HC Litvínov – Jihlava 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 0:2 (kon.)
K. Vary – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 4:5 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Chomutov 2:10 (kon.)
Olomouc – Sparta 2:3 (po pr.) | Kladno – Havířov 5:3 (kon.) | Letňany – Poruba 5:1 (kon.)
Č. Budějovice – Vsetín 5:4 (kon.)
HC Letci Letňany
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
HC RT TORAX Poruba
Sobota 19.12.2015, 15:30 • Ice arena Letňany • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Děkujeme Vám za pozornost, přejeme krásný zbytek sobotního večera třeba při sledování poslední třetiny české reprezentace se Švédskem a někdy opět na počtenou. (17:44:11)

Letci vstoupili do bojů o udržení NOEN extraligy s velkou pompou. Na svého tabulkového souseda se podstatně dotáhli a Poruba bude mít hodně velké problémy si extraligovou příslušnost pro příští sezónu udržet.

59:52
    Poslední vyloučení utkání zaznamenává Bijota.

59:14

58:56
    Důsledné napadání až na útočné modré nedovoluje Prokešovi rozehrát.

58:25
    Letci se po čtvrté osvobozují vyhozením puku.

57:22
    RT TORAX se však neudržel ve třetině a svou asi poslední přesilovku nedokončí gólem. Nemají potřebný náboj.

57:14
    Nedorost jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

56:58
    Holub s Plachým byli proti a spolu s Timurou dostávají puk opět do útočné třetiny.

56:39
    Domácí vyhrávají buly a přesouvají hru na druhý konec ledové plochy.

56:27
    Puk končí v ochranné síti za Špirkem. Střelu vyslal Timura.

54:23
    Hosté působí odevzdaným dojmem. Menší pokus o útok vymyslel Vospálek, ale přes obranný val Letenských se nedostal.

53:32
    Letňany právě vstřelily branku!
    Arenou zní píseň "Pátá teď odbyla" Změna stavu přeci jen nastala a to ve prospěch domácích Letců. Autorem branky je FABIÁNEK. Asistence: Danov.

52:30
    Špirek likviduje střelu Plachého.

51:41
    Více jej mají na hokejkách hosté, ale jsou rychle napadáni, takže se změny stavu asi nedočkáme.

51:10
    Týmy nemohou pořádně zkrotit poskakující puk. který tak mění každou chvíli majitele.

50:50
    Teď se hraje převážně ve středním pásmu.

49:57
    Bojuje se za Bayerovou brankou. Poruba se z tlaku vysvobozuje a Timura může zaútočit. Puk mu však utíká z hole.

49:01
    Poruba je po nějaké době před Špirkem. Ke střele se však nedostává, protože jsou hráči v červených dresech blokováni.

47:58
    Bayer byl překonán po čtvrté. Čekal střelu, tak si klekl, ale puk byl těsně před ním tečován a obloučkem zapadl za jeho záda. Autorem branky je BRABEC.

47:19
    Další icing domácího týmu. Porubští se snaží vykřesat ze sebe poslední zbytky sil a bojují o držení kotouče a střelecké pozice.

46:30
    Po buly střílí Havránek. Špirek přerušuje hru, když drží kotouč někde ve výstroji.

46:24
    Icing Letců.

46:03
    Jen nepřesná muška Fabiánka nekončí dalším gólem v porubské bráně.

45:10
    Hosté se nevzdávají ale evidentně to jsou oni, komu dochází síly a nastavenému tempu nestačí.

41:19
    Po levém křídle ujel porubské obraně Dominik Danov a i když Bayer puk zbrzdil betony, za brankovou čáru jej dostrčil MATĚJ VALÍČEK, když ležel za Bayerem. Hosté chvíli protestovali proti verdiktu rozhodčího, ale ten puk v bráně uznal a domácí vedou opět o dvě branky.

40:22
    Ani další vstup RT TORAX Poruby do útočné třetiny k vyrovnání nevedl.

40:10
    První pokus vyrovnat hostům nevyšel díky dobrému clonění Valíčka.

40:01

Vyrovnanější druhá třetiny byla příznivější pro RT TORAX, který konečně dokázal využít přesilovku. Domácí jim totiž svou nedisciplinovaností nabídli nespočet početních výhod.

Třetí třetina bude jistě zajímavá. Domácí svým aktivním přístupem budou chtít udržet tři body doma, jejich soupeř, který je na první nesestupové pozici ji naopak bodově udržet. Papírově jsou totiž Porubští mírnými favority, ale s Letci to nemají na ledě jednoduché.

