Nitra – Banská Bystrica 5:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 1:3 (kon.) | Martin – Trenčín 2:3 (po pr.)
Žilina – Košice 3:4 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:2 (kon.)
HK Nitra
5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 06.12.2015, 16:30 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Hlasy po zápase:
    Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Videli sme výborný hokej. Aj keď sme prehrávali, boli sme vyrovnaným súperom. Súper spravil individuálne chyby, ktoré sme využili a gólovo odskočili. Vyhrali sme zaslúžene pred výbornou kulisou."

Vladimír Orságh, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica:"Videli sme zaujímavý zápas vo výbornej atmosfére. Mali sme ho dobre rozohraný avšak prišli individuálne chyby. Prišla hluchá desaťminútovka v záverečnej tretine a zápas sa potom ťažko otáča." (19:12:08)

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Nitra musela doháňať dvojgólové manko z úvodu stretnutia. Vďaka dvom gólom Lalibertého, a zásahoch Stloukala, Mila a Blackwatera si Nitra pripisuje do tabuľky tri body a zostáva na jej čele. Za hostí sa presadili iba Tománek, Zigo a Rosandič a tak Nitra vyhrala nad Banskou Bystricou 5:3.

Prebieha tradičná ďakovačka hráčov a fanúšikov, počas ktorej majú domáci hráči na hlave mikulášske čiapky.

Najlepším hráčom z mužstva hostí bol vyhlásený Juraj Majdan. Za domácich David Laliberté.

59:50
    Zakázané uvoľnenie Nitra. Nitra to už zrejme ubráni a zvíťazí.

59:00
    Nitra sa dobre bráni a obstreluje opustenú bránku hostí.

58:17
    Valent priľahol puk po bystrickom dobýjaní bránky.

57:45
    Hostia hrajú teraz presilovku 6 na 4 kedy hrajú s odvolaným brankárom.

57:32
    Hostia si zahrajú presilovku pri vylúčení Königa a majú šancu na zníženie.

57:15
    Stloukal sa dostával do úniku po prihrávke puku rukou a rozhodca hru prerušil. Vhadzuje sa pred Valentom a hostia odvolali brankára.

57:00
    Hostia v plnom počte.

56:30
    Nitra pokračuje v presilovke, domáci hráči sú nasťahovaní v útočnom pásme. Pomer striel po dvoch tretinách bol 21:25.

55:59
    Lalibertého strela končí na hrudi brankára hostí a nasleduje vhadzovanie.

54:47
    Gillies zasiahol tvrdo a podľa rozhodcov nedovolene Milama a Nitra si zahrá presilovku.

54:22
    König predviedol sólo z obranného pásma, ktoré ukončila až tečovaná strela na ochrannú sieť.
    53:31 ROSANDIČ - 5:3

53:31
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia znižujú stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov vďaka MISLAVOVI ROSANDIČOVI, ktorý prekonal domáceho brankára strelou pod brvno. Bez asistencie.

52:50

52:30
    Domáci v plnom počte.

50:50
    Sandgren poslal v strede klziska tvrdo k ľadu Slováka a sadá si na dve minúty na trestnú lavicu. Pomer síl na ľade je vyrovnaný.

50:27
    König poslal k ľadu unikajúceho Majdana a Bystrica si zahrá presilovku.

50:16
    Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka. To divákom neuberá na nálade a dobre sa bavia. Štadiónom už cestuje obrovský domáci transparent "Fans Nitra".

49:22
    Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica.

48:00
    Rosandič zostal na prekvapenie osamotený pred Valentom, zamiešal puk, ale s jeho zakončením si brankár domácich poradil a podržal svoje mužstvo.

47:41

46:40
    Prvú minútu presilovky sa domáci dobre bránia.

45:39
    Bystrica má šancu znížiť pri vylúčení Podhradského za seknutie.

44:50
    Oddychový čas hostí.
    44:50 LALIBERTÉ - 5:2

44:50
    Nitra dala gól!
    Po buly sa presadila domáca úderná formácia, kedy rýchlu akciu zakončil DAVID LALIBERTÉ strelou za bezmocného brankára hostí. Asistencie: Judd Blackwater, Marek Slovák.

44:30
    Nitra rozohráva akciu od vlastného brankára, nikam sa neponáhľa. Tentokrát sú na rade hostia, ktorí musia doťahovať dvojgólový náskok domácich. Nitre sa to dnes podarilo a štyrmi gólmi v rade otočila stav stretnutia vo svoj prospech.

43:55
    Valent skryl puk do svojej moci a nasleduje vhadzovanie.

43:22
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

43:11
    Ručkay z tesnej blízkosti minul pravú tyčku bránky hostí.

