Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 2:0
Admiral Vladivostok
Středa 24.02.2016, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního osmifinálového zápasu play-off nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi HK Sibir Novosibirsk a Admiral Vladivostok.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se po základní části KHL umístil v tabulce Východní konference na třetí příčce se stopěti body. Po šedesáti odehraných zápasech si připsal na své konto 24 výher, 12 výher po prodloužení či nájezdech, 9 proher po prodloužení či nájezdech a 15 proher. Na domácím kluzišti odehrál třicet zápasů, ze kterých 18x vyhrál, 5x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 3x prohrál po prodloužení či nájezdech a 4x prohrál.

Posledních 5 zápasů

Novosibirsk – Vladivostok 4:2
    Novosibirsk – Novokuzněck 3:0
    Omsk – Novosibirsk 2:3 po nájezdech
    Lada – Novosibirsk 2:1 po prodloužení
    Kazaň – Novosibirsk 2:1

Vladivostok se po základní části KHL umístil v tabulce Východní konference na šesté příčce s pětadevadesáti body. Po šedesáti odehraných zápasech si připsal na své konto 25 výher, 8 výher po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 23 proher. Na venkovním kluzišti odehrál třicet zápasů, ze kterých 10x vyhrál, 5x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 4x prohrál po prodloužení či nájezdech a 11x prohrál.

Vladivostok – Chabarovsk 3:1
    Chabarovsk – Vladivostok 3:1
    Vladivostok – Medveščak Záhřeb 5:4 po prodloužení
    Vladivostok – Slovan Bratislava 1:3

První zápas

První zápas této série skončil 4:2 pro Novosibirsk, který tak na domácím kluzišti potvrdil roli papírového favorita. Domácí svého soupeře přehrávali už od začátku utkání a na začátku druhé třetiny vedli už 2:0. Hostům se poté podařilo snížit, ale ne na dlouho. Uvidíme tedy, zda se dnes podaří Vladivostoku zvítězit a vyrovnat tak stav série, nebo domácí vyhrají i druhý domácí zápas a v sérii to tak bude 2:0.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Beljakov, Meszároš, Menšikov, Gimajev (A), Ignatovič, Veresčagin, Naumov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Bobrov, Okulov, Kopytin – Žafjarov, Gubin (A), Kopejkin (C)

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Blum, Bartulis (C), Kinrade, Zemčjonok, Mnacjan, Lisov, Vozovik – Makarov (A), Kuzněcov, Podšendjalov – Fišenko (A), Lugin, Sajutsov – Alexandrov, Dugin, Booth – Barbašev, Mamin, Alshevsky – Jakovlev

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Maitak, Šikanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči jsou již nastoupení na hrací ploše. Novosibirsk ve svých klasických světlemodrých dresech, hosté zvolili opět bílou kombinaci.

Následuje hymna, po které může zápas začít.

00:01

01:05
    Salák vyráží střelu Bootha do pravého rohu.

02:40
    Akci Novosibirsku zbrzdil nepřesný pas a hraje se tak ve středu ledové plochy.

3:16
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Beljakov – 2 min., sekání).

04:40
    Domácí výtečně brání své oslabení a z přesilovky Vladivostoku už uběhla minuta aniž by se dostal do větší příležitosti.

05:30
    Domácí jsou v plném počtu.

06:20
    Sajutsovovu střelu Salák bez problému chytá.

07:10
    Sannikov si vyjel zpoza branky a snažil se překvapit hostujícího gólmana, ten však kotouč pokryl.

08:19
    Sibir právě vstřelil branku!
    Favorit dnešního utkání a celé série jde v deváté minutě do vedení. Skvělou práci odvedl Konstantin Okulov, který se dokázal vymotat zpoza brány, prodral se před Nalimova, jenž ho sice vychytal, ale puk se poté odrazil k VIKTORU BOBROVOVI. Útočník druhé novosibirské formace si nedělal těžkou hlavu a bekhendem poslal kotouč mimo dosah Ivana Nalimova. Asistence: Konstantin Okulov
    08:19 BOBROV - 1:0

9:50
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma a následuje zakázané uvolnění.

