Slavia – Kometa Brno 8:7 (kon.) | Vsetín – Letňany 5:7 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:0 (kon.)
Opava – K. Vary 1:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 7:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Havířov – Pardubice 2:6 (kon.)
HC Plzeň – Vítkovice 2:3 (kon.) | Poruba – HC Litvínov 1:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:0 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Berani Zlín
Sobota 09.01.2016, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezkou sobotu z Mladé Boleslavi. Zde je dnes opravdu bohatý hokejový program. V pravé poledne se ve velké hale představí junioři proti Chomutovu, na to naváží starší dorostenci. Poslední BK Mladá Boleslav přivítá od 15 hodin v malé hale čtvrtý PSG Zlín. Třetím duelem bude od 18:00 vzpomínkové utkání na někdejšího zesnulého hokejistu BK Mladá Boleslav Jana Basu, i toto klání bude stát určitě za diváckou pozornost.

PSG Zlín
    Zlínští Berani se ze skupiny Východ dostali až na čtvrté místo nadstavbové skupiny A. První povánoční duely je zavedly na pomezí středních a severních Čech. V pátek večer se totiž Zlínští představili na libereckém ledě. Bílé Tygry dokázali zdolat těsným výsledkem v poměru 3:2. Dokáží bodovat i ve městě automobilů?

Boleslavští starší dorostenci jsou posledním celkem v nadstavbové skupině A a drží se na dvanácté pozici v tabulce. V pátek večer se představili proti Olomouci, které podlehli 3:5. V nadstavbě tedy zaznamenali i třetí prohru a na první body zatím stále čekají. Přijdou v sobotu proti Zlínu?

BK Mladá Boleslav: Krofta (Haas) – Červenka, Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj – Foerster, Kerda, Flynn, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin (C)

PSG Zlín: Odložilík (Huf) – Padrnos, Janošek, Gába, Budil, Kowalczyk, J. Marek, Fridrich – Fryšara, Sedláček, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica, Dvořáček, Bainar, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Rozhodčí: Horinek – Kettner, Zmeškal.

Vše je již připraveno na úvodní buly utkání, hráči i rozhodčí jsou připraveni na ledové ploše, těšme se na povedený duel.

00:01

00:05
    Po pěti sekundách je Zlínu pískáno zakázané uvolnění.

00:50
    Domácí jen nahazují do útočného pásma a odjíždějí střídat.

01:40
    Kalaš vystřelil z velkého úhlu, branku tedy netrefil.

02:33
    Od modré vypálil Jindra, ale střela z dálky Viléma Odložilíka nepřekvapila.

04:04
    Bruslaři se drží v útočném pásmu, jenže Zlínští napadají, a domácí tedy příliš nestřílejí.

04:49
    Chládek znemožnil Dvořáčkovi přechod do pásma a obral ho o kotouč.

06:02
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty za krosček dostal Vlastimil Hefka (ZLN).

06:08
    Petržílkova střela od modré byla zblokována. Boleslavští ale stále drží útočné pásmo.

06:25
    Jirásek vystřelil od modré a Odložilík s obtížemi vyrazil. Petržílkova dorážka byla následně zblokována.

06:40
    Jindra se objevil před částečně odkrytou bránou, jenže nedokázal zakončit a hosté se následně osvobodili.

07:12
    Středočeši hrají přesilovou hru nadějně, jenže zlínští dorostenci často blokují střely a působí obětavě.

08:02

08:26
    Dančišinova střela z levého kruhu byla zblokována a neujala se ani následná dorážka Flynna z mezikruží.

08:50
    Boleslavský brankář Krofta upadl a nestihl se vrátit zpět mezi tři tyče. Sudí však naštěstí pro Mladou Boleslav přerušili hru.

09:20
    Dlabaja vystřelil dvakrát od modré, ale pokaždé netrefil branku.

09:36
    Berani mají obrovský tlak, jenže při závaru v domácím brankovišti nedokázal nikdo propasovat kotouč za Kroftova záda.

10:29
    Hra je poměrně nepřesná, oba celky si občas nerozumí v přihrávce.

11:01
    Na modré čáře se napřáhl David Jirásek, jenže i tentokrát zlínskou branku minul.

11:28
    Z mezikruží vystřelil i přes bránícího hráče Vojtěch Outrata, ale Odložilík sklapl své betony včas.

12:25
    Jana Mikulce domácí hráči neobsadili a jel sám na branku, jenže kotouč lapil dřív brankář Krofta.

