Košice – Zvolen 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Martin 2:0 (kon.) | Nitra – Piešťany 4:2 (kon.)
Žilina – Poprad 1:4 (kon.) | Skalica – Trenčín 7:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK VITAR Martin
sk Úterý 22.12.2015, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Banskobystričania po malom zemetrasení v kádri vyhrali dva zápasy v rade. Doma porazili majstrovské Košice 3:0 a vyhrali aj v Piešťanoch 5:2. Cez reprezentačnú prestávku pod Urpínom Országhovci poriadne trénovali a deklarujú už iba odhodlanie šplhať sa smerom k špici. Navyše v domácich zápasoch majú veľmi dobrú bilanciu. Prehrali iba štyri duely, konkrétne v úvode súťaže so Žilinou, raz s majstrovskými Košicami a oba derby zápasy so Zvolenom. Inak sa vždy tešili s bystrickými priaznivcami z výhry. V zápase proti Martinu patrí HC ´05 iClinic úloha favorita, ktorú chce potvrdiť troma bodmi.

Martinčania nehrajú na ihriskách súperov najlepšie. Horšie je na tom od nich iba Skalica. Hráči z Turca vonku vyhrali len štyri duely, dvanásť ich prehrali. Ani raz sa však nedostali k predĺženiu. Pred reprezentačnou prestávkou najprv prekvapili nečakanou prehrou s ligovou dvadsiatkou doma 1:2, no následne zdolali Poprad 4:0, s trenčianskou Duklou prehrali až v nadstavenom čase, vyhrali v Skalici, no nezvládli derby stretnutie so Žilinou pred TV kamerami a vlastným publikom po prehre 0:1. Do Banskej Bystrice teda cestujú s odhodlaním postarať sa o prekvapenie.

Oboch súperov delí v tabuľke jedenásť bodov, Bystričania sú štvrtí s 55 bodovým zápisom a Martin ôsmy so 44 bodmi.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka. Šmach, Gründling. M. Rosandič, Čížek. Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – R. Gašpar, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Pokrivčák, Rusina, Bačík. Dlouhý, Trávniček. Vyskoč, Pacalaj – T. Varga, Galamboš, Surovka – Rzavský, Murček, Kabáč – Uhrík, Dírer, Skladaný – Kokavec, Jurášek, R. Varga

Rozhodca: Stano – R. Gajan, T. Rovenský.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Odznela hymna SR, všetko je už pripravené na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

1:10
    Bystričania v úvode aktívnejší, Majdan sa dostal k zakončeniu pred bránkou Martina, no neuspel.

1:40
    Uhrík ide na trestnú za faul kolenom, presilovku budú mať Bystričania.

1:55
    Záver pred Dzubinom, zakončuje Kytnár, ale ani on neposlal puk do bránky.

2:10
    Ďalšia šanca Bystrice v presilovke, Lamper to skúšal bekhendom zblízka, no neskóruje.

3:00
    Martinčania sa na chvíľu vymanili z obranného pásma, ale hneď čo sa tam domáci dostali, tak mali Majdanom príležitosť, Dzubina opäť zasiahol.

3:28
    Banská Bystrica dala gól!
    Banskobystričania presilovku využili, boli v tlaku, vytvorili si presilovkový kolotoč a po prihrávke Tománka sa presadil pred bránkou Juraj MAJDAN – keď puk skončil pod hornou žŕdkou. Asistovali: Tománek a Handzuš.
    3:28 MAJDAN - 1:0

4:40
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, sú v útočnom pásme, ale nemajú príležitosti.

5:45
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, no chýbajú zaujímavé momenty pred bránkami.

6:36
    Domáci priskoro bránia stredné pásmo, už sa nepúšťajú do útočenia.

7:16
    Presilovku si zahrá Martin, Majdan ide na trestnú pretože bolo príliš veľa hráčov na ľade. Je to trest pre hráčsku lavicu Banskej Bystrice.

8:03
    Bystričania sa veľmi dobre bránia, Martin sa nevie usadiť v útočnom pásme.

8:34
    Hostia sú v presilovke absolútne bezzubí, dokonca domáci sú častejšie vpredu a to hrajú v oslabení.

8:51
    Až teraz to bol rýchly vpád do útoku v podaní Martina, k zakončeniu sa dostal Murček, bol sám pred Bacashihuom, no neuspel pred ním zblízka z pravej strany.

9:20
    Oba tímy v plnom počte, Martinčania sú v útočnom pásme, avšak s pukom pri mantineli.

10:00
    Teraz je to viac menej boj o puk v strednom pásme.

10:24
    Ďalší rýchly prienik hostí do útoku, k zakončeniu sa dostal R. Varga a Bacashihua musel predviesť svoje umenie.

