Groningen – Ajax 1:2 (kon.) | Zwolle – Feyenoord 3:1 (kon.) | Excelsior – Den Haag 2:4 (kon.)
Nijmegen – Eindhoven 0:3 (kon.)
FC Groningen
1:2 (0:0)
Ajax Amsterdam
Neděle 14.02.2016, 12:30 • Euroborg, Groningen • Nizozemská Eredivisie • 23. kolo

Rozhodčí Liesveld již zápas ukončil a Ajax tak vítězí na hřišti Groningenu 1:2! Hosté rozhodli o své výhře zlepšeným výkonem ve druhém poločase. V 59. minutě otevřel skóre Anwar El Ghazi a v 69. minutě zvýšil Lasse Schøne, jenž proměnil penaltu, která byla nařízena po faulu na Younese. V 70. minutě šel ovšem Ajax do deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen van der Hoorn a na světě tak byla zápletka. Domácí se dočkali snížení až ve třetí minutě nastavení, z přímého kopu se dokázal prosadit Danny Hoesen. Na víc už však neměli hráči Groningenu čas. (14:26:56)

90+5

90+4
    Nastavený čas se chýlí ke konci, míč ale uvede do hry Cillessen.
    90+3. Danny HOESEN - 1:2

90+3
    Groningen právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jen snižují! DANNY HOESEN poslal míč přes zeď k levé tyči a Cillessen se za touto parádní střelou jen smutně ohlédl.

90+2
    Neudržel ho tam ale dlouho. Dijks se před šestnáctkou dopustil nedovoleného zákroku a je tu přímý kop z hodně nadějné pozice.

90+2
    S dlouhými míči si obrana Ajaxu ví rady, dopředu se nyní řítí van Rhijn.

90+1
    Rozhodčí zápas nastaví o čtyři minuty.

90
    Nepovedená střela Drosta končí pouze na defenzivě amsterdamského celku.

90
    Vypadá to, že Ajax už utkání dotáhne do úspěšného konce, tlak Groningenu již opadl.

89
    Rozhodčí Liesveld ještě napomínal brankáře Cillessena za pomalou rozehrávku. K udělení žluté karty zatím nesáhl.

88
    Drost už nestihl míč na hřišti, Ajax bude kopat od brány.

88
    Standardní situaci rozehrával Rusnák, ani po jeho centru domácí nevytěžili snížení.

86
    Další centr, který skončil v náručí Cillessena.

86
    Fischer zkoušel rozběhnout Milika, až na polského reprezentanta míč neprošel.

84
    Opět Jesper Cillessen, jenž si došel pro centrovaný míč. Brankář Ajaxu je v těchto situacích velmi jistý.

83
    Poslední střídání Ajaxu. Místo Dána Lasseho Schøneho přichází jeho krajan Viktor Fischer.

82
    Drost poslal šikovnou přihrávku pod sebe na Rusnáka. Ten trefil jen stopera Viergevera.

81
    Hosté mohli definitivně rozhodnout! Po rychlém protiútoku se ocitl sám před Padtem Bazoer, ovšem domácí brankář jej skvělým zákrokem vychytal. Dorážející Milik už by v ofsajdu.