11:20
    Novosibirsk se usadil v útočném pásmu, ke střele se však zatím nedostal.

13:36
    První přesilovku si zahrají také domácí. Alexandrov si odpyká 2 minuty za krosček.

14:30
    Po krátkém tlaku domácích se hosté úspěšně brání a drží puk ve středním pásmu.

15:02
    Počet hráčů na ledě se nám srovnává. Andrej Meszároš vyhodil puk mimo hřiště a dostává 2 minuty za zdržování hry.

16:20
    Následuje krátká přesilovka hostujícího celku. Tomu se nedaří udržet puk v útočném pásmu. Obrana Novosibirsku pracuje výtečně.

17:20
    Oba celky jsou v plném počtu.

18:10
    Nalimov vyráží střelu z pravého kruhu.

19:00
    Sannikov se ocitl sám před Nalimovem, tomu se podařilo kotou chytit.

19:40
    Menšikov tvrdě srazil u mantinelu Fisenka a hra se přerušuje.
    Dnes jsou na programu druhé zápasy play-off východní konference. Který z týmů se bude radovat z vítězství?

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu zápasu. Domácí celek byl aktivnější a po zásluze se dostal do jednobrankového vedení. Šancí jsme však neviděli mnoho. Druhá třetina začne přibližně v 15:22.

Střely na branku po první třetině 13:12.

20:01

21:50
    Kinrade zkoušel pozornost Saláka od modré čáry, ten bez problémů chytá.

22:15
    Nalimov chytá nahození na branku a hra je přerušena.

23:00
    Šumakovovu střelu z levého kruhu Nalimov ukryl ve své výstroji.

23:31
    Další přesilová hra Vladivostoku. Meszároš si odpyká 2 minuty za podražení.

24:40
    Salák chytá střelu od modré a přerušuje hru.

24:50
    Domácí vyhazují kotouč a z přesilové hry zbývá půl minuty.

25:20
    Novosibirsk v plném počtu.

26:14
    Domácí tým odskakuje na rozdíl dvou branek! David Ullström si výborně položil Nalimova, ale sám už z těžké pozice kotouče do sítě dostat neodkázal. Nakonec se ale Ullströmovi podařilo vrátit puk před bránu a tam už se zjevil dojíždějící CALLE RIDDERWALL, který i přes dva obránce dotlačil kotouč do sítě. Asistence: David Ullström, Tomáš Vincour

26:49
    Lisov si odpyká 2 minuty za napadení. Další šance pro domácí celek.

28:38
    A domácí celek si s přesilovou hrou poradil tím nejlepším možným způsobem. Sannikov se s pukem výborně natlačil do předbrankového prostoru, zády ke spoluhráči předal kotouč SERGEJI ŠUMAKOVOVI a ten již měl jednoduchou práci, když střílel do odkryté klece! Asistence: Stěpan Sannikov, Maxim Šulanov
    28:38 Sergej ŠUMAKOV - 3:0

30:21
    Ihned poté následuje další přesilová hra pro Novosibirsk, 2 minuty za faul kolenem si odsedí Samvel Mnacjan (VLD).

30:52
    A bude následovat krátká přesilovka 5 na 3. Za krosček si odsedí 2 minuty Zemčjonok.

32:50
    Domácí z přesilovky nic nevytěžili a hraje se opět 5 na 5.

34:12
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nedokáže usadit do dlouhodobějšího útoku.

35:08
    Salák teď měl problém s nahozením na branku, když mu kotouč vyskočil z lapačky. Napodruhé ho však pokryl a hra se přerušuje.

35:50
    Kinrade opět tvrdou ranou prověřil domácího gólmana, který s problémy chytá.

36:04
    Na druhé straně Nalimov přerušuje po střele Meszároše.

37:22
    Admiral v posledních vteřinách přebírá iniciativu a kombinuje v útočném pásmu. Další střele však ale Salák zatím nečelil.

37:58
    Nyní už se domácím podařilo převzít kontrolu nad kotoučem a vyvážejí touš do středního pásma. Oba celky střídají.

38:32
    V obrovské šanci se hráč domácího celku. Byl to Bobrov, který si našel prostor mezi kruhy a svižným pokusem donutil Nalimova k výbornému zákroku!