13:12
    Do pravého kruhu si najel Vlastimil Hefka, jenž chtěl taky překonat Michala Kroftu. Boleslavský gólman však přerušil hru.

14:18
    Poprvé v utkání jdou do čtyř i Boleslavští. Za faul kolenem obdržel menší trest Martin Kalus (MBL).

14:33
    Bruslaři se po chvíli osvobozují a vyhazují až za Odložilíka.

14:59
    Kotkova rána z první z pravého kruhu se neujala. Krofta puk pohotově vyrazil.

15:25
    Jindra nahodil puk ze středního pásma až na zlínského gólmana.

15:51
    I po Budilově projektilu od modré přerušuje Michal Krofta hru.

16:10
    Kowalczykova střela byla zblokována.

16:17
    Počet hráčů na ledě se srovná. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Daniel Kowalczyk (ZLN).

16:18

17:01
    Jindrova dorážka z blízka nebyla efektivní. Boleslavský forward neměl namířeno mezi tři tyče.

17:30
    Bruslaři kombinují v pásmu, jenže všechny jejich střely vyráží brankář Odložilík.

17:50
    PSG vyhazuje přes všechny čáry.

18:17

18:47
    Závěr prvního dějství se odehrává v útočném pásmu Zlína. Dlouhé souboje o puk podél mantinelu však nenaznačují, že by se diváci měli dočkat nějaké branky.

19:26
    Jirásek pouze nahazuje do pásma, nenašel žádného spoluhráče, kterému by mohl nahrát.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:46.

První dějství je už minulostí. Nabídlo vyrovnaný, ale zároveň nevzhledný hokej, který nepřinesl žádnou branku. Oba týmy se snaží neudělat žádnou chybu a hrají opatrně. O něco více ze hry mají možná domácí, jenže všechny jejich střely zatím pochytal zlínský gólman.

20:01

20:22
    Dvě minuty za napadení dostal Patrik Kotek (ZLN). Uvidí diváci v malé hale prvnhí gól?

20:38
    Berani se bez obtíží osvobozují.

20:58
    David Jirásek mířil od modré pod břevno, ale kotouč byl zblokován.

21:13
    I podruhé v této přesilové hře domácích posílají Zlínští puk přes všechny čáry.

21:56
    Mladá Boleslav se vůbec nemůže usadit v pásmu a vytvořit si tlak, hosté se znovu osvobozují.

22:22

22:41
    V obrovské šanci se octl Štěpán Fryšara, jenže trestuhodně nedotáhl blafák do zdárného konce, navíc se blýskl výborným zákrokem Michal Krofta.

23:50
    K brance si najel Viktor Bainar, jenže byl bráněn hned několika Bruslaři, a tak se k pořádnému zakončení nedostal.

24:39
    Opět aktivní David Jirásek. Boleslavský hráč s číslem 11 se na modré napřáhl a jeho skrytou střelu chytil Odložilík do lapačky.

25:47
    Dnešní utkání sleduje 40 diváků.

27:42
    Na Zlínské zívala prázdná brána, jenže žádný z beranů se k zakončení neměl.

28:49
    Přechod Mladé Boleslavi do útočného pásma zmařil ofsajd.

28:57
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu. Stále platí, že 40 diváků v malé hale sleduje nevzhledný hokej bez vážnějších šancí.

29:36
    Jan Jindra (MBL) se podle názoru sudího Horinka provinil nedovoleným bráněním vůči brankáři Zlína, za což mu náleží dvě minuty na trestné lavici.

30:00
    Křížek posílá v polovině utkání kotouč do středního pásma.

30:47
    Kowalczykovu střelu od modré lapil i skrz stínící hráče brankář Michal Krofta.

31:05
    Martin Kalus padá obětavě do střel, tak by to mělo vypadat!

31:36

32:24
    Tvrdá Dvořáčkova střela z mezikruží byla sražena na plexisklo.

33:25
    Před přijíždějícím Sedláčkem uzamkl Krofta svou branku. Zlínského útočníka následně důrazně vyprovodil z brankoviště Chládek.

34:32
    Zlínští by chtěli faul, ale zákrok na jednoho z hostí byl nejspíš čistý, což si myslí i hlavní rozhodčí.

35:28
    Oba týmy se snaží střídavě usadit v útočném týmu, jenže Zlín i Mladá Boleslav obětavě brání.

35:52
    Sledujeme hromadnou bitku u brány Mladé Boleslavi. Linhart se pustil do Kenšy, ale dá se říci, že to skončilo nerozhodně, anii jeden hráč neskončil na zemi.

