Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Olomouc
0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
HC Kometa Brno
Sobota 27.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

Třetí třetina Hanákům vůbec nevyšla, naopak Kometě se dařilo výborně. Deset minut před koncem navýšil vedení Jihomoravanů na 5:0 Jan Hasoň, chvíli nato se mezi střelce zapsal i Dominik Knap. Definitivní tečku udělal za utkáním dvě minuty před koncem Radim Ferda. (13:57:23)

59:26
    Hasoňovu střelu od modré ještě zblokoval Matěj Zabloudil, hostující útočník to ale zkusil znovu a trefil betony Galušky.

59:05
    Poslední minuta utkání se dohrává v útočném pásmu Komety.

58:20
    Posledních několik minut zřejmě odehrají domácí ve čtyřech. Za krosček je totiž dvěma minutami na trestné lavici potrestán Josef Podlaha (OLO).

57:20
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak tohle je pro Hanáky pořádná facka. Ve vlastní přesilovce totiž neuhlídali RADIMA FERDU, který našel skulinku ve výstroji domácího brankáře. Asistence: Marek Škvrně, Filip Král.

55:55
    Přesilovka také pro Kohouty! Tomáš Petrla (KOM) si odsedí dvě minuty za sekání.

55:20
    Domácí trochu přitvrdili a tlačí se do branky ze všech sil, Kometa ale výborně brání, a tak Dostálovo čisté konto ohroženo nebylo.

54:15
    Kometa je opět v útočném pásmu, domácí ale dobře napadají, a tak se puk jen těžko dostává až před Galušku.

53:30
    Hraje se znovu od branky k brance, Hanáci se ale zdají tak trochu rezignovaní. Přesto se ještě snaží něco s výsledkem udělat.

52:38
    Kometa už nikam nespěchá a zdá se, že především hlídá čisté konto Dostála.

51:58
    O osudu zápasu je zřejmě rozhodnuto. DOMINIK KNAP se dlouho nerozmýšlel a z mezikruží poslal puk přesně k levé tyčce branky bezmocného Galušky. Asistence: Robert Havlát.

51:00
    Hanáci zkouší najít cestu, kudy ohrozit Dostála, Kometa ale výborně brání.

50:22
    Kometa ve své aktivitě nepolevuje, po odrazu puku před brankou tak mohl dorážet Krejčí, tomu se ale nepodařilo kotouč usměrnit za Galušku.

49:21
    Hanáci inkasují nepopulárního bůra. Po akci domácích zahrozili z rychlého protiútoku i Brněnští a JAN HASOŇ našel prostor, kudy prostřelit Galušku. Asistence: Marek Škvrně.

48:25
    Kohouti měli hodně blízko ke gólu, když se do útoku prohnala formace ve složení Machálek, Husták a Říčka, tu ale stihli hosté dobruslit.

46:17
    Hosté se dál drží v útočném pásmu a domácím přidělávají pořádné starosti, Hanáci se však snaží držet hráče v modrých dresech dál od své branky.

45:02
    Říčkovu střelu z téměř nulového úhlu vyrazil Dostál špičkou hole nad branku.

44:28
    Kometa už se radovala z další branky, rozhodčí však signalizoval postavení hráče v brankovišti.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Kučera (Král), 15. Frydrych (Zábranský, Süss), 34. Škvrně (Ferda, Hasoň), 39. Zábranský (Novák), 50. Hasoň (Škvrně), 52. Knap (Havlát), 58. Ferda (Škvrně, Král)

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Bahounek, Murla, P. Mader, Štreit, Holiš, Rutar – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Podlaha, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek, Říčka.
    HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Petrla, Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Jeřábek – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Knap, Krejčí, Frydrych, Nečas, Ferda, Süss.

Rozhodčí: Škach – Doležel, Nazad