Augsburg – Schalke 2:1 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 4:1 (kon.)
Borussia Dortmund
4:1 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Neděle 13.12.2015, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 16. kolo

Borussia Dortmund otočila duel s Eintrachtem Frankfurt a porazila ho poměrem 4:1. Ačkoliv vysoce favorizovaný domácí celek od 6. minuty prohrával, na hřišti jednoznačně dominoval a do přestávky stihl vyrovnat. Ještě v úvodním poločase si Tuchelovy svěřenci vytvořili několik nebezpečných šancí, avšak ani tu největší, pokutový kop, neproměnili.

Celou druhou půli odehrál hostující celek bez vyloučeného Medojeviće a hra probíhala takřka jen na jednu bránu. Gólman Frankfurtu míč ze své sítě lovil ještě třikrát a může být rád, že konečný rozdíl není ještě výraznější. (19:30:08)

90+1

89
    Aubameyangova přihrávka byla sražena na rohový kop. Na Castrův centr si uvnitř šestnáctky naskočil Ramos, ale mířil nepřesně.
    86. Adrián RAMOS - 4:1

86
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Náskok fotbalistů Borussie je už tříbrankový! Po Piszczekově chirurgicky přesném centru z pravé strany se z předbrankového prostoru prosadil ADRIÁN RAMOS, který v době přihrávky stál minimálně na hranici ofsajdu. Asistent rozhodčího však hru pustil, a přestože si Hradecky při prudké střele na míč sáhl, zabránit v cestě do sítě mu už nedokázal.

85
    Střídání také v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází David Abraham, opačným směrem putuje talentovaný záložník Nico Rinderknecht.

83
    Opět se hosté na chvíli podívali na soupeřovu polovinu, ale nevydrželi tam příliš dlouho.

82
    Avizované střídání v týmu Borussia Dortmund: trávník opouští Henrich Mchitarjan, nahrazuje ho Adrián Ramos.

81
    Lodivod Tuchel si připravil další střídání, koho pošle do hry však zatím zůstává záhadou.

79
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Sokratis Papastathopoulos.

79
    Velice chytře to zkoušel Kagawa, který se pokusil skórovat míčem padajícím pod břevno. Vyslal ale o něco prudší střelu, než by potřeboval, a míč tak skončil na horní síti.

78
    Domácí dokonce byli vyhnáni až na svou polovinu hřiště, stále však kontrolují míč i dvougólový náskok.

77
    Obrana Eintrachtu se zdá být zkonsolidovaná a svým soupeřům nedovoluje zakončit.

75
    Fotbalisté Borussie si vyměňují krátké přihrávky v blízkosti středové čáry a hledají si prostor pro kombinační souhru v hloubi pole.

73
    Tak pozor. Hráči Frankfurtu ve středu hracího pole vybojovali míč a řítili se do pokutového území, v němž došlo k nepřesné střele Djakpy.

72
    Snad poprvé ve druhém poločase vytáhli drápky hosté, kteří se dokázali prokombinovat až k šestnáctce, kde byl ovšem jejich průnik v souladu s pravidly zastaven.

70
    Ofsajd! Ano, je to tak. Signalizaci pomezního arbitra potvrdil svým hvizdem hlavní rozhodčí. V postavení mimo hru se při útočné akci Dortmundu ocitl Mchitarjan.

68
    Piszczek z pravé strany nacentroval balon do šestnáctky, ten se odrazil od obránce na kopačku Mchitarjana, jehož následný přízemní pokus proletěl jen těsně kolem levé tyče Hradeckého svatyně.

67
    Přihrávka nakrátko se nezdála býti dobrým řešením, přesto Borussia zůstává u míče.

Lukáš Jasoněk

Branky: 24. Mchitarjan (Aubameyang), 57. Aubameyang (Kagawa), 61. Hummels, 86. Ramos (Piszczek) – 6. Meier (Seferović)

Karty:   28. Medojević (FRN)   44. Medojević (FRN)

Neproměněná penalta: 45. Aubameyang (DOR), mimo

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 14:1. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 4:3.
    Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, S. Bender, Hummels (C) (79. Papastathopoulos), Schmelzer – Gündoğan, Weigl, G. Castro – Mchitarjan (82. Ramos), Aubameyang, Reus (43. Kagawa).
    Náhradníci: Weidenfeller – Kagawa, Ramos, Ginter, J. Hofmann, Subotić, Papastathopoulos.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Ignjovski, Kinsombi, Abraham (85. Rinderknecht), Djakpa – Hasebe, Medojević – Aigner (46. Chandler), Meier (C), Oczipka – Seferović.
    Náhradníci: Lindner – V. Kadlec, Gaćinović, Waldschmidt, Gerezgiher, Chandler, Rinderknecht.