43:04
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.
    42:45 BLACKWATER - 4:2

42:45
    Nitra zvyšuje svoj náskok na rozdiel dvoch gólov po úniku zámorských hráčov. Tentokrát Laliberté nabil JUDDOVI BLACKWATEROVI a ten prekonal padajúceho brankára hostí. Asistencie: David Laliberté, Marek Slovák.

42:21
    Vhadzuje sa pred Valentom.
    42:02 MILO - 3:2

42:02
    Nitra využíva presilovú hru vďaka gólu DUŠANA MILA, ktorý dostal skvelú prihrávku od Macíka spoza bránky a presnou strelou z prvej v páde prekonal brankára hostí. Asistencie: Radoslav Macík.

41:11
    Hostia hrali v šestici a Nitra si zahrá presilovku.

40:37

40:29
    Ofsajd Bystrica.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej Nitra vyrovnala stav stretnutia vďaka gólu Lalibertého z 39. minúty. O víťazovi tak rozhodne až tretia tretina, prípadne predĺženie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:42

38:05
    Nitra vyrovnáva stav stretnutia po biliardovej akcii medzi Blackwaterom a DAVIDOM LALIBERTÉM, ktorý strelou z prvej z medzikružia prekonal brankára hostí a dosiahol stý gól Nitry v tejto sezóne. Asiistencie: Judd Blackwater.

37:11
    Jeden z Bystričanom hral s vysokou hokejkou, rozhodca hru prerušil a vhadzuje sa v strednom pásme.

36:11
    Ofsajd Nitra.

35:20

35:00
    Podhradského pokus končí v lapačke brankára hostí.

34:16

33:53

33:34

32:14
    Macík poslal k ľadu rovno pred očami rozhodcu Gilliesa a Bystrica si zahrá presilovku.

31:38

31:05
    Ďalšia šanca domácich. Kutálek prihral nezištne Ručkayovi, s ktorého strelou po ľade si Bacashihua poradil pravým betónom. Pekný hokejový moment.

30:28
    Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica. Hráči sa v predchádzajúcich minútach prezentovali aktívnou útočnou hrou. Obaja brankári odolávajú a tak Bystrica vedie v Nitre v polovici zápasu 2:1.

28:47
    Piačka osamotený na pravej strane dostal presnú prihrávku, zvolil strelu po ľade k ľavej tyčke. Tá však tesne minula svoj cieľ.

28:00
    Veľká šanca hostí po Zigovej strele, ktorú skvelým zákrokom zneškodnil Valent. Dorážka hostí sa tiež neujala a Nitra sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.

26:06
    Hrá sa nám zo strany na stranu, v permanencii obaja brankári. Diváci musia byť spokojní s predvedenou hrou oboch mužstiev.

25:14
    Na opačnej strane bola Nitra blízko ku gólu.

24:45
    Lamper prenikol až za domácu obranu, ocitiol sa zoči voči Valentovi, ktorý si poradil s jeho streleckým pokusom.

23:25
    Aktívny Stloukal si nakorčuloval z rohu klziska pred brankára hostí, jeho pokus minul svoj cieľ.

22:24
    Príklepova strela Juraja Štefanku končí na hrudi brankára hostí.

21:42
    Pekná akcia hostí, puk končí na ľavom betóne domáceho brankára.

21:10
    Majdan tiesnený Podhradským zakončil z tesnej blízkosti, Valent na dvakrát chytá.

20:05
    Ofsajd Banská Bystrica.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Pomer striel po prvej tretine je 10:10.

Skončila sa prvá tretina, po ktorej Nitra prehráva 1:2 s Banskou Bystricou. O úvodné góly sa postarali Tománek so Zigom, za domácich znížil v 13. minúte Stloukal.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Kutálek hral s vysokou hokejkou, kedy si efektne obhodil protihráča. Hlavný rozhodca hru prerušil.

18:54
    Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica. Hrá sa nám zo strany na stranu. Na jednej strane sa Slovákov útok dostával do príležitosti, ihneď z protiútoku pohrozil útok okolo Michala Handzuša. Obranu sú však pozorné.

18:13
    Valent skryl puk do lapačky a nasleduje vhadzovanie.

17:35
    Na opačnej strane Nitra v nápore. Hrá sa nám tvrdo, ale čisto.

16:45
    Bystrica dala gól, ktorý však Majdan evidentne dopravil za Valenta rukou po ztečovanej strele jedného z hráčov Banskej Bystrice. Situácia bola prehľadná a hlavný rozhodca sa ani nešiel poradiť s videorozhodcom.

16:09
    Valent ukľudňuje hru a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

15:00
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, obe mužstvá zvádzajú tvrdé súboje o puk pri mantineloch.

13:50
    Nitra nevie dostať puk z obranného pásme, hostia v nápore.

