Arsenal – Hull City 0:0 (kon.) | Reading – West Brom 3:1 (kon.) | Watford – Leeds 1:0 (kon.)
Bournemouth – Everton 0:2 (kon.)
Watford FC
1:0 (0:0)
Leeds United
Sobota 20.02.2016, 16:00 • Vicarage Road Stadium, Watford • FA Cup • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání anglického FA Cupu, v němž se v rámci 5. kola utká prvoligový WATFORD FC s druholigovým LEEDSEM UNITED. Utkání se odehraje na Vicarage Road ve Watfordu.

Watford FC
    Domácí jsou favority dnešního utkání, což dokazuje nejen postavení v tabulce Premier League – 9. místo, ale i dobré výsledky z posledních kol. Watford dokázal v posledním ligovém kole zvítězit na hřišti Crystal Palace, od kterého se tak tabulkově vzdálil na rozdíl čtyř bodů. Předtím sice prohrál na hřišti druhého Tottenhamu, nicméně za zmínku ještě stojí bezbranková remíza s Chelsea či vítězství nad Newcastlem United!

Leeds již jen vzpomíná na úžasné sezóny v Premier League. Aktuálně se nachází ve druhé polovině tabulky druhé nejvyšší anglické soutěže a spíše než dopředu musí hledět pod sebe, kde se snaží ze dna odpoutat do sestupu namočené týmy. Leeds trápí slabá střelecká produktivita, pátá nejhorší v celé lize. Vše podtrhují poslední dva ligové zápasy, které Leeds odehrál na svém stadionu, ale ani jednou neskóroval (0:1 s Nottinghamem a 0:0 s Middlesbrough FC).

Watford FC: Pantilimon – Paredes, Britos, Cathcart, Holebas – Capoue, Mario Suárez, Watson – Abdi, Deeney, Amrabat
    Náhradníci: Gomes, A. Nyom, Prödl, Behrami, Guédioura, Anya, Ighalo

Leeds United: Silvestri – Wootton, Ballusci, Bamba, Talyor – Cook, Bridcutt, Diagouraga – Dallas, Doukara, Antenucci
    Náhradníci: Murphy, Mowatt, Erwin, Botaka, Adeyemi, Coyle, Peacock-Farrell

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Smart.

Oba týmy nastoupené v útrobách stadionu.

V tuto chvíli již hráči obou klubů nastupují na trávník.

1

2
    Deeney hlavičkuje ve vápně Leedsu, ale míč končí vedle branky Silvestriho.

2
    Watson rozehraje rohový kop z pravé strany.

3
    Žádné nebezpečí pro branku Leedsu, míč ve středu hřiště.

4
    Watford získává další roh, znovu z pravé strany rozehrává Watson.

5
    Míč směřuje do vápna, kde hlavičkuje Britos, míč prolétl nad brankou Silvestriho.

6
    Rohový kop pro Leeds, vůbec první pro hosty.

7
    Vysoký Pantilimon měl nyní převahu před vlastní brankou, kde vyboxovává míč.

9
    Hraje se ve středu hřiště, domácí drží míč.

10
    Hosté vyčkávají na své polovině, zatím se dopředu moc nehrnou.

11
    Třeba nyní hosté zaútočí, přešli přes půlící čáru.

12
    Jenže pak vybojoval míč domácí kapitán Deeney, který nachází na levé straně Holebase.

12
    Ten odcentroval před branku Leedsu, Amrabat dokázal hlavičkovat, ale pouze nad branku.

13
    Watford opět na polovině soupeře, ale po pravé straně to nejde, míč se vrací obráncům.

14
    Amrabat vybojoval v souboji s bránícím Dallasem rohový kop.

15
    Míč končí vedle branky Leedsu, ani z této akce se domácí neprosazují.

16
    Antenucci nepřešel na pravé straně přes bránícího Britose, ale je z toho alespoň roh pro Leeds.

17
    Pantilimon chytá míč a rozehrává od své branky.

17
    Blesková akce Watfordu má za následek další roh pro domácí tým.
    Nástup obou týmů na trávník

18
    Míč skončil v autu, také Watford nedokázal rohového kopu využít k ohrožení branky soupeře.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka a zatím sledujeme poměrně bojovný fotbal, více ze hry ale mají domácí.

