Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
7:3 (1:2, 2:1, 4:0)
HK Opava
Sobota 27.02.2016, 15:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava v posledním utkání B-nadstavby porazila Opavu 7:3, když o své výhře rozhodla v poslední třetině, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (18:03:35)

Jihlava nakonec Opavu přece jen udolala, ve třetí třetině jí k vítězství nasměřoval David Stark a od 52. do 59. minuty se domácí trefili ještě třikrát zásluhou Adama Hrbatého, Vladimíra Oščádala a Jiřího Slabého. Dukla tak vítězí v poměru 7:3.

60:00
    V závěru hrála Dukla v signalizované výhodě, potrestán je současně s konečným klaksonem Radek Řečinský za hrubost.

Na vyloučení: 6-9.

59:01
    58,7 vteřin před koncem tu máme ještě vyloučení. Denis Blecha si jde odsedět dvě minuty za hrubost. Uvidíme, zda pobude na trestné lavici po zbytek zápasu.

Na vyloučení: 6-8.

58:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí využívají unavenosti Opavy, která hraje pouze ve dvanácti hráčích v poli. Po přihrávce na pravý kruh se domácí prosazují posedmé, šťastným střelcem je JIŘÍ SLABÝ. Asistence: Slavomír Kadleček, Aleš Krtek.

58:00
    Jihlava to nyní překombinovala. Jiří Slabý přihrál z prostoru mezi kruhy na levou stranu Hrbatému, který ještě hledal před opuštěnou svatyní Slavomíra Kadlečka, ovšem přihrávku stačil vypíchnout gólman Lamla.

57:19
    Od modré napřáhl jeden z domácích hráčů a prosazuje se také nejlepší střelec týmu VLADIMÍR OŠČÁDAL, který před brankářem tečoval Heinrichovu střelu od modré pod horní tyčku. Asistence: Aleš Heinrich, Matěj Vála.

57:16
    Hosté v pěti.

56:45
    Jihlava doslova uzamkla svého soka ve třetině, ale nedokáže se střelecky prosadit nebo najít vhodný prostor ke střele.

55:52
    Mezi kruhy s z pravé strany vybruslil Milan Strnad, Lamla byl však připravený.

55:16
    Předchozí přesilovku Dukla využila, co nyní? Emil Adamczyk totiž dostává dvouminutový trest za hrubost.

Na vyloučení: 6-7.

54:37
    Střela Davida Starka od modré změnila směr a putovala přesně k levé tyčce, kde byl připraven beton Lamly. K dorážce se ještě dral Vála, jenže neúspěšně. Gólman hostí byl na místě.

52:53
    Jindra přejel útočnou modrou a hned vystřelil, Lamla schoval kotouč do lapačky.

51:46
    Troufám si říct, že se zápas otáčí na stranu Jihlavy. Tvrdou střelu od modré ještě stačil Lamla pokrýt. Krátce poté Kadleček přihrál kotouč na pravý kruh pro ADAMA HRBATÉHO, sjel si před branku, kde ztížil práci gólmanu hostí a jeho spoluhráč střílí bez teče pátý gól Dukly. Asistence: Slavomír Kadleček.

51:14
    Dukla hraje v pěti v plném počtu.

51:09
    Další nepřesnost, tentokrát je pískán ofsajd hostí.

50:07
    Zakázané uvolnění domácího celku.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 10. Heinrich (Mejzlík, Vála), 26. Heinrich (Jindra, Čermák), 26. Hrbatý (Stark), 45. Stark (Vála), 52. Hrbatý (Kadleček), 58. Oščádal (Heirich, Vála), 59. J. Slabý (Kadleček, Krtek) – 2. Pělucha (Döhner, Blecha), 13. Fedor (Pělucha), 39. Bitomský (Blecha, Řečinský)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Šťastný) – Krtek, Vála, Vrátný, Huňáček, Stark – Oščádal, Heinrich, Mejzlík – Strnad, Jindra, Čermák – Kadleček, J. Slabý, Hrbatý. Trenér: Štěpán Moravec
    HK Opava: Lamla (Fichna) – Adamczyk, Lelek, Döhner, Kupka – Řečinský, Pělucha, Fedor – Konečný, Blecha, Langer – Hladoník, Bitomský. Trenér: Karel Suchánek

Rozhodčí: Antonín – Bernard, Mikoviny