Druhá přestávka skončí cca v 17:06

40:00

39:50
    Druhá třetina končí u brány Letců. Poslední střela na Špirka z hole Maláta končí v gólmanově lapačce.

39:03
    Bijota eliminoval Jana Kučeru a poslal špičkou hole puk na Vospálka, který jej vyváží z pásma.

38:59
    Porubský gólman má nyní více práce a musí se hodně soustředit na případné odražené puky.

38:12
    Bayer vychytává Hanuše.

37:50
    Vhazuje se před Špirkem. Domácí buly vyhrávají a dlouhou nahrávkou se dostávají až k porubské brance, ale tam je u puku dříve Dobeš a okamžitě otáčí hru.

35:35
    Hosté v plném počtu a dobývání branek pokračuje ve vysokém tempu. Je otázka, který tým toto nasazení nevydrží jako první.

34:42
    Hosté si hlídají hráče, kteří by mohli případně dorážet a tudíž i jednobrankové manko.

34:10
    Bayer i celá porubská obrana má velké štěstí, když se k dorážkám včas domácí hráči nedostávají.

33:35
    Za podražení je vykázán Prokeš.

33:23
    Domácí v plném počtu a okamžitě útočí.

32:20
    Další vyhození puku přes všechny čáry domácí osvobozuje za sevření.

31:52
    Hosté se drží v pásmu, ale domácí mají dobrou obrannou hru a nepouští soupeře ke střele.

31:23
    Za nedovolené bránění jde na dvě minuty ze hry ven Valíček.

28:43
    Letci jsou trochu zaskočeni a jejich útočné výpady nemají patřičný náboj. Naopak hosté dostali do hlav potřebnou energii a je jich najednou plný led.

27:37
    Poruba právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovku. Obránce LUKÁŠ PREPSL clonil brankáři a střelu Bijoty doklepl za brankovou čáru. Asistence: Bijota a Malát.

27:23
    Za vyhození puku jde na trestnou lavici Sklenář.

26:11
    RT TORAX se delší dobu drží na puku a častují Špirka střelami. Dělovka Vondála končí na zadním mantinelu a po vybojování puku za brankou posílá pas před bránu Havránek, jenže Irgl to měl na dlouhou hůl.

25:07
    Letci se dostávají opět do pásma poté, co se Porubě nepodařil gólem ukončit pobyt v útočné třetině.

24:21
    Hostující gólman teď vychytal pokus Jana Kučery, když pohotově nastavil lapačku k pravé tyči.

23:45

23:10
    A hrají jej moc dobře. Puky vyhazují až k Bayerovi, kde i napadají rozehrávku, čímž jim čas utíká a hosté nemohou střelecky Špirka ohrozit.

21:45
    Domácí budou hrát oslabení. Dvě minuty dostává Mařík.

20:41
    V úniku byl zastaven těsně před Bayerem Fabiánek. Dle rozhodčích čistě, takže se pokračuje ve hře.

20:07
    Domácí se tlačí před Bayera a hosté mají velké problémy vyhrávat souboje na mantinelech.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, kdy se týmy chvíli oťukávali a posléze se ke střelám střídavě dostávaly oba týmy. Hodně blízko gólu byli hosté, ale v závěru třetiny hodně vytížený gólman Bayer podlehl v patnácté minutě střelám Valíčka a Nedorosta.

Minuta nepozornosti RT TORAX Poruby je může stát mnoho sil, které budou muset vynaložit do vyrovnání. Střely jim nechybí, ale umístění a taky drzost na brankovišti trošičku schází.

Druhá třetiny začne přibližně v 16:21

20:00

19:45
    Hosté likvidují jeden protiútok za druhým. Letci opanovali plochu a Porubské k ničemu nepouští.

18:24

17:53
    Domácí dobývají porubskou klec, ale ke gólu to nevede.

17:04
    Hra je přerušena. Bayerova brána není na svém místě.

16:24
    Přesilovku si vyzkouší i Letci. Za držení hole si jde sednout Holub.

14:35
    S ambicemi hostů uhrát v Ice areně dobrý výsledek bere za své. Na dvougólový náskok odskakují domácí díky trefě k druhé tyči LUKÁŠE NEDOROSTA. Asistence: Gebell.

14:17
    Tentokrát Bayer neudržel puk ve své moci a MATĚJ VALÍČEK otevírá skóre. Asistence: Fabiánek.

