Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Toronto – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 6:5 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Boston 2:0 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.)
Arizona – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 2:5 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Los Angeles Kings
Pátek 19.02.2016, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mě je to z dnešního utkání vše, díky za pozornost a přeji krásný vstup do nového dne. (04:58:10)

Tři hvězdy zápasu:
    1. Brian Elliott (STL) – 34 zásahů z 35 střel, 97.1%
    2. Jaden Schwartz (STL) – 1 gól, 4 střely, čas na ledě 16:34
    3. Jonathan Quick (LAK) – 30 zásahů z 32 střel, 93.8%

St. Louis Blues – Los Angeles Kings 2:1 po prodl.
    Branky a nahrávky:
    12. Fabbri (Lehtera, Parayko), 62. Schwartz – 44. Toffoli (Carter, Doughty). Střely na branku: 32-35. Zblokované střely: 14-12. Bodyčeky: 30-42. Přesilové hry: 6-6. Využití: 1-1. Vhazování: 52%-48%.

Jaden Schwartz toho v této sezoně ještě sice příliš nenahrál, ale svůj čuch na góly rozhodně nezapomněl a potvrdil to i dnes, kdy rozhodl prodloužení zápasu s Los Angeles Kings po úniku, do kterého se dostal po nevydařeném útoku hostí, když se puk odrazil ze skrumáže těl před Elliottem před Schwartze. Mladý křídelník se po zásluze stává druhou hvězdou zápasu!

61:40 Jaden SCHWARTZ - 2:1

61:40
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Los Angeles pokazilo útočnou akci, Lecavalier se následně dostal do bruslařského souboje s JADENEM SCHWARTZEM, který však svému soupeři ujel a v samostatném nájezdu, ač tísněn Lecavalierem, dokázal překonat bezmocného Quicka, který šel pouze do rozkleku! Bez asistence.

61:10
    Neskutečný zákrok Briana Elliotta, který čelil přečíslení, ale Carterovo přenesení hry na Lucice dokázal domácí brankář polapit lapačkou, když předtím předvedl efektivní provaz!

60:52
    Tarasenko se dokázal dostat až před Quicka, ale bekhendové zakončení dokázal brankář hostí pokrýt.

60:22
    St. Louis příliš překombinovalo svůj první útok a bylo vytlačeno z útočného pásma.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    A už ani neudělá, puk sice zkoušly oba týmy nahodit, ale nějaký zběsilý hon na něho neuspořádaly.

59:28
    Hrálo se dlouho jen ve středním pásmu, ani jeden tým nechce udělat chybu.

58:44
    Steen sice zavezl puk do útočného pásma, ale tak dlouho otálel s přihrávkou, až o útočnou třetinu přišel.

58:06
    Elliott kryje kotouč ve chvíli, kdy do konce normální hrací doby zbývají méně než dvě minuty.

57:39
    Lehtera posunul kotouč na Bouwmeestera na modrou čáru, ale střela tohoto beka minula svůj cíl.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Fabbri (Lehtera, Parayko), 62. Schwartz – 44. Toffoli (Carter, Doughty)

St. Louis Blues: Elliott (Copley) – Shattenkirk, Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Backey, Steen, Berglund – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Brouwer, Stastny, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Schenn, McBain – Brown, Kopitar, Lucic – Toffoli, Carter, King – Lewis, Lecavalier, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford.

Rozhodčí: Francis Charron, Dean Morton – Tony Sericolo, Vaughan Rody