Detroit – St. Louis 1:2 (kon.) | Colorado – Buffalo 2:1 (kon.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Sekáč (ANA) 0+0,1 střela, čas na ledě 08:47 (07:17:12)

Ducks vyhrávají 3:1 díky velmi dobrému závěru třetí třetiny.

59:12 Jakob SILFVERBERG - 3:1

59:12
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí vyhrají, JAKOB SILFVERBERG trefuje prázdnou branku ze středního pásma. Výtečnou práci odvedl také Cogliano. Asistence: Andrew Cogliano, Ryan Kesler

59:01
    Hosté to zkouší v šesti.

59:01
    Poslední minuta hry.

58:48
    Kotouč končí v ochranné síti, Getzlaf branku netrefil.

58:05

57:21
    A znovu pozorný domácí brankář.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:45
    Gibson kryje další střelecký pokus hostujícího celku.

56:26
    Hra je přerušena, puk mimo kluziště.

56:05
    Komerční přestávka.

56:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Perron – 2 min., držení protihráče).

55:00
    Třetí třetina se dostává do své finální fáze.

54:00
    Nyní musí hostující hráči být aktivní a pokusit se o vyrovnání.
    53:41 Rickard RAKELL - 2:1

53:41
    Domácí tým se dostává do vedení. RICKARD RAKELL dokázal tečovat kotouč, který vystřelil Patrick Maroon. Asistence: Patrick Maroon, Corey Perry.

53:00
    Tak to byl tvrdý hit mezi Scandellou a Perrym. Oba jsou v pořádku.

52:12
    Hostující Charlie Coyle nebyl v zakončení přesný.

51:06
    Nate Thompson vyslal dobrou střelu na hostující branku, Dubnyk byl pozorný.

50:16
    Zakázané uvolnění, bude se vhazovat. Buly vyhrál Haula nad Thompsonem.

50:09

49:42
    Domácí se dostali do zajímavé střelecké pozice, Rickard Rakell branku ale v dobré šanci minul.

48:19
    Kotouč vypadl ze hřiště, jeden z diváků má suvenýr a vzpomínku na tento zápas.

47:24
    Ke dvěma rychlým střelám se dostal domácí tým. Ale rozdílový gól se mu nepodařilo vstřelit.

46:53
    Hra je přerušena, brankář kryje kotouč, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

46:19

44:40
    Nyní je zápas střelecky vyrovnaný. Oba týmy vystřelili jednadvacet pokusů.

44:32
    Zakázané uvolnění a buly v domácím obranném pásmu.

44:12
    Zápas nenabízí mnoho šancí ani na jedné straně.

43:30
    Jason Pominville střelou zápěstím nepřekonal brankáře domácího týmu. Snad poprvé v zápase je střelecky aktivnější Minnesota – 21:20.

42:12
    Zakázané uvolnění znovu. I tentokrát se provinili domácí.

41:42
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Gibsona.

41:17
    Aktivně nyní hrají domácí hokejisté, kteří ale nemohou najít recept na defenzivu Wild.

40:01
    Granlund vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny nad Keslerem.

40:01

Gól druhá třetina nepřinesla, a tak míří týmy do šaten za stavu 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

38:08
    Začíná druhá minuta hostující přesilovky. Wild hrají početní výhodu velmi nevýrazně.

37:51
    Domácí to zkoušeli v oslabení a málem se jim to podařilo, nechybělo mnoho a Silfverberg dotlačil puk za brankovou čáru.

37:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rakell – 2 min., držení protihráče).

37:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:03
    Zakázané uvolnění se nepíská, a právě proto musel skvělý zákrok vytáhnout domácí brankář, který výtečně vychytal Dumbu.

35:01
    Druhá třetina se dostává do své finální fáze, stále platí stav, který stanovili Stoll a Steward.

34:18
    Komerční přestávka, ještě před ní se domácí dostali do postavení mimo hru.

33:23
    Zápasu by pomohlo, kdyby se prosadil jeden či druhý tým, utkání by dostalo nový náboj.

32:42
    Hostující Koivu se pokoušel dostat do dobré střelecké pozice, ale domácí brankář byl proti.

31:32
    První formace Anaheimu udělala defenzivě Wild poměrně velké problémy. Nepříjemnosti okolo branky řeší zákrokem Dubnyk.

30:28
    Gibson propustil po nepřehledné situaci puk za svá záda, ale gól platit nebude. Hosté dostali puk do branky bruslí, jedná se o úmyslné kopnutí.

29:53
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, kterou by se soupeř mohl dostat do výhodnější pozice pro skórování.

28:40
    Anaheim Ducks se snaží rychlým přechodem středního pásmu svou hru zrychlit, což se sice daří, ale v útočném pásmu však nejsou domácí zdaleka tak přesní, jak by potřebovali.

28:00
    Osm minut z druhé třetiny je pryč, zatím jsme neviděli žádnou vyloženou šanci, a tak platí stav 1:1, který stanovila první třetina.

26:41
    V přesilové hře se domácí hokejisté do mnoha vyložených šancí nedostali. Brankář Wild byl pozorný.

25:19
    Brankář Minnesoty kryje přesilovkovou střelu Perrona, který pálil z kruhu.

24:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Parise – 2 min., držení protihráče).

