1

06:54
    Po srovnání skóre se domácí znovu ujímají puku a snaží se usadit v útočném pásmu.

07:51
    Jiří Burger (VIT) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

08:40
    Domácí se usadili před brankářem Dolejšem a pálí střelu za střelou.

09:20
    Nátlak domácích musel zastavit až brankář Dolejš, který nahozenou střelu Sičáka bezpečně chytil do lapačky.

09:59

10:12
    Do samostatného úniku se po pravé straně dostal Roman Szturc, který střelou k bližší tyči brankáře Závorku nepřekvapil.

11:28
    Po nahození Bulíka na bránu se k puku snažil dostat Martin Bartek, kterého zastavil Dolejš rychlým zachycením puku do lapačky.

12:01
    Hra zůstává po stálém nátlaku před brankářem hostů na kterého lítá střela za střelou.

12:34
    Při překonávání modré útočné čáry byl zapískán hostům ofsajd.

12:54
    Domácí jsou velmi aktivním týmem při napadání rozehrávky hostů.

14:07
    Vítkovice se konečně usadily v útočném pásmu a vyvíjí si tlak na bránu.

14:48
    Do samostatného úniku se dostal Rostislav Marosz, který mířil jen těsně mimo bránu.

15:54
    Hosté si konečně vyvíjí tlak na bránu Závorky. Obrana Karlových Varů je však neprostupná.

16:56
    Dlouhý nátlak hostů musel zastavit až Tomáš Závorka.

17:17
    Hostům se daří udržet útočné pásmo a nepouštějí domácí ke střídání.

17:55
    Domácí se po dlouhé době osvobodili a mohli vystřídat.

18:38
    Vhazuje se po levici Závorky, který musel po špatné rozehrávce Sičáka zasahovat.

19:31
    Ke střele se dostal Martin Bartek, který se uvolnil po levé straně mantinelu.

19:59
    Bičánek fauloval Szturce při samostatném úniku a ten pojede samostatný nájezd.

19:59
    Po faulu vysokou holí od Radima Bičánka bylo nařízeno trestné střílení, které ROMAN SZTURC proměnil střelou mezi betony.
    Roman SZTURC - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině bylo k vidění třech gólů. Karlovy Vary začaly lépe, ale ze začátku šesté minuty dostaly první gól. Po inkasování gólu se puku zhostil Radek Duda, který o čtyřicet vteřin později dokázal skoro z nulového úhlu překonat brankáře Dolejše. Ke konci třetiny se dostal Roman Szturc ke samostatnému úniku, kde byl faulován Radimem Bičánkem a bylo nařízeno trestné střílení. Szturc svůj samostatný nájezd proměnil střelou mezi betony. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

21:38
    V druhé třetině začaly lépe Vítkovice, které nastavily velké tempo hry.

22:10
    Domácí se snaží oklepat po velmi aktivním začátku Vítkovic, které nepouštějí domácí k puku.

23:30
    Až yní se podařilo energetikům zklidnit hru a vyrazit do útoku.

23:43
    Na trestnou lavici byl poslán Michal Hlinka (VIT) za hákování na dvě minuty.

24:15
    K velké příležitosti se dostal Rudolf Huna, kterému po přihrávce od Marosze chybělo velmi málo k překonání Dolejše.

25:05
    Po celou dobu přesilové hry jsou Karlovy Vary v útočné třetině. Vítkovickou obranu se jim však překonat nedokázalo.

25:49

26:12
    Karlovy Vary stále zůstávají před Dolejšem, který má velké problémy s vychytání všech nebezpečných střel i po hře v plném počtu.

26:35
    Hra zůstává před brankáře hostů. K dorážce se nedostal Sebastian Gorčík.

27:07
    Karlovy Vary pokračují svůj nátlak před brankářem hostů.

27:43
    Vítkovice se konečně dostaly do útočné třetiny a ihned střílí na brankáře Závorku, který bezpečně chytá.

28:26
    Domácím divákům se velice nelíbí neodpískání dle nich evidentního faulu na Radku Dudu.

29:00
    Hosté jsou velmi aktivní ve středním pásmu, kde se jim podařilo zachytit přihrávku domácích a ihned se usazují před Závorkou.

30:15
    Vítkovice stále zůstávají v útočném pásmu, kde kvalitně brání domácí obrana a nepouští hosty do žádného zakončení.

31:01
    Ke střele se dostal Michal Vachovec, který se snažil překvapit Dolejše, který vše bezpečně viděl.

32:03
    Hostům se v posledních minutách daří daleko lépe než domácím, kteří nenacházejí cestu přes střední pásmo.

32:26
    K puku se po dlouhé době dostali domácí.

32:32
    Karol Sloboda (VIT) byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku.

32:50
    Karlovy Vary rozjely po pravé straně nový útok, který zachytil jeden z hostujících hráčů a ihned vyrazil do útoku, kde jeho střelu dokázal vyrazit Závorka.

34:23
    Hra se přesouvá před brankáře Závorku, který zastavil další z mnoha rychlých útoků.

35:00
    K puku se po dlouhé době dostaly Karlovy Vary, které však nenacházejí cestu do útočného pásma.

