Mountfield HK – Třinec 0:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 4:0 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 5:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Zlín 4:3 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 27.02.2016, 15:00 • Zimní stadion Skuteč • DHL Extraliga juniorů • 44. kolo

Konec zápasu. Vítkovice rozhodly o své výhře nad Pardubicemi třemi brankami ve třetí třetině, ze Skutče si tak Ostravané povezou plný bodový zisk na sever Moravy.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Denis Kusý (HC Dynamo Pardubice) a Kamil Šimeček (HC Vítkovice Steel). (17:30:18)

58:54
    Dynamo se v závěru utkání snaží skóre zkorigovat Miroslav Rohlík se obětavě prodral po křídle, ale neuspěl.

58:00
    Naskočila poslední dvouminutovka třetí třetiny a troufnu si říci i celého utkání.

56:17
    Dlouhá přesilovka Vítkovic skončila, domácí jsou po téměř šesti minutách v plném počtu.

54:40
    Ostravané teď doslova drtili Dynamo v jeho pásmu, Pardubičtí vyhodili a rychle posílají čerstvé síly na skutečský led.

52:41
    Přesilovka Vítkovic samozřejmě pokračuje, Pardubice se brání ve své obraně.

52:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Jedenadvacet sekund před koncem přesilovky pět na tři Vítkovice skóruje. Na konci povedené kombinace byl LUKÁŠ ŽIAK a jeho přesná střela z ostřejšího úhlu. Asistence: Petr Šendera a Dominik Kafka.

52:03
    Vítkovice nyní svírají trojici pardubických hráčů v jejich pásmu.

51:17
    Karel Nedbal za brankou Pardubic přišpendlil na mantinel jednoho z vítkovických hráčů, ten zůstal ležet a až po chvíli se zvedl. Pardubický kapitán obdržel trest na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení.

50:40
    Denis Kusý obdržel dvě minuty za nedovolené bránění, přesilovka pro Vítkovice.

50:34
    První formace domácích teď nejméně na minutu zamkla hosty v jejich obraně, ale vítkovická defenzíva v čele s gólmanem Šimečkem drží dvougólové vedení.

47:33
    Tomáš Pipek to teď vzal na sebe, vjel do pásma a bekhendem prověřil brankáře hostí. Ten ale vysoký puk zkrotil a zneškodnil.

46:49
    Během 62 sekund vedou Ostravané o dvě branky. Střelu Lukáše Žiaka pouze vyrazil vedle sebe, puk doklepl do pardubické sítě DOMINIK KAFKA.

45:47
    DANIEL KUROVSKÝ strhává svou druhou brankou v utkání vedení na stranu hostí, ostravský útočník si najel do palebné pozice a švihem pod víko překonal Patrika Červeného. Asistence: Samuel Ollender.

44:43
    Oboustranně aktivní podívaná pokračuje i ve třetí třetině.

41:47
    Jakub Martinec si hezky najel do zakončení, bekhendem prověřil pozornost brankáře Šimečka.

40:36
    Pardubice jsou kompletní, oba týmy hrají v plném počtu.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Vyrovnaný stav pokračuje i po 40 minutách, Vítkovice se na jejím začátku dostaly do vedení, ve 27. minutě ale vyrovnal Denis Kusý. Třetí třetina začne zhruba v 16.54 hodin.

Jan Hrabal

Branky a nahrávky: 11. Pipek (Beran, Kusý), 27. Kusý (Krajňák) – 16. Kurovský (Spratek, Ollender), 24. Kafka (Malina, Žiak), 46. Kurovský (Ollender), 47. Kafka (Žiak), 53. Žiak (Šendera, Kafka)

HC Dynamo Pardubice: Červený (Klouček) – Beran, Kučera, Nedbal, Benýšek, Procházka, Faltys, Šklíba – Pipek, Krajňák, Kusý – Rohlík, Hoskovec, Machala – Dušek, Martinec, Velinský – Hlaváček, Barkóci.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Čechman, Ďurkáč, Gabrhel, Charvát, Šendera, Štěpánek – Danielčak, Hartmann, Kafka, Kmošek, Kurovský, Malina, Ollender, Spratek, Wróbel, Žiak.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Zavřel