35:52
    Michal Kenša (ZLN) dostal 2 minuty za hrubost a Daniel Kowalczyk (ZLN) taktéž dvě minuty za hrubost. Za domácí potrestáni Kryštof Linhart (MBL) – 2+2 minuty za napadení a hrubost a Dominik Hrachovec dvě minuty za hrubost. Přesilovou hru hraje tedy Zlín.

37:01
    Hosté si nemohou vytvořit přesilovkový tlak, Bruslaři se dokonce dostávají s pukem až k Odložilíkovi.

37:52
    Domácí hrají v pěti.

38:52
    Vojtěch Outrata si najel až za pravý kruh, a střílel tak z velkého úhlu. Mezi tři tyče tedy kotouč nezamířil.

39:30
    Jirásek ještě nahazuje do pásma.

39:44
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:32.

I druhá perioda nabídla vyrovnaný hokej a nebyla příliš zajímavá. Oživila ji až hromadná potyčka u boleslavské branky v jejím závěru. I do závěrečného dějství budou tedy oba celky vstupovat za bezbrankového stavu.

40:01

41:08
    Mladé Boleslavi byl odpískán sporný icing, což se divákům nelíbí. Čárový rozhodčí si je ale svým verdiktem jistý.

41:46
    Diváci opět viděli velký závar v brankovišti, jenže Jan Mikulec ležícího Kroftu nepřekonal!

42:06
    PSG Zlín hrál v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jonáš Kočica (ZLN).

42:21
    Bruslaři kombinují v pásmu, Kalusova střelaa od modré šla ale mimo tři tyče.

43:04
    Boleslavští stále drží útočné pásmo, jenže málo střílí.

43:20
    Zlín se osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

43:37
    Bainar se svíjí v bolestech na ledové ploše, už k němu míří zdravotnice.

43:37
    Zlínský útočník nakonec odjíždí po svých. Nejspíše měl jen vyražený dech.

43:51
    Rozhodčí Horinek znovu vylučuje. David Jirásek (MBL) – dvě minuty za sekání a Daniel Kowalczyk (ZLN) taktéž menší trest za hrubost.

44:06
    Hosté v pěti hráčích. Jirásek s Kowalczykem se vrátí na led po přerušení hry.

44:31
    Fryšara nahrál Kotkovi, jenže k němu došel kotouč pozdě, a tak Kroftu výrazně neohrozil.

45:17
    Hosté hrozí čím dál víc z brejků, ale žádný z nich nepřinesl úvodní gól duelu.

46:06
    Dvořáčkovu střelu v přečíslení dokázal ukázkově zblokovat Martin Kalus!

47:27
    Po odpískaném ofsajdu poslal k zemi jeden z hostů Zahradníka, následuje ještě další šarvátka u boleslavské střídačky. Vylučovat se ale nebude.

47:51
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra se tedy stěhuje zpět před Michala Kroftu.

48:23
    Individuální akce kapitána domácích Milana Dančišina nepůsobila vůbec špatně. I přes bránících hráče dokázal z pravého kruhu vypálit. Pro brankáře to však neznamenalo výrazný problém.

48:56
    Zdá se, že ten, kdo dá gól, vyhraje, utkání je stále bezbrankové a podle herního dojmu se dá říci, že je tomu tak zaslouženě.

49:27
    Zlínští si nerozuměli v přihrávce a je jim pískáno zakázané uvolnění.

50:52
    Utkání je stále vyrovnané, žádný z celků nechce chybovat, a diváci sledují jen urputné boje o kotouč.

51:46
    Hra je vyhrocená, sudí musí často rozhánět hloučky hráčů, kteří si chtějí vyřizovat účty. Oba celky si uvědomují, že bezbrankový stav hokeji nesluší.

53:21
    Další zakázané uvolnění domácích, kteří tak nemohou vystřídat.

53:35
    Chládkova střela z pravého kruhu byla tečována do ochranné síti. Vhazuje se o levici Viléma Odložilíka.

53:47
    Havelka přihrál přímo na hůl hostujícího hráče, Zlín tak může založit útok.

54:35
    Kapitán Mladé Boleslavi Milan Dančišin dlouho motal za bránou Zlína hlavy hostujícím obráncům. Jeho střela ale nakonec nebyla přesná.

55:21
    Oba týmy zodpovědně brání, zejména ti Boleslavští jsou připraveni na modré čáře a kontrolují zlínskou hru.

55:50
    Outrata si najel až na hranici levého kruhu, odkud prověřil Odložilíka, jenže ten si prostor u levé tyče ohlídal a své betony sklapl včas.