13:46
    Bayer přerušuje hru, když zachytil poskakující puk.

13:44

13:34
    Hosté byli vytlačeni ke své brance a následně jim nevyšla dlouhá rozehrávka. Pískáno je zakázané uvolnění.

12:21
    Domácí jsou ve čtyřech. Hosté měli několik střel na Špirka, ale ten si moc dobře hlídal své tyče a rychle se mezi nimi přesouval.

11:44
    Letňany budou hrát 34 vteřin ve třech. Za hrubost je vykázán Pařík.

10:21
    Letci jdou opět do čtyř. Zasekání jde podruhé na trestnou lavici Danov.

09:50

09:20
    Pokus Irgla křižně přihrát přes pásmo Dangovi, přerušil Hanuš.

08:55
    Letci šetří čas, protože vysunuli soupeře až za jejich branku.

08:14
    Poruba se drží v útočné třetině, ale hra je přerušena kvůli posunutí Špirkovy brány.

07:50
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany. Danov hákovall a Porubští mají první přesilovku utkání.

06:52
    Bayer vychytává bezprostřední střelu i následnou dorážku Nedorosta.

06:06
    Podařilo se to Maříkovi, který si i sjížděl na zpáteční nahrávku před branku, kde byl však blokován Malátem a Vospálkem.

05:45
    Hosté přitvrdili hru a domácí mají problém přejít střední pásmo.

05:07
    Další útočný výpad Poruby. Špirek raději přerušuje hru.

04:40
    RT TORAX se vřítil do pásma a Irgl už už zvedal ruce na oslavu gólu, jenže Špirek dokázal včas přistrčit beton k pravé tyči.

04:08
    Domácí mají opticky více ze hry a jsou častěji v útočné třetině.

03:00
    Poruba se dostala pod tlak, když nedokázala vyhodit puk do střední třetiny. Bayer čelil střelám, které však mířili mimo tři tyče.

01:47
    Po vhazování po pravici Špirka, když se puk dostal po nahození Vondála mimo hrací plochu, se hra přesunula před Bayera, kde hosté udrželi domácí střelce mimo palebnou zónu.

00:44
    Nyní se chvíli hrálo okolo Špirkovy brány. Hosté nic kloudného nevymysleli.

00:08
    Bayer si poprvé sáhl na kotouč, když Kučera Lukáš nahazoval ze středního pásma.

00:01

Rozhodčí musí upravit brankovou síť, takže se začátek utkání pravděpodobně o malinko zpozdí.

Za pár okamžiků začne druhé kolo nadstavby. Hráči dostávají v kabinách poslední instrukce, které by neměl soupeř slyšet a jen co vstoupí na ledovou plochu budeme Vás o dění na ledě informovat.

Přejeme Vám krásné sobotní odpoledne a vítáme Vás na utkání NOEN extraligy staršího dorostu.

Týmy, které bojují o udržení extraligy nastoupí v těchto
    sestavách:

HC Letci Letňany: Špirek (Vacula) – Pařík, Hanuš, Gebel, Brabec, Grauer, Valíček, Kolenatý, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Mrázek) – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan, Krása – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Havránek – Žídek, Holub, Plachý – Klíma, Voznička, Timura

Rozhodčí: Horák – Krátký, Buček.

Dobrý večer příznivci hokeje, mládežnického zvlášť!

Máme za sebou první kolo nadstavby skupiny "B" o udržení extraligy, v kterém hosté odehráli celkem skvělé utkání v Pardubicích, kde sahali minimálně na bod, kdyby se Porubě podařilo v power-play vyrovnat. Přestože Dynamo potrápili a dokonce o jednu střelu předčili, odjeli z ledu bez bodu.

Domácí Letňany si v pátek lehce poradily s Opavou, které porazili o tři góly.

Kterému týmu se podaří uzmout body, cenné body do tabulky o udržení extraligy, kde sestupují poslední dva týmy v tabulce?

Sledujte s námi klasický onlajnový přenos z Letňanského zimního stadionu. Začínáme v 15:30

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 15. Valíček (Fabiánek), 15. Nedorost (Gebell), 42. Valíček (Danov), 48. Brabec (Rousek), 54. Fabiánek (Danov) – 28. Prepsl (Bijota, Malát)

HC Letci Letňany: Špirek (Vacula) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Kolenatý, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Rozhodčí: Horák – Krátký, Buček