Valencia – Rayo Vallecano 2:2 (kon.) | Real Madrid – Gijón 5:1 (kon.) | Las Palmas – Atlético 0:3 (kon.)
Getafe – Espanyol 3:1 (kon.) | Barcelona – Ath. Bilbao 6:0 (kon.)
Real Madrid
5:1 (5:0)
Sporting Gijón
Neděle 17.01.2016, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 20. kolo

Je tu konec zápasu, po kterém budou mít hráči i fanoušci Realu asi trochu rozporuplné pocity. Bílý balet sice vyhrál vysoko 5:1, avšak především ve druhém poločase bez Garetha Balea podal špatný výkon a poločas vlastně prohrál 0:1. Nic to ale nemění na tom, že se tým Zinedina Zidana posunul v tabulce na druhé místo před Barcelonu, ta má ale v tento okamžik oproti Realu o dva odehrané zápasy méně. Katalánci hrají svůj zápas 20. kola dnes večer od 20:30 s Bilbaem. (17:55:29)
    90+2. Real vyhrál vysoko 5:1

90+2

90+2
    Ve velké šanci byl ještě v samém závěru James, jenže na poslední chvíli mu pod nohy skočil obránce a hosté se ubránili.

90+1
    Dnešní zápas bude nastaven o dvě minuty.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby.

89
    Marcelo zkusil poslat centr do vápna, jenže jeho pas byl hodně nepovedený a nikdo ze spoluhráčů ho do brány neměl šanci usměrnit.

88
    Po rohu hosté nezahrozili a od brány bude odkopávat Navas.

88
    Konec zápasu se rychle blíží. Nyní je tu po zákroku Marcela rohový kop pro hosty.

86
    Teď se až do střelecké pozice dostal Jesé, míč ale poslal z dobrého prostoru mimo.

84
    Závěr poločasu se rozhodně nehraje ve velkém tempu. Vypadá to, že ani jedno z mužstev (vyjma Cristiana Ronalda) netouží po tom vstřelit gól.

82
    James poslal do vápna balon na nabíhajícího Ronalda, ten ale nedokázal hned zakončit a po zpracování byl už ve velkém úhlu.

80
    Domácí dlouze kombinují přibližně na polovině hřiště a stále se jim nedaří dostat se k ohrožení brány soupeře.

78
    Pomalu se blíží konec dnešního zápasu a je vidět, že Realu ve druhém poločase hodně chybí Gareth Bale a také po vystřídání Karim Benzema.

76
    Zpoza vápna zkusil levačkou vypálit Ronaldo, jeho polovysokou střelu v pohodě lapil gólman Cuéllar.

74
    Dnešní utkání sleduje 70.365 diváků.

73
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Antonio Sanabria.

72
    Domácí se snaží hodně držet balon. Zatím jim to vychází, jenže tím asi své náročné fanoušky příliš neuspokojí.

70
    Nyní již poněkolikáté ve vápně zaváhal Varane a zasahovat musel gólman Navas.

Petr Bílek

Branky: 7. Bale (Kroos), 9. Ronaldo (Benzema), 12. Benzema (Bale), 18. Ronaldo (Carvajal), 41. Benzema (Isco) – 62. Isma López (Jony)

Karty:   58. Modrić (REA) – 49. Guerrero (GIJ)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:15.
    Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo – Modrić, Kroos, Isco (60. James Rodríguez) – Bale (46. Jesé), Benzema (65. Kovačić), Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – James Rodríguez, Casemiro, Kovačić, Arbeloa, Jesé, Danilo.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Meré, Isma López – S. Álvarez (61. Aït-Atmane), Cases – Jony, Halilović (46. Ndi), Menéndez – Guerrero (73. A. Sanabria).
    Náhradníci: Alberto García – Guitián, Carmona, A. Sanabria, P. Pérez, Aït-Atmane, Ndi.

Rozhodčí: Undiano – Díaz, Zancada

Diváci: 70.365