21
    Ofsajd přerušuje kombinaci domácích, Silvestri tak bude moci rozehrávat.

22
    Amrabat neudržel míč před pokutovým územím, ale jeho spoluhráči jsou zpět u míče.

23
    Nakonec je to aut,vhazují domácí z pravé strany, na útočné polovině.

24
    Žlutou kartu dostává Ballusci (Leeds United).

25
    Silvesti má míč a bude vykopávat od své branky.

27
    Nákop domácích na nikoho, obránce Leedsu odkopává míč.

29
    Obětavé obranné zákroky k vidění u hráčů Leedsu!

30
    Antenucci chtěl přejít přes Holebase, jedna klička mu ještě vyšla, ta druhá nikoliv.

32
    Žlutou kartu dostává Juean Carlos Paredes (Watford FC) za faul na vlastní polovině.

33
    Leeds se standardní situací naložil hodně špatně...

34
    Amrabat nyní nedostihl míč po dlouhém nákopu domácích, hrají tak hosté.

35
    Jenže oba týmy si nyní překopávají míče z jedné poloviny na druhou.

36
    Tentokrát končí akce Watfordu pro ofsajd, v němž se ocitl Amrabat.

37
    Leeds s míčem na útočné polovině, centr z levé strany chytá Pantilimon.

40
    Posledních pět minut nás dělí od hvizdu rozhodčího, který ukončí první půli, trochu nezáživnou.

41
    Paredesův pas z pravé strany byl nebezpečný, ale Silvestri dokázal míč sebrat.

43
    Leeds na polovině soupeře, Dallas naznačil střelu, ale udělal ještě krok na střed, odkud zamířil, ovšem míč končí vedle branky.

44
    Vypadá to, že míč byl tečován, ano, je to tak, bude z toho rohový kop pro Leeds.

45
    Obrana Watfordu v pohodě rohový kop soupeře odvrací.

45+1
    Sudí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu, míč ve středu hřiště.

45+1

Skončil první poločas, který gól nepřinesl a co hůř, nenabídl ani pěknou fotbalovou podívanou. Je to hodně bojovný fotbal, plný nepřesností na obou stranách.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

46

46
    Bránící Wootton nyní skvěle zablokoval střelu z levé strany, ale vypadalo to na hraní rukou, sudí Oliver však ukazuje pouze k rohovému praporku.

47
    Další roh Watfordu, tentokrát z pravé strany.

48
    Hosté odvrací, Silvestri bude moci vykopávat od své branky.

49
    Táhlá střela Taylora zpoza vápna Watfordu, míč končí daleko vedle branky Watfordu.

50
    Watford napadá rozehrávku soupeře, míč se vrací k Silvestrimu, který rozehrává.

52
    Capoue faulován na polovině soupeře a vypadá to na žlutou kartu, je to tak, Liam Bridcutt dostává za podražení žlutou kartu.

53
    Doácí rozehráli volný kop, který obrana Leedsu odvrací na roh.

53
    Watford právě vstřelil branku!
    Dvě minely v pokutovém území Leedsu a domácí jdou do vedení! Gólman Silvestri podběhl centr, zazmatkoval, stejně jako SCOTT WOOTTON, který nepochopitelně nasměroval míč do vlastní branky.
    53. Scott WOOTTON - 1:0

55
    Leeds se nyní pokouší o odpověď.

57
    Pozor, velmi dobrá akce domácích, Abdi si to namířil do vápna Leedsu, kam se také probil, nakonec i vypálil, ale pouze nad branku soupeře.

58
    Capoue nyní dostal míč z pravé strany do branky Leedsu, ale sudí Oliver gól neuznal, zřejmě pro útočný faul Deeneyho.
    58. Capoue dává gól, který ale pro předchozí faul Deeneyho neplatí.

60
    Je za námi hodina hry, po které domácí vedou 1:0, když jediný gól zápasu si hosté vstřelili sami.

61
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Alex Mowatt.

