Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Toronto – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 6:5 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Boston 2:0 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.)
Arizona – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
New York Rangers
Pátek 19.02.2016, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Československá stopa v utkání:

Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:19
    Martin Marinčin (TOR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:58 (04:42:30)

1. Derek Stepan (NYR) 1+1
    2. J.T. Miller (NYR) 0+3
    3. Colin Greening (TOR) 1+0

Toronto mělo ve třetí třetině více ze hry a usilovně se snažilo o vstřelení vyrovnávacího gólu, kterého dvě a půl minuty před koncem při hře bez brankáře dosáhli zásluhou velkého důrazu Colina Greeninga před bránou. Colin Greening vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a rozradostnil Air Canada Centre, jenže přesně za 59 sekund vrátil Rangers po chybě Maple Leafs za bránou vedení Derek Stepan. Rangers už si vedení vzít nenechali a vítězství hostů zpečetil střelou do prázdné brány Derick Brassard. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 2 New York Rangers 4.

60:00
    Rich Clune (TOR) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

60:00
    Tanner Glass (NYR) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

60:00
    Dominic Moore (NYR) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
    59:40 Derick BRASSARD - 2:4

59:40
    Rangers právě vstřelili branku!
    DERICK BRASSARD vstřelil ve druhé třetině vyrovnávací gól na 1:1 a nyní střelou do prázdné brány pečetí vítězství Rangers na ledě Toronta!! Mats Zuccarello vybojoval puk a poté ho předložil Derickovi Brassarovi, který z prostoru mezi kruhy pro vhazování poslal puk do prázdné brány. Asistence: Mats Zuccarello.

59:20
    Do konce utkání zbývá odehrát 40 sekund. Jonathan Bernier na střídačce!

58:49
    Maple Leafs vyhodili puk na zakázané uvolnění a Jonathan Bernier se musí vrátit zpět do brány.
    58:29 Derek STEPAN - 2:3

58:29
    DEREK STEPAN se prosazuje a nádherným gólem vrací Rangers během pár sekund zpět ztracené vedení!! J.T. Miller vybojoval za bránou puk a předložil ho Matsovi Zuccarellovi, který mohl v pravém kruhu pro vhazování pálit, ještě se ale rozhodl pro přihrávku, po které Derek Stepan střelou bez přípravy vymetl přesně levý horní roh brány. Asistence: Mats Zuccarello, J.T. Miller.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát 2 minuty a stav utkání je vyrovnaný 2:2!
    57:30 Colin GREENING - 2:2

57:30
    Toronto právě vstřelilo branku!
    COLIN GREENING střílí gól a fanoušci v Air Canada Centre jsou na nohou!! Antti Raanta předvedl úžasný zákrok, jenže puk nedokázal vleže udržet pod svým tělem a po obrovském závaru před jeho bránou nakonec dopravil puk do prázdné sítě špičkou čepele hole Colin Greening, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL. Asistence: Brad Boyes, Mark Arcobello.

57:08
    Maple Leafs na nic nečekají a po přerušení hry posílají Jonathana Berniera na střídačku!

57:08
    Peter Holland vypálil z levého křídla a puk byl sražen do ochranné sítě.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Parenteau (Marinčin, Lööv), 58. Greening (Boyes, Arcobello) – 24. Brassard (Yandle, Miller), 30. Zuccarello (Stepan, Miller), 59. Stepan (Zuccarello, Miller), 60. Brassard (Zuccarello)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Lööv, Rielly, Gardiner, Polák (A), Marinčin, Corrado – Grabner (A), Kadri, Komarov (A) – Holland, Arcobello, Parenteau – Winnik, Spaling, Boyes – Greening, Froese, Clune. Hlavní trenér: Mike Babcock.
    New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, Staal (A), Klein, Yandle, Boyle – Kreider, Stepan (A), Zuccarello – Miller, Brassard, Fast – Lindberg, Hayes, Stalberg – Glass, Moore, Paille. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Chris Rooney – Scott Cherrey, Scott Driscoll

Diváci: 18952