Coimbra – Tondela 2:1 (kon.) | Marítimo – Moreirense 5:1 (kon.) | Rio Ave – União Madeira 1:0 (kon.)
Estoril – Belenenses 2:0 (kon.) | Sporting – Braga 3:2 (kon.) | Boavista – Porto 0:5 (kon.)
CS Marítimo
5:1 (2:0)
Moreirense FC
Neděle 10.01.2016, 17:00 • Estádio dos Barreiros • Portugalská Primeira Liga • 17. kolo

Za onlajny.com se vámi loučí Jordi (Patrik Svoboda). Na našem webu můžete dokoukat online reportáž posledních minutek napínavého zápasu a šlágru kola Sporting – Braga.

Pěkný zbytek nedělního večera. (18:53:48)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:5. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:15.

Viděli jsme jednoznačné utkání, ve kterém si CS Marítimo hravě poradilo s Moreinrense FC výsledkem 4:1. Kromě prvních deseti minut druhého poločasu, které se zdály být vyrovnané, kontrovali hru po celou dobu domácí hráči a od začátku si šli pro tříbodový zisk. Pro oba celky to v tabulce prakticky nic nemění. Marítimo zůstane na 10. příčce a Moreirense se zřejmě z 13. propadne na 14. pozici.

90+3

87
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Pouhých 7 minut pobytu na hřišti mu stačilo k tomu, aby se střelecky prosadil. BABA DIAWARA navyšuje na 5:1

84
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Krásnou individuální akci a následnou střelu předvedl RAFAEL MARTINS. 4:1!

82
    I Marítimo právě vyčerpalo počet povolených střídání. Sousu nahradil Diawara.

80
    Domácí chtějí rozkouskovat hru a nepřipustit zbytečné snížení, proto přichází další střídání: Xavier nahradí dnes velice aktivního Costu.

78
    Hosté uplatňují svoje poslední, třetí, střídání. Trávník opustí asi nejaktivnější hráč na straně Moreirense v tomto utkání – Evaldo. Oživit hru přijde Oliveira.

74
    Vidíme střídání také na straně domácích. Kouč Ivo Vieira z hřiště stahuje Fransérgia, nahradí ho Smith.

74
    V zajímavé příležitosti se teď ocitl Marega. Jeho hlavičkový pokus však schoval Stefanovic v náručích.

71
    Hra se teď poměrně uklidnila. Domácí si hlídají své bezpečné vedení a hosty jakoby už opustila veškerá motivace hrát.

69
    Od rohového praporku se snaží útočnou akci založit Martins s Evaldem.

65
    Hostům se teď těžko cokoliv vytváří. Velké procento přihrávek z jejich kopaček je neúspěšných a koledují si o další branky.

61
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Schons, přichází Goncalves.

61
    Sousa měl veliký podíl na vstřelení branky. Po jeho akci se balon dostal k MOUSSOVI MAREGOVI, který levačkou poslal balon za Stefanovice.

58
    Costa se krásně uvolnil ve vápně a nezištně našel TIAGA RODRIGUESE, který s přehledem rozvlnil síť.

58
    Začátek druhé půle už rozhodně není tak jednoznačný jako prvních 45 minut. Hra je teď poměrně vyrovnaná.

57
    Sousa v souboji na polovině hřiště přitvrdil přespříliš a uviděl žlutou kartu.

Jordi (Patrik Svoboda)

Branky: 9. Ferreira, 14. Marega (pen.), 58. Rodrigues, 61. Marega, 87. Diawara – 84. Martins

Karty:   57. Sousa (MAO) – 14. Evaldo (MRE), 20. Schons (MRE)

CS Marítimo: Sá – Briguel, Silva, Deyvison, Ferreira – Fransérgio, Rodrigues, Éber, Costa – Sousa, Marega
    Náhradníci: Wellington, Diogo, Dirceu, Soares, Ferreira, Diawara, Xavier

Moreirense FC: Stefanović – Evaldo, Danielson, Micael, Gomes – Coronas, Palhinha, Schons, Martins – Medeiros, Fati
    Náhradníci: Nilson, Oliveira, Sousa, Gonçalves, Boateng, Ohemeng, Carlos

Rozhodčí: Antunes – Miguel Ribeiro, Brás