Coimbra – Tondela 2:1 (kon.) | Marítimo – Moreirense 5:1 (kon.) | Rio Ave – União Madeira 1:0 (kon.)
Estoril – Belenenses 2:0 (kon.) | Sporting – Braga 3:2 (kon.) | Boavista – Porto 0:5 (kon.)
Sporting Lisabon
3:2 (0:2)
SC Braga
Neděle 10.01.2016, 17:00 • Estádio José Alvalade • Portugalská Primeira Liga • 17. kolo

Dobojováno jest! Sporting předvedl ve druhé půli diametrálně odlišný výkon a ve strhujících 45 (přesněji 49) minutách nakonec nastřílel 3 branky a otočil tak skóre! První vlaštovkou se stala penalta Adriena Silvy v 57. minutě. Na tu navázal v minutě 76. střídající forvard Fredy Montero a úžasný comeback zakončil symbolicky kanonýr Islam Slimani brankou v 90. minutě. Sporting si tak drží jak první příčku, tak i titul mužstva s nejlepší obranou. S tímto konstatováním se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového týdne a těším se zase někdy u onlajnů na počtenou! (18:59:25)

90+4

90+4
    A brankář Sportingu Patrício ještě dostal napomenutí za tu prodlevu s rozehrávkou.

90+4
    Rafa Silva v samém závěru našel perfektním centrem Marcela Goiase. Ten ale šancí pohrdl a hlavičkoval mimo.

90+3
    Unikajicí Rafa Silva si pomohl útočným faulem a Rui Patrício s rozehrávkou pochopitelně vůbec, ale vůbec nespěchá.

90+3
    Kouč domácího týmu Jorge Jesus burcuje fanoušky, a ti na něj odpovídají hlasitým skandováním. Ve druhé půli je jejich miláčci opravdu potěšili.

90+2
    Sporting však ještě nemá vyhráno, Sousa nastavil hned 4 minuty nad rámec druhé půle.
    90. SLIMANI - 3:2

90
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Domácí to dokázali! V poslední minutě řádné hrací doby se po centru Bryana Ruize z levého křídla prosadil muž nejpovolanější ISLAM SLIMANI. Alžírský forvard tak završil výtečný poločas Sportingu a rozjásal fanoušky, 3:2!

89
    A znovu Patrício v akci! Po zaváhání obrany hasil gólman Sportingu na poslední chvíli nebezpečnou akci hostí.

88
    Gelsonův centr zprava byl sražen, Sporting však pokračuje v akci.

87
    Dalším hříšníkem se stal horkokrevný Nikola Vukcević.
    85. Rafa Silva

85
    V ohromné příležitosti se z ničeho nic zjevil střelec druhého gólu Bragy Rafa Silva, ale tentokráte na Patrícia nevyzrál. Ten vyrazil na roh.

84
    Bekovi Jeffersonovi se nelíbilo rozhodnutí sudího, což také patřičně (nebo možná nepatřičně) okomentoval a dostal žlutou „za řeči“.

84
    Domácí nadále útočí a drží se na dohled brány Kritciuka.

82
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Santos, přichází Marcelo Goiano.

82
    Ani Braga ale neskládá zbraně a podniká útok po pravé straně. Tam byl Jeffersonem faulován Santos.