36:09
    Vítkovice předvádějí daleko lepší hru ve středním pásmu a nepouštějí domácí k žádné střele.

37:25
    Hosté se stále drží na puku a snaží se vytvořit si možnost ke střele.

39:00
    Peter Ölvecký se po otočce za bránou dostal ke střele na bránu, kde stihl pouze Závorka vyrazit betonem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se na ledové ploše neodehrálo příliš zajímavého. Na obou stranách se týmy svým výkonem moc nepředvedly a hrály spíše pasivní hru. Doufejme, že třetí třetina přinese mnohem zajímavější rozuzlení dnešního utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:17
    Ze začátku třetiny se puku zmocnili hosté a ihned se přesouvají před Závorku.

41:07
    Až nyní se k puku dostali domácí, kteří vyrazili do útoku a Rudolf Huna vystřelil na Dolejše, který dokázal zastavit hru.

41:51
    Tomáš Bulík se dostal do obrovské šance vstřelit gól. Brankář Dolejš vůbec nevěděl kde je puk. Hru museli uklidnit až vítkovičtí obránci.

42:45
    Po příležitosti Bulíka se Karlovy Vary zdají jako proměněné.

43:32
    Hosté nic nevzdávají a velmi aktivně dohrávají domácí energetiky, kteří se dostali až před Dolejše.

44:18
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

44:48
    Po špatné rozehrávce Vítkovic se píská zakázané uvolnění a vhazuje se po Dolejšově levici.

45:33
    Lukáš Kovář se snažil vyhodit puk z obranného pásma o plexisklo, ten se ale odrazil do hlediště.

45:51
    Daniel Dolejš ztratil puk za bránou. Toho se snažil využít Martin Bartek, který ihned nahodil před bránu, kde se k dorážce nedostal žádný z karlovarských hráčů.

46:13
    Karlovy Vary se dokázaly prosadit ve středním pásmu, ale ani jeden z karlovarských hráčů nedokázal využít příležitost k samostatnému úniku.

47:39
    Vítkovice jsou v tlaku od domácích, kteří hrají velmi aktivně brankářem Dolejšem.

48:25
    Hra byla vykázána z útočného pásma hostů po postavení útočícího hráče v brankovišti.

48:59
    Roman Szturc se dostal k puku ihned po vhazování. Svojí střelu však namířil mimo. Brankář Závorka neviděl vůbec nic.

49:46
    Karlovy Vary nenacházejí žádnou cestu, jak překonat střední pásmo a sami jsou ohrožovány vítkovickým útokem.

50:57
    Ke střele od modré se dostal Václav Benák, kterou se snažil před bránou ještě tečovat Rachůnek.

51:47
    Karlovy Vary se velmi tlačí do vítkovické brány.

53:07
    K samostatnému se dostal Marosz, kterého vychytal Daniel Dolejš.

53:46
    Karlovy Vary se usadily v útočném pásmu, ale obrana Vítkovic je neprostupná.

54:23
    Hru po dlouhé době zastavilo až sražení Sebastiana Gorčíka do brány.

Dnešní utkání sleduje 2538 diváků.

55:01
    Hra zůstává před Dolejšem, na kterého energetici čím dál tím více tlačí.

55:28
    Rodney ztratil v útočné třetině puk. Petr Kolouch se jako první dostal k puku a jeho střelu dokázal Tomáš Závorka díky skvělému vyjetí z brány zlikvidovat.

55:58
    Ke střele se dostal z mezikruží Erik Němec, který se následně dostal do potičky s Václavem Benákem.

56:38
    Petr Strapáč se ve středním pásmu zmocnil puku a ihned vyhodil.

57:14
    Peter Ölvecký prokličkoval mezi obranou domácích, ale zakončit nedokázal.

57:46
    Na dvě minuty je vyloučen Lukáš Kovář (VIT) na dvě minuty za krosček.

57:46
    Domácí požádali o oddechový čas.

57:56
    Karlovy Vary začaly hrát přesilovou hru velmi aktivně.

58:20
    Po vhazování ve středním pásmu se Karlovy Vary usadily v útočném pásmu a hrají v šesti.

58:55
    Hostující obrana nepouští domácí k žádné příležitosti vystřelit.

59:43
    Při hře domácích v šesti se puku ujal ROMAN SZTURC a při oslabení dokázal klouzavou točenou střelou vstřelit gól. Asistence: Peter Čerešňák
    Roman SZTURC - 1:3

Dnešní utkání vyhrály Vítkovice po zásluze Romana Szturce, který vstřelil dva góly. Karlovy Vary nepředvedly kvalitní výkon ve druhé a třetí třetině a kromě Radka Dudy nedokázaly vstřelit další gól. Nejlepšími hráči byli zvoleni Tomáš Rohan (KVA) a Roman Szturc (VIT).

Pro dnešní zápas je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák. (20:18:24)

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 7. Duda (Kůs, Benák) – 6. Balán (Kucsera, Němec), 20. Szturc, 60. Szturc (Čerešňák)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger "C", Balán, Němec – Húževka, Hlinka, Tomi

Rozhodčí: Martin Fraňo, Štěpán Souček – David Jelínek, Tomáš Pešek