Buffalo – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 3:4 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Boston 5:4 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:0 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Los Angeles Kings
5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 05.12.2015, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL
    Ano, dnes zvítězili Kings.

Československá stopa

Marián Gáborík (LAK) 0+1, 2 střel\, čas na ledě 16:30 (00:51:27)

1. Jake Muzzin (LAK) 1+2
    2. Chris Kunitz (PIT) 1+2
    3. Drew Doughty (LAK) 1+1

Dnešní utkání sledovalo 18230 diváků.

Hráči LA Kings se radují, Tučňáky z Pittsburghu totiž porazili 5:3. Vítězství Králů je zasloužené, neboť v prvních dvou třetinách byli jasně lepším týmem. Ve třetí částí Pens zápas zdramatizovali, ve 43. minutě snížil na rozdíl jediného zásahu Sidney Crosby, ovšem další gól už hosté nevstřelili a v čase 58:45 tak zpečetil výhru LA trefou do prázdné klece Milan Lucic.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:9, celkem – 37:20.

59:27
    Hosté se už o hru bez brankáře ani nesnaží, Fleury je ve své svatyni.
    Milan LUCIC - 5:3

58:45
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Doughty o mantinel vyhodil puk a MILAN LUCIC ukázal neskutečně rychlé nohy, když přebruslil obránce soupeře a zavezl kotouč do opuštěné branky. Asistence: Drew Doughty.

58:11
    Gáborík dostal puk až do obranného pásma Pens.

57:41
    Branka Tučňáků je prázdná, hosté to zkoušejí v šesti!

57:40
    Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Quick si poradil se střelami Perrona i Bonina. Hra je přerušena.

56:56
    Jenže zahráli jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Fleuryho.

56:48
    Shorův pas neprošel až na Browna. Dopředu mohou hosté.

56:18
    Domácím byl odpískán icing. Fanouškům Kings se rozhodnutí čárového vůbec nelíbí.

55:25
    Domácí se rychle stahují do středního pásma, dnes se už nikam hnát nebudou.

54:57
    Následuje poslední reklamní pauza zápasu.

54:57
    Quick uklidnil svůj tým jistým zákrokem, když napoprvé uzmul kotouč a neumožnil hostům dorážet.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Doughty (Muzzin, Carter), 30. Ehrhoff (Gáborík), 31. Lucic (Muzzin), 33. Muzzin (Brown, Kopitar), 59. Lucic (Doughty) – 32. Kunitz (Crosby, Dumoulin), 39. Määtä (Kunitz), 43. Crosby (Dumoulin, Kunitz)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, McBain, Ehrhoff – Gáborík, Kopitar (A), Pearson – Toffoli, Carter (A), Lucic – Brown (C), Shore, Andreoff – Nolan, Weal, Clifford. Trenér: Darryl Sutter
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Määtä, Lovejoy, Dumoulin, Scuderi, Warsofsky – Dupuis, Crosby (C), Kunitz (A) – Kessel, Malkin (A), Perron – Hornqvist, Bonino, Bennett – Fehr, Cullen, Plotnikov. Trenér: Mike Johnston

Rozhodčí: Furlatt, Watson – Cvik, Pancich

Diváci: 18230