Slavia – Kometa Brno 8:7 (kon.) | Vsetín – Letňany 5:7 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:0 (kon.)
Opava – K. Vary 1:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 7:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.) | Havířov – Pardubice 2:6 (kon.)
HC Plzeň – Vítkovice 2:3 (kon.) | Poruba – HC Litvínov 1:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:0 (2:1 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
5:7 (2:2, 0:3, 3:2)
HC Letci Letňany
Sobota 09.01.2016, 11:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

V poslední třetině Vsetín zabral a opět byl k vidění vyrovnaný hokej. I přes veškerou snahu se domácím vyrovnat nepodařilo, a tak ze svého ledu odcházejí opět poraženi.
    Tímto faktem se s vámi loučím a ze vsetínského Lapače přeji pěkný víkend. (13:08:40)

59:40
    Letňany si už jen v klidu přihrávají za vsetínskou bránou.

59:15
    Vsetínským se nepovedla přihrávka, a tak hosté rozehrávají zpoza své brány.

58:40
    David Kovář střílel z mezikruží. Jeho střela šla nad bránu hostujícího celku.

57:46
    Vsetínští se opět snaží v útočném pásmu a jsou ve stejné herní situaci jako před vstřelením poslední branky,

55:45
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetínští se nedali, a dostali se až před letňanskou bránu, kde po kombinaci mezi kruhy zakončoval MATĚJ DUBNICKÝ. Asistence: Jiří Weintritt, David Kovář.

55:02
    Hraje se v útočném pásmu Vsetína, hosté je ale nepouštějí do zakončení.

52:20
    David Kovář se dostal sám před Vaculu, jeho střela z pravého kruhu však mířila příliš vysoko na to, aby se uchytila.

51:41
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, střelu obětavě zblokoval Augustin.

51:21
    Letňany právě vstřelily branku!
    LUKÁŠ ROUSEK se nejlépe zorientoval ve zmatku před vsetínskou bránou a dopravil kotouč kolem levé nohy brankáře až za jeho záda. Asistence: Bez asistence.

50:55
    Letňany se na chvíli dostaly do útočného pásma, obrana domácích je však odzbrojila a Jiří Weintritt se mohl dostat do úniku, nebýt toho, že mu kotouč z hole sjel.

50:06
    Domácí snížení nabudilo a jsou nyní aktivnější. Z levého kruhu střílel Kovář, Vacula však na střelce dobře viděl a jistě zakročil.

49:37
    Po střele Augustina vyrazil Vacula kotouč přesně na hůl DAVIDA KOVÁŘE, který se neomylně prosadil střelou do pravého horního rohu. Asistence: Patrik Augustin, Michal Richter.

48:44
    Vacula teď nevěděl kde je kotouč, naštěstí pro něj byl po nevydařené střele Dubnického daleko od něj.

48:08
    Vsetínští dostali své soupeře pod tlak, což přineslo dvouminutový trest hostujícího Nedorosta za hrubost.

47:25
    Koňařík pálil z mezikruží mezi Vaculovy betony, letňanský brankář měl sice menší problémy ale nakonec kotouč ukryl.

45:41
    Letňany jsou střelecky aktivnější, jejich střely jsou však jednoduché a Huzlík s nimi nemá problémy.

43:45
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

42:40
    DAVID KOVÁŘ se z mezikruží trefil přesně mezi Vaculovu lapačku a beton. Asistence: Matěj Dubnický, Michal Richter.

41:33
    Do vsetínské brány se staví Marek Huzlík.

41:33
    Už se zdálo, že hosté svou přesilovkovou formaci zaujali pozdě a po jejich dlouhé kombinaci, kterou využívají v každé přesilové hře už nestihnou do příchodu pátého vsetínského hráče vystřelit, klouzají kotouč však stihl zachytit MATĚJ VALÍČEK a dostal kotouč mezi betony přemisťujícího se brankáře. Asistence: Tomáš Fabiánek, Dominik Danov.

40:39
    Vsetín se osvobozuje.

40:11
    Hosté pokračují v přesilové hře, a tudíž se rychle vydávají do útoku.

40:01

Třetí třetina začne v cca 12:34.

Druhá třetina byla jasně v režii hostí. Vsetínští se vůbec nedostávali z obranného pásma, a když už se tak stalo, nebyli pro soupeře nebezpeční. Tato skutečnost se projevila i na skóre, od vyrovnaného stavu z první třetiny odskočili hosté třemi góly.

