Barys – Omsk 2:7 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 1:5 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (2:1 po s.n.)
Ufa – Soči 0:3 (kon.) | Jokerit – Novokuzněck 6:2 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 3:4 (1:2 po s.n.)
Viťaz – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Spartak Moskva
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 21.01.2016, 17:30 • Sokolniki • KHL

To je ode mě z tohoto utkání vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (19:57:21)

Československá stopa
    Tomáš Zohorna (CHA): 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:10
    Jan Kolář (CHA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 25:33

Je dobojováno! Spartak nakonec udržel těsné vedení až do úplného závěru a díky výhře 2:1 si připisuje tři body do tabulky Východní konference. Českou stopu v utkání zanechal Tomáš Zohorna, který asistoval u jediné branky Amuru.

59:26
    Oddechový čas pro domácí tým. Hosté budou samozřejmě pokračovat v šesti.

59:26
    Domácí už jsou v plném počtu a hosté odvolali gólmana, čehož se teď snažil využít jeden z hráčů Spartaku, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.

58:39
    Lavička Amuru si vyžádala oddechový čas, po němž se bude vhazovat před Sinjaginem.

58:39
    Hosté se dokázali usadit v útočné třetině, ale Sinjagin si teď připsal velmi důležitý zákrok a přerušil hru.

58:09
    Hosté hrají v plném počtu a čeká je 45 sekund dlouhá přesilovka 5 proti 4.

56:54
    Teď to bude na ledě vypadat trochu jako při prodloužení v NHL, protože nás čeká více než minuta hry 3 proti 3. Dokáže jeden z týmů využít volného prostoru na ledové ploše?

56:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min.).

56:09
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťjušov – 2 min., podražení).

56:05
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexej Byvalcev – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexander Vasiljev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Již v sobotu je na programu All-Star Game, těšíte se?

Již v sobotu čeká KHL All-Star Game! Výběr Západní konference povede jako kapitán Alexander Radulov, a kapitánem výběru...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 20. leden 2016

54:38
    Spartak se bez problému ubránil a je opět blíže tříbodovému vítězství.

53:47
    Hosté si v přesilovce nepočínají vůbec jistě, kotouč jim odskakuje od hokejek, domácí již dvakrát vyhodili a Amur se teď navíc provinil postavením mimo hru.

52:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Korobov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:38
    Spartak vede stále o jediný gól a hra je vyrovnaná, vše je tedy ještě zcela otevřené.

49:03
    Sinjagin si povyjel z branky, ale nedostal se ke kotouči, který nakonec po lehké těči prolétl těsně vedle domácí branky.

48:02
    Hra je přerušena a o slovo se hlásí komerční přestávka.

47:10
    Na konci rychlého protiútoku domácího týmu zakončoval Leščenko, který tvrdou ranou jen těsně minul vzdálenější tyč!

44:47
    Radulov zakončoval bekhendem a hostující gólman zasáhl betonem doslova na poslední chvíli!

43:58
    Domácí se probouzejí, nejspíš vědí, že pouhé vyčkávání ve vlastní třetině by jim na uhájení těsného vedení nemuselo stačit, a tak se snaží držet puk v útočném pásmu a vytvářet si šance.

42:21
    To už se nyní změnilo, ale jeden z obránců Amuru odstavil domácího hráče od puku čistým hitem, po němž hokejista Spartaku skončil doslova na Pečurského brance.

41:50
    Amur je v úvodu třetí třetiny hodně aktivní směrem dopředu a Spartak se ještě nedostal s pukem do útočného pásma.

40:01

Po dvou třetinách stále vedou domácí rozdílem jedné branky, takže závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý. Třetí perioda začne přibližně v 19:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:12
    Amur teď doslova mačká svého soupeře v jeho obranném pásmu a Sinjagin právě vychytal ryzí gólovku!

38:07
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (týmový trest – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

37:45
    Po reklamní pauze zatím nebyla k vidění žádná zajímavá akce, hraje se hodně ve středním pásmu.

35:22
    Hra je přerušena a následuje reklamní pauza.

34:21
    Korobov se snažil zpoza branky najít přihrávkou dobře postaveného spoluhráče, ale kotouč zachytil jeden z bránících hráčů.

32:27
    Hostující Oleg Li se hned dvakrát dostal do zakončení, ale ani jednou z toho nebyla vyrovnávací branka.

30:25
    Kurbatov se vrací do hry.

29:47
    Domácí drželi dlouho útočné pásmo a vyprodukovali několik tvrdých střel, ale ani jedna z nich nemířila mezi tři tyče.

28:25
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jevgenij Kurbatov – 2 min.).

