Washington – Montreal 3:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Buffalo 1:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
7:1 (2:1, 2:0, 3:0) Stav série: 1:0
HK Nový Jičín
Čtvrtek 25.02.2016, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Skončilo úvodní utkání čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Novým Jičínem. Valaši po nevýrazné první třetině ovládli zbytek utkání a zcela po zásluze vítězí vysokým rozdílem. Pokračování série je na programu v sobotu od 17:00 tentokrát na ledě Nového Jičína. (19:41:22)

59:07
    Vsetínské publikum již pět minut v kuse pěje vysoký jalovec jako za časů extraligových, je fakt, že tento chorál zní opravdu nejlépe na vsetínském Lapači.

58:31
    Vsetín měl na lopatě osmou branku, Daňkův průnik mohl v brankovou radost přetavit Zúbek, ale Iláš byl tentokrát proti.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:26
    Vsetínští s přehledem zvládají další oslabení.

56:25
    Vsetín okamžitě posílá kotouč k Ilášovi.

56:18
    Nový Jičín si ještě zahraje v početní výhodě, dve minuty za nedovolené bránění pro Davida Vítka.

55:31
    Lapačem se nese pověstný vysoký jalovec, domácí publikum začalo oslavovat první vítězství v sérii.

54:40
    Dnešní utkání sleduje 2021 platících diváků.

54:10
    Ve hře Vsetína se objevuje lehkovážnost, což je vzhledem ke stavu skóre pochopitelné, Novojičínští však nechtějí dát kůži lacino a snaží se domácím utkání znepříjemnit.

52:10
    Do mezikruží dostal nabito Kužílek, branku přestřelil.

51:24
    Hosté se snaží držet puk co nejdál od Iláše, ale na kotouč jsou Vsetínští, ti trpělivě vyčkávají na pravou chvíli k rozjetí útočné akce.

50:02
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Pasivní hra Nového Jičína z novu potrestána! Hrazdira se se zakončením neunáhlil a přihrávkou pod sebe poslal puk LUKÁŠÍ FINSTERLEMU, jenž propálil bezmocného Iláše. Asistence: David Hrazdia.

49:50
    Novojičínští už pouze vyhazují.

49:10
    Valaši hrají maximálně uvolněně, Nový Jičín zahrává na zakázané uvolnění.

47:52
    Zelenožlutí pokračují v kanonádě! Obránce Hoďa trochu podcenil situaci a odjel na střídačku, toho Vsacané využili, když Ondráček našel osamoceného DANIELA VAŇKA a vsetínský kapitán uklidil kotouč do branky. Asistence: Filip Ondráček, Radim Ostrčil.

47:26
    Novojičínští to zkoušeli podobně jako Vsetínští při páté brance, Hoďa našel Novotného, ale Hromada jej vychytal.

46:31
    Útočná aktivita se Vsetínu vyplácí! Nedbálek od modré čáry našel na teč nachystaného RENÉHO KAJABU a tomu se napodruhé podařilo rozvlnit síť za Ilášem. Asistence: Michal Nedbálek.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 18. Kolařík (Tesařík, Řezáč), 20. Vávra (Kajaba, Žák), 33. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 37. Řezáč (Vítek, Nedbálek), 47. Kajaba (Nedbálek), 48. Vaněk (Ondráček, Ostrčil), 51. Finsterl (Hrazdira) – 8. Mikšan (Zdeněk, Málek)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Vrba L., Ambruz, Ostrčil, Řezáč, Žák, Nedbálek – Vaněk, Hruška P., Ondráček, Vávra, Zúbek, Kolařík, Slováček, Kajaba, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Vítek, Daněk.
    HK Nový Jičín: Iláš (Kohn) – Kužílek, Hruška J., Hoďa, Vašut, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný.

Rozhodčí: Dědek – Novotný, Axman.