12:37
    12:03 STLOUKAL - 1:2

12:03
    Nitra bleskurýchle znižuje, kedy po 37 sekundách od druhého bystrického gólu strieľa prvý gól domácich PETR STLOUKAL. Asistencie: Juraj Štefanka.
    11:34 ZIGO - 0:2

11:34
    Bystrica využíva presilovku, kedy po Ďatelinkovej strele od modrej nastala skrumáž pred ležiacim Valentom a puk do odkrytej domácej bránky dopravil TOMÁŠ ZIGO. Asistencie: Ivan Ďatelinka, Milan Kytnár.

10:43
    Bystrica si zahrá presilovku pri vylúčení Bajteka za podrazenie.

10:04
    Ofsajd Bystrica. Nasleduje reklamná prestávka.

09:37

08:20
    Nitra rozohráva akciu od vlastného brankára.

07:57
    Stloukalov pokus Bacashihua vytlačil vyrážačkou na ochrannú sieť.

07:34
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Gilliesa.
    06:41 TOMÁNEK - 0:1

06:41
    Skóre zápasu otvára ROMAN TOMÁNEK, ktorý sa dostal poza obranu domácich a osamotený nemal problém prekonať Valenta v domácej bránke. Asistencie: Michal Hudec, Frederin Sandgren.

05:35

04:11
    Veľká šanca domácich, v ktorej sa ocitol Laliberté. Bacashihua opäť dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.

03:48
    Bystrica v prvom nápore, zakončoval Handzuš a následne odrazený puk vystrelil od modrej Ďatelinka rovno do lapačky brankára domácich.

03:00

02:50
    Stloukal si nabehol spoza brány a bekendovo zakončil, Bacashihua pozorný.

02:20

01:55
    Nitra sa nevie usadiť v útočnom pásme.

01:08

00:32
    Ihneď po buly Nitra dobýjala bránku hostí, brankár Bacashihua predviedol niekoľko čarovných zákrokov.

00:18
    Prvú akciu domácich zastavil Zigo iba za cenu faulu a Nitra si zahrá presilovku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Prebehli úvodné pozdravy, štadiónom znie hymna a o malú chvíľu nám začne stretnutie, ktoré je šlágrom 28. kola Tipsport ligy.

Kto dnes prišiel na štadión neskoro, iba ťažko si nájde miesto na státie, alebo sa s problémami prederie k miestu na sedenie.

Pár minút pred zápasom je Nitra aréna ponorená do tmy, na tribúne na státie je rozprestretý megatransparent, na ľade sú už rozhodcovia a hráči hostí, čakáme už len na domácich Corgoňov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Novák, Milam, Podhradský, Ordzovenský, König, Milo, Kuzma, Pupák – Slovák, Laliberté, Blackwater, Stümpel, Ručkay, Kutálek, Štefanka, Macík, Stloukal, Bene, Bajtek, Piačka

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran, Jaborník, Gašpar – Hadzuš, Tománek, Majdan, Zigo, Matoušek, Lamper, Kytnár, Hvila, Gillies, Hudec, Handlovský, Róth,

Rozhodca: Wehrli, Baluška – Kacej, Tvrdoň.

V 28. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne predstaví Banská Bystrica.
    V predchádzajúcom kole si obe mužstvá počínali odlišne. Banská Bystrica v regionálnom derby prehrala na domácom klzisku s HKM Zvolen 2:5 a prerušila tak trojzápasovú sériu bez straty bodu. V drese Baranov sa presadil v presilovke Ivan Ďatelinka, ktorý tak dosiahol svoj piaty tohtosezónny gól. V tabuľke plus mínus bodov patrí banskobystrickému obrancovi prvé miesto s 18 bodmi. Rovnaký bodový zisk však dosiahol aj Nitran Radoslav Macík.
    Corgoni v piatkovom zápase začali trojzápasovú sériu domácich zápasov v rade víťazstvom nad Žilinou v pomere 4:2, kedy sa v stretnutí gólovo presadili všetky nitrianske formácie. Nitra tak bodovala šiestykrát v rade a je na čele ligovej tabuľky s päťbodovým náskokom pred druhými Košicami a tretím Zvolenom.
    Či bude Nitra pokračovať v sérii bez prehry alebo sa Banská Bystrica vráti späť na víťaznú vlnu sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam. Stretnutie sa začína o 16:30.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 13. Stloukal (Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, Slovák) – 7. Tománek (Sandren, Hudec), 12. Zigo (Kytnár, Ďatelinka), 54. Rosandič

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran, Jaborník, Gašpar – Hadzuš, Tománek, Majdan, Zigo, Matoušek, Lamper, Kytnár, Hvila, Gillies, Hudec, Handlovský, Róth,

Rozhodčí: Wehrli, Baluška – Kacej, Tvrdoň