40:00

39:59
    Poslední šanci skórovat měl v mezikruží Jan Kučera, ke kterému se puk dostal po dlouhé kombinace přesilovkové formace. Místo střely na konci třetiny jen promáchl.

39:31
    Domácí Dostál si odsedí dvě minuty za podražení.

38:25
    Vsetín měl možnost dostat se do útočné třetiny, jejich akci však zastavilo offsajdové postavení Koňaříka.

37:46
    Střela hostujícího Paříka mířila příliš vysoko.

36:17
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, Jiří Weintritt se pokoušel najít mezeru mezi betony hostujícího gólmana, ten však kotouč vyrazil a vsetínskému bekovi se jej nepodařilo překonat ani napodruhé z dorážky.

35:02
    Z mezikruží sklepl kotouč do branky IVAN LYTVYNOV. Asistence: Dominik Danov, Tomáš Fabiánek.

34:46
    Střela Paříka od modré šla nad.

33:57
    Lukáš Kučera vyzval Rouska k zakončení, do dráhy kotouče však vložil Sachr svou lapačku a přerušuje hru.

33:36
    Domácí Kovář jde na trestnou za hákování.

33:27
    Hosté hrají v signalizované výhodě.

32:42
    Vsetínu se podařilo vyhrát vhazování, domácí však zazmatkovali a dali tak hostům možnost zakončení.

31:49
    Vacula měl po delší době opět práci, z pravého kruhu střílel Michal Weintritt.

31:15
    Vsetín se na chvíli usadil v útočné třetině, ani jedna střela však nemířila mezi tři tyče.

29:48
    Dlouho vyvíjený tlak přinesl hostům čtvrtou branku, další přesný zásah si připisuje LUKÁŠ ROUSEK. Asistence: Jan Kučera, Lukáš Kučera.

28:52
    Stále jsou v útoku hosté, Vsetín se dokáže osvobodit vždy jen na chvíli a nedokáže se dostat do žádné větší akci, poněvadž domácí hráči jsou odzbrojeni ihned po přechodu modré čáry.

27:26
    Hosté drží kotouč na hokejkách v útočném pásmu, domácí ale dohrávají u mantinelu, a tak nejsou k vidění žádné střely.

26:31
    Ve středním pásmu se odehrává velmi aktivní hra, Vsetín se ji snaží uklidnit rozehrávkou z obranného pásma.

25:51
    Hru brzdí zakázaná uvolnění obou týmů.

24:20
    Domácí Dostál střílel z mezikruží, nadějně vypadajíc střelu zastavil Vacula na poslední chvíli.

23:11
    Vsetínští byli obráni o kotouč a k Sachrově bráně se dostal LUKÁŠ ROUSEK, který z levého kruhu zakončil přesně nad lapačku domácího muže v masce. Asistence: Bez asistence.

22:47
    Michal Weintritt s Michalem Koňaříkem se dostali do přečíslení, nechtěli ale riskovat vzhledem k dojíždějící obraně Letňan, a tak počkali na své spoluhráče.

22:28
    Ke střele z levého kruhu se dostal hostující Nedorost, Sachr, i když s menšími problémy, schovává kotouč pod betony.

21:53
    Hra se odehrává v útočné třetině domácích, hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

20:12
    Vsetín se po vyhraném vhazování dostal do útoku, David Kovář nelenil a od modré vyslal ránu na hostujícího gólmana, střela mířila těsně nad.

20:01
    Hosté vystřídali brankáře, do brány Letňan se staví Daniel Vacula.

20:01

Druhá třetina začne v cca 11:46.

Do třetiny vstoupili lépe domácí a byli více vidět. V průběhu třetiny se jim ale Letňany staly vyrovnaným soupeřem a ujaly se vedení. Stav vyrovnal v 18. minutě Jiří Weintritt a do druhé periody budou tedy oba týmy vstupovat se dvěma vstřelenými brankami.

20:00

19:38
    Dělovku od modré Sachr zřetelně viděl a bez problému kryje.

19:14
    Hosté se snažili dostat do útoku, u mantinelu však byli odzbrojeni.

17:50
    JIŘÍ WEINTRITT teď přelstil jinak pozornou obranu Letňan a nikým nebráněn se dostal až před hostujícího brankáře, kterého překonal střelou do levého horního rohu. Asistence: David Kovář, Matěj Dubnický.

17:28
    Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útoku.