11:04
    Bystričania na pol minútky zovreli hostí v pásme, Handzuš bol sám pred Dzubinom, ale recept na neho nenašiel.

12:00
    Hra je teraz vyrovnaná, hrá sa v patričnom tempe na oboch stranách.

12:50
    Bystričania boli v útoku, predviedli tam pár kombinácií, ale ku koncovke sa nedostali.

13:12
    Viac z hry majú domáci, Martin číha na rýchle prechody do útoku, či úniky.

13:32
    Tománek sa pekne preštrikoval dopredu, ale na Dzubinu nevyzrel, ten pokryl puk lapačkou.

14:30
    Tempo trošku opadlo, veľa technických priestupkov kúskuje v tejto fáze zápasu hru.

15:00
    Sandgren vypálil od modrej, Dzubina vytiahol betón.

16:06
    Bystričania prejavujú väčšiu snahu smerom dopredu, no chýbajú v týchto minútach šance.

17:00
    Viac sa hrá v strednom pásme, puk majú na hokejkách zväčša domáci hokejisti. Dlho sa hrá bez prerušenia.

17:56
    Zakázaného uvoľnenia sa dopustili Bystričania, vhadzovať sa bude pred Bacashihuom.

18:08
    Martin nevie nič smerom dopredu na konci tretiny vymyslieť a Bystričania zvolili takú vyčkávaciu taktiku.

18:41
    Hvila pekne obkorčuľoval bránku a zakončoval, no fauloval ho pritom Bačík a ide na trestnú za sekanie,

18:45
    Hneď po buly Dlouhý hákoval a je tu presilovka piatich proti trom pre Bystricu.

19:08
    Po strele Sandgrena sa k vyrazenému puku dostal Handzuš, ale nedokázal ho poslať za Dzubinu!

19:22
    Majdan je voľný pri ľavej žrdi, neposiela puk do odkrytej bránky!

19:42
    Ďalšia strela Majdana z pravej strany, Dzubina vyrazil puk na zadný mantinel.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine mali navrch Bystričania, presadili sa v presilovke ešte na začiatku zápasu a preto vedú 1:0. Hostia toho veľa neukázali, i keď pár rýchlych prechodov do útoku zakončovali pred Bacashihuom. Druhá tretina sa začne cca. o 18:19 hod.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:46
    Domáci boli v útoku počas 45s presilovky o dvoch hráčov, ale nedokázali pokoriť Dzubinu, pretože puky dobre tečovali obrancovia Martina. Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

21:36
    Hostia boli v útočnom pásme, ale nedokázali tam nič vymyslieť.

22:00
    R. Varga išiel po pravej strane, neprihral vľavo spoluhráčovi, ale strieľal. S pukom si Bacashihua poradil bez väčších problémov.

23:15
    Hostia sa v tejto tretine viac snažia, bojujú a sú častejšie v útoku, no šance si nedokážu vypracovať.

24:38
    T. Varga sa ocitol v dvoch zakončeniach, fauloval ho Rosandič a ponúka hosťom presilovku, keďže sekal.

25:30
    Martin teraz v mohutnom presilovkovom tlaku, ale Bacashihua nemá prácu, hoci prihrávka Rzavského na Kabáča bola gólová, ak by Kabáč trafil puk.

26:06
    Galamboš bol pred Bacashihuom, no neporadil si s pukom ideálne. Presilovka sa už pomaly bude končiť.

26:39
    Oba tímy hrajú v plnom počte, hostia nevyužili presilovku.

28:00
    Teraz je to opatrné zo strany Bystričanov, ale hostia nevedia menšiu letargiu domácich využiť.

29:03
    Surovka išiel sám na bránku z pravej strany , no Bacashihuu neprekonal. Veľmi dobrá príležitosť hostí, ktorí sa oveľa viac snažia než v prvej tretine.

29:50
    Lamper vyrobil menší závar pred martinskou bránkou, ale hostia situáciu ustáli.

30:13
    Zakázané uvoľnenie domácich dostalo Martinčanov na buly do útoku.

30:45
    Bystričanom to nejde smerom dopredu, produkujú nepresné prihrávky, zaostávajú aj v osobných súbojoch.

31:25
    Až teraz domáci hokejisti v útoku, ale ich dve strely pokryl Dzubina.

32:15
    Tománek s Majdanom sa snažili vpredu niečo vymyslieť, nepodarilo sa im to. Je to stále bojovný a dosť kontaktný hokej.

33:19
    Teraz sa zakázaného uvoľnenia dopustili opäť Bystričania, inak pomerne často majú tento prehrešok v zápase, vhadzovať sa bude pred Bacashihuom.

34:30
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, chýbajú však zaujímavé momenty, či vzruch pred bránkami.