62
    Taylor zůstává na trávníku po souboji u vlastní šestnáctky.

63
    V souboji s Amrabatem byl Talyor udeřen do hlavy kolenem padajícího útočníka Watfordu, nepříjemné zranění.
    63. Nepříjemné zranění Taylora (Leeds)

64
    Ale vypadá to, že Talyor se vrátí do hry, je to tak, mezitím hosté čelili rohovému kopu Watfordu, který však zvládli ubránit na jedničku.

65
    Watford připravuje první střídání v zápase.

67
    Žlutou kartu dostává Craig Cathcart (Watford FC) za nafilmovaný pád v pokutovém území Leedsu.

67
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Odion Ighalo.

68
    Šance pro Leeds, hosté mají rohový kop!

69
    Ale byl z toho pouze rychlý brejk Watfordu, kdy však Ighalo podklouzl ve vápně Leedsu a z akce tak sešlo.

71
    Posledních dvacet minut dělí Leeds od porážky, na vyrovnání je ale stále dostatek času.

73
    Skotský kouč Leedsu Scott Evans si nyní nebral servítky směrem k sudímu Oliveri po jednom z jeho rozhodnutí.

74
    To však Leedsu nijak nepomůže, co mu však pomůže, je útočný faul Britose, kdy získají míč.

75
    Ighalo v ofsajdu, byť předtím se tam k zemi poroučel jeho spoluhráč Deeney.

76
    Hosté se spoléhají na nakopávané míče, což však k úspěchu nevede.

77
    Deeney nepřešel přes obránce Bellusciho a ve vápně Leedsu ztratil míč.

77
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Almen Abdi, přichází Adlene Guédioura.

78
    Ighalo rozpohyboval své rychlé nohy ovšem chvíli poté musí zastavit pro odpískaný ofsajd.

79
    Paredes vrací míč Pantilimonovi, to nyní domácím stačí.

80
    Od postupu totiž Watford dělí posledních deset minut, v nichž domácí nesmí inkasovat. Pokud hosté srovnají a další gól již nepadne, bude oba týmy čekat opakovaný zápas.

82
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mirko Antenucci, přichází Lee Erwin.

84
    Capoue místo přihrávky ve vápně Leedsu vystřelil, ale branku netrefil.

86
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Toumani Diagouraga, přichází Jordan Botaka.

87
    Mowatt nepřesně centruje z levé strany, což je závěr nadějné akce Leedsu.

89
    Doukara pálí z levé strany, ale branku Watfordu vysoko přestřeluje.
    Gólový okamžik z 53. minuty

90+1
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Etienne Capoue, přichází Ikechi Anya.

90+2
    Sudí Oliver nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+3
    Pantilimon sbírá míč a nikam nespěchá s rozehrávkou.

90+4
    Ještě volný kop pro Watford, na hranici pokutového území Leedsu, šance pro domácí definitivně rozhodnout.

90+5
    Ben Watson rozehrál, ale trefil pouze bránícího hráče ve zdi.

90+6

Je dobojováno! Watford dnes vítězí a může se těšit z postupu do další fáze FA Cupu. Leeds i dnes potvrdil, že v útočné fázi je to hodně velké trápení v poslední době. Dnes si hosté nevypracovali jedinou gólovou šanci a to se pak těžko vyhrává.
    Tento moment, kdy si bránící Wootton poslal míč do vlastní branky, rozhodl utkání.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:57:43)

Martin Dvořák

Branky: 53. Wootton (vla.)

Karty:   32. Paredes (WAT), 67. Cathcart (WAT) – 24. Ballusci (LDS), 52. Bridcutt (LDS)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 14:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 12:9.
    Watford FC: Pantilimon – Paredes, Britos, Cathcart, Holebas – Capoue (90+1. Anya), Mario Suárez, Watson – Abdi (77. Guédioura), Deeney (C), Amrabat (67. Ighalo)

Leeds United: Silvestri – Wootton, Ballusci, Bamba (C), Talyor – Cook, Bridcutt, Diagouraga (86. Botaka) – Dallas (61. Mowatt), Doukara, Antenucci (82. Erwin)

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Smart