55:52
    Oddechový čas pro hosty.

56:10
    Bruslaři se stále snaží držet v útočném pásmu, hosté je však stejně k ohrožení branky nepouštějí.

56:45
    Dvořáček chtěl zakončit do pravého horního rohu, jenže Krofta se stačil pohotově přemístit a přerušit hru.

57:12
    Stále je aktivní v pásmu Zlín, který se snaží rozhodnout utkání v základní hrací době. Zdá se, že hostům oddechový čas prospěl.

57:41
    Bruslařský klub posílá kotouč jen do středního pásma.

58:14
    PSG si nerozuměl v rozehrávce, je mu tak pískán icing.

58:33
    Jirásek vystřelil od modré, puk šel však mimo tři tyče.

59:05
    Bruslaři zakládají ještě jeden útok, ale zdá se, že základní hrací doba nerozhodne.

59:20
    Na ledě zůstal ležet Chytil. Jeden z fanoušků v komorní atmosféře malé haly pořvává něco o simulaci a na to mu odpovídá hostující střídačka. Důležité však je, že Chytil bude snad v pořádku.

60:00

Je to tak, 60 minut hry o osudu utkání nerozhodlo. Velmi zajímavý úkaz, že během základní hrací doby nepadl gól, je tedy k vidění v Mladé Boleslavi. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

60:19
    Hosté se hned od začátku vrhli do útoku.

60:32
    Už jsme viděli předvoj samostatných nájezdů! Milan Dančišin ujel zcela sám, jenže ve finále nedokázal přehodit brankářův beton!

61:06
    Z pravého kruhu vystřelil Radim Budil, ale Krofta si připsal další úspěšný zákrok, když chytil puk do své lapačky.

61:32
    Obrovský závar v mladoboleslavském brankovišti, jenže Dvořáček, Fridrich ani další zlínští hráči nedokázali propasovat kotuč za brankovou čáru.

61:49

62:21
    Václavkovu střelu od modré zblokoval Dančišin.

63:29
    Po jednom z nahození se rozhodl Odložilík přerušit hru.

64:09
    Prodlooužení se dohrává v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení je u svého konce, samostatné nájezdy začnou po krátké úpravě ledu. Zatím se řeší, který tým penaltový rozstřel odstartuje.

Jako první pojedou Boleslavští, snad alespoň v nájezdech padnou hezké góly.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Zdeněk Křížek jel jako první, ale zakončení do horní části brankář vyčetl a chytil puk do lapačky.

1. série
    0:0
    Mladší dorostenec Kowalczyk moc nevymyslel a přestřelil branku.

2. série
    0:0
    Oscar Flynn také ani netrefil branku.

2. série
    0:1
    Chytil překonává Kroftu poté, když zvedl kotouč nad jeho beton.

3. série
    1:1
    David Jirásek převedl krásný nájezd a taktéž překonal Odložilíka, když zvedl kotouč nad jeho beton.

3. série
    1:1
    Dlabaja se mezi Kroftovy betony netrefil.

4. série
    1:1
    Pořadí se otáčí. K nájezdu se rozjel znovu Filip Chytil, jenž chtěl Kroftu vymíchat a zakončit k pravé tyči, ale to se mu nepodařilo.

4. série
    1:1
    Dančišin pod břevno nezakončil, branková konstrukce jen zazvonila.

Ledaři ještě upevňují branku, která je mimo svou pozici.

5. série
    1:1
    Jan Václavek byl dalším exekutorem na hostující straně a nad beton Krofty se mu zakončit nepodařilo!

5. série
    2:1
    David Jirásek byl úspěšný i napodruhé a poslal kotouč k levé tyči a rozhoduje!

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je DAVID JIRÁSEK, jenž zakončil k levé tyči, a připsal si tak svůj první letošní gól, navíc první v Extralize staršího dorostu.

Dlouhé a napínavé utkání mezi Mladou Boleslaví a Zlínem je u svého konce a uzavírá se tím i sobotní program NOEN Extraligy staršího dorostu. Za celých šedesát pět minut gól nepadl, a tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, které rozhodl dvěma trefami, tou druhou až v páté sérii David Jirásek. Bruslaři se tak radují z výhry, Zlínští naopak odjíždějí domů se ziskem jednoho bodu z boleslavského ledu.

Ode mě je to pro dnešek vše, sobotní program zakončí v Mladé Boleslavi benefiční utkání na památku výročí úmrtí boleslavského hokejisty Jana Basy, které začíná v 18 hodin ve velké hale.
    Z mrazivé malé haly se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (17:32:13)