38:41
    Máme tady další vyloučení hrát se bude ve čtyřech. Z domácího celku je na lavici hanby poslán Stěpan Sannikov (SIB), jenž se provinil podražením. Z týmu hostů je pak za vysokou hůl potrestán Oskars Bartulis (VLD).

39:02
    Hra ve čtyřech přináší jednu velmi slibnou šanci. Jeden z hostujících hráčů byl hodně rozjetý na pravé straně, jedovatě vypálil, ale Salák byl na svém místě.

39:42
    Pomalu se blíží závěr druhé třetiny, zdá se, že další šance již neuvidíme.
    Mladý ruský reprezentant Ilja Sorokin zasáhl do obou čtvrtfinálových duelů se Slovanem, a v obou případech vychytal výhru!

Илья Сорокин будет защищать ворота сборной России во втором матче с Чехами!

Fotka zveřejněná uživatelem Хоккейный клуб ЦСКА Москва (@hccska),

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dvě třetiny dnešního střetnutí jsou za námi a Sibir má skvěle nakročeno k zisku druhého bodu. V druhé třetině se totiž dokázal dvakrát prosadit a po trefách Ridderwalla se Šumakovem může být naprosto v klidu. Naopak před Admiralem je opravdu hodně práce, neboť se musí pokusit stáhnout manko. Dvoubodové vedení Sibiru v sérii by bylo pro celek z Vladivostoku jistě značnou komplikací.

Další třetina začne přibližně v 16:15.

40:01

40:09
    Hned první ofenzivní akce Vladivostoku ve třetí třetině končí ofsajdem. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

40:35
    Na začátku třetí části si Admiral zahraje přesilovou hru Za držení je totiž vyloučen Fjodor Beljakov (SIB). Šest vteřin se bude hrát 4 na 3 a poté uvidíme klasickou přesilovou hru.

40:41
    Sibir hraje ve čtyřech, Admiral v pěti a právě hostující celek zahajuje přesilovou hru 5 na 4.

41:16
    Jenže Vladivostoku se zatím vůbec nedaří. Skvěle bránící Sibir hosty vytlačil do středního pásma a poté se puk dostal až k Nalimovově bráně.

42:12
    Nepřesná střela Kindradea končí za brankou Saláka.

42:23
    Ridderwall se snažil prokličkovat do útočného pásma. Na modré čáře jej ale o puk připravil Bartulis.

43:42
    David Ullström inkasuje osobní desetiminutový trest! Po souboji s Mnacjanem putuje na trestnou lavici za nesportovní chování.

44:57
    Jakovlev vypálil, Salák proti němu vytrčil svoji vyrážečku a kotouč končí v rohu kluziště.

46:05
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sanikov – 2 min., sekání).

46:31
    Neuvěřitelná šance Admiralu! Makarov v početní výhodě obdržel křižnou přihrávku a z první pálil do polodkryté klece! Rychlý přesun Saláka a pomoc blokujících obránců však stále znamená nulu v kolonce vstřelených branek Admiralu.

46:48
    Jeden z protihráčů teď nešetrně najel do českého brankáře ve službách Sibiru. Salák je zjevně otřesený, ovšem po chvíli se zvedá a můžeme pokračovat.

47:36
    Lisov zápěstím od modré posílá na Saláka další střelu, před brankou se snažil tečovat Mamin. Nebezpečná akce Vladivostoku.

48:06
    Sanikov se vrací do hry. Sibir v plném počtu.

48:31
    Ou! Bartulis chtěl nahodit touš na Saláka, ovšem tvrdou ranou trefuje pouze Gubina. Útočník Novosibirsku v předklonu těžce odjíždí na střídačku.

49:40
    Domácí diváci se dnes znovu starají o velice příjemnou atmosféru. Obránce Mišarin teď za soustavného potlesku drží puk v útočném pásmu.

50:39
    Barbašev se z ničeho nic objevil mezi obránci Sibiru. Dostal přihrávku do plné jízdy a pelášil na Saláka. V tváří tvář českému brankáři trefuje tyč!

