Mountfield HK – Třinec 0:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 4:0 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 5:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Zlín 4:3 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:5 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 27.02.2016, 12:30 • DRFG Aréna • DHL Extraliga juniorů • 44. kolo

Konec zápasu. (14:41:31)

59:50
    Ještě jednu šanci si vytvořili hosté, ale pokus od modré skončil na betonu Slavíčka.

59:21

59:08
    Domácí se znovu dokázali osvobodit, utkání pomalu míří ke konci.

58:38
    K další ráně napřáhl od modré Meliško, jeho pokus mířil vedle svatyně Brna.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté jsou usazeni v pásmu Komety.

57:24
    Domácí hrají ve čtyřech.

57:21
    Další trest pro Kometu. Vyloučen domácí útočník Danil Hroudný na dvě minuty za sekání.

56:49
    Brňané odehráli oslabení velmi povedeně, hosté se zatím nedostali, kromě počátečního tlaku, vůbec do pásma.

56:10
    Domácí se po dalším buly osvobodili a oba celky odjíždějí střídat.

55:49
    Od modré pálil hodně nebezpečně Bláha, Slavíček se ale proti jeho ráně roztáhl a kotouč ukryl ve svém náručí.

55:24
    Přesilová hra pro hosty. Vyloučen domácí útočník Filip Dvořák na dvě minuty za hákování.

55:15
    Důležitý zákrok si nyní připsal Slavíček, který dokázal pokrýt nebezpečné nahození Lidáka.

54:56
    A další akci Brna zastavuje hra vysokou holí.

54:42
    Ke střele se dostal na pravém kruhu Havránek, mířil ale pouze do betonu Danylce.

54:05
    Domácí vyhráli buly, vyhodili a vyčerpaná formace odjíždí střídat.

53:48
    Oddechový čas pro domácí.

53:48
    Domácí se rozehrávka další akce nepovedla, kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

53:10
    Domácí i nadále pokračují v aktivní hře, hostující brankáře ale proti ráně Dvořáka zasahovat nemusel.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Pokorný), 16. Pokorný (Dvořák, Švejda), 26. Garčic (Boltvan), 26. Pokorný (TS), 53. Havránek (Švejda, Boltvan) – 8. Wágner (Macháček P., Adámek), 28. Adámek (Wágner, Hierman)

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Furch, Mikyska, Švejda, Štancl, Sedláček, Kabelka, Kupčík – Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Pokorný, Havránek, Kratochvíl, Boltvan (C), Grünwald, Hroudný.
    Piráti Chomutov: Danylec (Lukeš) – Meliško, Blaha, Hierman, Cestr (C), Hlaváček, Lidák, Benda – Wágner, Macháček A., Dimitrov, Tůma, Macháček P., Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský