Den Haag – Ajax 0:1 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 0:2 (kon.) | Groningen – Utrecht 1:4 (kon.)
Nijmegen – Willem II 1:0 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
0:2 (0:0)
PSV Eindhoven
Neděle 17.01.2016, 14:30 • Stadion Feijenoord • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji pohodový zbytek neděle a úspěšný vstup do nového týdne. Děkuji za pozornost a zase někdy u onlajnů na počtenou! (16:32:22)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 16:16.

Je dobojováno. Feyenoord tak nedokázal vstřelit ani branku a PSV se udrží na druhém místě se ztrátou 3 bodů na vedoucí Ajax.

V první půli jsme gól neviděli.Více ze hry měli domácí, ale nedokázali to stvrdit brankou, ačkoli nějaké příležitosti k tomu měli. Zoet byl však vždy proti, stejně jako na druhé straně Vermeer. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned zkraje druhé půle ale udeřili hosté, když ve 49. minutě odcentroval zprava Pröpper a balon se možní i s mírnou tečí Pereira dostal až k Héctoru Morenovi, který na zadní tyči dostal míč do sítě. Poté se iniciativy opět chopili domácí, ale znovu platilo, že na Zoeta si nepřišli. Naopak z ojedinělé šance PSV udeřil – v 85. minutě utekl Luciano Narsingh a překonal Vermeera.

90+2

90+2
    Domácím se nedaří projít přes střed hřiště. PSV vytáhl svůj blok a nedovolí Feyenoordu jen pomyslet na ohrožení Zoetovy svatyně.

90+1
    Běží první minuta signalizovaného tříminutového nastavení.

89
    Kongolo se provinil proti pravidlům a PSV mohl rozehrát. Byla z toho nakonec obří šance, když po centru Narsingha hlavičkoval de Jong úplně sám před bránou. Vermeer ale fenomenálním reflexem míč zastavil!

88
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jorrit Hendrix, přichází Stijn Schaars.

88
    Brenet odvrátil míč po dalším neúspěšném útoku domácího týmu až k půlicí lajně a tohle udržování náskoku PSV bohatě stačí a určitě vyhovuje.

87
    Luuk de Jong po centru zprava hlavičkoval. Místo důrazného balonu ale míč jen tak lehce lízl čupřinou a Vermeer okamžitě uvedl míč do hry.
    85. Luciano NARSINGH - 0:2

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    Po závaru ve vápně PSV se do brejku vydali hosté. LUCIANO NARSINGH si položil stopera van Beeka a podél vyběhnuvšího Vermeera poslal míč do brány – 0:2!

84
    PSV se znovu ubránil, bojovnost a obětavost hostí v této fázi zápasu nezná mezí.

84
    Rotterdam stupňuje svůj tlak! Nyní má k dobru další roh.

83
    Davy Pröpper podrazil Vilhenu a po zásluze byl odměněn žlutou kartou.
    82.

82
    Kramer sice vyrovnal, ale Eljero Elia se před tím, než poslal pas do vápna, ocitl v zámezí. Gól proto pochopitelně není uznán, pokračuje se za vedení PSV.

81
    Feyenoordu už zbývá zhruba jen 12 minut, uvážíme-li i případné nastavení. Podaří se domácím vyrovnat?

80
    Philipp Cocu posiluje obranu! Místo Locadiy na závěr zápasu naskočí stoper Nicolas Isimat-Mirin.