23:50
    Gibson vyrazil kotouč po střele Pominvilleho pouze nad sebe a vůbec nevěděl, kam puk dopadne. Nakonec za branku a hrají domácí.

22:40
    To se jim ale nepodařilo, naopak přicházejí o útočné pásmo. Hrají hosté.

22:01
    Domácí nahazují do útočného pásma a pokusí se vystřelit na branku.

20:53
    Aktivněji hrají hosté, ale defenziva Ducks si dokáže zatím poradit s akcemi Wild.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:12
    Další zákrok brankáře Wild, tentokrát proti ráně Keslera.

19:01
    Poslední minuta hry a domácí posílají puk na Dubnyka, který kryje.

18:23
    Úvodní třetina se v poklidu dohrává, puk mají v moci hostující hokejisté.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:49
    Dubnyk kryje další velkou šanci domácího týmu.

16:31
    Bojuje se o převahu ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

15:01
    První třetina se dostává do své finální fáze, stav zápasu je zatím vyrovnaný.

14:07

13:49
    Jason Pominville se dostal ke střele z úrovně kruhu, trefil jen prostor, kde byl Gibson.

13:10
    První minuta přesilové hry je pryč, Minnesota se ani jednou nedostala do zajímavější střelecké pozice.

12:07
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Vatanen – 2 min., nedovolené bránění).

11:40
    Střelec první dnešní domácí branky odchází z prostoru střídačky do útrob Honda Center. Snad se jedná jen o nějakou opravdu výstroje.

11:36
    Zakázané uvolnění proti hostujícímu týmu.
    10:46 Chris STEWARD - 1:1

10:46
    A je vyrovnáno, sedmou branku v letošní sezóně vstřelil CHRIS STEWARD, který dokázal tečovat ránu od modré čáry. Brankář Dubnyk nedokázal zareagovat, a tak se mohl jen smutně ohlédnout. Asistence: Shea Theodore, David Perron.

10:10
    Sekáč pálil po Prosserově přihrávce, brankář Dubnyk byl pozorný a s nebezpečnou šancí si poradil.

09:35
    Dostáváme se do poloviny první třetiny, v níž vedou hráči Wild o jednu branku, prosadil se Jarret Stoll.

08:07
    Skóre neodpovídá hře, kterou sledujeme, domácí jsou aktivnější, ale inkasují gól jako první.
    06:48 Jarret STOLL - 0:1

06:48
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí tým chybuje v obranném pásmu. Jeden z hráčů Anaheimu přišel o stabilitu, čehož využil Erik Haula, který posunul na JARRETA STOLLA. Ten měl dostatek času pro zakončení. Asistence: Erik Haula.

05:53
    Jiří Sekáč vedl akci Ducks, ale neměl komu přihrát. O puk na malý moment přišel, pak jej vybojoval v souboji u mantinelu zpátky. Nakonec ale hraje Minnesota.

04:48
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma domácích.

04:20
    Wild se snaží najít cestu, kterou by mohli překonat obranný val domácího celku. Zatím je tato snaha marná.

03:42
    Až nyní je hra přerušena, kotouč vylétl mimo mantinely.

03:27
    Hraje se velmi plynule, sudí do hry zbytečně nezasahují.

03:03
    Stále jsme ještě neviděli zákrok brankáře.

02:22
    Nyní se hraje v obranném pásmu Minnesoty, ale domácí tým se nemůže dostat do střelecké pozice.

01:42
    První náznak šance si vytvořili hosté, akci vedl Brodin, jeho rána byla však zblokovaná.

01:20
    Sledujeme souboj o střední pásmo, ani jeden z týmů nechce udělat v úvodu zápasu chybu.

00:40
    Oba týmy střídají, na úvod poměrně dlouhé pobyty na ledě pro členy prvních formací.

00:01

utkání začne o něco později.

Anaheim Ducks: Gibson (Khudobin) – Manson, Lindholm, Bieksa, Vatanen, Holzer, Theodore – Perry, Getzlaf, Rekell – Silfverberg, Kesler, Perron – Horcoff, Thompson, Cogliano – Stewart, Santorelli, Maroon

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Fontaine, Coile, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí tým (19-18-7) pravděpodobně nebude moci využít služeb Sami Vatanena, které dostal chřipku. Sami Vatanen vede produktivitu obránců s 22 body za šest branek a 16 asistencí. Celkově je pak v bodování klubu na třetím místě.

Minnesota (22-15-8) se pravděpodobně bude muset obejít bez Ryana Cartera, který je zraněný. Z farmy vedení klubu povolalo Tysona Strachana.

Tyto dva týmy se v letošní sezóně utkávají již potřetí. Nejprve vyhrál Anaheim 4:1, pak Minnesota 3:0.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Steward (Theodore, Perron), 54. Rakell (Maroon, Perry), 60. Silfverberg (Cogliano, Kesler) – 7. Stoll (Haula)

Anaheim Ducks: Gibson (Khudobin) – Manson, Lindholm, Bieksa, Vatanen, Holzer, Theodore – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Perron – Horcoff, Thompson, Cogliano – Stewart, Sekáč, Maroon

Rozhodčí: Pollock, Hanson – Gibbons, Cameron

Diváci: 15 962