27:27
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté těží ze zvýšené aktivity a po rychlém brejku se prosazuje NIKOLAJ SKLADNIČENKO, který snižuje na rozdíl jedné branky. Důležitou úlohu v rychlé akci Amuru odehrál Tomáš Zohorna, který na gól přihrál! Asistence: Tomáš Zohorna a Nikita Čerepanov.

26:42
    Amur teď začal trochu přebírat iniciativu, dostává se více do útočné třetiny, kde teď dvakrát v rychlém sledu hosté vypálili na Sinjagina, který se v těchto chvílích rozhodně nenudí.

26:11
    Zakázané uvolnění Spartaku.

25:25
    Teď ovšem chvíli hrozili hosté, kteří zakončili svou kombinaci tečovanou střelu, jenž minula Sinjaginovu branku.

23:14
    Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně a stejně jako v první periodě jsou zatím lepším týmem.

21:28
    Spartak právě vstřelil branku!
    Spartak zvyšuje v úvodu druhé třetiny na 2:0! Šmeljov našel v mezikruží volného HLEBA KLIMENKA, který povedenou střelou do horní části branky překonal Pečurského. Asistence: Sergej Šmeljov a Alexander Vasiljev.

20:01

Spartak po první třetině vede nad Chabarovskem 1:0, což odpovídá předvedené hře. Uvidíme, zda se hosté zlepší ve druhé periodě, která začne přibližně v 18:26.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

17:27
    Tentokrát už se domácí radovat mohou oprávněně! KONSTANTIN GLAZAČEV zužitkoval přihrávku od Valentěnka a přesilovkovým gólem poslal Spartak do vedení. Asistence: Pavel Valentěnko.

16:57
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexander Pečurskij – 2 min., držení protihráče). Trest odpyká Vladimir Pervušin.

16:08
    Pervušin se vrací na led a hosté jsou v plném počtu.

15:22
    Domácí už se radovali ze vstřelené branky, ale po přezkoumání videorozhodčím nebyl gól uznán, takže stav zůstává bezbrankový!

14:08
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Pervušin – 2 min., držení protihráče).

12:22
    Teď ale musel Pečurskij zasahovat proti střele Leščenka a následně přerušuje hru.

11:42
    Oba týmy mají velké problémy s přechodem do útočného pásma. Gólmani jsou v posledních minutách bez práce.

09:23
    Hra je nadále dost nezáživná, mírnou převahu má Spartak, který je častěji u kotouče.

08:08
    Spartak teď nějakou dobu držel útočné pásmo, ale Pečurskij nemusel vytahovat žádný pořádný zákrok.

06:41
    Hra se v těchto chvílích přesouvá z jedné strany na druhou, ale stále bez výraznějších šancí.
    Na první gólové šance se zatím čeká, to nezajímavější tedy bylo k vidění při přerušení hry.

04:16
    Levickij se vrací zpátky na led.

03:34
    Hosté teď sevřeli domácí tým v jeho obranném pásmu, ale jejich přesilovce chybí častější střelba.

02:47
    Spartak se dokázal osvobodit a střídá obrannou čtveřici.

02:16
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Igor Levickij – 2 min., vysoká hůl).

01:57
    Kotouč končí v ochranné síti a vhazovat se bude v obranném pásmu Amuru.

01:24
    Spartak se usadil v útočné třetině, ale doposud neohrozil branku Pečurského.

00:32
    Sinjagin si v domácí brance připisuje první zákrok a přerušuje hru.

00:01

Spartak Moskva: Sinjagin (Ivannikov) – Korobov, Genoway, Gilroy, Dyblenko, Bělov, Valentěnko, Provolněv – Wellman, Bodrov, Radulov – Šmeljov, Klimenko, Vasiljev – Šafigulin, Glazačev, Leščenko – Levickij, Ipatov, Voronin.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – Čerepanov, Kolář, Kurbatov, Zub, Ibragimov, Aťjušov, Stalnov – Zohorna, Bergfors, Litovčenko – Gračjov, Tolpeko, Skladničenko – Li, Byvalcev, Kacuba – Železnov, Wandell, Pervušin.

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Rafael Kadyrov – Dmitrij Goljak, Hleb Lazarev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Spartak Moskva, který nevyhrál v normální hrací době už pět zápasů v řadě, přivítá doma Amur Chabarovsk. Hosté by chtěli navázat na svůj úterní zápas v Ufě, kde vyhráli po dobrém defenzivním výkonu 1:0. Podaří se jim to, nebo se bude radovat tým z hlavního města?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 18. Glazačev (Valentěnko), 22. Klimenko (Šmeljov, Vasiljev) – 28. Skladničenko (Zohorna, Čerepanov)

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Rafael Kadyrov – Dmitrij Goljak, Hleb Lazarev.