35:09
    R. Varga sa prezentoval utešenou strelou z pravej strany, Bacashihua si aspoň zachytal.

35:53
    Aj teraz Martin predviedol rýchly prechod do útoku, no Galamboš s T. Vargom recept na Bacashihuu nenašli.

36:16
    Na opačnej strane to vyskúšal strelou z pravého kruhu Šmach, Dzubina je pozorný.

37:25
    Štvrtý útok Bystrice pohrozil, Ferleťák sa dostal k dobrému zakončeniu z ľavej strany, no Dzubina je znovu proti.

38:12
    Bačík narazil Handzuša na mantinel, ale nepíska sa, domáci sú v miernom tlaku.

39:00
    Tlak domácich sa neskončil gólom, málo strieľali Bystričania, za zmienku stojí iba koncovka Grundlinga z ľavej strany.

39:57
    Hvila to vyskúšal z uhla, Dzubina si pokryl pravú žŕdku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli, bolo aj veľmi málo šancí. Martinčania už hrali oveľa aktívnejšie než v prvej tretine, ale aj brankári chytajú spoľahlivo. Uvidíme, čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne cca. o 19:00 hodine.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:55
    Bystričania majú v úvode tretiny puk na paliciach, no nehrozia pred bránkou súpera.

41:23
    Črtajúci sa brejk hostí dvoch na jedného zastavil dobrým obranným zákrokom Rosandič.

42:43
    Martinčania sú nabudení na vyrovnávajúci gól. R. Varga zakončoval v útočnom pásme, ale išlo o slabšiu strelu, Bacashihua nemal problém zasiahnuť.

43:36
    Hra sa prelieva teraz z jednej strany na druhú, no nevidíme zakončenia.

44:06
    Tak napokon sa domáci dočkali gólu. Po nevinnej akcii Ferleťák naservíroval puk z pravej strany na ľavú Jasonovi BASTOVI, ktorý našiel dieru medzí žrďou a telom Dzubinu – 2:0. Asistovali: Ferleťák a Hvila.
    44:06 BAST - 2:0

45:30
    Martinčanov akoby inkasovaný gól zaskočil a zväčša sa teraz iba bránia, hoci domáci neprodukujú obzvlášť ofenzívny hokej.

46:47
    Galamboš sa pekne preštrikoval až pred bránku, ale na Bacashihuu nevyzrel. Pomaly sa preberajú hostia, nič iné im ani nezostáva ak chcú s výsledkom ešte niečo urobiť.

47:45
    Opäť sa na ľade nič mimoriadne nedeje, duel sleduje 2009 divákov.

48:30
    Dlho sa hrá bez prerušenia, čo viac vyhovuje domácim. Málo vzruchu je pred bránkami.

49:18
    Opäť sa zväčša bojuje o puk v strednom pásme, návštevy oboch tímov v útoku sú neefektívne.

50:10
    Hostia sú teraz v útoku, ale všetko sa to odohráva s pukom pri mantineli.

51:05
    Bystričania sa snažia viacmenej kontrolovať vývoj stretnutia a hlavne nepúšťať súpera do šancí, tomu prispôsobili aj taktiku.

52:00
    Vhadzovalo sa pred Bacashihuom, aj takéto možnosti musí Martin využívať, prehral však buly.

53:12
    Martinčanom nemožno uprieť snahu, veľmi chcú ísť dopredu a vytvoriť si šancu, no kvalita defenzívy je na strane Banskej Bystrice.

54:17
    Teraz mali Martinčania tlak, boli dlho v pásme, ale Bacashihua neriešil nebezpečnú situáciu, napokon Tománek vyhodil puk z pásma aj rukou, čo mohol.

55:00
    Dobývanie útočného pásma zo strany hostí pokračuje, hrá sa však takmer bez prerušenia, rýchlo to odsýpa.

55:40
    Až teraz zakázané uvoľnenie zo strany Bystrice, hra je prerušená, vhadzuje sa pred Bacashihuom.

56:34
    Martinčania majú puk na hokejkách, Pokrivčák strieľal z pravej strany, Bacashihua sa nenechal prekvapiť.

57:03
    Hvila sa pekne kombinačne predral dopredu, položil si Dzubinu na ľad, no zoči – voči nemu neuspel.

58:00
    Martinčania krátko v útoku, defenzíva Bystričanov pracuje zatiaľ veľmi dobre.

58:43
    Domáci sa hrajú s pukom v útoku, držia hostí na dištanc.

59:07
    Zakázané uvoľnenie v podaní Martina, vhadzuje sa pred Dzubinom. Hostia nemôžu teda odvolať brankára a ani striedať.

59:27
    Veľmi dobrá šanca Martina, Surovka sa ocitol voľný na pravej strane, ale neprekonal Bacashihuu.

Koniec zápasu. (19:25:22)