16:24
    Domácí v plném počtu. Hosté se snažili kombinovat, domácí ale jejich kombinace snadno přečetli a neměli s jejich přesilovkovou formací žádné problémy.

16:10
    Vsetínu se daří osvobozovat.

14:24
    Hosté dostanou další šanci na zvýšení skóre v přesilové hře, na trestnou jde Koňařík za podražení.

14:02
    Lukáš Kučera se snažil dostat kotouč mezi betony Sachra až do brány, to se mu ovšem nepovedlo a tak přebral iniciativu JAN KUČERA a dopravil kotouč za, již bezmocného, Sachra. Asistence: Lukáš Kučera, Tomáš Brabec.

11:48
    Jiří Weintritt se snažil prostřelit z vrcholu levého kruhu, na Špirka však nevyzrál.

10:24
    Zmatek před vsetínskou bránou uklidňuje Sachr ukrytím kotouče mezi betony.

08:19
    Letňany svou přesilovou hru rychle využívají. Při skvělé souhře Lukáše Rouska a JANA KUČERY se Sachr nestihl přemístit k levé tyčce a tak druhý jmenovaný puk přiklepl do odkryté brány. Asistence: Lukáš Rousek, Lukáš Kučera.

08:02
    Hráčská lavice domácích dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Michal Weintritt.

07:19
    Ke střele z vrcholu levého kruhu se dostal domácí Dubnický, jeho střela šla nad Špirkovu bránu.

06:41
    Vsetín zakládá útok zpoza vlastní brány, překonat střední pásmo se jim však nedaří.

05:34
    Hostující Danov se mohl dostat do brejku, přihrávku od spoluhráče ale nezpracoval dobře a puk se ocitá na hokejkách domácích.

05:08
    Hraje se v obranném pásmu hostů, na kotouči se ale střídají oba týmy.

04:19
    Teď se zapotil i Špirek, nepokryl dobře kotouč a ke střele se dostal Dubnický, ke smůle vsetínského útočníka mířila tato střela příliš vlevo.

03:21
    Hostům se z útočné třetiny moc nechce, mají teď více ze hry a posílají na Sachra jednu střelu za druhou.

03:06

02:48

01:19
    Ve hře 4 na 4 se skvěle zorientoval Jiří Weintritt, který vyzval k zakončení DAVIDA KOVÁŘE, který našel skulinku mezi Špirkem a jeho levou tyčí. Asistence: Jiří Wenitritt.

01:06
    Početní výhoda Vsetínským dlouho nevydržela, Michal Weintritt dostává dvouminutový trest za hákování.

00:48
    Vsetínským se naskytne první přesilová hra, Hanuš jde na trestnou lavici za podražení.

00:31
    Vsetín se dostal do útočné třetiny, Letňany ihned začaly se skvělou obranou a nepouští Vsetínské do zakončení.

00:01

VHK Vsetín: Huzlík (Sachr) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Najvar, Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém

HC Letci Letňany: Vacula (Špirek) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Danov, Pinkas, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Rozhodčí: Volf – Bryška, Kurtin.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu NEON Extraligy staršího dorostu mezi týmy VHK Vsetín a HC Letci Letňany

Hosté, kterým se základní část nevyvedla a skončili na posledním místě své skupiny, se v nadstavbě začalo dařit, a na Vsetín si tedy vezou šňůru třech vyhraných zápasů.
    Domácím se naopak v poslední době nedaří, v nadstavbě se jim nepodařilo získat jediný bod a dvakrát svému soupeři podlehli velmi vysoko (0:7, 1:7).

Zápasy dnešních soupeřů v minulém kole:
    VHK Vsetín – HC Dynamo Pardubice 1:7
    HC AZ Havířov – HC Letci Letňany 0:5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Weintritt J.), 18. Weintritt J. (Kovář, Dubnický), 43. Kovář (Dubnický, Richter), 50. Kovář (Augustin, Richter), 56. Dubnický (Weintritt J., Kovář) – 9. Kučera J. (Rousek, Kučera L.), 15. Kučera J. (Kučera L., Brabec), 24. Rousek, 30. Rousek (Kučera J., Kučera J.), 36. Lytvynov (Danov, Fabiánek), 42. Valíček (Fabiánek, Danov), 52. Rousek

VHK ROBE Vsetín: Sachr (42. Huzlík) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Najvar, Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém
    HC Letci Letňany: Špirek (21. Vacula) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Danov, Pinkas, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Rozhodčí: Volf – Bryška, Kurtin