51:09
    Sibir před chvílí zapomněl na Barbaševa, ovšem jinak funguje obrana domácích na výbornou. Útočníci Vladivostoku se nemohou usídlit v útočném pásmu.

52:34
    Nyní vidíme pohledný hokej. Hraje se nahoru dolu. Ve hře je plno osobních soubojů.

53:47
    Alexandrov, schovaný za Salákovou klecí, adresoval přesnou bekhendovou přihrávkou na zcela volného Bartulise mezi kruhy. Kapitán hostů se neprosadil ani čtvrtou střelou v dnešním zápase.

54:52
    Šalunov se Sannikovem si vyměnili kotouč v útočném pásmu. Akce první formace Novosibirsku končí střelou prvního jmenovaného. Nalimov v poklidu zasahuje.

55:09
    Oddechový čas pro hosty.

55:09
    Překvapivé! Vladivostok už teď zkouší hru se šesti bruslaři v poli!

56:01
    Admiralu se ani při powerplay nedaří vytvořit si soustavný tlak. Zemčjonok se s pukem dostává do ofsajdu.

56:30
    Buly v obranném pásmu hostů. Nalimov se tedy musí vrátit do branky.

56:45
    A po chvíli znovu odjíždí. Vladivostok míří vpřed.

57:03
    Salák lapil před tečujícím Fisenkem střelu Mamina. Poté raději přerušuje hru.

57:17
    Vladivostok kombinuje za brankou soupeře. Podaří se Admiralu docílit čestného úspěchu?

57:26
    Novosibirsk má zřejmě druhé vítězství v sérii jisté. MAXIM ŠALUNOV vyvezl odražený kotouč z obranného pásma, poté si jej vyměnil se Šumakovem a následně dostal puk do opuštěné klece. Asistence: Sergej Šumakov.

58:13
    Další vhazování před Nalimovem. Halou obíhá mexická vlna. Domácí za pár minut budou s diváky slavit vítězství v sérii.

58:57
    Emoce teď rozvířil bodyček Lisova na Kopytina, kde domácí hokejisté reklamovali faul kolenem. Potyčka několika hokejistů však neměla dlouhého trvání.

59:34
    Makarov přízemní střelou posílá puk na Saláka ze středního pásma. Bude se vhazovat.

59:56
    Nebezpečná střela Lugina! Útočník Admiralu z nouze vypálil od modré čáry. Salák však v protipohybu vytrčil svoji hůl a kotouč odrazil do bezpečí.

Je konec! Novosibirsk zvítězil také ve druhém domácím zápase a na dálný východ Ruska si tak veze příznivé vedení 2:0 v sérii.
    Dnešní zápas rozhodly zřejmě dvě branky v prostřední třetině, v rozmezí necelých dvou minut.

STATISTIKY

Vhazování: 27 – 37
    Střely na bránu: 37 – 34.
    Trestné minuty: 22 -10.
    Hity: 13 – 14

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Alexandr Salák (SIB) – 34 zákroků, bez obdržené branky, chytal celý zápas.
    Tomáš Vincour (SIB) – čas na ledě 14:22, 0+0, 3 střely na branku.

Rozuzlení (nejen) téhle série play-off KHL můžete sledovat v dalších dnech na serveru onlajny.com. Ode mne je to vše. Přeji hezký zbytek dne. Nashledanou! (16:59:42)

Lukáš Podleśny

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 9. Bobrov (Okulov), 27. Ridderwall (Ullström, Vincour), 29. Šumakov (Sannikov, Šulanov), 58. Šalunov (Šumakov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Beljakov, Meszároš, Menšikov, Gimajev (A), Ignatovič, Vereščagin, Naumov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Bobrov, Okulov, Kopytin – Žafjarov, Gubin (A), Kopejkin (C)
    Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Blum, Bartulis (C), Kinrade, Zemčjonok, Mnacjan, Lisov, Vozovik – Makarov (A), Kuzněcov, Podšendjalov – Fisenko (A), Lugin, Sajustov – Alexandrov, Dugin, Booth – Barbašev, Mamin, Alševskij – Jakovlev

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Majtak, Šichanov

Diváci: 7.400